Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Rád bych další díl seriálu.
Ano 32%  32%  [ 10 ]
Ano, ale tohle už jsem věděl 45%  45%  [ 14 ]
Ne 23%  23%  [ 7 ]
Ne, protože tohle už jsem věděl 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 31
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nápověda k RCMANIA.cz - diskuse
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2014 16:23 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Už nějakou dobu přemýšlím, že by stálo za to udělat takového průvodce fórem RCMANIA.cz.
Spousta funkcí lidi znají, ale je tu mnoho možností, které jsou docela nevyužívané. Sice spousta odpovědí je v ObrázekFAQ (nahoře vpravo na každé stránce), ale věřím, že takové obšírnější seznámení nebude naškodu.

Bude-li zájem, tak v budoucnu přibude další díl seriálu, takže proto i anketa.


Vzhledem k občasným "hádkám" mezi uživateli jsem se rozhodl, že začnu tímto hodně kontroverzním tématem. Nicméně je to něco co není příliš využívaně.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2014 16:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.1.2014
Příspěvky: 37
Ahoj, přijde mi toto téma a škatulkování
DOBRÉ ale i ŠPATNÉ

1. dobré, protože tímto můžu vědět, zdali můj oblíbenec/kamarád je zrovna on line, to je super.
2. špatné. Jestliže mě tu někdo "na chvíli" naštve, tak jsme stále jedna rodina/komunita, krerá by měla, pardon musí držet pohromadě a né se škatulkovat do nezvaných, nebo jak si napsal dokonce nepřátel. Toho se úplně děsím, protože si dokážu představit další reakci.

Jsem pro alternativu č.1
Kategoricky odmítám a neztotožňuji se s alternativou č. 2.

Roma.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2014 17:01 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Vždyť jsem psal, že je kontroverzní.... Ale dovedu si představit, že je ve skupině lidí, která zde je (registrována skoro 17.000 lidí a kolem 4.000 z nich se přihlásilo za poslední měsíc) se občas najdou lidé, kteří si nesednou.

A pro informaci v současnosti je nastaveno 1101 přátel a 43 nepřátel. Takže ta kladná část je MNOHEM populárnější.


Funkce zde je, je možnost jí využívat. A myslím, že o této možnosti neví všichni uživatelé. To je primární poslání tohoto vlákna. Informovat.
Každý se rozhodne za sebe, zda možnosti využije.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2014 17:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 900
Bydliště: Praha 8 Kobylisy
Navrhuji rozšířit nepřátele i na adminiatatora a moderátory ať je to fer...

_________________
"Šmirgl to jistí!"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2014 17:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
Hunger píše:
Navrhuji rozšířit nepřátele i na adminiatatora a moderátory ať je to fer...
Nelze a hlavně to nemá smysl. Admin i moderátoři musí mít právo lidem cokoli sdělovat, je to součást jejich práce.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2014 17:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 900
Bydliště: Praha 8 Kobylisy
Tak jim napíšu sz ne? Spousta lidi se nastvalo na tohle fórum kvůli cenzuře atd, tak proc mam cist příspěvky člověka, kterého si nevazim jen proto že je to admin...

_________________
"Šmirgl to jistí!"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2014 17:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Osobně tuto funkci nevyužívám (jako spoustu dalších - moje chyba), ale když, tak nebylo by záhodno, aby uživatel viděl kdo jej má v přátelích a kdo jej má v nepřátelích? Případně jen počty bez nicku? Sám uživatel by pak o sobě mohl popřemýšlet proč je to tak či naopak. V obou případech by to mohlo uživatele motivovat.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2014 17:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
RomanZ píše:
Kategoricky odmítám a neztotožňuji se s alternativou č. 2.

Roma.


Záleží jen na tobě, jak s tím zacházíš. Mě to vlastně jednou poradil admin, a začal jsem to používat. Na blafaly co mají neustále na všechno názor, takže čtení jejich příspěvků je ztráta času, nebo na lidi, co využívají kdejaké možnosti k hádce. Proč to číst, natož pak reagovat.
Stejně to klidně doporučím ostatním na mě. Koho štvu, ať mě ignoruje, vůbec to nikomu nezazlívám. Jsme lidi a že jsme modeláři neznamená, že musíme mít stejný názory nebo pocity. Dobrý modelář mi lidsky vyhovovat nemusí...

Ještě doplním, že od "nepřátel" taky nemusí chodit SZ. I když ten výraz "nepřátelé" nemám rád, používám pro sebe výraz "ignore".

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2014 17:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Hunger píše:
Tak jim napíšu sz ne? Spousta lidi se nastvalo na tohle fórum kvůli cenzuře atd, tak proc mam cist příspěvky člověka, kterého si nevazim jen proto že je to admin...


Já bych to taky bral, ale to SZ nefunguje pro lidi v tom seznamu "nepřátel", resp jde si to tam nastavit. Takže pak ti nic nepošlou (i když nevím co by to mělo být).

V tomto případě musí fungovat "autoignorace" a koho číst nechceš a nemůžeš ho zneviditelnit, tak skutečně prostě si toho nevšímat. Je to vizitka každého, jak se prezentuje. Já třeba nečtu diskuze v Novinkách a podobných, protože to jsou hromady kravin, a mám klid.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2014 17:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
AR1 píše:
... od "nepřátel" taky nemusí chodit SZ. .

Nemusí nebo nechodí? Pokud nemusí jak to případně ovlivním? Pokud nechodí, nebyla by vhodnější podobná hláška jako je místo přízpěvku?
např. uživatel xxx vám poslal SZ. Chcete ji zobrazit?

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2014 17:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Nemusí, jde to nastavit někde v uživatelským panelu. Potom ani nevíš, že ti někdo píše. Ale primárně ti SZ chodí, musíš si to sám změnit - bavíme se jen u lidí, co jsou v tom seznamu "nepřátel"..

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2014 17:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 27.2.2013
Příspěvky: 486
Bydliště: okr. Olomouc
Obrázky: 0
Stačí abych se podíval pouze na název vlákna a ...rozklepal jsem se.....
Přátelé - ano
Ten druhý výraz , který tuším nemá rád i AR1 se mě hnusí, tak jak píše Roman, ať jsme piloti/modeláři jsme stále jedna rodina, to je třeba si uvědomit.
Admin chtělo by to zcela jiné názvy, teda alespoň se přimlouvám za ten druhý, děkuji. Zdena.

_________________
...polepším se, beru toho už jen půlku :):):)

www.vzduchoplavci.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2014 18:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
AR1 píše:
Nemusí, jde to nastavit někde v uživatelským panelu. Potom ani nevíš, že ti někdo píše. Ale primárně ti SZ chodí, musíš si to sám změnit - bavíme se jen u lidí, co jsou v tom seznamu "nepřátel"..

Ok dík. Mimo jiné souhlas s tím, že "ignore" by bylo vhodnější a hlavně výstižnější.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2014 18:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2010
Příspěvky: 1214
Papir píše:
Osobně tuto funkci nevyužívám (jako spoustu dalších - moje chyba), ale když, tak nebylo by záhodno, aby uživatel viděl kdo jej má v přátelích a kdo jej má v nepřátelích? Případně jen počty bez nicku? Sám uživatel by pak o sobě mohl popřemýšlet proč je to tak či naopak. V obou případech by to mohlo uživatele motivovat.

Papíre, mně se tento nápad hodně líbí :-).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2014 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2007
Příspěvky: 779
Bydliště: nerad
Přátelé - Nepřátelé.... podle mne je to blbost... kastování, dělení na přátele a nepřátele, motoráře a elektroletce, modeláře a nemodeláře, obroletce a mrdoletce, prostě nesmyslné dělení. K čemu ?? Aby se někdo chlubil kolik má přátel ?? :lol: :lol: :lol: Za mne k ničemu.

Mimochodem je to stejná blbost, jako známkování na RC Albu. Vždyť přece pro každého je to jeho éro nejkrásnější.... a je to dobře. Je to KONÍČEK ne soutěž.

_________________
http://jakovlev.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz