Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 181 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další

Přesouvat vlákna s nečitelným názvem
Anketa končí za ned 04.03.2012 18:37
ANO 57%  57%  [ 57 ]
NE 21%  21%  [ 21 ]
Je mi to jedno 22%  22%  [ 22 ]
Celkem hlasů : 100
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2012 16:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
diakritiku prosim ponechat v soucasnem stavu i v nadpisech - tj. pripustne obe varianty
to je tak okrajova zalezitost
prece nejsme na lingvistickem foru, ale jsme na technickem foru

tu diakritiku vůbec neřešte


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2012 16:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Teda tolik nesnášenlivosti jsem tu nějak nečekal. Docela mě to překvapuje. Já umím XYZ (např. psát s diakritikou) a kdo to nedělá taky, tak je zabedněnec/lenoch/... :roll:

TomasC: Já používám firefox a text mi to podtrhává červeně taky. Nic jsem neinstaloval, když ale kouknu do nainstalovaných rozšíření, vidím tam:
http://www.mozilla.cz/doplnky/kontrola-pravopisu/
Já tedy nic neinstaloval, asi jsem to dostal již s firefoxem v instalačním balíku (Fedora Linux).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2012 17:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2010
Příspěvky: 913
Bydliště: SK
rampa_mckvak píše:
Otázka není směřovaná na mě, ale přesto. Já nevím co je addon do prohlížeče, ale jedu na prohlížeči Chrome a ten mě ty červený vlnovky dělá. PYVO a PIVO :mrgreen: tedy jen při psaní.

Hej, hej...
Chrome kontroluje pravopis automaticky :wink:
Inac co sa tyka nazvov tem, tak ma vytacaju nazvy ako "jaky motor","ake serva", "pomoc"...Ak by to bolo napisane aspon "Aky motor do xxx?"... :roll:
A co sa tyka diakritiky, tak ja pisem bez a nevadi mi, ked niekto pise bez nej.Ti co sa s tym nevedia zmierit, tak maju asi vela volneho casu a nevedia co s nim preto sa staraju do takychto "bezvýznamností" :lol: Podla mna je skor dolezity obsah, nie forma :wink:

_________________
Futaba T-14MZ,Proxima II,Skywalker EPO,DJI F450 + NAZA M V2 + H3-2D,Tricopter


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2012 17:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.3.2009
Příspěvky: 447
Bydliště: PŘÍBRAM
Homer.Simpson píše:
Ti co sa s tym nevedia zmierit, tak maju asi vela volneho casu a nevedia co s nim preto sa staraju do takychto "bezvýznamností" :lol: Podla mna je skor dolezity obsah, nie forma :wink:

:( nevím, ale každý kdo tu píše má naspěch :?: :?: , něco mu uteče.

_________________
T-REX 700N/ Goblin 700Spirit ,PROTOS, EXTRA 330L 3W157 futaba FG12 2,4Ghz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2012 18:06 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
mihlit píše:
http://www.mozilla.cz/doplnky/kontrola-pravopisu/


Funguje, velmi děkuji.
TomasC


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2012 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2010
Příspěvky: 913
Bydliště: SK
zdendaK píše:
Homer.Simpson píše:
Ti co sa s tym nevedia zmierit, tak maju asi vela volneho casu a nevedia co s nim preto sa staraju do takychto "bezvýznamností" :lol: Podla mna je skor dolezity obsah, nie forma :wink:

:( nevím, ale každý kdo tu píše má naspěch :?: :?: , něco mu uteče.

Ide o to, že darmo budem písať s diakritikou, keď napíšem hlúposť :wink: Ináč v práci píšem denne maily zákazníkom s diakritikou, ale tu sme na fóre zaoberajúcom sa modelárčinou, nie pravopisnými cvičeniami :lol: Ak by to bolo naopak, tak sem nechodím a nebol by som určite sám(Nikdy som nemal lepšiu známku z diktátu ako trojku :oops: Proste sú ludia, ktorým to neide tak, ako iným.Ale zase ím nemusí ísť niečo, čo ide lepšie mne... ).
Ale toto vlákno je o nadpisoch, nie o diakritike a pravopise v príspevkoch :wink:

_________________
Futaba T-14MZ,Proxima II,Skywalker EPO,DJI F450 + NAZA M V2 + H3-2D,Tricopter


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2012 18:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
jyrry píše:
....... zkratky jsou od toho aby urychlovaly komunikaci a kdo jim nerozumi, ma smulu. Kdyz se rozvzpomenu, muzu pridat i tu a tam neco ve Q-kodu .........


Když se tady bude někdo ptát tak, že bude používat zkratky a Q kódy, tak mu odpovím stejným způsobem.
Použiju maximum zkratek a Q kódů, protože mi to urychlí odpověď. Že tomu nebude absolutně rozumět?
Má smůlu, musí se napřed naučit přiblblé výrazivo některých borců na netu (ale ani to mu nepomůže, protože nebude ovládat technické výrazy používaných zkratek v oboru).
Tak jsi to myslel?

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Naposledy upravil JMalik dne pát 24.02.2012 18:47, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2012 18:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.4.2008
Příspěvky: 2204
Bydliště: Královéhradecký kraj
Homer.Simpson píše:
Inac co sa tyka nazvov tem, tak ma vytacaju nazvy ako "jaky motor","ake serva", "pomoc"...Ak by to bolo napisane aspon "Aky motor do xxx?"... :roll:

No tak si to téma prostě neotevřeš a přeskočíš ho ;-)

JMalik píše:
Když se tady bude někdo ptát tak, že bude používat zkratky a Q kódy, tak mu odpovím stejným způsobem.
Použiju maximum zkratek a Q kódů, protože mi to urychlí odpověď. Že tomu nebude absolutně rozumět?
Má smůlu, musí se napřed naučit přiblblé výrazivo některých borců na netu (ale ani to mu nepomůže, protože nebude ovládat technické výrazy používaných zkratek v oboru). :lol:

Klidně můžeš. Tak tě jednoduše budou všichni ignorovat.

_________________
OPTIC 6 2,4Ghz Assan


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2012 18:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2010
Příspěvky: 913
Bydliště: SK
zdekar píše:
Homer.Simpson píše:
Inac co sa tyka nazvov tem, tak ma vytacaju nazvy ako "jaky motor","ake serva", "pomoc"...Ak by to bolo napisane aspon "Aky motor do xxx?"... :roll:

No tak si to téma prostě neotevřeš a přeskočíš ho ;-)

A presne tak to aj robim :D
Ale tym sa vlastne tazatel sam pripravy o potencionalnu odpoved :wink:

_________________
Futaba T-14MZ,Proxima II,Skywalker EPO,DJI F450 + NAZA M V2 + H3-2D,Tricopter


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2012 18:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
jyrry píše:
rampa_mckvak píše:
.... psaní bez diakritiky mě dost vytáčí a kolikrát to raději nečtu. Výmluvy jako, že jsem zvyklí z mobilu a před dvaceti lety se tak psalo neberu. Je to jen lenost. ...... a kdo tu tvrdí, že je zvyklí z programování, tak ať se odvykne. Jde to. Jenom chtít.
.......

hele, vis co.... ? Tak to necti a nebudes se vytacet. Mas tuto svobodnou volbu (necist to), tak ji pouzivej.
Ja zase mam svobodnou volbu psat jak mi to vyhovuje (samozrejme bez chyb, hrubek a dalsich kravin) a nenecham si do toho kecat.
Takze asi tak.

P.S. Oprav si ty dve za oci tahajici hrubky .... :-D

post P.S. zkratky jsou od toho aby urychlovaly komunikaci a kdo jim nerozumi, ma smulu. Kdyz se rozvzpomenu, muzu pridat i tu a tam neco ve Q-kodu .... :-D

P.S. = Post Scriptum , kdybys nevedel.... ;-)

Čeče ty ses nějak rozjel... Tak jo. Ať ve škole zrušej učení s diakritikou a začnou se učit všichni zkratky. Proč si myslíš, že každej zná nějaký přiblblí zkratky co vymyslel nějakej Lojza. Mas svobodnou volbu jako ja. Ja mam zase klavesnici s hačkama a s čarkama, což ty asi nemáš. Pokud ji máš, tak ti asi dělá velký problém místo zmáčknout třeba "a" dát prst ob jednu radu vise a zmacknout "á".
P.S. vím co znamená. Používá to každý snad od malička co se naučil psát i když dlouho nevěděl co to znamená. Jen si nevzpomínám, že bych se někdy učil o nějakém Q-kodu. Což beru z tvé strany jako laškování.:-D
Jo a hrubky si opravovat nebudu i když bych měl ( a to tu teď u mě stojí úča češtinárka). moje svobodna vule.
brr uf.

brr uf nejsou zkratky jen povzdech, že mě už z toho psaní brní prsty. :wink: :mrgreen: :lol:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2012 18:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2007
Příspěvky: 252
Bydliště: Vrchlabí
TomasC píše:
Béda píše:
Pravopis kontrolovat umí už základní editor příspěvku - červená vlnovka pod špatným slovem je dost varující. Nezná to vše, ale je to upozornění.

To máš nějaký addon do prohlížeče??


Používám Chrome, takže to je asi v tom, jak už někdo napsal. Myslel jsem, že je to u Tebe :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2012 18:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Kdysi sem někdo (myslím zdzd) dával nějaká "pravidla" pro dotazy v diskusních fórech.
Takové základní motto bylo, že pokud si tazatel nedá práci s tím, aby přesně, technicky správně, přehledně...... formuloval svůj dotaz, má velmi malou šanci, že se mu dostane kvalifikované odpovědi.
Prostě nějaký líný hnát napíše dotaz (nejlépe ve zkratkách a s pravopisnýma chybama) typu: "Nevíte jak se nastavuje......, nechce se mi to hledat v návodu..."
Osobně na to nereaguji, protože pro něj je škoda mého času. Měl napřed využít všechny dostupné možnosti řešení, aby se seznámil s problémem a až potom to má zkusit dotazem.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2012 18:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
zdekar píše:

JMalik píše:
Když se tady bude někdo ptát tak, že bude používat zkratky a Q kódy, tak mu odpovím stejným způsobem.
Použiju maximum zkratek a Q kódů, protože mi to urychlí odpověď. Že tomu nebude absolutně rozumět?
Má smůlu, musí se napřed naučit přiblblé výrazivo některých borců na netu (ale ani to mu nepomůže, protože nebude ovládat technické výrazy používaných zkratek v oboru).

Klidně můžeš. Tak tě jednoduše budou všichni ignorovat.


Myslím to jinak.
Vyškolit ty lenivé, tázající se chytrolíny a odpovídat jim stejným způsobem.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2012 18:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
JMalik: Souhlas.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2012 18:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
rampa_mckvak píše:
......

byl jsem ted chvili QRL, ale ted koukam ze bys mohl trochu QRP...
QSD? Nevadi, zkus QZF, pripadne QRT ...
;-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 181 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz