Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: navrh na nove hlavne temy
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2011 10:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.7.2007
Příspěvky: 603
Bydliště: Žilina Slovakia
Obrázky: 8
ako sa tak pretlkam sekciou dilna tak ma napadlo urobit novu hlavnu temu a to je STAVBA A TECHNOLOGIE OBRICH MODELU. A dalsia hlavna tema PLANY.
Neukamenujte ma je to len moj navrh aby bola RCmania este lepsia ako doteraz.

_________________
•Letu zdar•Futaba FX20•Spektrum DX6i•DiablotinXL EME55+starter•Trainer 2500mm•Diablotin MVVS12,7•


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: navrh na nove hlavne temy
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2011 11:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2008
Příspěvky: 2139
Bydliště: Brno Veveří
Obrázky: 10
Dobrý nápad. Já jsem pro. Koukni se so sekce vrtulníky. Tam je to rozděleno velice dobře.Letadla si zaslouží něco podobného. S

_________________
HTC evo3d


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: navrh na nove hlavne temy
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2011 11:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
S těmi obry bych byl opatrný. Není žádná legrace to vymyslet, postavit a bezpečně (a legálně) provozovat. Chce to letitou praxi a vážní zájemci si cestu našli. Vlákno: "Jak si snadno postavím obra" by asi nebylo užitečné. Na RC Groups podobná vlákna jsou.Pár těch stavitelů obrů znám, ale já bych si na to netroufnul. Pokud jde o plány modelů, je problém autorských práv. Nemyslím, že v tomhle dojde k nějakému soudnímu procesu, ale kopírování, zveřejňování a možná i poskytování výkresů třetím osobám je nelegální. Nositelem autorských práv bývá autor, u modelů publikovaných v řadě Modelář je to, myslím, redakce RC Revue. U výkresů, které jsou (zase si to jen myslím) starší 50 let, tato ochrana není. Na RC Groups je nesmírně dlouhé vlákno s výkresy snad tisíců historických modelů: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1265873 - je to čtení na několik večerů. Bylo by dobré znát názor právníka, snad se mezi modeláři najde.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: navrh na nove hlavne temy
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2011 12:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Já si myslím, že pokud někdo na veřejném foru, ponechá k volnému stažení výkres, plánek, návod, tak se nic neděje, pokud u toho není nějaká ta douška, o možností užívání,výroby atd, kde je striktně zakázená další publikace, atd. Takže pokud tu věc skopíruji, tak se tato věc může použít i někde jinde.Pokud někdo ví, že to tak není, ať nám k tomu podá vysvětlení. Já jsem celkem aktivní člen na c-n-c foru, jednou jsem tam zveřejnil i s fotkami,svoje mechanické řešení téměř bezvůlového uložení trapézových matic na trapezovému šroubu, po nějaké době jeden uživatel dal foto svojí frézky, kde použil to moje řešení, a napsal, že se omlouvá Bobovi (tj, můj nick ) že mu ukradl jeho vynález. Tak jsem odpověděl, že tento "vynález" jsem dal volně k užívání všem, takže proč se omlouvá, a jsem rád, že toto řešení se mu líbí, a že ho použil.Dave Smith z USA mě poslal zdarma svůj plánek větroně - a že bude velmi rád, když ten větroň postavím, a tak to je ve většině případů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: navrh na nove hlavne temy
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2011 18:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Já si taky myslím, že tahle témata jsou vhodná, jen bych radil v obou případech k opatrnosti. Např. u obrů bude (asi taky podle chystaných pravidel) nutný statický výpočet. Taky se dá čekat, že u modelů nad 20 kg bude nutná revize stavby pověřeným dohledem. Jde taky o to, že když někdo nějaké monstrum postaví o své újmě a pak s tím něco rozfláká, je to jen jeho problém. Když ho k tomu ponouká ještě takovéhle fórum, může se průšvih rozložit na mnohem větší plochu. Takže bych radil to všechno omezit do 20 kg. U stavebních výkresů, pokud jde o staré konstrukce (snad nad 50 let), nebo při výslovném souhlasu autorů, by to taky neměl být problém. Bylo by fajn, kdyby se daly pro modely stáhnout výkresy v dwg. To, co se dá najít na Internetu, žádné pořádné konstrukce až na výjimky nejsou. Kdybych třeba nabízel, že budu rozesílat kopírované výkresy třeba z řady Modelář, asi bych narazil, i kdybych to dělal zadarmo. Kdysi, za hlubokého socializmu, jsem se podobným způsobem dost naštval. Měl jsem hromadu výkresů z tehdy málo dostupných obkreslených podkladů (rýsovacím perem na pauzák) z různých zahraničních půjčených časopisů a vydaných plánů. Půjčil jsem je kamarádovi, ten si z nich nadělal světlotisky a na inzerát je asi docela výhodně zpeněžil. Tehdy to prošlo, ale kdyby se to stalo dnes, asi i já bych mohl ledacos vysvětlovat a asi by mi nepomohlo tvrzení, že jsem z toho nic neměl.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: navrh na nove hlavne temy
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2011 21:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.7.2007
Příspěvky: 603
Bydliště: Žilina Slovakia
Obrázky: 8
to Kocour: som si vedomy vsetkych veci ohladne obrich modelov... BTW definici obrich modelov hovori ze su to motorove modely nad 2 metre rozpatia. Ja osobne staviam modely uz 11 rokov a nezhanam nejaky navod ako "zbastlit" obra ale zaujimaju ma kostrukcne riesenia a vychytavky inych modelarov-stavacov. Lebo neviem kolko ludi tu ma nejaky vacsi model ale pri mojom prvom vacsom som sa potykal s roznymi problemami pri stavbe napriklad podvozok podobne. neda sa pouzit to iste ako na maly model len zvacsit bez rozmyslania. napriklad taka ostroha s kolieckom musi mat uplne inu konstrukciu. Atd..
Co sa tyka konstrukcie tak modely si zasadne stavam podla vlastneho planku nakresleneho podla monografii.
Obrie modely nie su len nad 20kg. Alebo mozno zalezi na tom ako to kto berie.
Skuseni modelari mi urcite daju zapravdu ze nieco taketo ako kostrukcie ostrohohy alebo nejake specialne spajane serv a podobne pomozu vsetkym.
A co sa tyka tych plankov myslim ze ked sa tu napise nazov modelu a link na planik tak o nijake autorske prava nejde.

_________________
•Letu zdar•Futaba FX20•Spektrum DX6i•DiablotinXL EME55+starter•Trainer 2500mm•Diablotin MVVS12,7•


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: navrh na nove hlavne temy
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2011 21:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Tady došlo k nedorozumění. Obřími modely se dnes spíš rozumí to, co nespadá podle předpisů (nedokážu tady napsat, kterých) pod pojem model. tedy nad 20 kg. Taky jsem viděl lítat obra 130 kg s motorem 800 ccm, takže chápu, že to přestává sranda a že to musí nejspíš odpovídat nějakým pravidlům, nejspíš pro ULL.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil kocour dne stř 28.09.2011 22:09, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: navrh na nove hlavne temy
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2011 22:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.7.2007
Příspěvky: 603
Bydliště: Žilina Slovakia
Obrázky: 8
jaaj tak sorry my mame ine zakony ako vy.
:) letu zdar

_________________
•Letu zdar•Futaba FX20•Spektrum DX6i•DiablotinXL EME55+starter•Trainer 2500mm•Diablotin MVVS12,7•


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: navrh na nove hlavne temy
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2011 13:00 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Hmmm. Obří modely i plány. To jsou zajímavé návrhy.

I letadla čeká rozdělení podobné jako u vrtulníků. Jen je toho teď nějak moc. Sorry.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: navrh na nove hlavne temy
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2011 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.7.2007
Příspěvky: 603
Bydliště: Žilina Slovakia
Obrázky: 8
nevadi aspon je chrobak v hlave :)

_________________
•Letu zdar•Futaba FX20•Spektrum DX6i•DiablotinXL EME55+starter•Trainer 2500mm•Diablotin MVVS12,7•


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz