Switch to full style
Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky k ovládání nebo fungování tohoto diskuzního fóra, nebo třeba náměty na zlepšení, tak sem s nimi. Naleznete zde i pravidla tohoto fóra.
Odeslat odpověď

Re: Široké reklamy

úte 29.09.2015 19:45

Jo je to dobrá vychytávka, už nějaký pátek používám a gut. Hlavně to stopne reklamy i ze serverů jako youtube apod.

Jinak na telefonu to taky přetejká.

E: co máš za antivir ?
Přílohy
Screenshot_2015-09-29-20-43-32.png

Re: Široké reklamy

úte 29.09.2015 19:48

Ing.Robinsson píše: ... Jinak na telefonu to taky přetejká...

Člověka někdy poteší i to že druhý má stejné problémy :mrgreen:

Re: Široké reklamy

úte 29.09.2015 19:57

Na telefonu používám aplikaci tapatalk takže mě to netrápí :D Je to rychlejší, přehlednější a žere to míň dat než přes prohlížeč.

Re: Široké reklamy

stř 30.09.2015 12:51

Jenže tím, že zakážete reklamy ochuzujete RCmanii o zisky z ní. :wink:
To je zase ta druhá strana mince. :(
Nic totiž není zadarmo a pokud chceme aby takové fórum fungovalo, tak mu musíme dát možnost dýchat. Asi nikdo nevěří tomu, že by jeho provoz admin TomasC dlouhodobě platil ze svého. :mrgreen:
Takže od těch, co vypnou reklamy, bych pak očekával, že místo toho pošlou sponzorský příspěvek. :wink:

Re: Široké reklamy

stř 30.09.2015 13:21

Díky, že jsi to napsal VTjr.


Já jen zopakuji to co píšu vždycky:
Přístup na server RCMANIA.cz je zcela zdarma, bez omezení a bude tak i nadále. Pro využívání informací a služeb serveru RCMANIA.cz nejsou vyžadovány žádné poplatky. Založení účtu není nijak omezeno.
Ačkoliv všechny tyto služby jsou zdarma, tak provoz serveru zdarma není a protože návštěvnost je vysoká není ani levný. Zdrojem příjmů jsou dary mecenášů a webová reklama za proklik.

Takže je na každém, aby si zvážil, zda díky čtení informací je pro něj přínosem a nestálo by za to něco přispět.


Minulý týden jsem měnil část hlavičky HTML, kdy jsem přidával tuto část kódu:
Kód:
<link rel="image_src" href="http://www.rcmania.cz/images/rcmaniafb.png" / >

Důvodem byla snaha o podstrčení obrázku, když někdo vloží odkaz na rcmania.cz na stránky facebook.com


Jinak uznávám, že forum RCMANIA.cz není moc vhodné pro čtení na mobilu. Ale tapatalk funguje docela dobře.

Re: Široké reklamy

stř 30.09.2015 14:56

VTjr píše:Jenže tím, že zakážete reklamy ochuzujete RCmanii o zisky z ní. :wink:
To je zase ta druhá strana mince. :(

No to je teoreticky pravda, ale z mé zkušenosti to funguje tak, že když navštívím třeba stránky Conrada,
tak potom je jede reklama toho Conrada.
Ne konkurenční zboží, ne nové podobné, ale jenom ten Conrad.
Pokud navštívím 5 takových obchodů, ty reklamy se střídaj dokola.
Logicky na ně neklikám, protože je znám - sám jsem si je vyhledal.
Což samozřejmě v důsledku žádné peníze mánii nepřináší. Akorát pořád na obrazovce něco bliká a to mi otravuje.
Celý princip mi přijde dost stupidní , mě informace nepřináší a manii tudíž ode mne taky nic.
Ovšem celé řešení není můj problém.

Re: Široké reklamy

stř 30.09.2015 16:44

VTjr píše:... od těch, co vypnou reklamy, bych pak očekával, že místo toho pošlou sponzorský příspěvek. :wink:

Ale to samozřejmě, i bez vypínání reklam... :roll:

Re: Široké reklamy

čtv 08.10.2015 13:25

Za tuhle "chybu" IMHO nemůže prohlížeč, ale pevné nastavení toho horního pruhu RCmanie.

Proto vám to blbne na "malých" rozlišeních a naopak bez ohledu na prohlížeč nejsou problémy na monitorech s mnoha pixely.

V levé části pruhu je obrázek s logem RCmanie, který má pevnou šířku 502 pixelů. Vpravo od něj se pak přilepuje reklama, která má rovněž svou stanovenou šířku (například nyní mi tam svítí cosi od Kostky s šířkou 722 pixelů, před chvíli tam byl banner se šířkou 728 pixelů...).

Zatímco šířka hlavní části samotného fóra se dynamicky přizpůsobuje dostupné šířce okna a navíc ponechává rozumné odstupy od okraje okna, ten horní pruh natvrdo vyžaduje svou danou šířku a nacpe se agresivně k pravému okraji okna až na doraz nebo i za okraj.

Reklamy svou šířku zřejmě vyžadují, takže jediným řešením by patrně bylo upravit šířku obrázku s logem RCmanie...

Re: Široké reklamy

čtv 08.10.2015 15:17

A nešlo by nastavit že když se reklama nevejde do okna tak se zobrazí pod logem RCMANIA?

Re: Široké reklamy

pát 09.10.2015 4:38

FlyBear píše:... obrázek s logem RCmanie, který má pevnou šířku 502 pixelů. ...

No a musí v něm být ta Futaba? :roll:

Re: Široké reklamy

pát 09.10.2015 6:08

dudaj píše:No to je teoreticky pravda, ale z mé zkušenosti to funguje tak, že když navštívím třeba stránky Conrada,
tak potom je jede reklama toho Conrada.
Ne konkurenční zboží, ne nové podobné, ale jenom ten Conrad.
.


Ono to tak funguje. Velký bratr sleduje kam chodíš a podle oblasti tvým zájmů ti potom posílá reklamu. Ono se tohle přímo nějak i jmenuje...
Sorry ale i já mám právě proto adblock.

Re: Široké reklamy

ned 25.07.2021 8:04

ta reklama, která teď leze ze spodu, je teda pěkně otravná

Re: Široké reklamy

ned 25.07.2021 11:47

_ Koukám jak jelen kde jsem tu co psal nojono 7 roků je dlouhá doba "úte 29.09.2015 14:18"
Od té doby OS přešel na Win10, Chrome zůstal. Ještě před měsícem vypadalo vše normálně = OK.
Momentálně, po nějaké doporučené aktualizaci Win10, vyskakuje reklama cca 1/4 obrazovky dole.
Musím zkusit úpravu nastavení "vyskakovací okna" by reklama nevyskakovala, ale aby vyskakovaly jen žádané

_ Před změnou reklamy skákaly jako úzký pruh nahoře, ale až po ohlášení z RCMania

Re: Široké reklamy

ned 25.07.2021 23:43

guchar píše:Momentálně, po nějaké doporučené aktualizaci Win10, vyskakuje reklama cca 1/4 obrazovky dole. ...
:o To by mne zajimalo, kdo rozhoduje o tom jejím doporučení :? Je to fakt otravné. :x

Re: Široké reklamy

pon 26.07.2021 11:55

@VTjr "kdo rozhoduje o tom jejím doporučení" Asi není třeba být žádný velký lumém. A ač dotaz byl řečnický tak
Každý nový (lepší) SW, staré "železo" (HW) tak zpomalí, že bez přechodu na rychlejší je prakticky nepoužitelné
Podobnou honičkou jsou viry a antivirové ochrany. Ta poťouchlá otázka je: Cui bono? Pracují nové viry?
Odeslat odpověď