Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2017 21:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Na Toru mám gumičkový unašeč, takže tam jsem nic neřešil. Tohle byla první zkušenost se závitem na tlačné :-)
Tlačné bývají někdy označené "P" (pushing) vedle rozměru u kořene vrtule. Ale obrácené listy jsou vidět líp a z větší dálky :-)
Jde jen o obrácený směr otáčení - aby se nepovolovala matka na unašeči. Vrtulím se může taky říkat levá a pravá, je to to samé. Akorát se mi špatně pamatuje která je která, u názvů tažná-tlačná vím polohu listů hned.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 29.10.2017 8:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Obávám se že označování "tlačná" - "tažná" zůstalo z doby spalováků. Tam nešel obrátit smysl otáčení...
Paradox pak malinko je když na dvoumotoráku mám jednu "tlačnou" a druhou "tažnou" a obě táhnou éro dopředu 8)
A další divnost je že se mi pravotočivé matice na levotočivé vrtuli ještě samy neuvolnily od výkonů 2x 10W až po 2x 1250W :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.10.2017 8:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Holt jsem smolař, no :D

A tu diskuzi o pojmenovávání vrtulí bych rád uzavřel s tím, že tažná a tlačná je pouze memotechnická pomůcka, sloužící výhradně mě k rozpoznání obráceně točivých vrtulí.

Tak to prosím do vědeckých knih o vlivu pojmenování vrtulí na okolní vesmír neopisujte :D :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.11.2017 8:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Nejjednodušší je použít samojistící matice. Na racecopterech se dříve řešily motory levé-pravé, právě aby se vrtule nepovolovaly, ale u novějších motorů se to už moc nedělá a pouze se použije pojistná matka - bez potíží.
Běžně se dělají v "cool barvách" a provedení optimálním pro tento účel, viz třeba https://hobbyking.com/en_us/m5-alu-red- ... ll-cw.html , ale v reálu většinou stačí i normální pojistná M5 z Bauhausu.
Naopak moc nedoporučuji zkoušet normální matku "dotahovat na krev", může to vést k prasknutí středu vrtule...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.11.2017 11:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
u kleštinových unašečů dotažení na krev umí přetrhnout samotný unašeč...... bohužel zkušenost, síla materiálu u některých těchto unášečů v místě kde končí otvor pro hřídel motoru a začíná závit pro matici muže být opravdu dost malá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.05.2018 10:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Ještě loďce HACKER - RESCUE
http://www.zoomport.eu/shop/RC-MODELY-a ... 00017.aspx

Pořídil jsem si loni na podzim tuhle verzi i s osazením a už bych šel jen do verze bez něho.
Regulátor jsem vyměnil za obousměrný pro stříďáky - abych mohl občas opatrně couvnout např. po zajetí do rákosí (učí se s tím jezdit synek).
https://hobbyking.com/en_us/hobbyking-3 ... -ubec.html
Vodní chlazení jsem k němu nepřipojil, při odběru max. cca 12A se regl vůbec nehřeje.

Jako šmejd se ukázalo přiložené servo A-4806HB, které má na konci páky vůli přes 2 mm. Vím, že to na podobný model stačí, ale i tak raději kupuji věci bez vad. Obzvláště, když je výrobce-prodejce předem nedeklaruje.

Takže jestli budete taky kupovat tuhle loď i s osazením, zkontrolujte si před zaplacením vůli serva.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz