Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pirátská loď (Black Falcon)
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 7:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.7.2006
Příspěvky: 165
ufon13 píše:
pohon vodní tryskou je realizovatelný a couvat bude dobře pokud budeš vodu nasávat i vypouštět dutým kýlem nebude to problém .
pro pohon můžeš použít i třeba toto:
https://fr.aliexpress.com/store/product ... 0.0.vWWvyV
ale bude to slabé , existují ale i dosti silné verze podobných čerpadel a odkaz je na té stránce k vidění.
popřípadě můžeš použít i čerpadlo pro tzv. Příčný pohon neboli dokormidlovací jednotku v modelech . dají se koupit profi verze , ale není problém toto vyrobit doma.
Příloha:
R3 001.jpg



Jako nouzový pohon by podle mého názoru stačil i motorek z ostřikovačů, nepř. na Favorita, Felicii. Je to zubové čerpadlo, provoz obousměrný.
V. Rais


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pirátská loď (Black Falcon)
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 9:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
stačí,
jen poměr váhy čerpadla a objemu vody co to přesouvá je tristní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pirátská loď (Black Falcon)
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 16:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Jde o nouzové dojetí alespoň blíž ke břehu nebo aby ti to pomalu neodcouvalo do rákosí...
Klidně metr za týden :-)
Zrovna včera jsem s plachetkou čekal na každé prd.utí a ani ne patnáct metrů mi trvalo dvacet minut :-)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pirátská loď (Black Falcon)
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 16:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Minochodem - zrovna to čerpadýlko (co jsi dal odkaz) mi ve středu došlo, tak vyzkouším ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pirátská loď (Black Falcon)
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 17:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Koukal jsem na thingiverse a je tam pomerne dost tisknutych pump. Premejslim ale o tom jak moc muze nasavaci otvor pumpy brzdit lod pri pohonu na plachty.

Treba takovadle - http://www.thingiverse.com/thing:1045003 nebo vetsi na http://www.thingiverse.com/thing:378160

Premejslim furt o tom zda neuvazovat o necem takovem na Monsoona z HK. Jezdim s lodi minimalne a hruza z toho ze se budu koupat me odrazuje od castejsiho jezdeni :-D Takze snizeni potencialu pri jizde v praktickem bezvetri by me zase tak moc netrapila.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pirátská loď (Black Falcon)
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 17:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Myslím, že to ani nepoznáš ;-)
U Monsoona bych to umístil třeba za kýl, tam je to i tak rozvířeno a je k tomu přístup pro montáž. Do přídě by ses asi rozumně nedostal..
Je to v podstatě kopie ETNZ, tu mám taky.
A plachetka se i za bezvětří více či méně sune vždycky někam, k nějakému břehu jen straaašně pomalu :-)
Samozřejmě ne večer, kdy už je to bez šance.
Ale kdybys to měl vždy "na tuty", tak by sis nezajezdil nikdy - občas pozlobí náhlé prudké závany (prudký a velký náklon může způsobit zatečení), vlhkost v lodi, vybité zdroje...;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pirátská loď (Black Falcon)
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 18:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
vzhledem k tomu ze to clovek s plachetnici neumi tak je mnohem vetsi sance ze bude potrebovat pomoct i v pripade ze vitr trochu bude :-D

zateceni atd... je holt dan za to ze je to lod. Az to prehodim na 2.4ku tak asi udelam telemetricke cidlo na detekci vody v lodi. Tak aby byl cas se vratit driv nez se to stane problem.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pirátská loď (Black Falcon)
PříspěvekNapsal: ned 07.05.2017 21:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
tak jsem jí už dodělal, je to vymodelovaný tak, že to jde i vytisknout na 3D tiskárně. Něco jsem poscháněl po internetu, něco vyčetl na fórech. Původní model od Směru měl dost chyb, historických nepřesností. I když výrobce sděloval, že se jedná o nekonkrétní model. Teď se pustím pomalu do návrhu konstrukce pro laser. Bude to samozřejmě jen taková volná polomaketa.
nějaký rendering:


Přílohy:
bf new.jpg
bf new.jpg
[ 88.58 KiB | Zobrazeno 1580 krát ]

bf schaloupe.jpg
bf schaloupe.jpg
[ 82.01 KiB | Zobrazeno 1580 krát ]


_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz