Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Himoto
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 9:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Já mám světla zapojena naprosto primitivně, ale zato jednoduše: přes Y-servo-kablík vložený mezi přijímač a regulátor. Takže světla stále svítí, což mi večer na monster trucku v pohodě stačí.

Do maket nebo podobně propracovaných modelů se používá zpravidla speciální ovládací modul. Jako ukázku si prohlédni třeba toto:
http://www.produktinfo.conrad.com/daten ... _MODUL.pdf
Není to asi nejlepší a ani zdaleka jediný modul, ale na daném odkaze máš alespoň hezky česky vysvětlenu danou problematiku :)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Himoto
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 21:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.12.2016
Příspěvky: 45
tak dneska věci dorazili tak jsem to namontoval.Převody zatím funguji tak snad to bude jezdit dal, vůli jsem dal podle citu a oka. Jen se stal problém, zaseklo se nám přední kolo o diru v železe v kanále,ze se s nim nedalo ani otočit a zasekli se kola a začal byt cítí motor a motor přestal fungovat, tak jsem to rozdelal a promeril a motor na volno reagoval. Pak jsem to namontoval zpět a zakourilo se z regilatoru a ohřát se jak pětnik ted uz se motor ani nepohne, obě dvě zařízení smrdí spalenou elektřinou, když vypnu hlavní vypínač tak stejne regulátor stále blika,řízení funguje nevíte co s tím? Myslíte si ze by mohl byt regulátor po smrti? Nemáte někdo na prodej nějaký? Dá se to nějak vyzkoušet co je špatného?
Děkuji za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himoto
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 22:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.7.2016
Příspěvky: 71
Jak se mohl spálit motor pouhým zaseknutím v kanálu, když ostatní kole musela běžet a když ne, tak b to mělo proklouznout přes spojku :/ To vypadá, že se celé kombo odpálilo a to, že běží příjímač není to, že funguje regl. Regl má samostatný obvod pro BEC, je dost možné, že se spálil, ale to by musel být motor ve zkratu nebo prostě někde by musel být zkrat.
Máš někde nějaké motůrek? Klidně malý, který nepotřebuješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himoto
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 22:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.12.2016
Příspěvky: 45
Jezdil s tím syn, a přestalo nám to jet, prý to bylo zaseknute a na poloosa byl zamotany spadat.když to přinesl tak nefungovalo vůbec nic, tvrdé řízení a regulátor jako petnik, jak jsou kabely od baterky do regulátoru tak v tom miste si myslím ze došlo ke zkratu, protože tam asi i něco zahorelo, ale když samotný motor promerim tak se zda dobrej, ale bude problém asi v regulátoru, ale nevim. Motorek doma asi žádnej nenajdu, ale poptam se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himoto
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 22:18 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.7.2016
Příspěvky: 71
Jestli u baterky, tak je v háji baterka. Ale to není důvod ke spálení reglu, aspoň podle mě.Neodpájel se konektor? Zní to jako blbost, ale také se to děje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himoto
PříspěvekNapsal: pát 14.04.2017 6:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.12.2016
Příspěvky: 45
Díky za ochotu, baterka když ji proměřím tak má 8,13V takže to by mohla mit, když je trochu použitá. Za konektory jsem bral a zdaji se být pevný. Dneska proměřím motor a regulator.
Na fotce jsem zakreslil, kde došlo k zahoření a došlo k tomu kdy jsem to zapojil bez jakeholiv odběru. Regulator byl během vteřiny rozpalenyý na 80stupnu a vypinač na regulatoru vubec nefunguje, jak když by tam nebyl a je to stale pod proudem.


Přílohy:
IMG_7009.JPG
IMG_7009.JPG
[ 39.2 KiB | Zobrazeno 3736 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himoto
PříspěvekNapsal: pát 14.04.2017 8:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Takže přišla řada na nákup střídáku.
Ještě odejde servo řízení hlavně ho potom nekupuj v originále je to předražený šunt.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himoto
PříspěvekNapsal: pát 14.04.2017 8:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.12.2016
Příspěvky: 45
Takže nemá smysl kupovat ten stejný regulátor, motor na přímo z baterky funguje a je to regulatorem, asi velká teplota a došlo k narušení obalu. Mohl bych poprosit co tam koupit třeba z hobbykingu


Přílohy:
IMG_7013.JPG
IMG_7013.JPG
[ 60.11 KiB | Zobrazeno 3720 krát ]

IMG_7012.JPG
IMG_7012.JPG
[ 48.32 KiB | Zobrazeno 3720 krát ]

IMG_7011.JPG
IMG_7011.JPG
[ 59.39 KiB | Zobrazeno 3720 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himoto
PříspěvekNapsal: pát 14.04.2017 10:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.7.2016
Příspěvky: 71
Doporučuji pořídit něco z banggoodu.
Kolik za to chcete dát?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himoto
PříspěvekNapsal: pát 14.04.2017 10:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.12.2016
Příspěvky: 45
Nemam predstavu, aby to něco vydrželo a mělo to třeba nějaký výkon víc nez ten co tam byl. Baterky máme LiPo 5000mah, dvojclankova tak aby nám to pasovalo k motoru. Ted s tim jezdí syn a říkal jsem si aby mu to dva tři roky vydrželo a pak ze by jsme koupili něco lepšího a většího.
Mockrát děkuji za nějaké varianty


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himoto
PříspěvekNapsal: pát 14.04.2017 10:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.7.2016
Příspěvky: 71
http://www.banggood.com/Racerstar-F540- ... s=category
Tenhle by mohl stačit, ale je bezsenzorový, což si myslím, že nevadí.Já také používám bezsenzorový a ani nechceš vědět jaký :D
Otáčky bych zvolil něco kolem 3300kV max 3930kV,protože pak už je to hrozně rychlé.
Jaké že máš auto a napetí baterie?
K tomu se musí pořídit programovací karta:
http://www.banggood.com/Racerstar-LED-P ... 57127.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himoto
PříspěvekNapsal: pát 14.04.2017 10:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.7.2016
Příspěvky: 71
Jo přehlédl jsem se, 7.4V :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himoto
PříspěvekNapsal: pát 14.04.2017 11:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.12.2016
Příspěvky: 45
Tak ta cena je dobrá, počítal jsem, že bych do toho dal do 2tis, klidně bych vzal ještě o kousek lepší, jestli by to mělo lepší parametry a třeba větší životnost.
Baterku mám přesně tuto
https://hobbyking.com/en_us/zippy-fligh ... ed-de.html
Na co je ta programovací karta, jako uplnej začatečník přes tyto věci, to zladnu, nebo je to nějaké složité?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himoto
PříspěvekNapsal: pát 14.04.2017 12:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.7.2016
Příspěvky: 71
http://www.banggood.com/Racerstar-3650- ... mds=search
Ale počítej s tím, že budeš ještě platit 21% v ČR, až to přijde.
Já mám 60A regl a motor 4300kV od turnigy, ale sehnal jsem ho za skvělou cenu na bazaru, možná to taky zkus.Ale 4300kV nedoporučuji :D Lítá to 110km/h ale taky stejně rychle všechno odchází okolo, zrovna včera odešel diferenciál...
Programovací karta je na to, aby si nastavil, jak rychle to bude akcelerovat, při kolika V to má odpojit akumulátor, velikost brzdy, zpátečky, a neutrál. Je to velice jednoduché, nic, co by se nedalo najít na youtube.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himoto
PříspěvekNapsal: pát 14.04.2017 15:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.12.2016
Příspěvky: 45
Tak to je docela mazec, a to ty regulatory a motory davají? Protože ted co jsem měl doma tak jsme dali novou baterii a regulator byl jak pětník a motor také a vysledek na sebe nenechal moc dlouho čekat :-(.
Takže když pořídíme tohle
http://www.banggood.com/Racerstar-3650- ... 56317.html 3900kV tak máme dostačují stroj, který by nám po motorické stránce mohl stačit na vyblbnutí? Baterie co máme doma jsou kompatibilní s timto kombem, nebo jsou už slabé?
Co určuje jak je motor silný jsou to Ampery, nebo kV, někde jsem ještě viděl že pišou kolik je tam zavitů, ale to zde asi není napsaný a čím více zavitů, tím vice výkonu?
A tuto kartu je podle toho co píšeš, docela nutno mít, tak to bych když tak napsal a nebo se podíval jak na to
http://www.banggood.com/Racerstar-LED-P ... 57127.html
Mockrát děkuji za info


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz