Switch to full style
Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky k ovládání nebo fungování tohoto diskuzního fóra, nebo třeba náměty na zlepšení, tak sem s nimi. Naleznete zde i pravidla tohoto fóra.
Odeslat odpověď

Re: Sekce nákup/prodej

ned 05.10.2014 8:59

přesně tak ...

nastavit pravidla a ty dodržovat, pravidla nastavena nejsou, nedodržuje je nikdo

a jinak Ardo, na tvém místě bych taky nejdříve vytáhl trám ze svého oka a pak se staral o druhé

Re: Sekce nákup/prodej

ned 05.10.2014 9:05

jinak hlasuju pro to smazat paušálně všechny inzeráty starší - naposledy upravené v roce 2013,
klidně rozeslat o tom hromadný mejl, aby si to každý uživatel UPnul, který o to má zájem a ty z 2014
už pořešit půjdou ...

ze 118 stran to automaticky udělá cca 25, těm se třeba dá měsíc na úpravu dle nových pravidel a pak se promáznou

prostě navrhuji postup

a/ hromadná SZ říkající že starší inzeráty 6 měsíců se bez UP budou mazat + další pravidla, která musí inzerát plnit (1 měsíc čas aby si to všichni udělali) následně k 1.12. - promazání a nastavení nových pravidel

jednou se začít musí ...

Re: Sekce nákup/prodej

ned 05.10.2014 9:54

Pokud nebudou moderátoři mazat špatně zadané inzeráty, jsou všechna pravidla zbytečná. Tady je názorný příklad.
Pravidla existují, nedodržují se a jejich nedodržování se (skoro vůbec) neřeší. 8O

Re: Sekce nákup/prodej

ned 05.10.2014 12:09

JosefSvejk píše:Pokud nebudou moderátoři mazat špatně zadané inzeráty, jsou všechna pravidla zbytečná. Tady je názorný příklad. Pravidla existují, nedodržují se a jejich nedodržování se (skoro vůbec) neřeší. 8O

Nejsem příznivcem okamžitého odstraňování tématu pokud je dle mého názoru vhodné autora nejprve upozornit na případný rozpor s pravidly. Takže jsem autorovi toho inzerátu napsal SZ s upozornění na pravidla sekce Prodám.

Předpokládám, že autor toho inzerátu buď svůj omyl napraví a doplní tam výchozí ceny jednotlivých nabízených položek s tím, že tyto ceny nemusí být konečné, ale k jednání, které už může mezi prodávajícím a potenciálním kupcem následně probíhat samozřejmě přes SZ a nebo pokud ani toto upozornění nebude autor toho inzerátu respektovat tak následně inzerát přesunu do sekce Odkladiště a odešlu o tom v SZ informaci autorovi inzerátu i adminovi serveru.

Upozornění pošlu přes SZ i autorům několika dalších inzerátů v sekci Prodám z poslední doby tj. pár dnů zpět, ale nemám čas procházet všechny inzeráty.

Re: Sekce nákup/prodej

ned 05.10.2014 15:30

Drondys píše:Nejsem příznivcem okamžitého odstraňování tématu ...


Jasně, nejsi příznivcem, jsi hodný kluk a napřed upozorňuješ. Zároveň taky zakazuješ ostatním upozorňovat na nedodržování pravidel. Taky nemáš moc času. Ale my přece nepoznáme, kolikrát jsi už dotyčného "hříšníka" upozorňoval SZ :? . Jen tu neustále visí desítky starých inzerátů a "trošku" nás to plete. Děkujeme za vysvětlení, vše je v nejlepším pořádku.

Re: Sekce nákup/prodej

ned 05.10.2014 15:51

JosefSvejk píše:...Zároveň taky zakazuješ ostatním upozorňovat na nedodržování pravidel...

V tebou odkazovaném tématu jsem jasně uvedl, že jsem autorovi poslal SZ a příslušné upozornění, které je tam uvedeno také v témže tématu snad stačí. Není vhodné, aby se tam k tomu rozhořel nějaký flamewar. Proto jsem tam také doplnil tuto větu.

Drondys píše:...Dalších komentářů mimo případného zájmu o koupi některých věcí inzerovaných v tomto inzerátu se doporučuji zdržet...

JosefSvejk píše:...Ale my přece nepoznáme, kolikrát jsi už dotyčného "hříšníka" upozorňoval SZ :?

Informace o tom, že byla autorovi inzerátu odeslána SZ s upozornění na pravidla jsem u dalších dotčených inzerátů uvedl viz tento odkaz, viz tento odkaz, viz tento odkaz a viz tento odkaz.

Dva z výše odkazovaných inzerátů viz tento odkaz a viz tento odkaz již byly na základě upozornění autorem inzerátu upraveny a tudíž z nich bylo upozornění již smazáno.

Celé téma tebou odkazovaného inzerátu již bylo přesunuto do Odkladiště jelikož jeho autor ani několik hodin po přečtení toho upozornění inzerát příslušně neupravil a podobně tak bylo přesunuto do Odkladiště i další téma jehož autor ani několik hodin po přečtení upozornění inzerát taktéž příslušně neupravil.

Jeden další z nedávných inzerátů byl také přesunut do neveřejné sekce Odkladiště jelikož jeho autor než, aby svoji chybu napravil tak raději reagoval v tom smyslu, že to může být smazáno.

Upozornění jsem rozeslal prostřednictvím SZ autorům odkazovaných inzerátů dnes. Pokud do několika hodin od přečtení upozornění nebude příslušný inzerát vhodně upraven skončí rovněž v sekci Odkladiště.

JosefSvejk píše:...Jen tu neustále visí desítky starých inzerátů a "trošku" nás to plete.

To je věc toho jak administrátor serveru nastavil pravidla. Staré inzeráty, které nejsou označeny v předmětu PRODANO zůstávají v sekci Prodám dokud aministrátor serveru nerozhodne jinak. Přesunout se případně mohou jen ty inzeráty, které porušují pravidla, ale jelikož není v silách procházet všechny zpětně tak je jich logicky jen pár.

Re: Sekce nákup/prodej

ned 05.10.2014 16:37

Reklo se ze se to bude resit a sam admin to potvrdil...bohuzel skutek utek a po pul roce vez vysledku

Re: Sekce nákup/prodej

ned 05.10.2014 16:50

JosefSvejk píše:Jasně, nejsi příznivcem, jsi hodný kluk a napřed upozorňuješ. Zároveň taky zakazuješ ostatním upozorňovat na nedodržování pravidel. Taky nemáš moc času. Ale my přece nepoznáme, kolikrát jsi už dotyčného "hříšníka" upozorňoval SZ :? . Jen tu neustále visí desítky starých inzerátů a "trošku" nás to plete. Děkujeme za vysvětlení, vše je v nejlepším pořádku.


Pri cteni tohoto prispevku jsem pochopil, proc jednim ze zakladnich pravidel tohoto fora je zakaz kritizovani funkce moderatoru.

Re: Sekce nákup/prodej

ned 05.10.2014 16:54

Elfew píše:Reklo se ze se to bude resit a sam admin to potvrdil...bohuzel skutek utek a po pul roce vez vysledku

Možná jsi vyjádření admina jen nesprávně pochopil. Admin tj. TomasC v tomto tématu sice zmínil, že něco nového bude muset být, ale nic konkrétního neslíbil tj. přechod na něco nového může být až na to bude mít čas a prostředky což může nastat třeba i za několik let. K tvému návrhu na dočasné řešení v podobě mazání starších inzerátů se v tomto tématu admin vůbec nevyjádřil.

Re: Sekce nákup/prodej

ned 05.10.2014 18:00

LittleFalco píše:
Pri cteni tohoto prispevku jsem pochopil, proc jednim ze zakladnich pravidel tohoto fora je zakaz kritizovani funkce moderatoru.


V jiném tématu bych si to samozřejmě nedovolil. Tato diskuze je ale primárně věnována práci moderátorů :wink: .

Re: Sekce nákup/prodej

ned 05.10.2014 18:23

Kluci buď jsem Drondyse špatně pochopil já nebo vy- on jen v tom jednom konkrétním tématu kde jsem mimochodem jako první zareagoval já a upozornil prodávajícího ať se chová slušně a doplní ceny a on pak dopsal ten zbytek že je nám po cenách prd a že si to bude řešit SZ . Pak tam Drondys dal že to řeší z pozice moderátora a že další kydy ostatních by byly zbytečný s čímž souhlasím- Radek

Re: Sekce nákup/prodej

ned 05.10.2014 19:06

arda1 píše:...Pak tam Drondys dal že to řeší z pozice moderátora a že další kydy ostatních by byly zbytečný s čímž souhlasím- Radek

Ano přesně tak to bylo.

Jen na doplnění je potřeba si uvědomit, že jednotliví moderátoři zde vykonávají moderátorské činnosti jen občasně. Pochybuji o tom, že má někdo čas číst všechny příspěvky. Takže se může stát, že na některé podobné přestupky proti pravidlům pokud si jich nikdo nevšimne třeba vůbec nikdo z moderátorů nezareaguje a teprve pokud dojde k explicitnímu upozornění třeba jako k němu došlo v tomto tématu tak se teprve následně reaguje.

Re: Sekce nákup/prodej

pon 06.10.2014 15:33

Je to pravda a je mi smutno, že mě na to musí někdo upozornit. Sorry.

Doplním pravidla, pokud chcete, tak mi napište komentář k jejich znění.

Pokud chce být někdo moderátorem sekce Bazar, tak mi napište do SZ.



Informace pro všechny.
Inzeráty s reakcí před 1.6.2014 budou likvidovány.

Re: Sekce nákup/prodej

pon 06.10.2014 16:31

Staré inzeráty jsem nakonec nezlikvidoval, ale přeházel do uzamčeného fóra. Pokud tam něco chcete, tak si to vykopírujte.
Po 1.11. to opravdu zlikviduji.

Následně od 1.11.2014 nastavím automatické čištění inzerátů:
Inzerát, který nebude zobrazen 31dní nebo bude mít poslední příspěvek starší 61dní bude likvidován.

Re: Sekce nákup/prodej

pon 06.10.2014 18:00

V pravidlech prodeje je psáno: "V okamžiku, kdy inzerát již neplatí, tak inzerát editujte a do Předmětu napište text: PRODÁNO.."
Dost lidí to chápe tak, že "PRODÁNO" připíše k textu předmětu. Jestli by nebylo lepší to formulovat: " ...a text předmětu nahraďte slovem PRODÁNO.."
Odeslat odpověď