Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2013 11:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
igorb píše:
to je naopak VELMI EFEKTIVNY nastroj ... vobec ma nezaujimaju nove prispevky, tolko casu nemam aby som cital vsetko, obcas (par krat za tyzden) pinknem na rcmaniu, v novych vlaknach si celkom subjektivne a nekriticky zvolim co ma zaujima, nastavim si sledovanie a ostatne veci ma proste nezaujimaju a neuvidim ich :mrgreen: .... yo a toto vlakno by som tiez nevidel keby neviselo v "najnovsich vlaknach"


Jenže přesně tak fungují i nejnovější příspěvky - vyběhne ti seznam vláken, ve kterém byl jakýkoliv pohyb, který jsi zatím neviděl. Bez ohledu na to, kdy bylo založeno. A pak si zvolíš co tě zajímá. Nemůže ti nic utéci.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2013 12:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
hmm ... skus si precitat este raz co pisem :- ))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2013 12:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
zdzd píše:
Bez ohledu na to, kdy bylo založeno. A pak si zvolíš co tě zajímá. Nemůže ti nic utéci.


No právě. BEZ OHLEDU NA TO KDY BYLO ZALOŽENO ad1

Ad2 - výrazně méně přehledné a pokud nikdo nepřispěje tak během několika málo minut - hodin totálně zapadlé, třeba i na další stránce. Ale pokud by bylo v "NOVÝCH" dle času vzniku, tak nezapadne a i ten co sem chodí nárazově si jej všimne a chtěl by přispět, když už ne nikdo jiný. Pokud bude zapadlé, tak už nepřispěje, protože ho prostě uměle vyhledávat nebude. Vyhledávat musí ten co hledá odpověď nikoliv ten co bychtěl odpovědět.

Ale pokud to někdo bere tak, že když kdokoliv třeba jen neumí vyhledat, nebo nenašel odpověď, založí nové téma a pak cituji: "za coz jim bude ihned a po zasluze nakopano" tak pak už se ničemu nedivím.

Je opravdu tak těžké to pochopit?

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2013 13:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6897
Bydliště: Moravský kras
Papir píše:
Ale pokud to někdo bere tak, že když kdokoliv třeba jen neumí vyhledat, nebo nenašel odpověď, založí nové téma a pak cituji: "za coz jim bude ihned a po zasluze nakopano" tak pak už se ničemu nedivím.



Papíre ty máš evidentně problém s porozumněním psaného textu. Důrazně se ohrazuji proti použití mé věty vytržené z kontextu :twisted: . V původním příspěvku, kde jsem tento výrok uvedl, jsem psal o duplicitním nebo i vícenásobném uvádění téhož příspěvku do různých vláken, což je nešvar proti všem zásadám komunikace na internetových fórech a jako takový je adminy a moderátory postihován.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2013 13:18 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
myslím, že by to chtělo trochu klidu a odpověď si předem promyslet.

Papir píše:
založí nové téma a pak cituji: "za coz jim bude ihned a po zasluze nakopano" tak pak už se ničemu nedivím.

toto bylo v tomto kontextu:
uživatel co rovnou založí několik vláken v různých sekcích

Což bude mít za následek že se vlákno objeví 3x nebo více krát v nejnovějších vláknech a to asi není to po čem voláš....



Myslím, že ti rozumím. Chápu co chceš a i proč. Nicméně je tu i jiný pohled. Jak jsem psal nelze vyhovět všem.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2013 13:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
tazko novacika umravnis aby vedel ako sa ma chovat, ale co taka podvratna myslienka nahodit nazov temy do vyhladavaca a vysypat nanho linky este predtym ako to odklepne? :mrgreen: .. no nic, uz som ticho :- ))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2013 14:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2011
Příspěvky: 511
Bydliště: Cerhovice, ČR
Obrázky: 10
To už by rovnou šlo vytvořit průvodce založení nového tématu, kde by v prvním kroku bylo hledání...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2013 21:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Papir píše:
Ad2 - výrazně méně přehledné a pokud nikdo nepřispěje tak během několika málo minut - hodin totálně zapadlé, třeba i na další stránce. Ale pokud by bylo v "NOVÝCH" dle času vzniku, tak nezapadne a i ten co sem chodí nárazově si jej všimne a chtěl by přispět, když už ne nikdo jiný. Pokud bude zapadlé, tak už nepřispěje, protože ho prostě uměle vyhledávat nebude.


Ať se snažím jak snažím, tak tě nechápu.

Vždycky dostáváš jen seznam témat, tudíž podle nových příspěvků delší nebude a ani nic nezapadne. V nejnovějších opakovaně vidíš nové, dokud nezestárnou, byť se v nich nic neodehrálo, přičemž zastaralé nevidíš, i když se v nich něco odehrálo. Což je špatně.

V nových vidíš všechny, co se v nich něco stalo, ale jen ty které jsi dosud neviděl. Pokud někdo na něco sáhnul předevčírem a včera jsi to zkouknul, tak tě to dnes otravovat nebude. Naopak, pokud jsi něco zkounul před měsícem a včera tam došlo k pohybu, dnes to uvidíš. I nárazový návštěvník uvidí vše, co ještě neviděl. Nic mu tedy neuteče. Častý návštěvník dostane půl stránky a pořád má všechno co potřebuje.

V nových řadit podle času vzniku je nesmysl, protože čas vzniku bude vždy starší, než poslední příspěvek. Živá témata by byla utopená jen proto, že vznikla kdysi dávno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 5:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
JirkaA píše:
Papíre ty máš evidentně problém s porozumněním psaného textu.

I to je možné, ale pokud to tak je, evidentně nebudu sám. Mé použití věty v kotextu s duplicitními - novými vlákny ale bylo matoucí. OK. Na té citaci ošem je podstatnější to "NĚKOMU NAKOPAT". To je pro mne trouchu mimo moje hranice.

TomasC píše:
Což bude mít za následek že se vlákno objeví 3x nebo více krát v nejnovějších vláknech a to asi není to po čem voláš.....

To pochpitelně nechci. O tom vůbec nemusí být řeč. Ostatně taková vlákna tady pár dní zpět chvíli byla (dvě naprosto stejná) a o těch se opravdu nebavím. Tady je okamžitý zásah moderáta naprosto na místě.

zdzd píše:
Ať se snažím jak snažím, tak tě nechápu.

Opravdu si zřejmě nerozumíme. Všechno co píšeš je naprostá pravda a není proč to vyvracet. Můj cíl je ovšem někde jinde. Kupříkladu vlákno, založené teprve včera večer "Utěsnění lodičky", je nyní v nových cca v půlce a ještě si jej tedy někdo na první pohled, první shlédnutí může všimnout, odpovědět. Ale protože jediný kdo do něj přispěl je zakladatel, (pokud se to do doby než budeš koukat ty nezmění) tak je nyní kdy sem koukám já, na konci druhé stránky v přehledu aktivních vláken. Tam je jaksi už mimo život, protože tam už nikdo nekouká, nehledá. Stejně by to dopadlo, pokud by bylo sloučeno, v nových by vidět tedy nebylo a je tedy tím krokem sloučení již předem odsouzeno ke smrti během pár hodin. A to jistě taky nechceš. Přecejen hlavním cílem je, si tady radit. Jistě že bych se mohl podívat i přes téma bez odpovědí, ale co kdyby tam byl už jeden příspěvek? Tak už nebude ani tam a výsledek je stejný.

No nic, asi je to vcelku zbytečné, naprosto chápu že vyhovět všem prostě nejde a nezpochybňuju to. Stejně tak chápu okamžité mazání jasně duplicitních témat. Chápu i nutnost slučování názvem (oblastí) stejných témat, ale ty už mohou být obsahově, nebo jen konkétní otázkou prostě jiné. Slučování proto, aby se jednak šetřil prostor, byl pořádek a dalo se rozumně vyhledávat v budoucnu, to naprosto chápu. Ale tohle se dá přeci dělat výrazně ohleduplnějí a s časovým odstupem, s šancí na alespoň chvikový život, s šancí na odpověď. Ke sloučení by došlo tak jako tak, jen prostě až ve chvíli, kdy si vlákno projde všemi, zde dostupnými nástroji.

Myslím si, že pokud se to bude dělat tak razantně, jako jsem tady na pár vláknech zanamenal, tak to bude mít za následek jen snižování počtu odpovědí, které někdo poptává, tím snižování tazatelů, protože zjistí že jim nikdo opakovaně neodpovídá. A to asi není cílem webu. A trochu zahraju na city :D , jednoho z mého pohledu nejlepšího DF v CZ.

Tím jsem asi vyčerpal vše co jsem chtěl několikrát sdělit, protlačit a už dám pokoj.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 10:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Ja si tak osobne myslím, že odpovedať na 4 roky starú otázku moc veľký zmysel nemá, a na to sú tie najnovšie vlákna čiže podľa posledného pridaného príspevku, aby človek videl a mohol reagovať na to čo je AKTUÁLNE a teda ešte žije, a možno to autor témy (alebo iný čo sa pridali k otázkam či diskusii) bude aj čítať.
Lebo nepíšeme vedecké články kde by sme pridávali nové objavy k danej hoci aj roky starej téme, ale je to fórum alias diskusia..
Plus má takisto zmysel pozrieť témy kde som reagoval takisto podľa possledného pridania, ak človek zas tak moc času nemá ale chce vedieť čo mu odpovedali prípadne reagovať..

Prezeranie podľa nejakého iného zoradenia, pre mňa osobne moc zmysel nemá..
Teda samozrejme okrem toho vyhľadávania podľa slov - hľadania témy k veci čo potrebujem zrovna riešiť - ale to je pre tých čo sa potrebujú spýtať PRVÝ RAZ a nie pokecať si prípadne doplniť čo už sa rozbehlo... To je tiež rozdiel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 11:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Papir píše:
tak je nyní kdy sem koukám já, na konci druhé stránky v přehledu aktivních vláken. Tam je jaksi už mimo život, protože tam už nikdo nekouká, nehledá. Stejně by to dopadlo, pokud by bylo sloučeno, v nových by vidět tedy nebylo a je tedy tím krokem sloučení již předem odsouzeno ke smrti během pár hodin.


Eh, tady nejde o přehlad aktivnívh vlákem, tady jde o "Zobrazit nové příspěvky", tedy

search.php?search_id=newposts

Tam ti to vyběhne. Napoprvé, v pořadí podle času nejaktuálnějších časů příspěvků. Když už nikdo nic dalšího nenapíše, příště jej neuvidíš. Pokud později někdo něco dopíše, znovu se ti objeví.

A to je, myslím, to o co nám všem jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 11:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
zdzd píše:
... tady nejde o přehlad aktivnívh vlákem, tady jde o "Zobrazit nové příspěvky", .....

hm, jaký v tom je vlastně rozdíl? Nijak jsem to neštudoval, tak vlastně ani nevím...
Používám "Zobrazit aktivní témata", juknu i na druhou stránku, to mi nedělá potíže.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 11:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
coro píše:
Myslím že hľadanie v úplne jednoduchej forme a pritom rýchle a účinné, by bolo najmotivačnejším prvkom aj pre tých najlenivejších a nejnepoučiteľnejších
...
Lebo už len nájsť políčko "Hledat" ... kým sa mi očami podarí nájsť schované nevýrazné tlačidlo Hledat (teraz som to skúšal), nie je MOTIVAČNÉ.

Nehovoriac o tom že minule som čosi hľadal a nenašiel, a keď som nové vlákno založil prišla mi odpoveď že ho admin zlúčil s iným čo bolo k tej téme...

Súhlasím, keď chcem Hľadať, tak sa zakaždým tiež dosť zapotím, kým ten odkaz nájdem a okrem toho výsledky hľadania nie sú dobré. Buď nenájdem nič (pritom ono to tam určite je, lebo napríklad hľadám niečo, čo som to tam napísal a reagoval tým na niečo iné, čo hľadám), alebo mi toho nájde proiveľa a zase strávim veľa času, kem z toho vylúpnem to, čo potrebujem. Pritom ja sa v technike hľadania (napr na Google) nepokladám za nešikovného. Nakoniec práve tým Googlom riešim aj hľadanie v RCmánii, zadám hľadané výrazy a za to site:www.rcmania.cz a nájdem na prvý šup to, čo sam portál nevie nájsť.

Aj z toho dôvodu sa aj mne stalo, že som založil vlákno na tému, ktorá tu už bola.

To hľadanie je naozaj téma na zamyslenie (pre Admina). :idea:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 12:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
search.php?search_id=active_topics
search.php?search_id=newposts
hm, mám to teď otevřené v oknech, občas dám obojí obnovit a ono je to pořád jako stejné... jaký tam je rozdíl?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 12:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
zdzd píše:
Eh, tady nejde o přehlad aktivnívh vlákem, tady jde o "Zobrazit nové příspěvky"
viz Jirka
jyrry píše:
http://www.rcmania.cz/search.php?search_id=active_topics
search.php?search_id=newposts
hm, mám to teď otevřené v oknech, občas dám obojí obnovit a ono je to pořád jako stejné... jaký tam je rozdíl?

Právě že dle mne žádný. :(
Proč tento nástroj není to, co by řešilo problém o kterém mluvím já, už jsem psal x-krát. Nástroj je to fajnový, ale řeší to jen něco jiného.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz