Switch to full style
Pokud to má kola, jezdí po asfaltu nebo v terénu.
Odeslat odpověď

Traxxas Trx 4 Defender - revers

pát 02.02.2018 21:53

Zdravím všechny milovníky rc modelů. Mám drobný trabl. Pořídil jsem si do podvozku Trx4 střídavý motor Savöx BLH 13,5 závitu a k tomu regulátor LRP Spin Super. Bohužel tento regulátor neumožňuje revers jízdy. A teď otázka. Jde nějakým jiným způsobem provést revers? Samozřejmě vím, že mohu prohodit kabely A,C od motoru do regulátoru, jenže regulátor mi to neveme a hlásí chybu. Tudíž se motor netočí. Napadlo mě přepinovat kabel od senzorů. Nemáte prosím někdo radu? Předem děkuji. Richard

Re: Traxxas Trx 4 Defender - revers

pon 05.02.2018 8:36

Co je to prosím reverz jízdy? Jakože reverz na vysílačce, kdy bude spoušť fungovat obráceně?

Re: Traxxas Trx 4 Defender - revers

pon 05.02.2018 9:11

Střídavé regulátory jsou propojeny s motorem třemi dráty. Pokud chceš změnit smysl otáček motoru, stačí libovolně přehodit dva konektory mezi motorem a regulátorem. Pokud je však regulátor vybavený zpětnou vazbou, která ukazuje regulátoru v jaké poloze je rotor motoru, asi zřejmě nastane případ, že při přehození postupného zapojení pólů u motoru je zpětná vazba zapojená s opačným řazením výstupů a pak to regulátor zblbne ( aspoň tak jsem to pochopil - netuším, jak to mají udělané senzorové regulátory s reverzem ). Jakoby jedno zapojení ( silové vodiče ) říkalo motoru: toč se ve směru hodinových ručiček a to druhé zapojení ( senzorové vodiče ) říkalo toč se proti směru ručiček.

Re: Traxxas Trx 4 Defender - revers

pon 05.02.2018 13:25

Tazatel ma nejspis na mysli to, ze dany regulator neumi zpatecku. Pokud je tomu skutecne tak, na zpatecku opravdu zapomen.

Je to tento?

http://www.lrp.cc/en/product/spin-super ... d-control/

Protoze dle jejich webu mod se zpateckou jde, jen se to musi spravne nastavit.

Re: Traxxas Trx 4 Defender - revers

pon 05.02.2018 19:59

On je ten dotaz celkově "tatarsky"...

Pokud by byl míněn na zpátečku, tak se mi nechce věřit, že by dotyčný tak neschopný, že by tu jednoznačně tvrdil, že to ten regl neumí, když je v popisu úplně jasně uvedeno, že umí, čekal bych něco jako "nejde mi nastavit".

Spíš by mi skutečně seděl ten celkový revers, což u motoru se senzory opravdu problém být může, ale z formulace dotazu to moc neumím odhadnout.

Re: Traxxas Trx 4 Defender - revers

úte 06.02.2018 10:17

Tak dotaz je snad logický díky tomu že zkoušel prohodit káble,jede to naruby.
No a pokud to není možné přepnou v reglu tak u senzorového motoru je to past, navíc tento regl bez senzoru vůbec nebude chtít jet že by to nějak obešel...
S tím prepinovanim senzorů z motoru co teoreticky sledují směr otáčení to má logiku problém bude zjistit které to jsou.Dost pochybuji že má někdo schéma snímačů.

Re: Traxxas Trx 4 Defender - revers

stř 07.02.2018 11:03

Logické to je, na druhé straně mi to ale vrtá hlavou - to má Traxxas udělanou převodovku opačně než všichni ostatní výrobci? Co jsem dosud viděl, tak u aut smysl otáčení motoru vesměs nelišil a bylo to dost "standardizované". Možné je všechno, ale docela rád bych si to nechal potvrdit...

K tomu reversu u motoru se senzory - zapojení kabelu k senzorům je samozřejmě známé a mělo by být standardizované, viz http://e0designs.com/prod/sensboard/roar8513_2015.jpg . Podle mě pokud prohodím krajní silové kabely a následně prohodím v konektoru senzorů piny 2 a 4, tak nastane reverz. Problém ale může být s časováním - u motoru s nastavitelným čsováním by mělo stačit případně otočit čelo přesně opačně, než je značeno na motoru, pokud je ale časování fixní a není to nula, tak bude situace neřešitelná (myslím neřešitelná jednoduchými prostředky).

Re: Traxxas Trx 4 Defender - revers

stř 07.02.2018 11:13

................................

Re: Traxxas Trx 4 Defender - revers

stř 07.02.2018 19:12

Pokud to mají stejně jako ostatní redukce v portálech to změní.
tomashr: Vypadá to že jsi jediný co přidal velmi užitečnou informaci pro tazatele.

Re: Traxxas Trx 4 Defender - revers

pát 09.02.2018 10:07

kornutek píše:tomashr: Vypadá to že jsi jediný co přidal velmi užitečnou informaci pro tazatele.


Přijde mi to spíš jako informace jednoznačně "technicky zajímavá a poučná". Jestli bude i užitečná si úplně jistý nejsem, jednak může být problém s časováním a umím si představit i jiné nesrovnalosti.

Nicméně má-li tazatel motor viz https://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mo ... tovy-motor , tak tam by podle fotky mělo jít nastavit časování 0st a upravovat pak do obou stran, to je nadějné.
Pokud by se to nastavilo do nuly a pak prohodily mnou zmíněné kabely, tak by to asi mělo fungovat, ale testovat to nemám čas (a navíc stejný motor nemám, tak by to stejně nebylo průkazné).
Odeslat odpověď