Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 0:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
darth.hokro píše:
Tak pohledej někde info k regulátoru, od kolika závitů motory zvládá. Je možný že ho nedokáže utáhnout a proto spíná ochrana.


Pokud je to ten originál set, tak v dokumentaci píšou motor 26 z. a regulátor od 12 z. To by mělo být v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 1:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2009
Příspěvky: 1499
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 85
Takže zůstávají ty baterie. Jo a ještě mě tak napadá, jaký jsou konektory baterky- regulátor, Klasický Tamiya? Pokud jo, tak ještě bych pro sichr vyměnil konektory za něco normálního :)

Edit: HonzaVin, vyplň si bydliště, třeba se najde někdo z okolí a mrknul se na to, přeci jenom, na živo se problém hledá líp.

_________________
http://darthhokro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 1:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.1.2018
Příspěvky: 16
Bydliště: Ústí nad Orlicí
darth.hokro píše:
Tak pohledej někde info k regulátoru, od kolika závitů motory zvládá. Je možný že ho nedokáže utáhnout a proto spíná ochrana.
Tyhle stejnosměrný plechovky, nesmíš tolik honit, proto se ten starý upekl, hlavně mají krátkou životnost. Můžeš tomu motoru trošku pomoci aspoň pasivním hliníkovým chladičem. http://www.promodels.cz/cz-detail-87234 ... modry.html
A před montáží nový motor zaběhnout v destilované vodě. Je to piplačka :) Taky trošku prodlouží životnost. Ale spásonosný to není.

Tyhle levný auta jsou prostě jen na seznámení, co a jak funguje, když chceš řádit trošku víc, bohužel, musíš připlatit :(
Edit: na nabíječky můžeš mrknout třeba tadyhttp://www.modelarina.cz/nabijece-l ... 433_6.html
, konkrétní neporadím, já mám starý raytronic C14 a záložní C12. Ty už jsou hodně Retro :D


Tak regulátor jsem našel, ale přesné info se asi nedozvím, bude asi už také retro. :)

https://www.rchighperformancehobbies.co ... er/03018-w

Jinak cykly hodně těžko říci, 2000 jsem používal přes rok, 4000 je novější a ta má za sebou méně než rok. Pro představu jezdil jsem tak 4x týdně, ale cykly si netroufnu odhadnout. Vybíjení nebylo možné, to jsem dělal tak, že přes noc jsem nechal bagerii napojenou na odpojenou nabíječku, kde baterie rozsvítila indikátor, to byla jediná možnost, jak je alespoň nějako trochu vybít. Vybíječ a ani slušnou nabíječku jsem ještě nepořídil. Jinak auto jsem nechal tak na půl roku, jelikož jsem do náhrady pastorku, motoru, převodového kola a poškozeného tlumiče musel dát přes 1200kč.

- Náhodou za Raytronic C14 bych byl rád až až. :)

Klasika tamiya :) Mohl bych se zeptat, proč nejsou vhodné, mně osobně vyhovují. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 1:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2009
Příspěvky: 1499
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 85
Protože jsou v nich jen obyčejné ohnuté plíšky, které se velice rychle vykloktají a vzniká tam přechodový odpor. Na vlastní oči jsem viděl jeden pěkně rozpečený, na mé první buggyně :) od té doby jsem je všude rovnou stříhal a měnil tenkrát za G4 dutinky.

Tý jo, 1200kč náhradní díly na himoto? To je pěkná palba.

_________________
http://darthhokro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 1:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.1.2018
Příspěvky: 16
Bydliště: Ústí nad Orlicí
darth.hokro píše:
Protože jsou v nich jen obyčejné ohnuté plíšky, které se velice rychle vykloktají a vzniká tam přechodový odpor. Na vlastní oči jsem viděl jeden pěkně rozpečený, na mé první buggyně :) od té doby jsem je všude rovnou stříhal a měnil tenkrát za G4 dutinky.

Tý jo, 1200kč náhradní díly na himoto? To je pěkná palba.


Ok, dám na to zřetel. :)

Ano, motor myslím myslím okolo 200kč, pastorek 104kč, ocelové převodové kolo 332kč, dva tlumiče 503kč + poštovné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 1:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Ta fotka nabíječky nebude? To vybíjení je k ničemu a pokud není kontrolované jeho ukončení, může být pro baterii smrtelné. Pokud používáte jen NiXX, můžu nabídnout ještě větší vykopávku.Třeba za stovku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 1:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.1.2018
Příspěvky: 16
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kreyson píše:
Ta fotka nabíječky nebude? To vybíjení je k ničemu a pokud není kontrolované jeho ukončení, může být pro baterii smrtelné. Pokud používáte jen NiXX, můžu nabídnout ještě větší vykopávku.Třeba za stovku.


Tak tady to je. :)
Čarovná nabíječka, já vím, že ji vyloženě musím nahradit, jenže je to opravdu hodně peněz za nabíječ a tak kdybych vybral C14, stačilo by to?


Přílohy:
IMG_20180107_004026.jpg
IMG_20180107_004026.jpg
[ 67.29 KiB | Zobrazeno 1486 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 2:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2009
Příspěvky: 1499
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 85
tak ten Ultramat, by pro začátek mohl stačit aspoň bude vědět v jakém stavu jsou ty akumulátory. Heh moje první nabíječka byla Ultramat 10 :)

HonzaVin: Vidím, že chladič na motoru tam máš :)
Pokud máš hluboko do kapsy, tak koukej po bazarech, případně i tady v sekci bazar.
PS: kurnik himoto má dražší díly než traxxas :) Jen nevím jestli byla moudrá volba, ten ocelový Spurgear, kór když to himoto nemá ani prokluzovou spojku. Ten plast tam není jen pro srandu králíkům. Podle google obrázků, je převod odkrytý, což není dobré, stačí malej kamínek mezi pastorek a to ocelové kolo a hádej co bude? Prubni to nečím zakrytovat, stačí poslepovat páskou nějaký plastový školní desky. https://www.google.cz/search?biw=1366&b ... hdzAXI8-Mw

_________________
http://darthhokro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 2:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.1.2018
Příspěvky: 16
Bydliště: Ústí nad Orlicí
darth.hokro píše:
tak ten Ultramat, by pro začátek mohl stačit aspoň bude vědět v jakém stavu jsou ty akumulátory. Heh moje první nabíječka byla Ultramat 10 :)

HonzaVin: Vidím, že chladič na motoru tam máš :)
Pokud máš hluboko do kapsy, tak koukej po bazarech, případně i tady v sekci bazar.
PS: kurnik himoto má dražší díly než traxxas :) Jen nevím jestli byla moudrá volba, ten ocelový Spurgear, kór když to himoto nemá ani prokluzovou spojku. Ten plast tam není jen pro srandu králíkům. Podle google obrázků, je převod odkrytý, což není dobré, stačí malej kamínek mezi pastorek a to ocelové kolo a hádej co bude? Prubni to nečím zakrytovat, stačí poslepovat páskou nějaký plastový školní desky. https://www.google.cz/search?biw=1366&b ... hdzAXI8-Mw


Přemýšlím o Raytronic C15, koupil bych asi na peckamodel, kde jsem většinou nakupoval. :) Chladič jsem dostal už od koupi, jinak převodové kolo s pastorkem jsou docela slušně kryté, kolikrát mám problém to tam nasadit, jak to těsní. :) Viz. obrázek :)


Přílohy:
IMG_20180107_004041.jpg
IMG_20180107_004041.jpg
[ 57.58 KiB | Zobrazeno 1462 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 2:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2009
Příspěvky: 1499
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 85
tak cajk, mě vyplivnul google, nejspíš starší verzi podvozku kde je to odkryté. Ale stejně, je ten plast jistější a radši ohoblovat kolo za pár kaček, než když to odnesou i další komponenty. Fyziku neošidíš :) Ale tak hlavně ať to jezdí, jde přeci o zábavu, především.

_________________
http://darthhokro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 2:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.1.2018
Příspěvky: 16
Bydliště: Ústí nad Orlicí
darth.hokro píše:
tak cajk, mě vyplivnul google, nejspíš starší verzi podvozku kde je to odkryté. Ale stejně, je ten plast jistější a radši ohoblovat kolo za pár kaček, než když to odnesou i další komponenty. Fyziku neošidíš :) Ale tak hlavně ať to jezdí, jde přeci o zábavu, především.


To je jasné, kolikrát mi na podvozku vznikne takové pískoviště, že sám nechápu, kde se to vzalo. :) Člověk by tam mohl občas i něco vypěstovat... ale to není účel. :)
Každopádně moc děkuji za trpělivost, rady a tipy. Neskutečně si toho cením, bez vás bychom to nedal. :) Dost jsem toho za tuto debatu zjistil, takže opravdu moc děkuji. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 12:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2702
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Nabíječka stylu adaptér do zdi je pro modelářské akumulátory to nejhorší co může být. Já mám doma Equilibrium V2 mini, dá se koupit kolem 1000,- kč a jsem s ní velice spokojený. Sice nemá vybíjení, ale dokáže dodat proud až 4A.
U těch vašich akumulátorů záleží v jakém jsou stavu. Třeba už nemají pořádnou kapacitu, jinak řečeno nedodají potřebný proud. Nevím kolik voltů mají ty vaše akumulátory, 7,2V? Zkuste tu celou sadu, třeba tu starší 2000mAh vybít pomocí žárovky přeba 12V. Jestli máte ovšem měřák, stačí levný multimetr. Na jeden článek by mělo být kolem 1V, tedy asi 6V na celý akupack. Potom to nabijte na požadované napětí, ve vašem případě kolem 7,5V, podle toho v jakém stavu baterie jsou.
Co jsem měl kdysy autíčko od tamie, taky tam byla nabíječka adaptér do zdi. Baterie byly NiMh 9,6V a myslím 700mAh. Motor byl ale menší řady 280. Taky to začínalo jezdit špatně. Po nabití tou setovou nabíječkou jsem to zkusil nabít ještě tou mini V2 a baterie měli po nabití tou setovkou odhadem 50% kapacity. Po nabití tou Equilibrium V2 mini byla jako nová.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 12:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
varok píše:
Třeba už nemají pořádnou kapacitu, jinak řečeno nedodají potřebný proud. ... Potom to nabijte na požadované napětí, ve vašem případě kolem 7,5V, podle toho v jakém stavu baterie jsou.


Pokud nedodají potřebný proud, mají velký vnitřní odpor. S kapacitou to přímo nesouvisí.
NiXx akumulátory se nenabíjejí na "požadované napětí".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 12:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
varok píše:
Potom to nabijte na požadované napětí, ve vašem případě kolem 7,5V, podle toho v jakém stavu baterie jsou.


Ni Xx se nenabíjení (až na výjimky, ale modelařiny se to netýká) na napětí! Nabíjený článek Ni-xx má skutečně vyšší napětí než 1,25V, podle proudu a stavu baterek běžně kolem 1,7V a není zvláštnost u opotřebených baterek kolem 2V /čl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 13:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.1.2018
Příspěvky: 16
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Chtěl bych se ještě zeptat, jak mohu vybít baterii přes tu žárovku, když na baterii mám Tamiya konektor. Novou nabíječku pořídím asi do dvou měsíců. Taky jak mohu konektory vyměnit za jiné, třeba ty G4, jdou nějako kabely z toho Tamiya konektoru vysunout nebo to musím celé uříznout? Moc předem děkuji! :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz