Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 10:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
jyrry píše:
Až u tohohle textu jsem si uvědomil že to je bez nabodeníček :lol:
Do té doby jsem to prostě četl... no normálně :mrgreen:

Je to něco podobného jako když slyším slovenčinu; prostě poslouchám, (většinou) i rozumím.

Mám to taky tak. Jen jestli to ale už není jenom známka toho, jak moc stárneme. Něco jako že pamatujeme Šemíka, když byl ještě hříbě :mrgreen: Tedy v tomto kontextu dobu, kdy znaky zobrazitelné počítačem byly limitovány na standardní ASCII sadu (tu sedmibitovou verzi :twisted: ) a naší rodnou vlastí bylo Československo se směsí používaných jazyků.

Jinak musím říct, že už dlouho nežiju v ČR, s výjimkou stolního PC u domácí "základny" nemám nikde klávesnici s diakritikou, přesto mi nedělá problém diakritiku používat, a to dokonce ani na chytrém telefonu. Ta diakritika prostě k českému jazyku patří, tak ji tam holt používám. Tak to má IMHO být.

Jsme už dost OT, jenomže k samotnému tématu vlákna již asi není co dodat. Zakladatel vlákna není ani zdaleka první, kdo se snaží toto téma nastolit. Jak již uvedl JosefSvejk, objevuje se to tu furt dokola. A řešení je stále stejné - totiž žádné. Ale to je prostě věc, kterou musíme akceptovat, protože to patří do podmínek stanovených provozovatelem tohoto diskuzního fóra. Diskuse na toto téma je ve své podstatě zbytečná. Tím ovšem nijak nehodlám popírat fakt, že i když to člověk plně akceptuje, tak ho to i nadále se...štve, to se snad může, ne? :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 10:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Amper píše:
...Pak je super pero protoze je digitizani takze presnost je na pixel...

...je takova vysilacka od Jeti mezi notakama :-D Dokonce i telo je udelane stejnou technologii - vyrejpane z bloku materialu :-D :-D


Všechna čest vyrejpanejm blokům materiálu :twisted: :mrgreen: V době nepřesných plastových odlitků je to taková oáza poctivé práce, což o to...

Ale některé moderní věci už mi dnes zjevně unikají, co je to "digitizani pero" ? (nebo tam mělo být péro ???).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 10:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
no jo furt :-)

proste v displeji je digitizer a pero si s nim povida pres Bluetooth (je v nem baterka) takze jsi schopen se trefit na presnou pozici.

Je to vlastne to same co dela treba Wacom

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Wacom mám, používám s Photoshopem. Ale tam je pero digitální, nikoliv digitizani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 11:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Mám tablet, s Androidem, a klávesnice po podržení "tlačítka" (písmene) nabídne i další možnosti, tedy pismena s háčky, čárkami, případně další znaky. Občas se mi ale stává, že texťák postpredikuje co bych měl napsat. Po napsání si slovo, které třeba není nabídnuto predikcí, zkontroluju, a je tam, dokončoval, jak jsem ho napsal! Jakmile ale začnu psát další text, mnou napsané slovo se změní na něco zcela jiného, mnohdy to pak ani nedává smysl. Většinou si změny všimnu při kontrole, ale někdy to přehlédnu. Vadí mi, že to neupozorňuje na tyto změny, ač to jinak upozorňuje na krajskou blbost.

A pokud jde o slovo dr.on (slovo jsem záměrně rozdělil a spojení písmen "dr" to samo změnilo na "ČR, se, si" a podle sebe jsem to napsal až na popáté), nemusí se nám líbit, můžeme proti jeho používání protestovat, dokonce i nadávat, ale to je asi tak všechno, co s tím uděláme. Vlivem médií a neznalostí správné terminologie se toto slovo vžilo jako název pro koptéry (všeho druhu, určení a velikosti). K nápravě už nejspíš nedojde, tento, byť nesprávně užívány název, si už dnes žije svým vlastním životem.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 11:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
To já jsem se s tímto chováním klávesnice na Androidu nikdy nedokázal skamarádit, takže tuhle "pomůcku" mám vypnutou a prostě píšu texty sám, jak uznám za vhodné, nenechávám si do toho kecat neschopný automat (což neznamená, že sám občas nedělám chyby).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 11:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
FlyBear píše:
Wacom mám, používám s Photoshopem. Ale tam je pero digitální, nikoliv digitizani.


:-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Chybějící dikaritkika při čtneí tetxu až tak moc neavdí, alepspoň nám straším a porkočliým. Daleko horším nešvarem je nedodržení skladby vět, tedy chybějící tečky na konci vět, čárky v souvětích nebo nesprávné psaní velkých písmen, kdy na začátku věty někdo nechává písmeno malé, popřípadě naopak za každou tečku mu automat ihned vrzne písmeno velké bez ohledu na to, jde-li opravdu o konec věty.

Některé takové příspěvky musí člověk doslova dešifrovat.

To modré cosi nahrazující ve zdejších příspěvcích zakázané slovo ve skutečnosti nevadí ani tak pisateli, ale bohužel dost obtěžuje hlavně čtenáře. Opatření tak nepříznivě dopadá především na zcela nevinné oběti :( Zkuste si třeba otevřít toto vlákno na telefonu v TapaTalku. Už samotný nadpis vlákna je běs.

PS.: Kolik z vás si hned všimlo, že první věta tohoto příspěvku je napsaná zcela blbě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 11:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
kupodivu jsem si toho vsiml asi po druhem slove ale jinak me to nejak zasadne nevadilo

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 12:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
FlyBear píše:
... Kolik z vás si hned všimlo, že první věta tohoto příspěvku je napsaná zcela blbě?

8O Já až když jsem to dočetl až k tomuto upozornění :lol: :lol:
A blbě to není, jen zpřeházené a někde jsem narazil na studii kde se toto potvrzovalo že u textu často stačí první a poslední písmeno správně a jinak správný počet i druh zbývajících písmen a dá se to číst.

Bez diakritiky píšu z mobilu, prudí mně to držení písmena a čekání než se objeví to správné.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 12:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
FlyBear píše:

Jsme už dost OT, jenomže k samotnému tématu vlákna již asi není co dodat. Zakladatel vlákna není ani zdaleka první, kdo se snaží toto téma nastolit. Jak již uvedl JosefSvejk, objevuje se to tu furt dokola. A řešení je stále stejné - totiž žádné. Ale to je prostě věc, kterou musíme akceptovat, protože to patří do podmínek stanovených provozovatelem tohoto diskuzního fóra. Diskuse na toto téma je ve své podstatě zbytečná. Tím ovšem nijak nehodlám popírat fakt, že i když to člověk plně akceptuje, tak ho to i nadále se...štve, to se snad může, ne? :wink:


Lidi, zaregistrovali jste že tazatele neštve "modrý překlad" slova d-r-o-n na veřejném fóru v příspěvcích, ale že mu ten systém hrabe i do soukromých zpráv?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 12:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
FlyBear píše:
... dikaritkika ...
PS.: Kolik z vás si hned všimlo, že první věta tohoto příspěvku je napsaná zcela blbě?

Ani jsem si nevšiml, že je to blbě a četl jsem to automaticky jakoby to napsané správně. Hold mozek se přizpůsobí :roll:

Kovboj: Ano , já si všiml hned.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 12:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Kovboj píše:
... že mu ten systém hrabe i do soukromých zpráv?

No a co my s tím uděláme? Pište tyhle stesky na Administrátora. Ten jediný s tím může něco vyvést.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 13:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6894
Bydliště: Moravský kras
jyrry píše:
No a co my s tím uděláme? Pište tyhle stesky na Administrátora. Ten jediný s tím může něco vyvést.

Myslím, že touhle větou si vlákno zaslouží končit..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dron - formulace
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 10:51 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Podobné téma zde bylo již několikrát.... Chápu, že si toho někdo všiml až teď.

Opravy textu v SZ jsem si přidal na ToDoList a až tam budu něco opravovat tak to vyhodím, to opravdu nemá ten přínos, který od automatické náhrady slova D R O N očekávám.

A aby nedošlo k nějakému omylu, že je to jen můj soukromý pohled. Aktuálně jsem tvořil několik hodin stanovisko k rozdílu mezi d r o nem a MODELem, jako odpověď pro "EASA regulation on Unmanned Aircraft Operations", které je podporována modeláři napříč Evropou.
Chápu, že forma vysvětlení nemusí vyhovovat všem, ale tak to bude vždycky.

Pokud má někdo nějaký nápad, tak mi napište do SZ. D9ky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz