Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RCMANIA.cz a právní rada
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 16:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 900
Bydliště: Praha 8 Kobylisy
Takže vyjadření mojí matky: Ať to podá k soudu a ten rozhodne ty jsi jen provozovatel on může podat Tóčko na toho co to o něm napsal. Policie ti nemůže nařídit smazat nic, leda na základě nějakého správního řízení, pouze předběžné opatření od soudu, nebo rozhodnutí soudu.


Ale co právník, to názor a vypovídají hodnotu mají pouze rozhodnutí soudu v jiném případu...

_________________
"Šmirgl to jistí!"


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RCMANIA.cz a právní rada
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 16:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
AR1 píše:
Doufám, že takhle podělaný to tady nebude. Pokud firmy ojebávají, švindlují, neřeší reklamace, jsou internetový fora jediná páka, která s nima hejbe a je jedině dobře, že se to sem napíše. A pokud se takový obchodníček cití poškozen, ať se tu klidně vyjádří. Ono to pak taky může vypadat jinak.

Sorry Tomáši, pak smázni i tohle moje, díky.


A ty VÍŠ že šlo o něco takového? Mám pocit že Tomáš sem odkaz nehodil - čemuž rozumím. Psal jsem že jsme se na to podívali a protože to vypadalo spíš jako nějaká pomluva než "reálná kritika" tak jsme to smázli.

Tady klidně může jít o to, že si někdo koupil kapesní vrtulníček ve stánku za pětistovku a pak byl naštvaný a nadával prodejci proto, že neunesl kameru, neumí lítat ve větru a nezvládá ani akrobacii :-) To by se smáznout klidně mohlo. Pokud prodejce záměrně prodává šunty a neřeší ani reklamaci tak si kritiku zaslouží, ale i ta by mohla zůstat bez případných nadávek.

Já "chápu" že každý český obchodník je pro řadu lidí už jen z principu podvodník, ale ne vždy je to pravda. Zažil jsem třeba lidi co mi nadávali že v letadle co jim od nás přišlo byl motor šikmo do strany místo toho aby byl hezky rovně nebo že si koupili letadlo u kterého bylo v popise že neobsahuje žádnou elektroniku a klient si pak po rozbalení stěžoval že tam nebyla vysílačka ani motor ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCMANIA.cz a právní rada
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 16:34 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
to Hunger: Moc díky tobě i tvojí mamince.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCMANIA.cz a právní rada
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 16:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 900
Bydliště: Praha 8 Kobylisy
Není zač. Ještě se poptám dál... Sice to má ještě čerstvé ze školy a teď si dělá rígo, ale bavili jsme se o tom zrovna, když mi trhaly(doktorky) osmičky a teď když mě dovezli domů.

_________________
"Šmirgl to jistí!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCMANIA.cz a právní rada
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 18:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
V případě podání k soudu je důkazní břemeno na něm, soud to pouze zváží a rozhodne. Jestli ten dotyčný skutečně udělal nějakou prasárnu a postižený se ozval zde, bude na místě, aby se v rámci toho posoudilo toto jednání také, jestli je pravdivé. On by zde musel prokázat újmu, tedy snížení obratu, zisku atd., což je poměrně komplikované, halvně když by musel předkládat např. daňová přiznání (kde jsou třeba uvedeny ztráty za posledních pět let a najednou jsou to ještě větší ztráty? :lol: ).
Pokud podá trestní oznámení, klidně může, zde je prokázání nezákonného jednání na policii. Můj názor je ten, že v první řadě by věc měl posoudit příslušný obecný soud, nikoliv policie. Pomluva je definována jako záměrné uvedení vědomě nepravdivé informace v úmyslu někoho poškodit. Pokud tedy onen dotyčný zase svým jednáním poškodil zdejšího člena, nebude se moci jednat o pomluvu. Navíc trestní řešení věci má přicházet v úvahu jako ultima ratio, tedy poslední instance, po marném vyčerpání jiných zákonných možností. Policie jinak žádný server vypínat nebude, na to nemá zákonná opatření, to by šlo jen v civilním řízení, zpočátku např. formou předběžného opatření, ale toho bych se nebál.
Nevím, o jaký přesně přispěvek, který ho měl tak poškodit, jde, ale je možné, že došlo z nějakého důvodu ke zveřejnění některých informací, na které by se skutečně mohla vztahovat ochrana dat, pak to je pro ÚOOÚ.
Pokud jde o hrozbu právníkem, pohroz mu posekaným trávníkem. No co, tak to dá právníkovi a ten co? Příjde nám rozmlátiti server? Takových hrozeb právníkem jsem ve svém okolí zažil několik a ti lidé stále žijí, jsou spokojení a dokonce i dobře spí. Pravník by nás musel vyzvat k odstranění "závadného" textu, případně k nějaké omluvě, a pokud bychom na jeho návrh nepřistoupili, musel by to dát stejně k soudu, takže v klidu.
V každém případě, pokud by došlo na nejhorší, určitě dej vědět, nějaké kontakty jsou, a ne špatné. Mimochodem mez SAMákama vím o jednom advokátovi (neznám osobně), je to JUDr. Slapnička. Ale najdem i další, neboj.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCMANIA.cz a právní rada
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 20:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Kovboj píše:
AR1 píše:
. A pokud se takový obchodníček cití poškozen, ať se tu klidně vyjádří. Ono to pak taky může vypadat jinak.

Sorry Tomáši, pak smázni i tohle moje, díky.


A ty VÍŠ že šlo o něco takového? Mám pocit že Tomáš sem odkaz nehodil - čemuž rozumím. Psal jsem že jsme se na to podívali a protože to ;-)


Bla bla. Musíš si to přečíst celý. Dost jasně píšu: A pokud se takový obchodníček cití poškozen, ať se tu klidně vyjádří. Ono to pak taky může vypadat jinak.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCMANIA.cz a právní rada
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 21:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2008
Příspěvky: 555
Tome,

doporučuji prostudovat kauzu realitky PROLUX a serveru Lupa.cz

http://blog.lupa.cz/man/vrchni-soud-kri ... v-poradku/

viz i další články a verdiktu odvolacího soudu atd.

_________________
Martin 'PiNa' Pilný
http://www.PiNa.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCMANIA.cz a právní rada
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 22:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2009
Příspěvky: 946
Bydliště: Liberec
Pokud má Tomáši vyhrožování toho nejmenovaného znaky protiprávního jednání, tak je na místě podat na něj trestní oznámení na policii. Pokud se chce někdo rozumně dohodnout, snažím se vyhovět. Pokud si však chce (jak je v dnešní době v této zemi zvykem) něco vynucovat zastrašováním, tak udeřím jako první. Na té policii Tě to bude stát jen trochu času. JaHo

_________________
I květák je jen vycepované zelí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCMANIA.cz a právní rada
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 22:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.8.2008
Příspěvky: 185
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Myslim, ze Tomas halvne nechce nic resit zbytecne. Pokud se tady par prava znalych lidi shodne na tom, ze ten prodejce nema, krom vyhrozovani, nic lepsiho v rukavu, muze to pustit z hlavy a dal se tim nezaobirat.

_________________
T9x + FrSky, Gama 2100, Quanum Nova


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCMANIA.cz a právní rada
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2012 0:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
Nějak si nedokážu představit, jak by mohl být kdejaký "plác" na fóru považován za pomluvu. Když někdy čtu na serverech, které se např. zabývají automobily, co tam diskutující píší o jednotlivých značkách, musely by automobilky jenom žalovat a soudit se. :roll: (s těmi servery)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCMANIA.cz a právní rada
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2012 1:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2009
Příspěvky: 189
Bydliště: Brno
Škoda, že ani netuším, o který příspěvek se vlastně jedná...
Zajímá mne to, protože jsem vlastnil/provozoval také jedno DF.
Z toho rozhodnutí soudu v kauze PROLUX je patrné (otázkou je zda je to precedentní rozhodnutí), že se v diskusích může kritizovat(věcně a podloženě) aniž by to mělo dopad na provozovatele DF, nicméně nelze použít vulgarismů. Otázkou tedy je, jakou formou si poškozený pisatel příspěvku stěžoval/varoval ostatní. Zda to psal pln rozhořčení "za čerstava", určitě použil nějaké jadrné slůvečko. To by potom bylo na nejlepší cestě k smazání. Ovšem ale až v případě, že to nařídí soud. V opačném případě bych se nebál.
eM.

_________________
DX6i, EasyStar, Firebird Phantom, MiniTornado, BeeII, Sbach EPP, Lodě: PILOT, ANTJE, Victoria


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCMANIA.cz a právní rada
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2012 8:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.9.2011
Příspěvky: 418
Bydliště: Otrokovice (Zlín)
Dneska se ti ještě zkusím poptat dvou právníků co učí u nás na výšce :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCMANIA.cz a právní rada
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2012 8:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3152
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Ja si myslím, že sa nestane vôbec nič.
Ten dotyčný podnikateľ si je dobre vedomý svojho jednania, ktoré v tom príspevku bolo popísané a robí straľiaka, aby zabrámil šíreniu informácie.

Keby to bolo naopak, požiadal by Tomáša o zverejnenie jeho pohľadu na vec problému s presne doptyčným človekom, kde by vysvetlil, že on sa zachoval presne podľa predpisov a ten druhý je odrbávač....
A nechal by na nás, aby sme si urobili mienku, kde je teda pravda.

Keďže tak neurobil, tak asi žiadne slušné argumentu nemá.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCMANIA.cz a právní rada
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2012 9:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2011
Příspěvky: 52
Obrázky: 7
Je jen dobře, že se řeší nepoctivci a nemyslím si, že by s tím onen dotyčný něco udělal. Jeho výhružky jsou plané, prostě je nasranej. A dobře mu tak.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RCMANIA.cz a právní rada
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2012 10:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Maximux píše:
Škoda, že ani netuším, o který příspěvek se vlastně jedná...
Zajímá mne to, protože jsem vlastnil/provozoval také jedno DF.
Z toho rozhodnutí soudu v kauze PROLUX je patrné (otázkou je zda je to precedentní rozhodnutí), že se v diskusích může kritizovat(věcně a podloženě) aniž by to mělo dopad na provozovatele DF, nicméně nelze použít vulgarismů. Otázkou tedy je, jakou formou si poškozený pisatel příspěvku stěžoval/varoval ostatní. Zda to psal pln rozhořčení "za čerstava", určitě použil nějaké jadrné slůvečko. To by potom bylo na nejlepší cestě k smazání. Ovšem ale až v případě, že to nařídí soud. V opačném případě bych se nebál.
eM.


Ceske pravo neni zalozeno na precedentech ;) V USA by to bylo neco jinyho, ale u nas ne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz