Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 303 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 16:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2010
Příspěvky: 913
Bydliště: SK
jio píše:
Znovu se připomenu s asi přehlédnutým námětem. Nešlo by něco udělat se zvýrazněním odkazů v textu? Modrá na modré jaxi není vidět.

Viz třeba příspěvek o pár okének výše.

edit: pod slovem příspěvek je odkaz. To pro případ, že by to nebylo vidět.

Asi budes mat nejak divne nastavenu obrazovku :?
U mna je farba pozadia skor siva s nadychom fialovej/oranzovej nastriedacku(berte s nadhladom, nie som grafik), zatial co text odkazu je syto modry.

_________________
Futaba T-14MZ,Proxima II,Skywalker EPO,DJI F450 + NAZA M V2 + H3-2D,Tricopter


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 17:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Právě, že ji mám nastavenou dobře. Mám kvůli fotkám provedenou kalibraci monitoru kalibrační sondou. Kdybych zvýšil saturaci, tak bych to možná viděl. Takto to odkaz splývá s textem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2010
Příspěvky: 913
Bydliště: SK
jio píše:
Právě, že ji mám nastavenou dobře. Mám kvůli fotkám provedenou kalibraci monitoru kalibrační sondou...

Tak aspon vies, kde je chyba :lol: Na mojich neskalibrovanych je to ok :twisted:
Ma este niekto skalibrovanu obrazovku pre porovnanie?Pokial to je problem, tak by sa to malo nejak upravit :wink:

_________________
Futaba T-14MZ,Proxima II,Skywalker EPO,DJI F450 + NAZA M V2 + H3-2D,Tricopter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 17:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Jen pro ilustraci, na druhém nezkalibrovaném monitoru na notebooku to vidím cca tak, jak je na příkladu Výstřižek2.PNG, na kalibrovaném monitoru Výstřižek.PNG. A to je docela rozdíl. A podotýkám, že obrázek ukazuje větší písmo, než je použité.

Vadu zraku sice mám, ale zas tolik, abych neviděl barvy, snad ještě ne.


Přílohy:
Poznámka: Nekalibrovaný monitor
Výstřižek2.PNG
Výstřižek2.PNG [ 10.43 KiB | Zobrazeno 1654 krát ]
Poznámka: Kalibrovaný monitor
Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG [ 8.16 KiB | Zobrazeno 1654 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 18:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Hmmm. I já se zabývám fotografií a taky mám za tímto účelem zkalibrovaný monitor. Kalibruji systémem Spyder a kalibraci dle rozpisu v systému pravidelně přeměřuju a popřípadě překalibrovávám (samozřejmě poté, co monitor běží alespoň půl hodiny, aby se "nažhavil").

Dříve uměly s kalibrovaným nastavením pracovat jen některé aplikace, což například IE nebyl, dnes pod Win7 už se kalibrační profil uplatňuje na celý systém, takže vše běží, jak má :)

Ale to bylo jen tak na okraj, nyní k věci:
- Podklad příspěvků není modrý. Je šedý. Je čistě šedý, RGB hodnota činí 236,236,236 rovnoměrně po celé jeho ploše.
- Text odkazu je modrý. Obsahuje silnou zelenou, někdy i červenou složku, je to tedy hodně utlumená modrá s hodnotou RGB plus minus 53,101,166.

Proč píšu u RGB hodnoty textu ty neurčitosti a "plus/minus"? Protože zobrazovací algoritmy, jež jsou většinou v grafice aktivní, se snaží vyhladit písmo na monitoru tak, aby bylo ostré a hladké. Toho se dociluje vkládáním bodů v různých barvách a jejich sytostech. Takže ten modrý font se neskládá jen z jedné modré. A dokonce "černý" font je na tom daleko hůř.

Závěr:
- Si každý udělá sám :lol:
- Já na svém monitoru ty odkazy vidím a odliším je od běžného textu, ale je pravda, že nejsou nijak zvlášť výrazné. Osobně bych se tedy rovněž přimlouval za jejich zvýraznění, alepoň decentně přidat saturaci té modré ve fontu.
- Na druhou stranu, layout fóra včetně barev byl jistě nastaven s ohledem na většinu uživatelů - a ti kalibrované monitory nemají. Podívejte se někdy, jak má takový běžný laik nastaveno zobrazení, jaké se mu líbí fotky a jak nastaví televizi (saturace, kontrast, zářivé barvy, "zářivě bílá"; stačí kouknout do obchodu s televizory a na dovolenkové pohlednice od moře :D ). Pokud by se ještě více zvýraznil ten odkaz, pak těmto lidem - tedy většině - to bude zjevně šajnit do očí... Důkazem budiž i příklad předložený jio (zkalibrovaný versus nezkalibrovaný monitor).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 19:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Barvy si sejmout umím taky. Mimochodem je jich tam více, ne jen #ECECEC a šedá má pokud vím #808080 (128,128,128) ne 236,236,236.

Ta "modrá", o které píšu, má #DCE1E5 a jak vidíš, tak té modré tam je docela dost. Ale přít se nechci. Jak píšeš, závěr Si každý udělá sám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 19:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
jio píše:
Mimochodem je jich tam více, ne jen #ECECEC a šedá má pokud vím #808080 (128,128,128) ne 236,236,236.



šedá je cokoliv, co má stejné složky R G i B kromě 0, 0, 0 což je černá a 255, 255, 255 což je bílá ;)
Což ovšem nic nemění na tom, že odkaz je oproti textu nevýrazný a změna je jednoduchá, jedna hodnota v CSS..

_________________
OK2WY


Naposledy upravil JirkaA dne úte 11.10.2011 19:37, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 19:37 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10763
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
jio píše:
Barvy si sejmout umím taky. Mimochodem je jich tam více, ne jen #ECECEC a šedá má pokud vím #808080 (128,128,128) ne 236,236,236.

Ta "modrá", o které píšu, má #DCE1E5 a jak vidíš, tak té modré tam je docela dost. Ale přít se nechci. Jak píšeš, závěr Si každý udělá sám.



Vidím, že to je v rukou profesionálů....
Primárně jsem to ignoroval, neboť to není "o struktuře fóra" :wink:.
Ale k tématu. Lze pořešit na každém počítači vlastní úpravou třídy CSS "postlink". Pokud je to JIO "jen" tvůj pohled, asi by bylo správné, kdyby jsi úpravu udělal u sebe.
NEBO je pro i někdo další?? POkud ano, tak mi dejte mi RGB barvy a já to najdu a vyměním.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 19:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Pokud by ti to, Tomáši, nevadilo, mohl bys, prosím, jen tak pro zajímavost ten CCS u vás na serveru najít a hodit sem informaci, jaká hodnota RGB tam je? Co tedy vlastně server "vysílá" do étheru (na Internet :) )

Pak už si tady lehce prověříme, kde a o kolik nám vyhlazovací algoritmy a možná i kalibrační sady dělají paseku :twisted:

A za sebe dodávám, klidně nás s tím vyhoď na Smetiště.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 20:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
TomasC:

Primárně jsem to ignoroval, neboť to není "o struktuře fóra" - jo, máš pravdu. Mea culpa.

Pokud jsem sám, tak to můžu přestylovat, to máš opět pravdu, ale i FlyBear uznal, že to není výrazné. Takže na tom námětu možná něco bude.

Takže alespoň odkaz podtrhnout (jak bylo např. kdysi v dávnověku HTML skoro pravidlem).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 20:27 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10763
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Teď jsem to v rychlosti nenašel. Zítra najdu a pošlu RGB linku.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 20:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Přes Stylish mi vyšla jako u mě rozeznatelná varianta tato možnost:

a.postlink {color:#6081B2!important;font-weight:bold;!important;}

Popřípadě ve variantě místo font-weight:bold; s text-decoration:underline, nebo obojí. Jak komu vyhovuje.

Takže já to mám pro sebe vyřešeno, dál záleží na ostatních.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 21:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.4.2008
Příspěvky: 393
Bydliště: Praha
Tak to je dobry, nebyt JIO, tak by me to tolik ani nestvalo (v citacich jsem moc linku zatim nepotkal), ale zacina mi to vadit cim dal vic :lol:

Na tento skin jsem si musel zvykat, odkazy vidim podobne jako JIO.

Jinak se jedna o tuto barvu http://www.color-hex.com/color/006597

_________________
Mini Corado, Mustang P51D, Vespid, Funcub - Futaba T8FG
---
http://rcmapy.cz/cs/map/1/location/300


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: stř 12.10.2011 6:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
takže jsem server po ránu pustil..je to pomalé protože to běží na domácí lince...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2012 22:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2004
Příspěvky: 560
Vzkaz pro admina.
Ze začátku jsem prskal, že jsi změnil strukturu fóra, ale postupem času uznávám, že je to opravdu přehlednější. I když musím více klikat, ale už jsem si na to celkem zvykl. Je to změna pro dobro věci. Měl jsi pravdu.Zdravím


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 303 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz