Switch to full style
Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky k ovládání nebo fungování tohoto diskuzního fóra, nebo třeba náměty na zlepšení, tak sem s nimi. Naleznete zde i pravidla tohoto fóra.
Odeslat odpověď

Mobilní verze prohlížení fóra

úte 25.07.2017 15:03

Ahoj,
rád bych požádal o testování prohlížení fóra přes mobilní telefony a tablety.

Je to založené na stylu Artodia https://www.artodia.com/

Za připomínky a nápady budu rád. Díky



Zde je jen v krátkosti návod, který budu doplňovat.

Detekce mobilního zařízení by měla proběhnout automaticky. Zobrazení běžného PC zobrazení je možné po kliknutí na tlačítko "Switch to full style", které je zcela dole.

Zajímavé funkce by jste asi našli sami, ale pokusím se jich pár popsat.
Pod šipkou směrem nahoru v levém horním rohu najdete možnost projít strukturu fóra směrem nahoru a posledních 10 nových vláken
Screenshot_2017-07-25-16-07-10-156_com.android.chrome.png



Pod Lupou najdete po přihlášení možnosti procházet vlákna jak je znáte z horní lišty PC zobrazení.
Screenshot_2017-07-25-16-00-34-234_com.android.chrome.png



Pod ozubeným kolečkem je možnost nastavit si profil, přístup do Soukromých zpráv a odhlásit se.
Screenshot_2017-07-25-16-03-26-967_com.android.chrome.png



Ostatní by mělo být snad docela intuitivní. Ještě mám v plánu zvětšit okno pro odpověď , ale to až po tom, co se zjistím, jaké rozlišení se používá.

Re: Mobilní verze prohlížení fóra

úte 25.07.2017 15:14

Tak jsem to zkusil na mobilu s Win10 a funguje to zatím perfektně. Tomáši díky, po zrušení tapatalku pro win platformu mi přesně tohle chybělo.

Re: Mobilní verze prohlížení fóra

úte 25.07.2017 15:19

Sice mám tapatalk zaplacený, ale některé administrátorské věci mi tam nešly. A vůbec, dnes je doba mobilní..

Re: Mobilní verze prohlížení fóra

úte 25.07.2017 17:18

Vypadá to dobře. Až zase něco na Tapatalku zkoní, tak je to mnohem přehlednější jak plná verze. Dík za zprovoznění.

Re: Mobilní verze prohlížení fóra

úte 25.07.2017 17:20

Je to super práce! Už jsem taky vyzkoušel.

Re: Mobilní verze prohlížení fóra

úte 25.07.2017 20:40

Na mobilu s iOS jede taky bez problémů.

Re: Mobilní verze prohlížení fóra

úte 25.07.2017 21:44

Vynikající počin, protože prohlížet v chytrolínovi RC-manii přes strejdu Gůgla je na vopupínkování. To aby si človek prsty ušoupal neustálým zvětšováním každý nový stránky.
Jirka

Re: Mobilní verze prohlížení fóra

stř 26.07.2017 7:06

Vypadá to dobře (Android), pěkný počin! :-)

Ještě kdyby na jednotlivých sekcích byly feedy, aby šlo sekce konzumovat offline, třeba ve vlaku jedoucím 140 v polích si v RC manii nepočtu. ;-)

Re: Mobilní verze prohlížení fóra

stř 26.07.2017 7:12

Drobný problém?

U notebooku i PC používám pro přístup odkaz search.php?search_id=newposts a tím se dosud na notebooku zobrazovala standardní verze. Teď mám pod tímto odkazem na notebooku mobilní verzi fóra.

Problém bude asi v tom, že nb má internet přes hotspot z mobilu. U jiných stránek to, že je internet v notebooku přes hotspot v zobrazení nic nemění. Pokud chci cíleně zobrazit mobilní verzi, musím použít m.server.cz. S www se zobrazí standardní verze.

W7, prohlížeč palemoon.

Dodatek:
Po zvolení plné verze (tlačítko dole) se už pak na stejném stroji zobrazuje tato plná verze i po uzavření prohlížeče a v mobilu mobilní verze.

Re: Mobilní verze prohlížení fóra

stř 26.07.2017 11:35

Potvrzuji - na Samsungu 7 se mi poprvé otevřela mobilni verze . Pok jsem zkusil klasiku a už se mi pořád otvírá v klasické verzi

Re: Mobilní verze prohlížení fóra

stř 26.07.2017 11:51

petrno píše:Potvrzuji - na Samsungu 7 se mi poprvé otevřela mobilni verze . Pok jsem zkusil klasiku a už se mi pořád otvírá v klasické verzi


To by mělo být dobře.
Dojde k rozeznání zařízení a podle toho se webová stránka "rozhodne". Ale pokud se uživatel rozhodne sám, tak to je samozřejmě nadřazeno automatice.
Pokud chci vidět na mobilu zase mobilní verzi, tak dole je odkaz Switch to mobile style.

Ale i na PC tím lze kouknout na rozložení pro mobil. Jen to není úplně ono...

Re: Mobilní verze prohlížení fóra

stř 26.07.2017 13:52

jo, je to tak, už jsem to našel.
Možná (?) by bylo dobrý to dát i nahoru - tak jak je to v mobilní verzi (nahoře i dole). Já to totiž hledal nahoře a dole se mi to skrylo v nějaký reklamě.
Ale jinak super - to je teď jiné pokoukání :-))
Petr

Re: Mobilní verze prohlížení fóra

stř 26.07.2017 14:43

Přidám pár svých rychlých postřehů:
* mám telefon s poměrně velkým displejem (5,7") a stejně mám problém se trefit na ovládací prvky
* v editoru příspěvků je vstupní textarea jen přes 3/4 šířky displeje a díky použitému proporčnímu fontu se na řádek vejdou průměrně 4 slova.
*kombinace modrého přechodu a bílého textu na ovládacích prvcích je při zhoršené čitelnosti displeje (přímé slunce) prakticky nečitelná.
* přechod mezi stránkami v tématu by také šel vyřešit elegantněji...

Re: Mobilní verze prohlížení fóra

stř 26.07.2017 15:05

Mně se mobilní verze líbí - hned jsem jí přišel na chuť (S5J 5,2").
Jen jsem nenašel odkaz "Zobrazit aktivní témata"...Hledám špatně ?

Re: Mobilní verze prohlížení fóra

stř 26.07.2017 16:34

paveld píše:Jen jsem nenašel odkaz "Zobrazit aktivní témata"...Hledám špatně ?
Najdeš pod lupou.

malé zvíře píše:....


Ono je to o "možnostech" a "schopnostech". Taky nejsem spokojen na svém telefonu s velikostí některých prvků, ale stejně jako jiné jsou dané pevným rozměrem a ovlivňuje to rozlišení telefonu. Současný stav je založen na snaze o kvalifikovaný odhad. Až následně, na základě rozlišení které rcmaniaci používají, to chci změnit.

Navrhni jak ten přechod mezi stránkami udělat.
Odeslat odpověď