Switch to full style
Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky k ovládání nebo fungování tohoto diskuzního fóra, nebo třeba náměty na zlepšení, tak sem s nimi. Naleznete zde i pravidla tohoto fóra.
Odeslat odpověď

Google vyhledávání na RCMANIA

pát 12.04.2013 14:23

Rozhodl jsem se využít vyhledávacích služeb Google, který má stejně celou RCMANII prolezlou. Integroval jsem komponentu vyhledávání přímo do webu.

Vyhledávací pole najdete ji zcela dole v levém sloupci a i na dole na stránce vyhledávání.

Otestujte, pokud se něco nebude líbit, tak dejte vědět, pokusím se na tom popracovat. Ideálně prosím připomínky do SZ. Díky

Re: Google vyhledávání na RCMANIA

pát 12.04.2013 14:32

Vyzkoušel jsem a je to mnohem lepší, stejné, jako když dám site: rcmania.cz .

Re: Google vyhledávání na RCMANIA

pát 12.04.2013 14:38

Jo je to dobré,funguje to dobře,teda aspoň u mne. J. :D

Re: Google vyhledávání na RCMANIA

pát 12.04.2013 20:29

Kde na ty zlepšováky chodíš , to bych chtěl taky někdy takhle umět dělat s webem :D

Re: Google vyhledávání na RCMANIA

pát 12.04.2013 21:23

Tato vychytávka je vítána a je to užitečné ..... :) :D

Re: Google vyhledávání na RCMANIA

sob 13.04.2013 6:04

Dobrý počin. Osobne jsem rcmanii prohledaval pouze googlem,protoze vyhledavani na foru je nesikovne.

Diky

Re: Google vyhledávání na RCMANIA

sob 13.04.2013 11:54

Funguje to, jen to -alespoň u mne- maličko rozhodilo design stránky. Prohlížeč Firefox 19.0.2, rozlišení 1366x768. Ve Firebugu tam vidím jako problémový element ten input (<input type="text" size="23" name="q">), kdy šířka 23 je trochu nelogicky asi tak 440px, se size 9 to už vypadá normálně. Popravdě řečeno nechápu proč, asi něco zděděného nebo definovaného globálně.
Přílohy
rcmania_google.png

Re: Google vyhledávání na RCMANIA

sob 13.04.2013 12:02

Je do dobré, ale ještě bych doporučoval doplnit jedno pole navíc. Tedy, aby server uvnitř témat doplňoval pod to stávající vyhledávací pole pro vyhledávání přes Google ještě jedno vyhledávací pole přes Google pro vyhledávání jen v tom konkrétním tématu.

Například pokud se dá vyhledat slovo Otestujte najde se spousta odpovědí v různých tématech a k tomu, aby se hledalo jen v tomto tématu je potřeba do vyhledávacího pole pro toto téma doplnit inurl:t=57381 a teprve když se použije Otestujte inurl:t=57381 tak to hledá jen v tomto tématu. Ne každý to ovšem zná a když už se to dělá tak by dle mého názoru bylo lepší doplnit to druhé pole s tím, že to inurl:t=57381 bude doplněno skrytě bez nutnosti ho explicitně zadávat tak jako je nyní doplněno to vyhledávání v site:rcmania.cz. Například v tomto tématu by to pak vypadalo nějak tak jak je znázorněno na přiloženém obrázku. V některých rozsáhlejších tématech se hledání jen v rámci tématu může hodit.

ghledani.jpg


PS: Omlouvám se za chybičku. Dělal jsem to dost narychlo a v tom obrázku mi v popisu toho dolního rámečku vypadlo 'v' tj. namísto "Vyhledávání jen tomto tématu" tam má být "Vyhledávání jen v tomto tématu". Je to jen nepodstatná drobnost, ale pro jistotu to raději zmiňuji.

Re: Google vyhledávání na RCMANIA

sob 13.04.2013 12:06

Drondys přidávám se k návrhu, protože taky už jsem něco takového potřeboval a pak užto je velký problém.

Re: Google vyhledávání na RCMANIA

sob 13.04.2013 12:10

bitovod píše:Funguje to, jen to -alespoň u mne- maličko rozhodilo design stránky. Prohlížeč Firefox 19.0.2, rozlišení 1366x768. Ve Firebugu tam vidím jako problémový element ten input (<input type="text" size="23" name="q">), kdy šířka 23 je trochu nelogicky asi tak 440px, se size 9 to už vypadá normálně. Popravdě řečeno nechápu proč, asi něco zděděného nebo definovaného globálně.


Jen doplním: V aktuálním Chrome a Opeře je to OK, roztažené je to jak v tom zmíněném FF, tak v IE10, SeaMonkey 2.14.1.

Re: Google vyhledávání na RCMANIA

sob 13.04.2013 12:48

bitovod píše:Funguje to, jen to -alespoň u mne- maličko rozhodilo design stránky. Prohlížeč Firefox 19.0.2, rozlišení 1366x768. Ve Firebugu tam vidím jako problémový element ten input (<input type="text" size="23" name="q">), kdy šířka 23 je trochu nelogicky asi tak 440px, se size 9 to už vypadá normálně.

Jen doplním: V aktuálním Chrome a Opeře je to OK, roztažené je to jak v tom zmíněném FF, tak v IE10, SeaMonkey 2.14.1.

To zmenšení napevno třeba jen na size 9 nebude moc dobré řešení. Ne každý používá ten či onen prohlížeč nebo to či ono rozlišení a jinde pak to editační pole s tím size 9 bude zbytečně malé viz obrázky.

Se size 23 to vypadá v pohodě.

Opera 12.15 se size 23
opera_size23.jpg
opera_size23.jpg (4.74 KiB) Zobrazeno 1934 krát

Ale se size 9 už je to editační pole zas hodně malé.

Google Chrome a IE8 se size 9
ie8_size9.jpg
ie8_size9.jpg (4.73 KiB) Zobrazeno 1883 krát

Opera 12.15 se size 9
opera_size9.jpg
opera_size9.jpg (4.84 KiB) Zobrazeno 1934 krát

Chtělo by tedy řešit nějak univerzálně, aby to v jiných rozlišeních nebylo zas moc malé.

Stránky generované rozhraním diskusního servu JavaScript do stránky tak jako tak vkládají. Pokud to tedy rozhraní diskusního serveru umožňuje mělo by stačit doplnit pro tag BODY ve stránce událost onload a v ní zavolat příslušnou funkci nazvanou třeba set_size(), která bude vložena v JavaScriptu ve stránce a funkce set_size() pak vhodně nastaví velikost toho editačního pole třeba v závislosti na prohlížeči a aktuálním rozlišení.

Kód:
...
<script type="text/javascript">
...
function set_size()
{
  // treba podle prohlizece a rozliseni
  if (navigator.userAgent.indexOf('Firefox') >= 0 ||
      navigator.userAgent.indexOf('MSIE') >= 0 ||
      navigator.userAgent.indexOf('SeaMonkey') >= 0) {
    if (screen.width > 1200) {
      document.getElementsByName('q')[0].size = 9;
    }
  }
}
...
</script>

<body onload="set_size()" ...

Re: Google vyhledávání na RCMANIA

sob 13.04.2013 15:15

Super! Z puvodniho vyhledavani na rcmanii jsem byl nestastny... ted to je ke spokojenosti ;) jen tak dal

Re: Google vyhledávání na RCMANIA

sob 13.04.2013 18:32

Tome - nešlo by to implementovat přímo do tlačítka vyhledávání? Radek

Re: Google vyhledávání na RCMANIA

sob 13.04.2013 18:40

Navzdory tomu, že jsem to testoval různě, tak se něco najde. Sorry.

tohle je testovací obrázek, nový uživatel na W7en. Tři různé prohlížeče ve W7. Dva prohlížeče v tabletu.
prohlizece.jpg



Nicméně, změnil jsem to na CSS formátování, to by mělo zabrat. Můžeš to vyzkoušet. Díky

Re: Google vyhledávání na RCMANIA

sob 13.04.2013 18:41

arda1 píše:Tome - nešlo by to implementovat přímo do tlačítka vyhledávání? Radek


Můžeš to nějak víc rozepsat??
Odeslat odpověď