Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 30.03.2021 8:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.3.2021
Příspěvky: 6
Bydliště: Orlová
Zdravím,
jsem tady nový, tak doufám, že to není hloupý dotaz.
Koupil jsem synovi rc autíčko (viz odkaz). Ale cca po půl roce auto nejede, tak jak jezdívalo. Myslel jsem, že je to baterií, ale po přeměření jsou baterie dobré. Manželka poslala autíčko i na reklamaci, ale tam nám sdělili, že je vše v pořádku. U auta je vidět, že nemá ten výkon, co mělo. Je pomalé, bez rychlosti - jakoby bylo vybité (vím, že to nění žádný trhač silnic, ale nějakou rychlost to mělo).

Po projetí místního fóra a pomocí googlu si myslím, že to bude nejspíše tím, že auto navlhlo, a také projelo menší kaluží (to mi sdělila manželka nedávno :-) ). Auto není voděodolné a tak si myslím, že projetí vodou mu bylo osudné...

Je tedy možné, že "odešel" motor v autíčku? Nebo mohlo by odejít ještě něco dalšího?

Pokud ano, rád bych vyměnil motor a rád bych se zde zeptal na radu zkušenějších. Mohu tam dát "silnější" motor nebo musí být ten, co tam byl původně?

Děkuji za případnou odpověď


https://www.rcprofi.cz/rc-auto-conquero ... gKp9PD_BwE


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 30.03.2021 8:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
to že jsi baterie přeměřil neznamená že jsou dobré, už mohli vyměknout a nemají ten výkon co měly
nejdříve bych to zkusil s novou baterii


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.03.2021 11:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.3.2021
Příspěvky: 6
Bydliště: Orlová
Díky za odpověď
Říkám jsem si že po půl roce ježdění by neměly být staré, ale opak může být pravdou. Zkusím nové a uvidím


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.03.2021 11:32 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Najdi v okolí nějakého modeláře s modelářskou nabíječkou. Dva testovací cykly mu řeknou jak na tom akumulátor je.

A taky mohou akumulátor oživit.

Nějak nemám k nabíjení z USB dost důvěry..


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.03.2021 15:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2007
Příspěvky: 606
Bydliště: Most
Koukám že to má stejnosměrný motor. Nech nabít na modelářské nabíječe baterie a pokud nenastane zlepšení tak bych řekl že je špatný motor. Stejnosměrný motory moc dlouho nevydrží osobní zkušenosti z vrtulníku - hraček. Dal se koupit jako náhradní díl a vyměnit.

_________________
TRex500, letadla AMR - Ultimate,VA models - Trinity, Ultimate, FMS - MSX v2, rádio Horus X10


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 31.03.2021 13:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
V popisu je "Akumulátor do modelu 4,8V 700 mAh NiCd" troufnu si tvrdit, že to spíš budou (velmi podobné NiMH)
a to přes to, že žluté provedení má označení NiCd i na smršťovací bužírce.
ostatně NiMH od AM RACING je jako alternativa zde
https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=4%2C8v+700mah
Pokud byl model NiMH akumulátorem obchodem déle skladován ten accu už byl horší při koupi.
Navíc jízdní čas 15min = 1/4 h tedy proud 4C (2.8 A) tomu accu dává celkem na frak

Na začátek bych zkusil 4xNiCd 4.8V nahradit 4x AAA alkaline 6V i kdybych je měl dát na střechu.
Těch 6V je tak trochu risk. Nicméně budou tam krátce po začátku, a krátká jízda vybitím napětí rychle sníží.
Ostatně koncové napětí Nixx na prázdno, těsně po nabíjení je těsně nad 1.5V dle nabíječky typicky 1.53V
Jako alternativa je uváděn bundle s 2000 mAh NiMH (45 až 60 min jízdy) Je větší a 4xAAA se tam asi vejdou
Náhradní akumulátor pro Conqueror 4x4 a RC stroje - 2000mAh 4,8V
https://prislusenstvi-k-rc-modelum.heureka.cz/nahradni-akumulator-pro-conqueror-4x4-a-rc-stroje-2000mah-4_8v//

==edit02 Upraveny odkazy na možné prodeje accu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.04.2021 20:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.3.2021
Příspěvky: 6
Bydliště: Orlová
díky za odpověďi.
Zkusím najít někoho s modelářskou nabíječkou a uvidíme.

Čistě náhodou, nenašel by se zde vlastník takovéto nabíječky z Orlové či blízkého okolí?

Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.04.2021 8:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý den, kdyby se vám nikdo neozval, tak můžeme vyzkoušet. Mám nabíječku Eqilibrium V2 mini, tak by to mohlo jít. Jsem z Havířova, to je kousek. Ale nevím jak je to teď z okresy, ale Orlová by měla ještě patřit pod Karvinou, ne?

A jestli tam je nějaký neznačkový elektromotorek, tak ho vyhoďte a kupte něco trošku lepšího. Třeba dobré MIG nebo Speed, nevím jaká velikost motorku tam je, řada 280?

EDIT: Teď jsem našel, že to má 2 elektromotorky na každou nápravu zvlášť a ty ploché jako jsou Mabuchi 130 apod. Ale nevím jaký typ přesně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.04.2021 18:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.3.2021
Příspěvky: 6
Bydliště: Orlová
Dobrý den,
super díky za nabídku. Havířov pro mě není problém a je to v rámci okresu. V případě zíjmu se Vám ozvu do soukromé zprávy a domluvili bychom se na dětailech. Ještě jednou díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.04.2021 16:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobře, záleží na vás. Kdyby vám odešly ty elektromotorky, možná bych měl, dal bych vám je zadarmo. Ale záleží co tam máte přesně za typ.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.04.2021 6:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.9.2017
Příspěvky: 8
TomasC píše:
Najdi v okolí nějakého modeláře s modelářskou nabíječkou. Dva testovací cykly mu řeknou jak na tom akumulátor je.

A taky mohou akumulátor oživit.

Nějak nemám k nabíjení z USB dost důvěry..


Zdar,jak se dá oživit stará Lipo,co se 2 hodiny nabijí na dobré nabíječce a jede 5 minut na plný výkon?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.04.2021 21:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Jako staromilec pamatující otevřené Pb autobaterií a následně první NiCd články (z model a elektro prodejen)
jsem měl názor MRTVOLA NEJDE OŽIVIT, je zbytečné to zkoušet.

Asi před rokem se mi dostala do rukou 12V AGM, kterou servis v havarovaném autě nechal
bez péče vychcípat na napětí blízké nule. Vyřkl jsem ortel KONEČNÁ. Po synátorově brblání
a poukazování na několik www (rvali tam desítky A) jsem se pustil do činnosti dle mne zbytečné a nemožné.
Kombinovaným režimem NiCd - modelářská nabíječka
a DIY udržovací nabíječka liché půlvlny nabíjí, v sudých půlvlnách vybíjí (poměr cca 10:1) proud 10 až sta mA.
se jednotlivé články postupně chytaly a asi po dvou týdnech dřiny se chytly všechny.

Na závěr otestována testerem s CCA (cold cranking amps) s přepočtem na stav v procentech Výsledek cca 95%
Takže časy se mění a nejen lidé, ale i akumulátory s nimi. (Klika nejspíš byla - stav po smrti netrval příliš dlouho)

Zatím jsem se s oživnutím nepotkal u žádné z menšího počtu různých Li-xxx
1. Fáze. Po nečinnosti od tří do šesti měsíců o pár 0.1V jeden článek nižší napětí Kapacita v háji
2. Postupně odchází rychle za sebou další články, pokles kapacit, samovybíjení, růst Ri


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.04.2021 5:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.9.2017
Příspěvky: 8
Máte můj obdiv,na mě je to moc složité..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz