Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Varování před porušením pravidel
PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 16:07 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 286
Blog: Zobrazit blog (3)
Ahoj,
zjistil jsem, že někteří uživatelé serveru RCMANIA.cz používají fórum v rozporu s pravidly.

O co jde? Při vkládání odkazu na čínský server s levnými výrobky vloží odkaz upravený. Za každé kliknutí na takový odkaz pak inkasují slevy na čínském webu.

Toto je jasné parazitování na slušné komunitě navštěvující server RCMANIA.cz.

Mohlo by se zdát, že je to nespravedlivé a "vždyť přece ten odkaz vložil", tak si něco zaslouží. Ale není tomu tak. Až si takový parazit založí vlastní server, tak tam ať si vkládá odkazy, jaké chce. Zároveň to vede k vkládání zbytečných odkazů (poučení z historie).
Mohl bych naprogramovat server tak, aby tam dával můj vlastní odkaz, ale tak jsem prostě nebyl vychován.

Několik jasně prokazatelných, jinak nepřínosných uživatelů bylo vyhozeno. Ostatním bylo zasláno upozornění a mohou svoje příspěvky opravit. V příštím týdnu toto projdu znovu. Neopravení příspěvku bude oceněno BANem.

Díky, že jste dočetli až sem a omlouvám se, příspěvek nebyl namířen na Vás, ale na nepatrný zlomek. Ale i s takový zlomek je se třeba zabývat.

TomasC
Administrátor

Pravidla serveru, pravidlo 6 viewtopic.php?f=3&t=26940

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 16:20 
Mazák
Mazák

Neměl bys nějaký příklad, jak ty odkazy vznikají?
Nikdy jsem se o to nezajímal, ale už jsem si víckrát všiml, že když v nějaké konkrétní odpovědi dávám odkaz, který operativně najdu a kopíruji, tak je dost často značně delší, než bych čekal. A jelikož jsem zrovna na BG většinou přihlášen, tak kdoví, zda tam není nějaký referrer...

Fakt netuším, pokud se pravidlo týká něčeho, kdy opravdu musím cíleně dělat kvůli odkazu nějaké registrace a modifikace, tak je vše naprosto v pořádku, jen si kladu otázku, zda někdy nemůže ten "špatný odkaz" vzniknout sám od sebe?

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 16:33 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Říci to zcela obecně není možné, každý server to dělá jinak.

Ale je třeba být účastníkem takového programu a to znamená, že v minulosti jsi si něco zaškrtnul a pak ti to takové odkazy nabízí samo. Někdo může zapomenout.... Nicméně každý je zodpovědný za svoje příspěvky a dodržování pravidel.

Ono je ale prostě na příspěvku vidět, zda chce nahnat kliky nebo se jedná o omyl. Omyl lze napravit a ti, kteří dostávají šanci omyl napravit dostali SZ. Ale pokud někdo jen parazituje, tak ten prostě končí.

Pokud bude chtít někdo pomoci, tak ať mi napíše, klidně se na odkaz podívám.

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 16:43 
Mazák
Mazák

Obrázky: 7
Vůbec jsem dosud netušil, že takový kód existuje a zrovna před chvílí jsem se v SZ dočetl, že je na mých příspěvcích "jasně" poznat, že je vkládám schválně s tím kódem. Mám šanci to napravit smazáním odkazů. Ale s mými znalostmi nemám šanci ty příspěvky zpětně najít :? . To mám jako kvůli tomuto osočení strávit prodloužený víkend pročítáním všech svých (pár tisíc) příspěvků? Fakt je to tu čím dál lepší. Takže v úterý asi na RcManii končím, ač velmi nerad.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 16:54 
Mazák
Mazák

Tomáši, určitě je spousta lidí, kteří v dobrém úmyslu při brouzdání na něco užitečného narazí a vůbec netuší, že něco takového v tom odkazu existuje, což je určitě i můj případ. Je nějaký postup jak na to přijít? Mám obavy, že kvůli hrozbě BANu už sem nikdo žádné odkazy nedá a procházet a editovat spousty starých příspěvků je pro někoho prakticky neřešitelné.

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 16:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

JosefSvejk píše:
Vůbec jsem dosud netušil, že takový kód existuje a zrovna před chvílí jsem se v SZ dočetl, že je na mých příspěvcích "jasně" poznat, že je vkládám schválně s tím kódem. Mám šanci to napravit smazáním odkazů. Ale s mými znalostmi nemám šanci ty příspěvky zpětně najít :? . To mám jako kvůli tomuto osočení strávit prodloužený víkend pročítáním všech svých (pár tisíc) příspěvků? Fakt je to tu čím dál lepší. Takže v úterý asi na RcManii končím, ač velmi nerad.

Byl jsem taky osočen,asi si dám príci a smažu všechny své příspěvky,když to nejde hromadně. mějte se tu dobře

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 17:05 
Mazák
Mazák

Obrázky: 7
Seba píše:
...asi si dám príci a smažu všechny své příspěvky,...

Ale jak na to? Smazat nejdou, jedině např. vytečkovat. Mám skoro 7 tisíc příspěvků. To bude teček :roll: .

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 18:11 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
@TomasC Napsal: pát 05.05.2017 17:33
"Říci to zcela obecně není možné, každý server to dělá jinak...
...Pokud bude chtít někdo pomoci, tak ať mi napíše, klidně se na odkaz podívám."
- MOŽNÁ VEDE CESTA TUDY.
- EXISTUJE TAKY MOŽNOST JAKÁSI OBDOBY "MODRÉHO" "drone".
- POKUD MNE NÁHLED UPOZORNÍ, ŽE JDE O ZÁVADNÝ ODKAZ, TAK ZVÁŽÍM ZDA JE NEZBYTNÝ,
_NEBO SE POKUSÍM STEJNOU (ZAJÍMAVOU) VĚC NAJÍT NA JINÝCH STRÁNKÁCH.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 18:33 
Mazák
Mazák

Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Tak na tu čínu nelezte a podporujte naše obchodníky i za cenu, že jsou dražší, a bude tu čisto bez parazitů :wink:

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 18:36 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Opravdu tomu rozumím, že lidi jednají z neznalosti. Proto jsem psal SZ, ať se snaží věc řešit. Příspěvek s odkazem vložili do databáze a to je jejich zodpovědnost, není tedy uraženost na místě.

V SZ mám i zprávy typu:
Omlouvám se, nevěděl jsem. Opraveno.
nebo
Mohl bych vědět, který příspěvek? Opravím.

To je trošku jiný přístup....

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 18:45 
Mazák
Mazák

Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Švejku jsi v tom prostě nevinně, asi jako i jiní, ale přesto o tom pořekadle o neznalosti bych polemizoval. Jinak řečeno s tím nesouhlasím.

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 18:52 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

guchar píše:
- EXISTUJE TAKY MOŽNOST JAKÁSI OBDOBY "MODRÉHO" "drone".
- POKUD MNE NÁHLED UPOZORNÍ, ŽE JDE O ZÁVADNÝ ODKAZ, TAK ZVÁŽÍM ZDA JE NEZBYTNÝ,
_NEBO SE POKUSÍM STEJNOU (ZAJÍMAVOU) VĚC NAJÍT NA JINÝCH STRÁNKÁCH.

Aby toto fungovalo, tak to si nedovedu představit.

Právě jsem to studoval, získat "placený" odkaz, není možné bez přihlášení do takového placeného programu eshopu. Takže prostě neklikat, kde nevím co dělám.
Samozřejmě, že je možné, že to někdo pošle mailem a chci se podělit. Pak je to o tom jaké mám kamarády. Tohle se dá ale vysvětlit a jednat individuálně...

Ale pokud vidím odkazy se stále stejným kódem v příspěvcích.

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 19:16 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Nikdy jsem se (vědomě) na žádný placený odkaz nepřihlásil. (Hlásím se jen tam kde mám
prostudovány podmínky, a jsou mi zcela jasné.) Přesto to vypadá, že jsem někde ujel.
Víc budu vědět až se dostanu (s dopomocí) na konkrétní odkaz(-y).
Bohužel při AGRESIVITĚ dnešních reklam se stačí na výseku okna zastavit, nebo jen přes
vložený výsek přejet a "JAKÁSI (nežádaná) AKTIVITA" se spustí.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 19:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Chápu, že jsme na tvojem písečku a jak si řekneš tak to bude. Ber tenhle post prosím pouze jako příspěvek do diskuze.(podotýkám, že jsem tady žádné affiliate odkazy, jak se tohle označuje nikdy nepostoval). Zbytečný spamování s affiliate linkama je samozřejmě odsouzeníhodné. Nevím jak moc to je časté a jakou část tvoří tenhle případ ale souhlasím s výrazem "parazitování na komunitě". Pokud ale někdo hledá třeba motor a někdo jiný mu pošle odkaz na shop, kde to může koupit a dostane za to nějaký drobný, tak v tom nevidím problém. Spíš naopak bych v tom viděl jakousi pomoc v rámci komunity! Mě nevadí objednat si přes affliate link, pokud hledám XYZ a někdo mi napíše kde to koupit a že to je spolehlivej shop. Kupujícímu to nic neudělá, nic ho to nestojí(naopak má někdy i slevu) a tomu kdo poradil to za odměnu přihraje nějaký drobný. Pokud by lidi dohodli a navzájem si třeba objednávali přes svoje linky, tak já bych byl i pro, protože v konečném důsledku každý vydělá. Ve fóru "Swarm & Buddy" to konec konců nebylo nic jiného než výměna přesně těhle odkazů.

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 19:35 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

to guchar: odkazy máš v SZ.

to reseth: Vpodstatě souhlasím. Problém je se se zneužitím. Ve Swarm a Buddy s tím není problém a za umístění v této sekci žádný BAN nehrozí. Ale jasně umístěno. Všichni vědí o co jde.

Ale vkládat do běžných fór příspěvky, které se maskují přátelsky a slouží jen k obohacování, tak to nebude tolerováno.
Pokud toto nedělám, tak se nemusím obávat. Vše se dá vysvětlit.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další