Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 303 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: ned 11.09.2011 21:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2011
Příspěvky: 468
Bydliště: Brno a Vyškov
me stve to ze mam porad zobrazeny novy prizpevky a dokud nenavstivim to vlakno kde ten novej prispevek byl tak to porad je oznaceny jako novej prizpevek.... driv bylo fajn ze sem jen dosel na stranku videl sem novy prizpevky od moji posledni navstevy a bez toho aniz bych na neco kliknul sem odesel na jiny stranky a vratil se zpet tak uz ty puvodni aktualni stranky uz zvyrazneny nebyly.... pro me to bylo teda daleko prehlednejsi a system tech rozdeleni kategorii na podkategorie se me taky dvakrat nelibi

_________________
nema to kridla a prece to leti :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 7:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Tome, uvazuje se o moznosti zvolit si ktere sekce/podsekce chci/nechci sledovat? Neco jako na MH? Tam si zapnu jen 9-11 temat, ktera mne zajimaji a to se mi docela libi, nemam pak plnou obrazovku neceho, co nechci...

Docela dobra funce na MH je taky "nezobrazovani" vlakna, taky to usetri dost mista a nerviku .... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 7:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Obávám se, že takové vymoženosti nejsou v možnostech standardního phpBB pod kterým tenhle web běhá. Asi na to existují nějaké pluginy ale jejich možnosti jsou někdy (ne u každého) rozporuplné.. většinou vznikají ad hoc pro potřeby někoho kdo je pak vystaví veřejnosti...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 7:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ja se ptam jako uzivatel, ctenar. Je mi celkem fuk na cem to bezi. :-)
Necham to na Tomovi, co k tomu ma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 7:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
To je mi jasné, že většina členů se v tomto nevyzná a vlastně je jim šumák jak to funguje když to funguje. Prostá odpověď je, že to nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 7:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Tak znova. Pockam na Toma, ktereho jsem se ptal. OK?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 7:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
OT: pro mě je to jasné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 7:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Pro mne taky. Neptal jsem se jestli to nejde, ptal jsem se jestli se to zvazuje, nejak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 9:33 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
O tom, že by s "něco nezobrazovalo" se nepočítá. Mám nějaké nápady, jak zjednodušit procházení, ale opravdu nechci příliš ohýbat standartní phpBB. Bude s tím následně MNOHO další práce.

to buki: Srovnání s vládou bych si vyprosil.

Už jsem to vysvětloval několikrát, ale není problém zopakovat: Na součesné RCManii je cca kolem půl milionu příspěvků. To není mnoho, ale co za pár let, kdy zde bude příspěvků mnohem více. Možná se zdá současné rozdělení zbytečně podrobné a v současnoti s tím i souhlasím, ale případné rozdělení v budoucnu bude naprosto vražedná záležitost. I teď je rozdělení složité a pracné. Možným řešením bylo stará témata uzamknout a nechat znovu "vyrůst nová vlákna". Pokuste si zkuste představit, co by se strhlo v takovém případě :D

Takže zvažte při případných připomínkách dvě věci: Myslet do budoucna a Myslet i na ostatní uživatele.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 9:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
OK.
Tak treba se casem najde sikovny uzivatel-programator, ktery pro sebe napise treba plugiinek do prohlizece s vyberem for k zobrazeni, treba... A treba ho pak uvolni i pro ostatni, jako uznevimkdo na MojeHobby tu aplikaci minihobby...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 10:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Vim jak to myslis, jyrry, ale ona to neni zadna sranda, doprogramovat neco do phpbb. Vzhledem k tomu, ze jsem provadel celou transformaci prechodu a zakladni nastaveni, zkusim popsat, proc to nejde.

Aby se vubec "udelal" mod, je potreba sehnat cloveka, ktery umi skriptovaci jazyk php. OBJEKTOVE. V tuto chvili odpadne ohromne procento lidi, co rozumi php. To, ze nekdo umi objektove, je jeden z nekolika bezpodminecnych predpokladu. Phpbb je super system, ale je potreba ho nastudovat a pochopit, jak vse v pozadi funguje. Autorizace, autentizace, tabulky, kaskadove styly atd.

Mod, ktery jste tu zminili, doposud neexistuje. Kdyby byl, uz bychom ho zvazovali, zda by se vyplatilo ho nainstalovat. Protoze neni, nehodlame ho ani nechat vyvijet. Nebylo by to levne. Clovek, ktery by splnoval pozadavky na vytvoreni tohoto modu, by si zkratka rekl o dost penez. A to je v poradku, za znalost se plati.

Mod musi take obsahovat dokumentaci, neda se to delat na koleni, jednou upravit a pak nazdar bazar. Pri kazde nove vydane aktualizaci phpbb se musi upravit kod, kvuli vsem modum, ktere doposud byly nainstalovany.

Suma sumarum, nejde jen o praci a o penize, ale i o zbytecnou starost a slozitost. Duvod, proc jsme zustali u phpbb je jednoduchy - neslo prejit nikam jinam a ani jsme se o to nesnazili. I samotny "obycejny" prechod nas stal dost energie. Staly za tim mesice priprav. Verime, ze phpbb bude platformou, ktera se bude i nadale vyvijet a my neskoncime ve slepe ulicce jako minule. Mojehobby forum bych z nasim vubec nesrovnaval.

Snad to jako vysvetleni laikum staci.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 11:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2004
Příspěvky: 560
JirkaA píše:
buki píše:
Podle mne je to s rozdělením do nových sekcí a následných podsekcí jako s naší vládou. Co dobře funguje tak to zmršíme, aby bylo vidět, že jsme platní.
Třeba v sekci vrtulníky bylo vše pohromadě-krásný přehled co se týká vrtulníků. Nyní, aby člověk hledal v podsekcích. Pěkná blbost, jak jste to zmršili. Takové to bylo pěkné přehledné forum. Opravdu klobouk dolu. Gratuluji.


Ano, všechno pěkně přehledně pohromadě, hračky s Tesca se sedmistovkama atd..
Uvědom si, že toto fórum někdo táhne ze svých peněz a má plné právo zmršit si ho tak, jak to jeho názoru vyhovuje. Klobouk dolů, ale za to, že se na to dávno nevykašlal.

1. Nikdo to zadarmo určitě nedělá
2.To forum pokud by to bylo jen pro něj - mlčím
3.Myslel jsem, že to je pomoc modelářům
4.Každý si našel co potřeboval - nyní nepřehledné i když se zdá, že ano.
5.Je nás moc, co "nadáváme" jakej je v tom nyní bordel.
6.Nevíš co mluvíš.
7.Nic ve zlým, jen je to škoda.Nové věci za každou cenu nejsou vždy dobré.Vzácný příklad zde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 12:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
buki píše:
5.Je nás moc, co "nadáváme" jakej je v tom nyní bordel.

Ano, je vas opravdu "hodne", dohromady asi tak 6, mozna 7.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 14:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Ale tak pořád, těch ci si to chválí je mnohem míň. Jeden? Dva?

Zeptám se jinak: Kdo orodoval za rozdělení takhle podrobně?

Pokud vím už delší dobu jsme tu občas plkali o rozdělení na modely a na hračky. Ale takhle podrobně na 9!! podsekcí určitě ne.

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změny ve struktuře fóra
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 15:35 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Zkusím trošku statistiky.
Do sekcí vrtulníky přibylo v roce 2011 průměrně 4000 příspěvků měsíčně (3961 za leden až konec srpna)
V roce 2010 to bylo 2145 příspěvků měsíčně (ve stejném období). Počet příspěvků za rok 2010 byl dosažen už 28.7.2011, atd....

Z toho je snad vidět, že se vrtulníky rozvíjejí neskutečným tempem, téměř 200% nárůst. Ano, bylo prima mít vše v jednom fóru, ale jak dlouho by to bylo ještě příjemné?

Koukal jsem na cizí fóra, jak se to tam řeší. Občas tak, že má každý výrobce fórum a každý tip jedno podfórum. Tak daleko jsem nechtěl zajít... na to je ČR a SK trošku malý rybník.

Je i spousta modelářů, která nemá čas číst všechno a to i u tak složitého tématu jako jsou vrtulníky.

Přišli mi i reakce, že SUPER, ale že to chce určitě přidat fórum vrtulníkových maket. Nebo zvláštní fórum pro vrtulníky z HK.

Není problém vytvořit nové fórum, to je VELMI snadné. Je problém pro příslušnou sekci najít moderátora, který bude problému rozumět a bude ochotem věnovat čas na usměrňování výplodů některých a JE EXTRÉMNÍ problém hromadně přesouvat celá témata. Ono se to zdá v pohodě u jednotlivostí, ale rosekat všechna vlákna je nesnadné. Už třeba proto, že podle názvu vlákna se to dá dělat jen stěží. A rozkliknout každe je práce pro opravdového nadšence.

A k tomu, že "kdo za co orodoval". Všechno špatné padá na mou hlavu. Všechno správné a samozřejmé je práce týmu programátorů, administrátorů, moderátorů a i mnoha uživatelů, kteří přijdou s nápadem či připomínkou.

Takže pro krtek2k: pokud chceš pokračovat v konverzaci, tak mi pošli SZ.
P.S. předtím si ale zkrať podpis pod 3řádky, dle pravidel. Díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 303 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz