Switch to full style
Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky k ovládání nebo fungování tohoto diskuzního fóra, nebo třeba náměty na zlepšení, tak sem s nimi. Naleznete zde i pravidla tohoto fóra.
Odeslat odpověď

Re: Radit či poučovat...

pát 24.02.2017 18:43

Hoki píše: Když už jdu za ženou poněkolikáté kvůli nějakému nastavení mobilu či tabletu, tak mi odpovídá hláškou - "Vrať se do jeskyně". A má chuděra pravdu, neb já jsem fakt jen uživatel a natvrdlý. Já se neurážím a hláška "digitální demence" mi nepřipadá divná. Ale předevčírem mne pochválila - sám jsem si spároval mobil s kamekou Sencor 3CAM na modely
Trošku mimo téma, ale pro přesnost: Digitální demence rozhodně není o tom, že je někdo nešikovný uživatel IT neboli "lama" :P
Spíš naopak!

Výrazem „digitální demence“ se označuje takový psychický proces, ve kterém přílišné užívání digitálních médií vede k rozkladu poznávacích a hodnotících funkcí mozku v rozsahu, který se dá přirovnat k podobným projevům duševně nemocných pacientů nebo lidí, kteří prodělali úraz mozku.

Digitální média nás zbavují nutnosti vykonávat duševní práci. To, co jsme dřív prováděli jednoduše pomocí rozumu, nyní obstarávají počítače, smartphony, organizéry a navigace. To s sebou nese nezměrné nebezpečí, říká neurovědec Manfred Spitzer
.

z anotace https://www.kosmas.cz/knihy/186714/digitalni-demence/

Re: Radit či poučovat...

pát 24.02.2017 19:03

zelkar píše:Digitální média nás zbavují nutnosti vykonávat duševní práci. To, co jsme dřív prováděli jednoduše pomocí rozumu, nyní obstarávají počítače, smartphony, organizéry a navigace. To s sebou nese nezměrné nebezpečí, říká neurovědec Manfred Spitzer[/i].

Tak zrovna mne digitální média obloukem míjejí :lol: :lol: :lol:

Re: Radit či poučovat...

pát 24.02.2017 19:14

Tak co tady hledáš? :lol: :lol: :lol:

Promiň ale nemoh jsem jinak. :lol:

Re: Radit či poučovat...

pát 24.02.2017 19:18

To v mým případě za to asi ty sarapatičky nemůžou. :lol: :lol: Vrcholem je PC a to jen tak tak.

Re: Radit či poučovat...

pát 24.02.2017 19:34

Lark píše:Tak co tady hledáš? :lol: :lol: :lol:
Promiň ale nemoh jsem jinak. :lol:

Zabíjím volný čas (všeobecně na PC) a neboj, nejsem urážlivej. Když na to přijde, jsem dost ve sklepě a dělám na modelech a nebo jsem na place a lítám, či courám po přírodě. Když to nejde, jsem doma a relax = zlobím ženu, zpracovávám fotky, komunikuji s rodinou po republice, no a občas juknu sem a dělám chytrýho. Ale necourám po netu a nic nevyhledávám či bezcílně nebrouzdám stránkama. Na to mám lidi, co mi pomáhají s elektronikou a tak. Počítám s tím, že si musím vystačit s tím, co jsem se za ta 4 desetiletí naučil - balsa, překližka, lepidlo. Dnes to je samý dis dis a na nám ve škole nadával, že jsme blbý a učíme se pomalu. :lol:
Stačí jako odpověď? :D

Re: Radit či poučovat...

pát 24.02.2017 20:31

Jasně že stačí, proto jsem si troufnul. :lol: Jsme na tom asi podobně, i když mě je o 25 víc, a už toho moc nepodělám, tak dělám alespoň chytrýho a na net chodím taky jen cíleně. Jinak maximálně mobil, ale taky jen účelově + nějaká užitečná apka a ještě CAD/CAM, který mě 25 let živil. Hodně mě bavila elektronika, ale na tu už nemám kvůli třesu nárok. Informace z elektroniky a modelařiny ale sbírám pořád, protože nikdy nevíš co se může hodit. ten pitomej třes mě prakticky odříznul od všech koníčků co jsem měl, tak už jen slintám a radím. :lol:

Re: Radit či poučovat...

pát 24.02.2017 22:11

Celkem by mne zajímalo, kolik je Dzonovi let. Myslím, že na staršího pána budeme reagovat jinak, než na lenivého mladého floutka s digitální demecí.
Přečetl jsem to tu celé a myslel, že budu reagovat. Jenže, jsem tak línej, že se mi už nechce...... :wink: :mrgreen:

Re: Radit či poučovat...

pát 24.02.2017 22:23

Lark píše:. ten pitomej třes mě prakticky odříznul od všech koníčků co jsem měl, tak už jen slintám a radím. :lol:


Taky už jsem přemýšlel, co budu dělat až tohle přijde :( .
Oči jdou doladit brejlema -a i tak mě to dost vytáčí .
Vidím to na 3d tisk :D - snad .

Re: Radit či poučovat...

pát 24.02.2017 23:32

dudaj píše:
Taky už jsem přemýšlel, co budu dělat až tohle přijde :( .
Oči jdou doladit brejlema -a i tak mě to dost vytáčí .
Vidím to na 3d tisk :D - snad .

Očím se většinou dá vždy nějak pomoci, ale když nefungujou ruce, tak je v hajzlu úplně všechno. Tak leda do pekárny sypat housky mákem.

Re: Radit či poučovat...

sob 25.02.2017 10:28

Digitalni technologie umi kouzla - nekdy kdysi jsem narazil na https://www.steadymouse.com/ (nakonec nepouzil). Mozna by ti to pomohlo pro presnejsi ovladani nejakeho CADu. 3D tiskaren je mezi lidma hafo, lidi kteri jsou schopni neco namalovat (tak aby to melo hlavu a patu) je vyrazne mene.

Re: Radit či poučovat...

sob 25.02.2017 11:25

zelkar píše:Výrazem „digitální demence“ se označuje takový psychický proces, ve kterém přílišné užívání digitálních médií vede k rozkladu poznávacích a hodnotících funkcí mozku v rozsahu, který se dá přirovnat k podobným projevům duševně nemocných pacientů nebo lidí, kteří prodělali úraz mozku.

Digitální média nás zbavují nutnosti vykonávat duševní práci. To, co jsme dřív prováděli jednoduše pomocí rozumu, nyní obstarávají počítače, smartphony, organizéry a navigace. To s sebou nese nezměrné nebezpečí, říká neurovědec Manfred Spitzer[/i].

z anotace https://www.kosmas.cz/knihy/186714/digitalni-demence/


Tak jest. ***winter***

Re: Radit či poučovat...

sob 25.02.2017 12:13

Myš a ovládání počítače mi zatím problém nedělá :lol: Horší je to když se potřebuju trefit šroubovákem do drážky, něco připájet, zamíchat si kafe, při jídle donést do huby alespoň něco na lžíci, při holení a podobně. Na jídlo mám políčeno na tohle, tak doufám že to vyjde. Zatím se prodává jen v USA. Už něco podobného dělají i jiné firmy ale, po Evropě je to o polovinu dražší.

Re: Radit či poučovat...

sob 25.02.2017 12:23

Tak to je hustý :mrgreen: Lžíci se stabilizací jsem ještě neviděl.
Už ti děti vydlabaly dřevěnou mísu? :lol: http://www.ceskaliteratura.cz/texty/neruda.htm

Re: Radit či poučovat...

sob 25.02.2017 12:42

Lark: Doufám se nezlobíš.
Za mnou zas budou muset brzo nosit kyslík... Škoda, že nekouřím - prý by pomohlo přestat :lol:

Re: Radit či poučovat...

sob 25.02.2017 13:59

Lark píše:....... Jsme na tom asi podobně, i když mě je o 25 víc, a ......

Nepřeháněj, jen o 14 zim. :wink:
Odeslat odpověď