Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Extrémní trhání auta při rozjezdu
PříspěvekNapsal: pon 15.08.2016 23:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Zdravím lidi

Dnes jsem přešel ze stejnosměrného motoru na střídavý.. Auto se však začlo při rozjezdu hrozně trhat/cukat ,nejvíc když dám minimum plynu. jakoby něco v gearboxu křupalo, ale ještě před výměnou motoru bylo vše ok. Nevíte jaká by mohla být příčina? Při instalaci stříďáku jsem nikde nic nenastavoval...

btw s výkonem u motoru jsem celkem spokojen ale musím dávat moc plynu aby auto rychle vyletělo ze zatáčky a pořádnej výkon má až když dávám plyn plný. Vybral jsem asi špatný motor že? :)

auto HPI Jumpshot MT ( 1:10 ) monster

původní motor Firebolt 15T
střídavý combo set Combo Thrust BL 1:10 http://www.pvmodel.cz/produkt/combo-thrust-bl-110-u66124

PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 5:17 
Mazák
Mazák

jak si dělal mezizubovou vůli?

PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 5:44 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Nevim presne o jake cukani jde ale vypada to na normalni chovani bezsenzoroveho komba.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 7:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

10T motor bude do tohohle auta v pohode. ve firestormovi mam 9T a lita to slusne, ale s lehkym prevodem. cukanni pri rozjedu je normlani. jaka je teplota motoru ?

PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 9:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Je to normalni a je to absenci senzoru jak pise dagx. Treba u Mamby se resilo ruznym firmwarem...nektery skubaly, nektery ne. Ja to vyresil Tekinem :D

PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 9:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

takže zde je video , to je asi nejlepší způspob jak problém popsat.

https://www.youtube.com/watch?v=pAfIjm5 ... e=youtu.be

nastavení zubů provedl prodejce v obchodu a test pomocí papírku který nebyl potrhán tím pádem by prej zuby měly být nastavené dobře..

Je tedy možné že je to u střídavých motorů bezsenzoru normální, ale tohle mi prostě normální nepřijde auto má zvuk jak by se mělo rozpadnout během pár minut :)

PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 9:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

me to normlani prijde. bezsenzorovy motory neznaj polohu rotoru vuci statoru , takze regulator to posila "nahodne" proto to tak skube, az ve vysich otackach se to sladi a jed to bez cuakni. to chrupani me dela taky, rekl byc hze to jsou rany od toho cukani mezi poloosou a unasecem kola /diferaku .

HPI se jen tak nerozpadne :)

PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 9:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

twint píše:
me to normlani prijde. bezsenzorovy motory neznaj polohu rotoru vuci statoru , takze regulator to posila "nahodne" proto to tak skube, az ve vysich otackach se to sladi a jed to bez cuakni. to chrupani me dela taky, rekl byc hze to jsou rany od toho cukani mezi poloosou a unasecem kola /diferaku .

HPI se jen tak nerozpadne :)

ok tak dejme tedy tomu že je to tedy normální, ale jakto, že to dělá ikdyž je motor vyplý a pouze s autem popojíždím viz prvních 30 sekund z videa ?

včera jsem s tím takhle vyjel asi 3 baterky 7500mah a přijde mi jakoby se to zhoršovalo neustále, že to při rozjezdu 4x 5x proklouzne jakoby...

PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 10:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

zkusil bych sundat ten plastovej kryt na prevodovce, zkontrolovat dotazeni pastorku na motoru, a zkontrolovat nebo radeji znova nastavit vuli mezi pastorkem a spurem - na papir. a jeste zkusit povolit/utahnuot spojku. standartne je to dothnout nadoraz a pak jeden zavit povolit

PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 11:23 
Mazák
Mazák

Chovani je normalni ale mam pocit ze mas prilis velkou vuli mezi pastorkem a hlavnim prevodovym kolem chce to doladit, cukani nezmizi je bezne jak je psano vyse pri lepsi (mensi ale neprehnat to) zubove vuli to nebude tak slyset...

PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 12:00 
Mazák
Mazák

Já když měl SC desc 210, turnigy, blitze tak v tom byl 60A EZrun a +-10t motor a necukalo to tedy nikdy. Pak jsem přešel na castlecreation a taktéž bez cukání. SEnzorový nebyl žádný

PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 12:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 53
castle som mal, sidewinder a 4600kv motor v 1/10 2wd a sekalo to kvalitne, minimalna rychlost ktorou sa dalo plynule hladko ist bola tak 6kmh. samozrejme zavisi aj od prevodov. Medzi vyrobcami sa to aj u tych bezsenzorov odlisuje, napr taky team orion r10 je hladkejsi bez senzoru, ako mamba max pro so senzorom. Je to vec softwaru.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 17.08.2016 1:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

tak jsem navštívil prodejce motoru, znovu nastavil vůli na ozubeném kole, dotáhl spojku celkem na max a problém byl vyřešen... ovšem jen na cca 20 min jízdy, potom opět začlo něco ,, prokluzovat " při rozjezdu

takže to trhání je asi bezsenzorovým motorem jak jste uvedli, ale něco musí být špatně v gearboxu, největší problém nastává když couvám a rychle chci vyrazit dopředu něco jakoby 2 ,3 vtečiny prokluzuje/křupe .. nenapadá Vás po čem jít?

všem díky za rady

PříspěvekNapsal: stř 17.08.2016 15:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 7
Jestli neco krupe, byl bych hodne opatrny. Co ta spojka? Jak moc je dotahnuta nebo volna?

Nemas v okoli zkusenejsiho modelare? Takhle po netu se nam blbe vesti. Naprimo to byva otazka chvile.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: čtv 18.08.2016 1:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

udělal jsem ještě jedno video, nejvetší problém jak jde slyšet je při couvání a akceleraci, auto má kolikrát spoždení než změní chod i 4 vteřiny a do toho to křupnutí... Spojka je nastavená skoro na doraz což jsem dnes dle návodu zjistil je špatně , měla by být na 5mm utažena...

https://youtu.be/fKGg56w3mQI

btw
To máš úplnou pravdu že pro Vás zkušený to bude hračka... Je to zatím problem že z tohoto koníčku ještě nemáme dost známých :) Není z vás někdo z Ostravy třeba nebo okolí ?

Zeptám se ještě ohledně toho komba co jsem pořídil do Jumpshota...
Je něco konkrétního v podobné cenové relaci tj. max 2500,- celkově lepším a třeba i se senzorem? Lepším pro mě na dráhu kde jezdím znamená silnější vystřelení ze zatáčky , hrozně mi vadí že silný výkon mám až na konci páčky plynu se zadokolkou jsem byl zvyklý v zatáčce dát cca půl plynu aby ustřelily zadní kola a lépe to vybral.. Teď musím dávat plyn až na konec což je velmi nepraktické :oops:

myslíte že by mi tohle mohlo pomoct?

http://www.ebay.com/itm/SKYRC-Cheetah-1 ... SwYHxWQsU8

vadí mi u toho ale že regl není waterproof, máme v plánu jezdit v zimě a za deště což je asi problém že... :cry:
Na ebay se dá sehnat

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další