Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 17:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2014
Příspěvky: 460
Bydliště: Kostomlaty pod Milešovkou
mohu potvrdit, že při hledání informací o DX7 jsem narazil..až jsem to nakonec vzdal

ale měl bych jednu připomínku - docela nedávno tu vzniklo vlákno ohledně letců F3K v severních Čechách -
viewtopic.php?f=111&t=74244
slibně se rozjelo, ale pak najednou bylo přesunuto někam mezi "kluby" a od té doby je totálně mrtvé, což je škoda, je nás tu F3K bláznů ze severu nemnoho a zde se začala vytvářet malá komunita letců házedel, které pouhým přesunem byla zpřetrhána

_________________
Sdružení letců Českého středohoří


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 1313
Bydliště: Praha Barrandov
Kovboj píše:

Párování je hodně obecná rada platná pro všechny Spektra, ale co třeba takový postup na změnu módu? U staré DX7 (bez bastlení) to nejde, u nové bez problémů. Nebo i jen taková drobnost jak nastavit složitější křídlo, když menu i možnosti jsou u každé verze dost jiné? Jak se v tom pak vyznat, když je všechno dohromady? :-(



Toto je věc na kterou také bohužel narážím dost často. Jako příklad ta DX7, dnes je už třetí generace téhle vysílačky a ten kdo to neví, tak se začně řídit radami na začátku mnoha desítek stran dlouhého vlákna a zjistí, že vlastně čte o jiném rádiu něž si právě koupil. Prostě některé modely si ponechávají stejný název po mnoho generací a tím pádem je velmi těžké se potom orientovat ve vlákně, kde jsou tyto generace bez člěnění sjednocené pod jedním názvem. Sám DX7 mám.

_________________
Trex 700E, Trex 600 nitro, Protos 500, Trex 500, Trex 450 Sport, Yak 55M, RS352, Piper Cub, Variant


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 19:53 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Chápu, že DX7 je opravdový problém. Ale jistě jde řešit. Pokud se někdo vlákna/vláken ujme, tak je může dostat pod kontrolu.

Pro současnost mohou vzniknout 4 vlákna. Obecně o DX7 + jednotlivé verze.

Osobně DX7 nemám, takže to neposoudím. Zároveň, když se objeví nové vlákno o DX7 založené "omylem" obrátím se s dotazem, kam sloučit nebo zda nechat. Klidně napište sem nebo do SZ.



Vlákno o SČ letcích jsem si prošel. viewtopic.php?f=111&t=74244
Sorry, ale tohle nemá v sekci F3K co dělat, to je chat. To se provozuje v klubu. Proto do klubů.
Není problém, si vlákno označit jako "sledované" nebo dokonce zařadit mezi "záložky". Vše je pro to zde připravené, jen to vyžaduje něco udělat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 19:58 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Jen bych ještě upozornil, že od vzniku tohoto vlákna nebylo nic sloučeno. Jak jsem v psal viewtopic.php?f=3&t=75010#p1262382

Zkuste nová vlákna projít a promyslete, zda by to nebylo spíše lepší sloučit s tématem, který již existuje.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 20:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2009
Příspěvky: 69
Bydliště: Nepál
Mám taky jeden případ, kterým mě trochu překvapil. Cca před 6ti měsíci jsem napsal dotaz na modeláře, kteří se scházejí na kopci nad Zlatou Olešnicí. Než mi stačil někdo odpovědět, možná hned druhý den, byl můj dotaz přesunut do jiného témata, asi modelář hledá modeláře, nebo tak něco. Myslím, že každý mrkne na Nejnovější vlákna, odkud můj dotaz zmizel, dále má svá oblíbená témata a že ne každý kouká na to, jestli ho někdo náhodou nehledá.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 22:14 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Nalezeno na tři kliknutí (bez klávesnice). viewtopic.php?f=16&t=33022&p=1214848#p1214848

Vlákno Hledám kolegu modeláře existuje proto, aby se věci koncentrovali. Pokud zde bude 500vláken "létáte u žitného pole jak jsou dva smrčky", tak to bude nepřehledné mnohem více, než v jednom vlákně. Najít půjde něco pouze přes vyhledávání v tom je to shodné.

Ale protože se "sólo" vlákno objeví na chvilku v nejnovějších vláknech, tak bude asi přečteno a možná odpovězeno. Ale zatíží čtení stovky/tisíce lidí.

Chápu snahu o to udělat pro odpověď naprosto vše, ale myslím, že by měla existovat nějaká vnitřní hranice. Myslet taky trošku na ostatní RCMANIAky...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 22:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Nestačilo by např. zachovat název nového tématu? Upřímně pokud bude hledat někdo kolegu v mém okolí tak o mě určitě nebude vědět, protože tohle téma zcela ignoruju, nevidím důvod proč by mě mělo zajímat kde kdo hledá někoho na druhém konci republiky.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 22:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Já to vidím tak, že když se objeví samostatné vlákno s dotazem, zda někdo létá na kopci nad Zlatou Olešnicí, tak mrknu na nadpis a buď mě to nezajímá (a nezatěžuje, protože to nebudu číst) a nebo mě to zajímá, třeba tam i létám, a pak si to se zájmem přečtu.

Pokud se však takovýto dotaz ale objeví ve vlákně "Modelář hledá modeláře", nikdy si toho nevšimnu, prostě se o tomto dotazu nedozvím

Edit: Mad_box mě myšlenkou předběhl, než jsem to dopsal, tak koukám že píšu to samé jako on...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 22:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.10.2013
Příspěvky: 249
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 54
TomasC píše:
Je si třeba uvědomit rozdíl mezi diskuzí a pokládáním dotazů.
Třeba diskuze Návrh a stavba Čmeláka Z37A (2000mm)
A jsou samozřejmě diskuze, které se pořád opakují. Jaký vysílač, jaký copter, jaký první vrtulník. Těch je také dost poslučováno, protože nováček založí novou

A dotazy typu: Tohle mi nefunguje, poraďte.
Nedávno jsem slučoval dotaz Jakou barvu na EPP.
A, když se bavíme tak upřímně, pokud je někdo líný pročíst pár stránek, tak si odpověď nezaslouží.

Ano, to chápu a myslel jsem to spíše v obecné rovině, než nějak striktně utažený názor, a sice že většinu lidí prostě nebaví vyhledávat.
Souhlasím, že ideální stav prostě neexistuje a nelze vyhovět všem.

_________________
Turnigy T9x, 6ch Belt CP, quad MW328P, hexacopter AIO V2, RC létající sáňky, Slowflyer, Big twin ero


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 23:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Znojmo
Já bych měl ještě jeden příklad z nedávné doby - nastavoval jsem iCharger pro nabíjení článků Sony US18650VTC4 a protože se informace z netu a z datasheetu rozcházejí a chtěl jsem si být 100% jist, hodil jsem sem dotaz. Během chvilky zmizel, hodil jsem ho znova, zmizel znova a přišla SZ od TomasC, že bylo téma přesunuto a mám si ho najít. To jsem dělal už po prvním zmizení, ale hledal jsem podle řetězce "US18650VTC4", který byl v nadpisu tématu a na který příspěvek pouze odkazoval - čili, nenašel jsem nic.
Samotný příspěvek na konci tématu o 18650 článcích ztratil smysl, protože se z něj nedá dočíst, o jaké články jde (nadpis tématu přesnutu samo není).
Ale abych jen nekritizoval - práce moderátorů je důležitá a nezáviděníhodná, nikdo nechce zapleskat forum tisícovkou stejných témat. Můj první příspěvek směřoval ne proti mazání a slučování témat obecně, ale na podle mě přehnanou snahu v tomhle směru v poslední době.
Pokud jde o gigantická témata, dobře je to vyřešeno na csfd.cz - u příspěvku se dole objeví odkaz ve smyslu: "na tohle odpověděl TomasC", u jehož příspěvku se naopak rozsvítí: "odpovídá na ondra1402"..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 23:53 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Začnu od konce.
to na csfd.cz prozkoumám. Nicméně nikdy jsem nebyl fanda principu "odpovězeno v minulosti hledej".

Vyhledat je to myslím snadné. Do hledání se napíše přesně to co se hledá US18650VTC4.

A hned druhý příspěvek je myslím správný (až odešlu tohle vlákno, tak bude asi třetí) fráze bude znova.

Aternativou, pokud hledám vlastní příspěvek, tak je nejlepší kliknout na PROFIL a v profilu na Vyhledat příspěvky uživatele.

Když se podíváte na předmět příspěvku, tak JE zachován.


Woita & Mad_Box: Asi bych měl pár doplňujících dotazů:
1) Jestli to dobře vnímám, tak pro vás je mrak nových vláken akceptovatelný. Vyfiltrujete si to zrakem podle nadpisu. Je vám jasné, že dvojnásobek vláken bude všude? I v aktivních vláknech, i v nových příspěvcích. A tento problém nepostihne jen vás dva, ale stovky/tisíce dalších, kteří se možná neozvou.

2) Zkuste mi lépe vysvětlit "zachovat název nového tématu". Jako, že sloučení nevadí, ale chcete zachovat název v nejnovějších vláknech?
Logickým rozšířením by byla možnost položit dotaz do stávajícího vlákna, ale označit příspěvek, aby byl povýšen do "nejnovějších vláken". Tohle ale nebude snadné naprogramovat.
Nebo to chápu špatně? Předmět zůstává zachován po sloučení vždy, ale není to předmět prvního příspěvku a tedy se nemění název sloučeného vlákna.

Výzva pro všechny:
K prvnímu bodu. Je klidně možné, že si počítám příliš ochranitelsky a veden dobrým úmyslem jen házím klacky lidem pod nohy. Pokud to vnímá někdo další stejně jako Woita & Mad_Box tak prosím dejte vědět. Tohle opravdu není mým cílem.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 23:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Znojmo
tak jsem asi blbej, ale přesně takhle jsem to hledal a nenašel jsem lautr nic. Na csfd je takhle řazena diskuze.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2015 0:10 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Asi jsi použil hledání google ve sloupci vlevo. A google se o nových věcech na rcmania.cz dozvídá tak za 10-20minut. Ale když použiješ hledání vpravo nahoře search.php tak tam je vše okamžitě.
Teď jsem si to zkusil a google to nedává. Zklamal.

Už jsem na csfd.cz koukal. Tohle by asi trošku pomohlo, ale myslím, že do tématu nepřibývají příspěvky tak rychle. Navíc je tu možnost citace, která i když zabírá místo mi přijde lepší. Už jen tím, že mohu vybrat kousek předchozího příspěvku a na ten odpovědět.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2015 0:15 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
A když tak o tom přemýšlím, tak jistým řešením by bylo pravidlo, že pokud modelářské téma překročí 1500 příspěvků = 100stránek po 15 příspěvcích, tak vznikne zvláštní sub-fórum.

Tohle co píšu (i předchozí vlákna) berte jen jako přemýšlení nahlas. Rozhodně nikoliv, že to tak bude.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: stř 25.11.2015 6:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Takováto diskuze už tady jednou byla. Taky osobně když otevřu manii kouknu vlevo na najnovější vlákna, co mne zaujme otevřu. Když nic nehledám, nepoužívám žádné vyhledávání, prostě jen nakouknu. Když je mezitím dotaz přesunut, tak prostě nic nevidím. Vím že se dá jít přes nové příspěvky a nebo nepřečtené, ale mám to tak a asi nejsem sám. Je naprosto jasné že spousta témat je duplicitních nebo podobným a je potřeba to ladit, o tom není pochyb, přesto bych se moc přimlouval za ponechání "nejnovějších vláken" a i v případě že je založeno téma nové, i když jednozačně duplicitní, nechat jej projít životem nejnovějších vláken (tedy deseti po sobě jdoucích) a pak jej sloučit přesunout jako to dělají moderátoři doposud. (jen nevím jestli je to technicky lidsky řešitelné). Jde o to, že ten kdo přijde jen kouknout, nic nehledá, koukne stejně jako já v levo co je nového, protože v nových vláknech to očekává, tak prostě nic neuvidí a do diskuze která mohla býti plodná se nezapojí páč o ni jednoduše neví.
U sebe to mám tak, že RCmania není jen studnice informací, kterou jsem chodíme hledat, ale diskuzní fórum a z mého pohledu sloučení na první dobrou kdy na to moderátor narazí je diskuzi na škodu. Spousta dotazů a odpovědí takto hned z kraje zapadne někam hluboko a "chcípne"

Na druhou stranu pokud něco hledám, obyčejně se to najít bez problémů dá, chce to opravdu jen trochu hledat.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz