Switch to full style
Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky k ovládání nebo fungování tohoto diskuzního fóra, nebo třeba náměty na zlepšení, tak sem s nimi. Naleznete zde i pravidla tohoto fóra.
Odeslat odpověď

panoramatický snímek z mobilu se tady zobrazuje na stojáka

stř 11.07.2018 21:09

zkoušel jsem otáčet před odesláním na RC mánii, ale stále se zobrazuje na stojáka.

Re: panoramatický snímek z mobilu se tady zobrazuje na stoj

čtv 12.07.2018 0:04

Tak to schválně taky zkusím. Tak mě to funguje v pohodě, jen jsem ho musel zkomprimovat, protože originál má rozměr viz. název souboru a originál má přes 15MB a konverzi do přílohy už to odmítlo. Po kompresi 70% má jen 4,2MB a při převodu do přílohy si ho to stejně zmenšilo na 1024x588. Tvůj problém bych hledal spíš v informaci o orientaci v souboru. Když ho přeuložíš (Uložit jako...) ve správné poloze, tak by se ta informace o rotaci měla ztratit.

Edit: To panorama je složené z 5 snímků na výšku.
Edit 2: přihodil jsem ještě jednu opravdu "nudli".
Přílohy
Jicin_park_8231x4729.jpg
Vyhlidka_ZPS9.jpg

Re: panoramatický snímek z mobilu se tady zobrazuje na stoj

čtv 12.07.2018 8:24

To je zámečák park pod Jakubem? Nějaký jiný než když jsem tam 4 roky pobýval.

Re: panoramatický snímek z mobilu se tady zobrazuje na stoj

čtv 12.07.2018 10:41

Jó, je to fotka z loňska.

Re: panoramatický snímek z mobilu se tady zobrazuje na stoj

čtv 12.07.2018 11:22

Vyhlidka_90°.jpg

Vyhlidka_180°.jpg

Ať s tim dělám co s tim dělám, furt je to na ležáka ... :?

edit: ahaaaa, náhled je na ležáka, pak už je to otočené... :?

Re: panoramatický snímek z mobilu se tady zobrazuje na stoj

čtv 12.07.2018 14:32

zkusim to ještě jednou

20180708_143706.jpg


20180708_143706.jpg


tak už dobrý, stačí tu panoramatickou fotku otevřít třeba v picasu, správně otočit, uložit a pak už je to v poho

já fotím panoramaticky docela často, ale doposavad vždy fotákem, kde jsem to pak klasicky slepoval a tím pádem sem vždy odesílal až po uložení už správně otočené, letos jsem se ale už na foták vyprdnul a fotim jen na mobil--kde se panorama hned poskládá ořízlý a zobrazuje vodorovně, po odeslání sem na RC mánii byl ale snímek na stojáka.

opravdu ale stačí obyč picaso, tam správně otočit, uložit a je to už vodorovně.

Re: panoramatický snímek z mobilu se tady zobrazuje na stoj

čtv 12.07.2018 14:57

To je podstatne nestaci ju iba otocit treba ju aj ulozit potom ju uz zobrazuje spravne a je jedno v com ju otocis staci ti na to aj skicar vo win.

Re: panoramatický snímek z mobilu se tady zobrazuje na stoj

čtv 12.07.2018 15:06

Tomix píše:To je podstatne nestaci ju iba otocit treba ju aj ulozit potom ju uz zobrazuje spravne a je jedno v com ju otocis staci ti na to aj skicar vo win.


jo jo, je to tak, musí se v nějakém programu ve správné poloze uložit, už je asi uplně jedno v jakém, já mám zaplacený Zoner, ale pokud neřeším opravdu nějaký fičusoviny, víc mi vyhovuje a jsem rychlejší přez obyč free picaso.
Odeslat odpověď