Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Modeláři- jedna rodina?
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2010 11:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 434
Bydliště: Praha 9
Když jsem začínal ,tak když jsem někam přišel nebyl problem si pokecat s jiným modelářem o tom jak to lítá a TŘEBA jaký motor , profill,nastavení .........................................

Dnes jsme svědky toho že pokud se přiblýžim k jinemumodelaři tak on to sbalý (tak trochu na vlakno Vypich)

Třeba kamoš si jšel zaletat na letistě RC Airport Slatina to je reklamováno jako volné (dle. řádu) a jak si tam šel zalítat tak na něj začli řvát ať vypadne že tam nemá co dělat. Zkusil se tedy přihlásit do jejich klubu a bez jakékoli reakce.
Na takovém foru jako je toto se mnoho uživatelů tváří kjako experti a mnohdy se ukáže jenom kecaj o.
Jinej kamoš se dnes diví že mu na mod.akci něco ukradnou ?









Nechci se dotknout těch modelárů kteří to stále berou jako své poslání ne jako kšeft.

Prostě ,nemněli by se zastidět někteří z nás a vrátit myšlení jak to bylo ?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2010 11:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.10.2009
Příspěvky: 747
Bydliště: Ostrava
Zahlídnul jsem tam mišlenku :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2010 11:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
No jooo, přesně vím o čem mluvíš.

Když jsem poprvé přišel na letiště, byl tam jeden super člověk. Pomohl mi nastartoval model , hodil mi ho ( tehdy 1,3m Husky). V tu chvíli jsem si říkal že modeláři jsou super lidi.

Bohužel po čase to bylo horší , horší a pak už úplně na hovno.

To je asi tak všude jak to poslední dobou sleduju.

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2010 12:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2007
Příspěvky: 610
Bydliště: Kroměříž - Jarohněvice
A já si myslím, že to až tak zlé nebude. K modelařině jsem se vráti po řadě let, od povahy jsem vlk samotář, taky jsem chodil lítat někam do pole... Ale nebylo to ono. A musím, říct že ač nezván, přišel jsem se podívat na letiště v Kroměříži a na "letiště" v Troubkách u Zdounek - ti co to tam znají tak ví... A musím říst, že jsem se vždycky setkal s partou úplně normálních kluků, pomohli mi vždy když jsem potřeboval... A tímto jim děkuju. O té doby tam chodím moc rád a nechápu, že jsem to neudělal už dávno.
Ještě jedenčerstvý příklad - sháním kousek potahovací folie - jen na opravu křídla. Dal jsem ráno inzerát na modelbazar a po půl hodině se mi ozval člověk s tím, že mi kousek potahu obratem pošle. (nejbližší model.obchod mám až v Uh.Hradišti, jinak bych si samozřejmě koupil v obchodě). Takže si myslím, že modeláři jsou určitě jedna rodina, určitě se vyjímky najdou, ale všechno je o lidech, slušném chování a jednání. Tož tak... :D Hlavu vzhůru

_________________
Discus2 3,2m, EXTRA 330L 2,4m + DL50, FunJet 2x, ZOOM XXL
HELI: MINITITAN E325, T-REX 550 3gx


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2010 12:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Hradec Králové
Naprosto tě chápu o čem mluviš.
Od mala jsem modelařil ale v roce 2001 jsem kvuli zdravi musel na čas s letadlama uplně přestat a pak jsem se k tomu zase kvuli praci nemohl dokopat a věnoval jsem se rc autum ale nyní se vracim k letadlům a začínám s heli a nestačím se divit kolik se toho za ty roky změnilo hlavně v chování lidí a je mi z toho chvílema zle z koníčku pro zábavu a relax se stala komerčni zaležitost plna nezdrave rivality, neochoty a vzájemné nevraživosti pravda tohle se dělo i u rc aut.
Dneska už vybírám kam budu chodit létat až bude letadlo fit abych se nemusel s nikym dohadovat a mohl mit z toho skutečně ten spravnej relax kterej mi to .
poskytuje.

Jinak abych nekritizoval stale se najde dost fajn modelářů jedním takovým příkladem je člen rbiciste bohužel takových je stale meně a meně.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2010 13:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 434
Bydliště: Praha 9
Diky za podporu , než jsem to psal tak jsem mněl strach že budu za politickýho dinosaura :lol: :lol: :lol:
Co si tak slíbit že budem hodnější


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2010 13:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
""Padouch nebo hrdina-my jsme jedna rodina."" :wink: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2010 13:04 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Nesnasim obecne kecy typu, bylo to bezva a ted je to cim dal tim horsi.
Modelarina je urcite cim dal tim vic pristupnejsi sirsim masam verejnosti, nejen kvuli dostupnosti materialu a dilu, ale taky vyssimu zivotnimu standartu (coz taky nekteri vecni nespokojenci nevidi) a tim padem tu mame reprezentativni vzorek ceske spolecnosti.
Neocekavam od medelaru teda vic nez od vsech ostatnich zajmovych skupin, cysklistu, sachistu, elektrotechniku....
Ale obecne jsem tu zatim nemel problem s pristupem a myslim i ja jsem uz pomahal v ramci svych moznosti. Vetsinou jde spis o osobni jednani nez se spolehat na nejakou neexistujici rodinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2010 13:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2008
Příspěvky: 2291
Ahoj,
normální modeláři kteří to dělají pro radost a srdcem ti budou furt stejní.
Ale ta sorta- tak zvaných -modelářů kteří to berou jako nástroj pro svoje ego ty budou taky stejní. A nemá to nic společného s věkem nebo jaký nádobí člověk vlastní.- NA SKÁLE -se scházíme od náctiletých až po důchodce a je tam klid. Nějaký zakládání klubu -vyvolených- se tam nekoná. A docela mě překvapil včera jeden klučina kterej všechny oběhl
a zeptal se na čem létáme (měl FM) to dneska už tak samozdřemné není i když někdy i z nevědomosti těch modelářů co -koupí a létají-. Na druhou stranu tam byl jak se říká -starej kornout-, ktrej poslal na našeho kolegu policajty že tam z autáku vylejvý naftu a trhá zakázané kytky(je tam úsek chráňené oblasti). Samozdřejně to nebyla pravda. Asi závist jelikož jezdí s luxusním vozem.
A nejhorší na tom je, že je to taky modelář ,taková nějaká odloučená jednotka , k nám nechodí.Ale takovej už je život. Včera tam byl jeden kolega s vrtulníkem tak jeden zajímavý panoramatický snímeček :D


Obrázek


Jenda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2010 13:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 434
Bydliště: Praha 9
psena píše:
Nesnasim obecne kecy typu, bylo to bezva a ted je to cim dal tim horsi.
Modelarina je urcite cim dal tim vic pristupnejsi sirsim masam verejnosti, nejen kvuli dostupnosti materialu a dilu, ale taky vyssimu zivotnimu standartu (coz taky nekteri vecni nespokojenci nevidi) a tim padem tu mame reprezentativni vzorek ceske spolecnosti.
Neocekavam od medelaru teda vic nez od vsech ostatnich zajmovych skupin, cysklistu, sachistu, elektrotechniku....
Ale obecne jsem tu zatim nemel problem s pristupem a myslim i ja jsem uz pomahal v ramci svych moznosti. Vetsinou jde spis o osobni jednani nez se spolehat na nejakou neexistujici rodinu.


V ledasčem máš pravdu ,ale někdy se to u některých zvrhavá do podoby Já na to Míám tak Mi do toho nekecej.
A místo vyměń vrtuli za 50 tak si kup jiný ero treba za 10 , protože já s ním letám v pohodě. A to proto že mnoho rychlo modelarů neví ani jak funguje model tak neví a třeba co je těžiště ....tak to bude muset jít na další VŠ ..

Celová situce není asi horší ,ale jenom jsme se tak trochu odcizily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2010 15:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 969
Bydliště: B.Bystrica
no jednym slovom ide o mentalitu ...taku ci onaku ...je to mentalitou /mentalnym vyvojom jedinca a od toho sa odzrkadluju negativne alebo pozitivne vlastnosti prip. myslenie .../

zijem mimo sk a tito tu su takehoto mentalu:
http://www.satanca.net/fotos.php?filtro_actividad=16

ochotny a super ludia!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2010 16:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
[quote="jackboy"][/quote] To by som chcel niekedy zažiť. Keď ste všetci vo vzduchu, to musí byť adrenalín....

U nás keď sa niekedy stretneme, tak sme cca 8-9, ale to len málo kedy. Väčšinou sme 3-5. Vo vzduchu som najviac naraz napočítal 6 modelov.

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2010 16:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 969
Bydliště: B.Bystrica
lakotamm píše:
jackboy píše:
To by som chcel niekedy zažiť. Keď ste všetci vo vzduchu, to musí byť adrenalín....

U nás keď sa niekedy stretneme, tak sme cca 8-9, ale to len málo kedy. Väčšinou sme 3-5. Vo vzduchu som najviac naraz napočítal 6 modelov.


je to juzanska mentalita ...staci napr. let lietadlom a hned sa pozna ze cestuje spanielska partia...letiska maju super ale gril pece a kuchyne na letisku tak to je luxus ....a ide od klobasok az po mlade prasiatka atd ...atmosfera sa neda ani opisat ... ale je to aj slnkom ...sak si zober seba ked je zamracene dlho zamracene ludia su smutny nervozny ..a tito maju 300dni slnka a more ...hodne robi slnko ...maju tu vela zvykov ktore v nasich krajinach nepouzivame ...hanbime sa alebo ortodoxne zamietame ...no a to aj formuje nasu mentalitu ...nam chyba to ich no pasa nada! :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2010 16:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 1654
Paczqo píše:
z koníčku pro zábavu a relax se stala komerčni zaležitost plna nezdrave rivality, neochoty a vzájemné nevraživosti pravda tohle se dělo i u rc aut.

Myslím, že si trefil hřebík po hlavičce.

Pokud se modely museli postavit, tak je dělali a používali opravdu modeláři, kteří uměli něco dělat rukama, z kusu dřeva postavit model a ti se vždycky rádi podělili se zkušenostma, protože v minulosti taky často takto získavali cenné rady.
Dnes, kdy se dá vše kopupit hotové, je najednou modelářem kdejaký rychlokvašený podnikatel/zbohatlík, který zbohatl právě proto, že se chová, jak se chová a stejné chování si donesl i ke koníčku. Takže je třeba se ně vykašlat, nechat je s jejich penězi, stejně se svým úspechem nemají komu pochlubit, protože místo kamarádů mají jen obchodní partneri a milence svých žen.

A my si spolu polítáme na letišti nebo jen na plácku a přitom si s kamarády i pokecáme.

_________________
Ďusi
DepronTeam
Taranis X9D+ (TGY-i6, FC-16),TopmodelCZ Astra, EPP JAK-7, Algol, E-III, B-25


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2010 16:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
jackboy píše:
lakotamm píše:
jackboy píše:
Máš pravdu... Ale jedna vec mi ani veľmi nechýba... Som totiž vegetarián a prasiatka a klobásky nemusím. :wink: :lol:

dusi píše:

Netreba to však sťahovať na všetkých. Jeden môj kamarát je podnikateľom a leteckým modelárom tiež. Je pravda, že v živote model nepostavil (nemá čas, pracuje cca 16h denne), ale to som ani ja. :lol: A musím povedať, že ide o úplne normálneho človeka. Ale jedna vec jednu vec má od ostatných podnikateľov odlišnú. V minulosti bol vojenským pilotom a lietal na Albatrosoch atď.

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz