Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 10:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
ladous píše:
Rozšiř svou flotilu o něco na bázi jako je tento model:
http://www.zoomport.eu/shop/RC-MODELY-a-PRISLUSENSTVI/RC-LODE/RESCUE-zachranna-lod-Lite-Version-RED-1633700000018.aspx

Jednak to použiješ jako záchranné plavidlo, a pak s tím můžeš blbnout i na ledě.

Pusťe si to video a jsem zvědav kdy a kde bude první turnaj ve vodním fodbale :-)

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Naposledy upravil rampa_mckvak dne pon 26.12.2016 10:58, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 10:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Vodní fotbal se hraje už dávno. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 11:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
ladous píše:
Rozšiř svou flotilu o něco na bázi jako je tento model:
http://www.zoomport.eu/shop/RC-MODELY-a-PRISLUSENSTVI/RC-LODE/RESCUE-zachranna-lod-Lite-Version-RED-1633700000018.aspx

Jednak to použiješ jako záchranné plavidlo, a pak s tím můžeš blbnout i na ledě.



Docela geniální, ale zároveň mi dost uniká, za co je těch skoro 2400 korun... Materiálově na to stačí jedna klasická 600x900 EPP deska 30mm za maloobchodní cenu něco přes 250 korun, v ceně je jen motor, přičemž na tohle stačí i totální čínský lowend za cca 300 korun. Přidaná hodnota mi přijde dost malá, žádné složité CNC řezání či tisk, tohle by se dopižlalo i nožem, případně tím nejjednodušším horkým drátem. Za tuto cenu bych čekal, že tam dají alespoň i regulátor a servo :(

Mimochodem na thingiverse je podobně využitelný model udělaný s využitím 3D tisku už delší dobu: http://www.thingiverse.com/thing:1328403/#files


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 11:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
tomashr píše:


No jestli to je řiditelný jak většina vznášedel, tak s tím něco trefovat bude asi velká potíž. :)
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 11:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
tomashr píše:
... Mimochodem na thingiverse je podobně využitelný model udělaný s využitím 3D tisku už delší dobu: http://www.thingiverse.com/thing:1328403/#files

Tak zkus sčotnout realistickou cenu těch uprintěných dílů (které já na tom vidím, ty asi ne)... třeba to taky naroste... a když to nedělá homemade plastoslint ale profi SLS tak třeba budeš i na té jejich ceně :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 11:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
rc pilot píše:
Krásné svátky přeji a na Tvůj dotaz odpověď.Kamaráda rybáře sebou a bude mít alespoň dobrý pocit z toho že něco chytil i když to není zrovna ryba. :D :D :D :D


Pokládám se za docela zkušeného rybáře, tak bych k tomuhle měl drobný komentář... Ano, lodička se dá přitáhnout prutem - nadhoz a na konci vlasce nějaké hrabičky z drátů. Ale reálně to je pohoda tak do 25-30 metrů, kolem 50ti metrů už to je o dost náročnější a na 100 metrů už je to na hranici nemožnosti a dost rybářů bude mít problém tam vůbec dohodit. Takže pozor na velikost plochy, u nějakého "kačáku" 100x100metrů, kde se dá chodit dokola, nebude přitažení lodičky prutem nijak velkým problémem, ovšem na větší vodní ploše bych už úspěch zdaleka tak jednoznačně neviděl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 11:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
jyrry píše:
Tak zkus sčotnout realistickou cenu těch uprintěných dílů (které já na tom vidím, ty asi ne)... třeba to taky naroste... a když to nedělá homemade plastoslint ale profi SLS tak třeba budeš i na té jejich ceně :mrgreen:


No mě právě přijde, že si to u Hackera zbytečně komplikují a zdražují tím natáčením celého motoru, tam v jejich případě museli asi tvořit poměrně složitou formu. Při použití klasických směrovek se to dost zjednoduší, mimochodem něco podobného jsem si stavěl jako kluk jako svoji vůbec první RC loď, takže nijak moc neteoretizuju - ještě za bolševika s Mabuchi 380 a Acomsem, materiál byl tehdy obyčejný polystyrén polepený papírem a natřený balakrylem (to mimochodem tehdy byla novinka). Jezdilo naprosto v pohodě.

Jinak ten názor na cenu nikomu nenutím, ale ve srovnání s jinými modely i přímo od Hackera mi to prostě přijde přepálené. Ale objektivně připouštím, že jsem možná už trochu mimo realitu z hlediska ochoty typického dnešního modeláře vzít do ruky nějaké nářadí 8O Je možné, že to, co mi přijde jako banalita a chvilka práce s nožem a lupenkovou pilkou (3D tisk nechme chvíli stranou) bude pro leckoho něco šíleného, pak mu to asi patří :lol: :lol:

Jinak k té poznámce o řiditelnosti od celerona - toho bych se zase tolik nebál, tady máš na trefení pokusů spoustu. Asi bude velmi rozumné si to trochu pocvičit předem dřív, než to bude opravdu naostro, ale jít by to mělo. Je otázka, zda by nepomohlo přidat ještě nějaké uhlíkové tyče do V těsně nad hladinou, které by rozšířily záběr, ale to by se muselo zkusit...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 12:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2011
Příspěvky: 13
Tomáši, koncept směrovek a vektorování celého pohonu nejde srovnávat. Taky jsem kdysi měl kci podle Modeláře (?) a na videu u Karla Hackera ten jeden model řídím, tak si dovolím porovnávat. :D
Pro návrat lodi dobrý, jen to s jednosměrným reglem chce dobře páčkovat. Při fotbalu neskutečná sranda, ale je třeba si zvyknout, že ve výtlačné plabě a v kluzu je reakce na změnu směru odlišná a nedá se jezdit stylem "dám plný knedlík" a valím co to dá.
Původní dotaz tohle řešení ale nesplňuje, takže asi jednoduchý rybářský prut, na konec vlasce zátěž a model přehodit a přitáhnout. V německu to praktrikují dokonce tak, že mají jen cívku s vlascem a hážou zátěž rukou. Možná i proto má ten model "Rescue" takový úspěch. 8)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 13:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Celeron píše:

No jestli to je řiditelný jak většina vznášedel, tak s tím něco trefovat bude asi velká potíž. :)
Jirka

Přesně tak - horší model coby záchranné plavidlo je skoro nemožné najít. Bude spíš zachraňovat samo sebe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 13:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ivos_M píše:
Tomáši, koncept směrovek a vektorování celého pohonu nejde srovnávat. Taky jsem kdysi měl kci podle Modeláře (?) a na videu u Karla Hackera ten jeden model řídím, tak si dovolím porovnávat. :D


Já ti nevím, ale pominu-li ten zmíněný historický kus, tak jsem jezdil i později s něčím, co se hodně podobalo tomu z Thingiverse, tedy dvě směrovky za vrtulí. A můj názor je, že právě při použití jednosměrného reglu se to vektorování proti dobře udělaným směrovkám moc neliší. Při jízdě vpřed je ta reakce prostě téměř dokonalá, máš-li dvě směrovky pár centimetrů za vrtulí (zejména je-li v prstenci), tak se prostě proud vzduchu od vrtule ohne velice účinně. Ani nezáleží na rychlosti jízdy, reakce je dána směrovaným proudem vzduchu od vrtule...
Ve velkou výhodu vektorování bych věřil ve spojení s obousměrným reglem a při couvání, při něm se vlastnosti směrovek zhorší hodně (taky ověřeno, já to měl se stejnosměrným motorem a obousměrným reglem), to se ale u debatovaného člunu standardně nepoužívá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 14:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Tohle je úplně dostačující a relativně za pár korun a funguje to.


Přílohy:
P5080493.JPG
P5080493.JPG
[ 75.03 KiB | Zobrazeno 4009 krát ]


_________________
Co neubrzdíš neukecáš.
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 16:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.12.2016
Příspěvky: 27
Díky to je pro mě nejduležitější.Takže pozor na labutě.Kachny asi nebudou problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 19:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 344
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 0
vyproštováky na lodičky a hydroplany .)
trubkovy video alebo profi s mechanikov
flaskolod najlacnejsia .) zachrana hydroplanu

_________________
T-rex 600 ESP, Mini Prôtos, Blade 230 V2, Spektrum DX8-G2, DX7-G2, DXe


Naposledy upravil ecoone dne pon 26.12.2016 22:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 19:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
ecoone píše:
vyproštováky na lodičky a hydroplany ...trubkový...flaskolod
Jednoduchý, účelný konstrukce. Paráda!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 20:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Ten trubkáč je super.
Zeptám se asi jako blbec, ale proč mají některé ty lodičky tak "kulatou" spodní část trupu?

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz