Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 22:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Jen tak.....

Příloha:
DSC_0632 výřez.jpg
DSC_0632 výřez.jpg
[ 166.79 KiB | Zobrazeno 4748 krát ]



Když to moc nefouká....


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2018 0:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 30.4.2015
Příspěvky: 216
Bydliště: Třinec
Steve píše:

Ten Shark je zajímavý - trochu mě překvapilo umístění stěžně (bál bych se vzájemných poloh těžišť ... ;-) ), ale vypadá to, že jezdí velice hezky :-)
Jsou k němu nějaké podklady? Přiznám se, že jsem se ještě nestihl podívat, nějak nestíhám...

Mimochodem - dnes jsem byl pracovně v Třinci ;-)


Shark jezdí dobře... V ruce jsem ho neměl, ale po zkušenostech se Swing Rigem si myslím, že bude problém to ukočírovat na zadní vítr. Bude to kličkovat a směr se bude muset držet dost vychýleným kormidlem.

A proč jsi se neozval a nestavil?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2018 11:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Dotaz asi na SHU - kolik zhruba váží ten laminátový polotovat na Footy? Ptám se proto, že vymýšlím, jak správně trup vytisknout a jednou z věcí k domyšlení je i právě to, kolik se na to může hodit materiálu s ohledem na hmotnost...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2018 15:22 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Já už jsem trup vytisknul...
Originál STL jsem si rozdělil na 4 části.
N - Náběžná hrana přídě
P - Příďová sekce která končí před uložením stěžně
S - střední část kde je vlepena výztuha pro stěžeň
Z- Záď, kde je vlepeno vše včetně výztuhy pro kýl

N je tištěno jako plné, pohoda a černá. byla zrovna v tiskárně...
P a S je tištěno z ABS jako VASE s vrstvou 0,15mm. Spodních 0,95mm je v Gkodu vyměněno za 10-ti perimetrový tisk. To jednat umožní skvělé držení na podložce a zároveň to vytváří žebro.
Z je tištěna VASE od zrcadla s plným spodkem a 10mm Brime. Tam se nějak nepovedl konec, asi je to už málo tuhé a kmitá to.

Pokusil jsem se nalepit jednotlivé díly na sebe, ale stěna 0,45mm je prostě málo a nedá se to dobře naladit proti sobě. Proto jsem si vytiskl žebra. To je opět 10 perimetrový tisk výšky 0,95mm, ale v Gkodu jsem odmazal vnější jeden perimetr. Zacvaknuto dovnitř na rovné podložce a zalepeno malou kapkou super řídkého sekuňdáku za stálého otáčení dílkem.
Teď se s tím pracuje dobře.

Asi to není správná cesta. Dílků je moc a to pasování na sebe je otrava. Ještě budu experimentovat.. Nicméně směr asi není úplně špatně. Celý trup váží 35g a NETEČE!!!!! Záď jsem naplnil přes noc vodou a ráno pořád dobré. Taky tisk žeber se povedl a tuhost velmi naroste. Možná dobrá varianta na zpevnění.

Teď si chci dovnitř poskládat výztuhy a vybavení, abych věděl co dál při příštím tisku.


Zároveň mě napadlo, zda nechce někdo vyrobit kýl a kormidlo nebo plachty. Navrhoval bych pak výměnný obchod. Dodám trup za kýl /plachtu. Co vy na to?


Přílohy:
DSC_2884.JPG
DSC_2884.JPG
[ 62.09 KiB | Zobrazeno 4569 krát ]

DSC_2886.JPG
DSC_2886.JPG
[ 37.86 KiB | Zobrazeno 4569 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2018 19:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 30.4.2015
Příspěvky: 216
Bydliště: Třinec
tomashr píše:
Dotaz asi na SHU - kolik zhruba váží ten laminátový polotovat na Footy? Ptám se proto, že vymýšlím, jak správně trup vytisknout a jednou z věcí k domyšlení je i právě to, kolik se na to může hodit materiálu s ohledem na hmotnost...


cca 75g Ale to je tím, že teď mám hrubší tkaninu. Dá se to udělat za 55-60g i míň ale to už je trup docela pružný. Já mám raději pevnější.

A honba za minimální vahou je zbytečná. Když přihodím/uberu 100g na balastu tak se to na rychlosti moc neprojeví. Projeví se to ale výrazně na ovladatelnosti za větru. Větší = lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2018 19:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Kýl i kormidlo by mělo jít vytisknout a pak se dovnitř vloží jako výztuha uhlíková trubka a zaleje něčím vhodným, to by mělo chodit...
Já asi nějaké pokusné tisky zkusím zítra, v týdnu jsem musel dělat várku servorámečků pro jednoho výrobce, tak mě to zabralo čas, tak jsem si footy zatím jen různě skládal v sliceru. Vrtá mi hlavou varianta udělat to ne jako vase, ale pěkně po vrstvách při dvou perimetrech... Bylo by to sice tlustší, ale pevnostně krásné.
No, dost teorie, zítra asi budu chytřejší.

Mimochodem pokusy budou jistě z PLA, ale finálně to vidím jednoznačně na PETG, dá se krásně přebrousit a případně stříknout tmelem (tohle teorie není, mám takhle udělanou nástavbu na Springer), navíc se to nezkroutí na slunci.

EDIT - tak jsem to projel simulací a ta "masivní" verze s dvěma perimetry by neměla přesáhnout 80g, spíš k 75g, tedy v podstatě to samé, jako uvádí SHU pro jeho laminát. A tohle bude opravdu dost pevné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2018 19:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
máš někde fotku jak to vypadá s PETG po přebroušení a zatmelení s nástřikem ?
tuhle tkaničku jsem v ruce zatím neměl tak se ptám u zkušeného kolegy.
Jde mi o detailnost tohohle materiálu pro modely ve vláčkařských měřítcích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2018 19:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Detailní fotku nemám a už vůbec ne ve velikosti "vláček". Jde hlavně o to, že narozdíl od PLA to můžeš celkem normálně brousit, takové to "spékání" známé z PLA se koná propastně méně. Kvalita tisku je víceméně stejná jako PLA, pokud znáš tohle, tak máš jasnou představu, rozdíl nestojí za řeč. Odlišnost je fakt jen v tom lepším broušení, pokud bys nebrousil a tmelil hned po tisku, tak rozdíl proti PLA nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2018 20:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.11.2018
Příspěvky: 20
tomashr píše:
Dotaz asi na SHU - kolik zhruba váží ten laminátový polotovat na Footy? Ptám se proto, že vymýšlím, jak správně trup vytisknout a jednou z věcí k domyšlení je i právě to, kolik se na to může hodit materiálu s ohledem na hmotnost...

Já dělám trupy kolem 40g. Pro SHU jsou moc "měkké" ale mě vyhovují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2018 20:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
tomashr píše:
Detailní fotku nemám a už vůbec ne ve velikosti "vláček". Jde hlavně o to, že narozdíl od PLA to můžeš celkem normálně brousit, takové to "spékání" známé z PLA se koná propastně méně. Kvalita tisku je víceméně stejná jako PLA, pokud znáš tohle, tak máš jasnou představu, rozdíl nestojí za řeč. Odlišnost je fakt jen v tom lepším broušení, pokud bys nebrousil a tmelil hned po tisku, tak rozdíl proti PLA nebude.

díky ,
pomohlo,
mě právě o broušení jde a právě proto , že většinou to je jak žvekačka, což u říms a vlisů kolem oken na barácích je problém..... a ptám se proto, že se rozhoduji o koupi nejakého ,,prdítka ,, co zvládne levně to, co moje polymerka v resinu za draho, abych to mohl zkombinovat.
dík.....
a tímto se omlouvám za tohle vlákno kde se ptám.....a už mlčím.... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2018 21:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
daja píše:
Já dělám trupy kolem 40g. Pro SHU jsou moc "měkké" ale mě vyhovují.


Ono to v podstatě sedí s hodnotami pro 3D tisk - když uděláš jednu vrstvu, tak to bude mít 35-50g, ale měkké (což neznamená nepoužitelné), pro dvě vrstvy pak "beton", ale 75-85g...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 14:20 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Večer jsem slepil zkušební Footy s tiskem 0,45 a nepovedenou zádí. POUZE předek jsem přebrousil 180tkou na molitanu a poválečkoval Acetonem. Ráno dvě vrstvy ve spray...

Povrch se zdá velmi přijatelný, lepený spoj neznatelný.


Přes noc jsem tisknul ještě jinou strategii. Stěna 0,6mm VASE a to je výrazně lepší. Cca 1,7krát :-) Uvidíme.


Přílohy:
DSC_2967.JPG
DSC_2967.JPG
[ 49.13 KiB | Zobrazeno 4318 krát ]

DSC_2966.JPG
DSC_2966.JPG
[ 31.41 KiB | Zobrazeno 4318 krát ]

DSC_2965.JPG
DSC_2965.JPG
[ 49.42 KiB | Zobrazeno 4318 krát ]

DSC_2962.JPG
DSC_2962.JPG
[ 46.86 KiB | Zobrazeno 4318 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 14:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 30.4.2015
Příspěvky: 216
Bydliště: Třinec
koukám, že se portfolio modelů rozšiřuje... a doufám, že tyto modely uvidíme i na vodě na Ladousových soutěžích "Footy v Čechách" (bylo by dobré mu sdělit názor jak by ty soutěže měly vypadat aby se vám líbily ... viz jiné vlákno), na Moravském poháru, na mistráku ve Výrovicích 18.-19.5.2019.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 19:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
SHU píše:
ad Carribean: mám doma, na to, jak je to malinkaté tak to jezdí náramně... do bazénu, na jezírko u domu, rybník na návsi je to parádní. Ale na soutěž ne.


dnes mi dorazila, umíš poradit nějaké případně nutné upravy, pokud mají smysl?

plachetnice je napájená 3 články nimh mini tužky AAA v klasické pružinkové kleci--nic mnoho na jistotu kontaktu--napájení--dobijení není řešeno konektorem--vycvaknout lodní baterky a ty nabijet v nabiječce samostatně---zapínání plachetnice--serv a přijímače pod deklem v lodi.

2,4 anténa v trupu lodi--nemuže být problém s dosahem na větším rybníku?

jinak super, rozměrově uložitelné pod kočárkem, bezproblémově i třeba na zadním platu auta a vzhledově uplně super.

jen si nejsem jistý, jestli by nebylo lepší plachetnici napájet jedním článkem lion a vypínač a konektor dobijení vytáhnout na palubu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 20:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Já mám pokusný tisk pro změnu ve variantě "dva perimetry" také hotový, zatím PLA. Není to zlé, 76g, ale tohle je fakt beton...
Tištěno 0,25mm a popravdě se kloním k tomu první kus ani netmelit - jo, je to drsnější, ale koneckonců žraločí tůže je taky drsná :lol: :lol: Teď vážně - pro rekreační ježdění to fakt nemá cenu, něco jiného by byl pokus o nekompromisně soutěžní variantu.
Asi by to stálo za pokus s ABS - to by při stejné tloušťce bylo o 10-15g lehčí a ještě by to šlo brousit.

Jinak tomasc má pravdu, že je trochu problém s tiskem špičky, ale neřešil jsem a ucpal zázrakem od Hudy - https://www.mz-racing.net/106280-hudy-body-fix/ . Mimochodem tohle vřele doporučuji pozornosti, autíčkáři znají, ale mimo soutěžní auta se to moc nevyskytuje, je to naprosto geniální lepidlo/tmel. Používám od loňské sezóny aut už v podstatě na všechno možné a už bych bez toho nedokázal fungovat. Jinak původem to má být snad nějaké profesionální lepidlo na boty původem z USA a fakt to funguje (a boty to lepí taky :lol: ).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz