Switch to full style
Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky k ovládání nebo fungování tohoto diskuzního fóra, nebo třeba náměty na zlepšení, tak sem s nimi. Naleznete zde i pravidla tohoto fóra.
Odeslat odpověď

Přechody zimní/letní čas - automatické nastavení

čtv 10.11.2011 22:23

Protože mi píše dost lidí o času, tak jsem si napsal prográmek (no spíš jen SQL příkaz), který automaticky přenastaví všem uživatelům, kteří budou chtít, změnu času při přechodu zimní/letní (a obráceně) čas.

Jak dá uživatel najevo, že to tak chce učinit???

Je to jednoduché. Pokud si vyplníte bydliště, tak součástí vyplnění musí být ČR nebo SK. Tím script pozná, že v tom místě se čas mění a čas změní.

Pokud bydliště uvádět nechcete, tak stačí jen ČR nebo SK do položky bydliště.

Jestli ani to nechcete, tak si budete muset čas přehodit sami. :wink:

To, že to někomu s již vyplněným ČR nebo SK v bydlišti přehodí čas, aniž by třeba chtěl, je politování-hodná záležitost. :wink:

Re: Přechody zimní/letní čas - automatické nastavení

čtv 10.11.2011 22:28

Nevím co dělám blbě, ale mně se ukazuje furt, že tento příspěvek od TomasC je z 22:23, což bylo před 23 hodinama :D. Takže mně se to teda nezměnilo :-(.

Re: Přechody zimní/letní čas - automatické nastavení

čtv 10.11.2011 23:00

Script jsem ještě nespustil, budu ho spouštět JEN při přechodu čásů.

Není to automatické, ale ručně spouštěno.

Pustím to zítra, až si to lidi přenastaví.

Pokud to chce někdo hned, tak ať si to nastaví zde: ucp.php?i=174

Re: Přechody zimní/letní čas - automatické nastavení

pát 11.11.2011 0:26

To to fakt PHPBB neumí líp?

Re: Přechody zimní/letní čas - automatické nastavení

pát 11.11.2011 10:34

Umí, ale to by vyžadovalo instalaci doplňku. A to nehodlám dělat, aby se zahlcoval server věcmi, které jsou třeba 2x ročně.

Re: Přechody zimní/letní čas - automatické nastavení

sob 12.11.2011 21:09

No já nevim proč tu furt někdo bazíruje jestli někde vidí, nebo má čas o hodinu víc nebo míň. Mě stačí datum a jestli to bylo v jednu ráno, nebo odpoledne je mě šuma fuk.

Re: Přechody zimní/letní čas - automatické nastavení

ned 13.11.2011 20:16

:roll: Ahoj kluci.
Já mám bydliště, takže bych měl mít čas OK. Jo mám, ale když ho srovnám s odpovědí, je to podle času úplně jiném. Tzn. teď je zimní a já vidím odpověď v letním. Co dělám špatně?
OK53

Re: Přechody zimní/letní čas - automatické nastavení

pon 14.11.2011 10:48

Není to automatické, ale ručně spouštěno.

Takže si to přehoď tentokrát ještě ručně. Na jaře to půjde samo.

Re: Přechody zimní/letní čas - automatické nastavení

pon 14.11.2011 11:31

:D Díky. Počkám si na jaro. :D

Re: Přechody zimní/letní čas - automatické nastavení

pon 29.10.2012 21:52

Máte správně nastaveno??

Re: Přechody zimní/letní čas - automatické nastavení

úte 30.10.2012 0:10

Musel jsem si to prenastavit ruco fuco...

Re: Přechody zimní/letní čas - automatické nastavení

úte 30.10.2012 10:06

A to proto, že nemáš v bydlišti ČR. Kdyby jsi měl, tak jsem ti to přehodil pomocí SQLka. Což u 85 lidí (včetně mě proběhlo).

Ještě jsem musel vyčistit cache, aby se to projevilo globálně.

Re: Přechody zimní/letní čas - automatické nastavení

úte 30.10.2012 10:13

Tak jsem si ČR taky do bydliště doplnil, takže snad příště.

TomasC píše:To, že to někomu s již vyplněným ČR nebo SK v bydlišti přehodí čas, aniž by třeba chtěl, je politování-hodná záležitost. :wink:


Nebylo by lepší to prostě přehodit všem a udělat politování-hodnou záležitost z přehození i těm, co by to nechtěli? Podle mě, kdo ná nastaveno časové pásmo UTC+1, tak buď je to Evropan. Na zdejším fóru nejspíš z 99.9 % Čech nebo Slovák. Těm by se automatický přesun hádám líbil. No a pokud nežije v našem časovém pásmu, tak ho má patrně nastaveno proto, aby věděl, kolik tady máme hodin. Takže tam by se to hodilo taky.

Já bych tedy hlasoval (kdyby se hlasovalo) pro to přehodit to všem, co mají nastaveno odpovídající časové pásmo.

Re: Přechody zimní/letní čas - automatické nastavení

úte 30.10.2012 10:16

Lidi jsou šikovní a jistě si to nastaví samostatně. Pokud to někdo chce udělat automaticky, tak nechť si vyplní bydliště.

Re: Přechody zimní/letní čas - automatické nastavení

čtv 01.11.2012 21:04

Hoj, diky za dalsi fajn upravu, mam jeden maly navrh na zlepseni, ktera by podle me nemela byt slozita. Jak je v nastaveni ten radek zimni\letni cas a ty dva radiobutonky, tak jeste za nima zobrazit aktualni cas podle toho nastaveni, podle ktereho jednoduchym porovnanim s casem ve windowsu uvidim, jestli to mam dobre ;) Jestli blbost nebo zbytecnost, nekamunejte me :)
Odeslat odpověď