Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Směr otáčení volantu
PříspěvekNapsal: sob 09.04.2022 8:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.9.2016
Příspěvky: 137
Bydliště: Brno
Zdravím pánové,
Funtek MTX - celkem dobrý autíčko, jak jsem již někde psal, tak vítr pořád fouká tak z nebe na zem. Jezdí na moje první autíčko skvěle. Ale nevím co se stalo. Z hlediska mé logiky při otáčení volantu dopředu by to mělo zatáčet doprava a otočení k sobě by to mělo otočit doleva. Pletu se? Od jisté doby mě to funguje obráceně. Je fakt, že mi ten ovladač spadl z lavičky na zem na kachličku. Nicméně nic se nerozbilo, nepoškodilo, jenom jsem zaznamenal jakési přeskakování při otáčení volantem. Pak to přestalo, jenomže se mi zdá, že to teď tedy funguje obráceně resp. otáčení volantu - tedy dopředu otočím doleva a obráceně. Nedá se to nějak napravit?
Předem děkuji za případné rady.
Karel Brno


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Směr otáčení volantu
PříspěvekNapsal: sob 09.04.2022 12:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Strana 5, bod C.
https://funtek-rc.com/wp-content/upload ... TX_web.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Směr otáčení volantu
PříspěvekNapsal: sob 09.04.2022 14:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.9.2016
Příspěvky: 137
Bydliště: Brno
Zdravím macil,
chlape, tebe mi poslal sám Pánbůh. Moc děkuji za radu. Už je to jak má být. Já už ten vysílač 2x rozebral, nijakou mechanickou závadu jsem však nenašel a tak jsem ještě jednou pročetl dodaný návod (v češtině) a teď při konfrontaci s tím návodem co jsi mi na něj poslal odkaz je to jasné. V tom CZ návodu chybí ten bod C, (viz foto) nějak jim to vypadlo :oops: .
Ještě jednou moc děkuji.
Karel Brno


Přílohy:
IMG_2011.jpeg
IMG_2011.jpeg
[ 80.31 KiB | Zobrazeno 3502 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Směr otáčení volantu
PříspěvekNapsal: sob 09.04.2022 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Za málo. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Směr otáčení volantu
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2022 19:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.11.2022
Příspěvky: 1
Dobrý večer.
Vím, že je to pozdě od dubna, ale souhlasím s Vámi, že ovládání volantu u pistolového ovládání je tak nějak podivně řešené - proti logice a nejen to.
Hledal jsem na webu, ale nikdo nic nevyrábí - jestli to někoho napadlo.
Nedávno jsem si pořídil expediční RC. Ovládání proporcionální je též pistolové - 6 kanálů. Sice mám záruku, ale prostě mi to nedalo a ovládání jsem rozebral - vysílač.
Nyní mám ovládání na levou i pravou ruku. Ve směru jízdy - volantem levá a pravá, volat se nevrací do středové polohy ( centrování mi vadilo ). V trialové jízdě mi tak poloha předních kol zůstane a mohu levou rukou ovládat uzávěrky diferenciálů, aniž by mi auto někam spadlo. Dále plyn - jízda vpřed i vzad je na pravou ruku - velmi jemné a citlivé ovládání plynu, při malém přidání plynu v terénu (zapotřebí), vpřed - pohyb dopředu; vzad - pohyb dozadu. A pak pravou rukou ovládám řazení 1 a 2 rychlostního stupně.
Prostě tak jako by jste si sednul do auta, v terénu je zapotřebí mít cit při řízení i plynu, atd. Teď jsem spokojený, auto je zatím co mohu posoudit včetně nového upraveného ovládání super.
Foto Vám posílat nebudu, jelikož nové ovládání mám teprve 2 dny a může se objevit jakýkoliv problém a nechci nikomu dát foto k návodu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz