Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ozubená kola nevydrží
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2018 18:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Ano o tom se hádat nebudu, vůle je tam v pravdě zemědělská.
Dívám se nato tak, že na té fotce už jsou oholené vršky zubů které tam asi původně byly.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozubená kola nevydrží
PříspěvekNapsal: stř 24.10.2018 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
varok píše:
A já bych to zkusil právě naopak. Tedy to velké kolo z něčeho pevnějšího, třeba ocel, mosaz, bronz apod. Pastorek měkčí, třeba silon, pevnější plast.
Nebo co zkusit sehnat kolo plastové, pastorek ocel a podobně, ale se šikmými zuby?


Pastorek musí být tvrdší...

stačí se zamyslet kolikrát se chudáček pastorek otočí dokola než se jednou otočí větší kolo... (počet otáček = opotřebení...)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozubená kola nevydrží
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 14:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.10.2018
Příspěvky: 9
díky kluci za rady, psal jsem typkovi z youtube co má to samé a jezdí na 3s a psal mi něco v tom smyslu že se mu zdá že se motor povoluje a způsobuje to tohle, jinak zitra mi přijde jak kolečko tak pastorek a nastavím vůli tím že mezi ně dám papír a utáhnu, dám pod šrouby větší podložku a trochu nechám točit spojku, předtím sem možná fakt měl i dost velkou vůli ale to jenom proto že jsem to okoukával z toho když mi autíčko přišlo nový, ted tam nechám vuli fakt jenom na ten papírek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozubená kola nevydrží
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 17:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Stou spojkou taky opatrně jak klouže moc se spálí.
Utáhnout nadoraz a o půl otáčky povolit.
Musíš ladit na sluch.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozubená kola nevydrží
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 18:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Nevím kolik praxe máš ale k tomu papírku asi tohle:

Je to jen něco od čeho se může začátečník odpíchnout ale i s papírkem to jde udělat špatně.Já to dělám u aut a vrtulníků takhle:

Motor má většinou "moc velkou magnetickou kompresi" :wink: to znamená že spíš drží svoji polohu a těžko se pootočí.To už následné převody nemají.Jdou volněji.Takže abych odhalil jestli je vůle správná položím ukazovák na Hlavní převodové kolo nebo u aut SPUR a jemně se snažím pootáčet,cukat s ním jen tak abych se ani nepřiblížil k překonání toho odporu motoru.Pokud se to ani nehne je vůle malá.Musí tam být cítit lehounký vakl.Není výjimkou lehká šišatost nějakého ozubeného kola. Proto je dobré tu vůli ještě prověřit po celém obvodu nekolikerým pootočením.Na jednom místě může být OK ale vedle už ne.Takže případně upravit utažení motoru. Jde většinou jen o nějakou desetinu mm.Když je to víc,už se to takhle řešit nedá.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozubená kola nevydrží
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ono to s těma ozubenejma kolama je takový všeljaký. Před rokem jsem si vytiskl na 3D tiskárně formuli F1 z ABS a to včetně převodovky z elektromotoru na hlavní hřídel. Ty tištěný ozubený kola jsou všecko možný, jen ne kola kvality co se udělá v děličce modulovou frézou o odvalovačce ani nemluvím. Nemám to na nějaký závodění ale ta formule prodrbala již dvoje obutí F104 Tamiya a ozubený kola stále drží a nejsou vidět žádný známky opotřebeni. Obojí je ABS Esun, převod cca 1:4.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozubená kola nevydrží
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 12:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
k té vůli... čelní (ta co se snažíš nastavit) je 0,25 * modul ozubení...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozubená kola nevydrží
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2018 9:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Zkusim pridat sve zkusenosti, ale co se tyce nastavovani, shrnul to uz dobre dagx. Nejlepsi je naucit se to stelovat svymi prsty, pocitem. Papirek je sice dobra, ale zacatecnicka varianta sestelovani. A ne vzdy je to ok.

Dle obrazku je jasne, ze je to mosazny pastorek = vyhodit okamzite do kose. Nikdy mi nevydrzel dele nez par jizd. Misto nej kovovy, nejlepe uhlikova ocel. Na Ebayi je jich plno, je jen nutne vedet, jaky modul to ma byt. 48P (48 pitch) nebo 32P, 0.6 atd. Je nutne dodrzet modul pastorku (pinion) a prevodoveho kola (spur gear) nastejno. Vetsinou staci mrknout do manualu a tam najdes, co potrebujes.

Jezdival jsem s ruznymi typy pastorku a vzdy, VZDY vydrzel plast vic nez kov. Ty delrinovy ozubeny kola jsou perfektne tvrdy. Trik je ale prave v nastaveni mezery mezi pastorkem a prevodovym kolem. Pokud je to spravne, nebudes muset nic menit roky. Uz je to par let, ale elaboroval jsem s ruznymi materialy tech pastorku od mosazi pres plast k hliniku a jedine, co mi skutecne vydrzelo, byly pastorky z uhlikove oceli.

A ano, nemazat, nema to smysl, akorat to nalaka bordel, udela brusnou pastu a muzes to cely vyhodit. U mensich modu se dava i nejaky kryt pres ty prevody, protoze tam vetsinou skoci male kaminky a necistoty a pak to "rachta". Takze pak to musis sundat a jehlou projet vsechny zuby a vystourat drobne necistoty. U vetsich kol (0.8, 1) uz to neni potreba, protoze ty male kaminky vyskoci samy.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozubená kola nevydrží
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2018 19:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.10.2018
Příspěvky: 9
tak jsem dal do auta obě nové kola a udělal nejmenší mezeru co šlo a nezastavovalo to auto a motor dotáhnul co to šlo ,má za sebou jednu jízdu po který jsou kolečka netknutý tak snad to vydrží


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozubená kola nevydrží
PříspěvekNapsal: úte 30.10.2018 15:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Mas na sroubech u motoru lepidlo? Ty se casto povoluji, hlavne mikrovibracemi.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozubená kola nevydrží
PříspěvekNapsal: stř 31.10.2018 12:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.10.2018
Příspěvky: 9
cervik na pastorku jsem zalepil epoxidem a srouby co drzej motor nebyli od vyroby zalepeny tak jsem to nejak neresil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozubená kola nevydrží
PříspěvekNapsal: stř 31.10.2018 17:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Červík na pastorku se nelepí.na hřídelce je pro něj ploška a daleko větší problém je jej povolit. :D
Na motoru jsou pevnostní šrouby?
Slabota jsou na plochý nebo křížový šroubovák,dobré na imbus, posprávnu inbus klíč (vnitřní šestihran) výborné jsou na imbus a černé.

INnensechskantschlüssel der Firma Bauer Und Schaurte

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozubená kola nevydrží
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2018 9:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Dovolil bych si doporucit klidne zalepit i srouby, co drzi motor.

Nekdo muze rikat, ze je to overkill, ale ja jsem zvykly z vrtulniku, ze tam se lepi VSECHNO, kde jde kov do kovu. Mikrovibrace jsou svina.

I pastorek jsem samozrejme lepil. Protoze kdyz jsem ho nezalepil, povolil se :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozubená kola nevydrží
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2018 12:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.10.2018
Příspěvky: 9
no hoši co koukám tak se mi zase začíná ohejbal ten pastorek motoru normálně zase do vrtulky, zatím nepatrně na okraji, což nevím proč když jsem to nastavoval aby se kola kryly na 100% ale vypadá to že asi budu objednávat automatovou ocel co jsem četl tak by měla vydržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozubená kola nevydrží
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2018 15:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Takové problémy neznám a to nepoužívám žádné special pastorky ani jiná ozubená kola.Není třeba pastorek vůči spuru nějak výškově v jiné ůrovni? Nezabírá jen nějakou malou částí? Co ložiska a hřídel motoru? I tam může být spousta vůlí.Hřídel motoru může být vymačkaná od podobných předchozích problémů. Nebo spur a jeho uložení na hřídeli.Co držák motoru,nehýbe se on?..... Nevím jakým stylem model provozuješ nebo jaké je celkové nastavení ale i přes to si myslím,že problém musí být někde ve výše popisovaném.Když tam není vůle tak se přece nemůžou ohýbat špičky zubů.To snad jedině opravdu špatný modul.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz