Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sekce nákup/prodej
PříspěvekNapsal: ned 05.10.2014 7:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
přesně tak ...

nastavit pravidla a ty dodržovat, pravidla nastavena nejsou, nedodržuje je nikdo

a jinak Ardo, na tvém místě bych taky nejdříve vytáhl trám ze svého oka a pak se staral o druhé

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekce nákup/prodej
PříspěvekNapsal: ned 05.10.2014 8:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
jinak hlasuju pro to smazat paušálně všechny inzeráty starší - naposledy upravené v roce 2013,
klidně rozeslat o tom hromadný mejl, aby si to každý uživatel UPnul, který o to má zájem a ty z 2014
už pořešit půjdou ...

ze 118 stran to automaticky udělá cca 25, těm se třeba dá měsíc na úpravu dle nových pravidel a pak se promáznou

prostě navrhuji postup

a/ hromadná SZ říkající že starší inzeráty 6 měsíců se bez UP budou mazat + další pravidla, která musí inzerát plnit (1 měsíc čas aby si to všichni udělali) následně k 1.12. - promazání a nastavení nových pravidel

jednou se začít musí ...

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekce nákup/prodej
PříspěvekNapsal: ned 05.10.2014 8:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Pokud nebudou moderátoři mazat špatně zadané inzeráty, jsou všechna pravidla zbytečná. Tady je názorný příklad.
Pravidla existují, nedodržují se a jejich nedodržování se (skoro vůbec) neřeší. 8O


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekce nákup/prodej
PříspěvekNapsal: ned 05.10.2014 11:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
JosefSvejk píše:
Pokud nebudou moderátoři mazat špatně zadané inzeráty, jsou všechna pravidla zbytečná. Tady je názorný příklad. Pravidla existují, nedodržují se a jejich nedodržování se (skoro vůbec) neřeší. 8O

Nejsem příznivcem okamžitého odstraňování tématu pokud je dle mého názoru vhodné autora nejprve upozornit na případný rozpor s pravidly. Takže jsem autorovi toho inzerátu napsal SZ s upozornění na pravidla sekce Prodám.

Předpokládám, že autor toho inzerátu buď svůj omyl napraví a doplní tam výchozí ceny jednotlivých nabízených položek s tím, že tyto ceny nemusí být konečné, ale k jednání, které už může mezi prodávajícím a potenciálním kupcem následně probíhat samozřejmě přes SZ a nebo pokud ani toto upozornění nebude autor toho inzerátu respektovat tak následně inzerát přesunu do sekce Odkladiště a odešlu o tom v SZ informaci autorovi inzerátu i adminovi serveru.

Upozornění pošlu přes SZ i autorům několika dalších inzerátů v sekci Prodám z poslední doby tj. pár dnů zpět, ale nemám čas procházet všechny inzeráty.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekce nákup/prodej
PříspěvekNapsal: ned 05.10.2014 14:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Drondys píše:
Nejsem příznivcem okamžitého odstraňování tématu ...


Jasně, nejsi příznivcem, jsi hodný kluk a napřed upozorňuješ. Zároveň taky zakazuješ ostatním upozorňovat na nedodržování pravidel. Taky nemáš moc času. Ale my přece nepoznáme, kolikrát jsi už dotyčného "hříšníka" upozorňoval SZ :? . Jen tu neustále visí desítky starých inzerátů a "trošku" nás to plete. Děkujeme za vysvětlení, vše je v nejlepším pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekce nákup/prodej
PříspěvekNapsal: ned 05.10.2014 14:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
JosefSvejk píše:
...Zároveň taky zakazuješ ostatním upozorňovat na nedodržování pravidel...

V tebou odkazovaném tématu jsem jasně uvedl, že jsem autorovi poslal SZ a příslušné upozornění, které je tam uvedeno také v témže tématu snad stačí. Není vhodné, aby se tam k tomu rozhořel nějaký flamewar. Proto jsem tam také doplnil tuto větu.

Drondys píše:
...Dalších komentářů mimo případného zájmu o koupi některých věcí inzerovaných v tomto inzerátu se doporučuji zdržet...

JosefSvejk píše:
...Ale my přece nepoznáme, kolikrát jsi už dotyčného "hříšníka" upozorňoval SZ :?

Informace o tom, že byla autorovi inzerátu odeslána SZ s upozornění na pravidla jsem u dalších dotčených inzerátů uvedl viz tento odkaz, viz tento odkaz, viz tento odkaz a viz tento odkaz.

Dva z výše odkazovaných inzerátů viz tento odkaz a viz tento odkaz již byly na základě upozornění autorem inzerátu upraveny a tudíž z nich bylo upozornění již smazáno.

Celé téma tebou odkazovaného inzerátu již bylo přesunuto do Odkladiště jelikož jeho autor ani několik hodin po přečtení toho upozornění inzerát příslušně neupravil a podobně tak bylo přesunuto do Odkladiště i další téma jehož autor ani několik hodin po přečtení upozornění inzerát taktéž příslušně neupravil.

Jeden další z nedávných inzerátů byl také přesunut do neveřejné sekce Odkladiště jelikož jeho autor než, aby svoji chybu napravil tak raději reagoval v tom smyslu, že to může být smazáno.

Upozornění jsem rozeslal prostřednictvím SZ autorům odkazovaných inzerátů dnes. Pokud do několika hodin od přečtení upozornění nebude příslušný inzerát vhodně upraven skončí rovněž v sekci Odkladiště.

JosefSvejk píše:
...Jen tu neustále visí desítky starých inzerátů a "trošku" nás to plete.

To je věc toho jak administrátor serveru nastavil pravidla. Staré inzeráty, které nejsou označeny v předmětu PRODANO zůstávají v sekci Prodám dokud aministrátor serveru nerozhodne jinak. Přesunout se případně mohou jen ty inzeráty, které porušují pravidla, ale jelikož není v silách procházet všechny zpětně tak je jich logicky jen pár.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekce nákup/prodej
PříspěvekNapsal: ned 05.10.2014 15:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Reklo se ze se to bude resit a sam admin to potvrdil...bohuzel skutek utek a po pul roce vez vysledku


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekce nákup/prodej
PříspěvekNapsal: ned 05.10.2014 15:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
JosefSvejk píše:
Jasně, nejsi příznivcem, jsi hodný kluk a napřed upozorňuješ. Zároveň taky zakazuješ ostatním upozorňovat na nedodržování pravidel. Taky nemáš moc času. Ale my přece nepoznáme, kolikrát jsi už dotyčného "hříšníka" upozorňoval SZ :? . Jen tu neustále visí desítky starých inzerátů a "trošku" nás to plete. Děkujeme za vysvětlení, vše je v nejlepším pořádku.


Pri cteni tohoto prispevku jsem pochopil, proc jednim ze zakladnich pravidel tohoto fora je zakaz kritizovani funkce moderatoru.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekce nákup/prodej
PříspěvekNapsal: ned 05.10.2014 15:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Elfew píše:
Reklo se ze se to bude resit a sam admin to potvrdil...bohuzel skutek utek a po pul roce vez vysledku

Možná jsi vyjádření admina jen nesprávně pochopil. Admin tj. TomasC v tomto tématu sice zmínil, že něco nového bude muset být, ale nic konkrétního neslíbil tj. přechod na něco nového může být až na to bude mít čas a prostředky což může nastat třeba i za několik let. K tvému návrhu na dočasné řešení v podobě mazání starších inzerátů se v tomto tématu admin vůbec nevyjádřil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekce nákup/prodej
PříspěvekNapsal: ned 05.10.2014 17:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
LittleFalco píše:

Pri cteni tohoto prispevku jsem pochopil, proc jednim ze zakladnich pravidel tohoto fora je zakaz kritizovani funkce moderatoru.


V jiném tématu bych si to samozřejmě nedovolil. Tato diskuze je ale primárně věnována práci moderátorů :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekce nákup/prodej
PříspěvekNapsal: ned 05.10.2014 17:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Kluci buď jsem Drondyse špatně pochopil já nebo vy- on jen v tom jednom konkrétním tématu kde jsem mimochodem jako první zareagoval já a upozornil prodávajícího ať se chová slušně a doplní ceny a on pak dopsal ten zbytek že je nám po cenách prd a že si to bude řešit SZ . Pak tam Drondys dal že to řeší z pozice moderátora a že další kydy ostatních by byly zbytečný s čímž souhlasím- Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekce nákup/prodej
PříspěvekNapsal: ned 05.10.2014 18:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
arda1 píše:
...Pak tam Drondys dal že to řeší z pozice moderátora a že další kydy ostatních by byly zbytečný s čímž souhlasím- Radek

Ano přesně tak to bylo.

Jen na doplnění je potřeba si uvědomit, že jednotliví moderátoři zde vykonávají moderátorské činnosti jen občasně. Pochybuji o tom, že má někdo čas číst všechny příspěvky. Takže se může stát, že na některé podobné přestupky proti pravidlům pokud si jich nikdo nevšimne třeba vůbec nikdo z moderátorů nezareaguje a teprve pokud dojde k explicitnímu upozornění třeba jako k němu došlo v tomto tématu tak se teprve následně reaguje.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekce nákup/prodej
PříspěvekNapsal: pon 06.10.2014 14:33 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Je to pravda a je mi smutno, že mě na to musí někdo upozornit. Sorry.

Doplním pravidla, pokud chcete, tak mi napište komentář k jejich znění.

Pokud chce být někdo moderátorem sekce Bazar, tak mi napište do SZ.



Informace pro všechny.
Inzeráty s reakcí před 1.6.2014 budou likvidovány.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekce nákup/prodej
PříspěvekNapsal: pon 06.10.2014 15:31 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Staré inzeráty jsem nakonec nezlikvidoval, ale přeházel do uzamčeného fóra. Pokud tam něco chcete, tak si to vykopírujte.
Po 1.11. to opravdu zlikviduji.

Následně od 1.11.2014 nastavím automatické čištění inzerátů:
Inzerát, který nebude zobrazen 31dní nebo bude mít poslední příspěvek starší 61dní bude likvidován.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sekce nákup/prodej
PříspěvekNapsal: pon 06.10.2014 17:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
V pravidlech prodeje je psáno: "V okamžiku, kdy inzerát již neplatí, tak inzerát editujte a do Předmětu napište text: PRODÁNO.."
Dost lidí to chápe tak, že "PRODÁNO" připíše k textu předmětu. Jestli by nebylo lepší to formulovat: " ...a text předmětu nahraďte slovem PRODÁNO.."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz