Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2013 20:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2013
Příspěvky: 11
Obrázky: 3
Ahoj přátelé, není se čím chlubit.
Dnes se mi povedlo vykoupat moje Mini Inferno v kaluži. Následovalo chcípnutí motoru a trochu se začalo kouřit z reglu. Na to jsem ihned vše odpojil a vyházel z auta, ale asi pozdě :( Chci se zeptat, zda je nějaká šance, že bude regl v pohodě, i když se z něj kouřilo? Pokud odešel, je možné, že s sebou vzal i motor? Doufám, že ne. Regl je Graupner GM-Genius sport 30R a motor mám stříďák Mega.

V případě, že bude regl K.O., nechci vrážet moc peněz do nového. Můžete mi někdo poradit nějakou levnou variantu? Přemýšlel jsem nad tímto (stojí 600): HobbyKing Brushless Car ESC 30A w/ Reverse.

Díky. Jsem moula, co trefil jednu jedinou kaluž široko daleko...

_________________
Mini Inferno 1/16 (improved)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.04.2013 10:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Caues, soucitim s tebou, kdysi se mi stalo to same, dokonce s MI :-) Ale mel jsem jeste origo allinone prijimacoregulator.

Motor dle meho neodesel, MEGA byvaji blbuvzdorne a neni nejak moc duvod, co by odeslo, leda si prostrikni loziska, jestli ti tam vlezla voda. Pokud je rozdelatelny, tak ho prohlidni i zevnitr.

Toho tvyho Graupnera vubec neznam, takze nemuzu slouzit, ale pokud se zakourilo, nejspis sel do vecnych lovist. Pripadne to mohl byt jen nejaky mosfet ci tak (nejsem odbornik), pomohlo by foto a par zkusenych elektronkaru se tu urcite najde.

Ten Hobbyking regl neni marnej, mam 60A verzi a slouzi bezproblemove v onroadu.

K reglum vseobecne - bud si koupis nejakou sunku z Ciny (penezne receno), ktera ale bude dobre slouzit. Pokud s tim vletis do kaluze muze/nemusi se znicit. Proto se doporucuje regl chranit proti vode. Natres ho specialnim naterem, prodava to treba Conrad a nebo i jine kramy. Urcite jsme to tu uz resili, zkus mrknout do historie nebo hledej zvodotesneni apod. Tou tekutou pastou natres obvody a co se da (krome chladice), pak nema voda sanci. Pokud budes hodne sikovnej, muzes to i zkusit ve sklenici vody, jestli pojede, to jsem ja osobne zkousel s Mambou Max od Castle Creations. A jelo to vyborne.

No a nebo koupis regl drazsi, ktery ma uz tovarni vrstvu na obvodech nalepenou/nastrikanou - ale neni videt. Tam, kdyz projedes kaluzi, se prakticky nic nestane. Mival jsem pak v MI Quark 33A a prezil hodne kaluzi. Vzdy stacilo vysusit na topeni, pripadne ocistit a jelo se dal. Zadna mikrokoroze se take nekonala, ze by po par tydnech prstal fachat.

Takze me doporuceni zni - ano, klidne tu Cinu Hobbyking a pro jistotu natrit gumolepem. Ted jsem si vzpomnel. Jeden z nich se jmenuje Plasti dip.

Jo a kaluzim se nevyhnes. Vsichni jsme tam jednou skoncili, at uz omylem nebo umyslne :-D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.04.2013 11:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Nebo zainvestuj a kup od CC vodeodolny


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.04.2013 11:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Mrkni na toto téma:
viewtopic.php?f=29&t=45475&start=30
Dělal jsem zodolnění přijímače tekutou izolačkou "Star Brite". Pak jsem hydroplán kolmpletně utopil (zapomněl jsem na vypouštěcí špuntík), letadlo kompletně plné vody (několik litrů) a vše po vypuštění vody a krátkém sušení na slunci fungovalo a šel jsem s tím úspěšně do vzduchu.
Takže tekutou izolačku rozhodně doporučuju, kupoval jsem jí v GM electronic a na to kolik to udělá práce a co to zachrání je to levný.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.04.2013 11:40 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2013
Příspěvky: 11
Obrázky: 3
Diky kluci za informacni a dusevni podporu :) Alespon me rozesmala posledni veta od Scarabea :D Ne, ze by me ta kaluz nelakala, ale zrovna vcera jsem v ni skoncit nechtel :(

Jeste jsem doma auto vykuchal a vysusil fenem, stejne to asi nepomohlo. Kdyz jsem to pak zapojil a zkusil pustit, regl ani nepipl, pouze se vcelku rychle zahraly clanky akumulatoru, tak jsem to zase hezky pekne odpojil. Urcite tedy doslo ke zkratu (snad neni v kopru i akumulator). Zkusim tedy ten HobbyKing regl a potom auticko obliknu do nepromokaveho obleku.

A co treba tavici pistole, ta by tomu uskodila, kdybych regl trochu zakapnul?

_________________
Mini Inferno 1/16 (improved)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.04.2013 15:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.12.2012
Příspěvky: 308
Bydliště: Jablunkov
Obrázky: 0
Jen tak pro zajímavost, všude se píše jak ochránit proti vodě regl, ale co motor? :? SS je prý vodotěsný ale co střídák? :?:

_________________
Axial scx10 JK, Traxxas Slash 2WD, Spektrum DX4S Bixler 1.1, Spektrum DX6


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.04.2013 16:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Naopak, stříďáku voda z principu nevadí - nejsou tam žádné kontakty, které by mohly oxidovat. Jde vlastně jen o ložiska. Když se vyfouká, mělo by to být O.K. A asi po vysušení i prohnat, aby se to dokonale teplem a průvanem vysušilo.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.04.2013 20:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Tavici pistole nepomuze, protoze je to tekute jen kdyz je to horke. Tzn. jakmile to vypustis z pistole, uz se to blbe rozmazava a rychle chladne. Tekuta guma se pekne rozetre a na vzduchu pak pekne vytvrdne. Ale pozor, aspon ten Plastidip jde pak sloupnout, kdyz je potreba :-)

Zadne elektronice nedela dobre, kdyz je v mokru, ani motorum. Stejnosmery jsou ale tak blbuvzdorne, ze jim obyc voda moc nevadi. Zamerne rikam moc nevadi, ne ze vubec. Kdyz pojedes v ricce, zkalis vodu a uz dovnitr pujde bordel. V lepsim pripade ti dovnitr nevleze bodelu moc. Neco to proste vydrzi. Ne nadarmo se stejnosmery zajizdeji ve vode na minimalni otacky. Uhliky si pak lepe sednou.

Stridak byva uzavreny (krome zavodnich napriklad do telocvicen) a uz z toho principu se do nej moc vody nedostava. Jak tu nekdo zminil, leda loziska dostavaji na frak. Tak jako tak se stridou bych blbnul ve vode jen tehdy, pokud by to byla levna cina. Mival jsem Medusu 4pol a s tim jsem sice v kaluzi skoncil parkrat, ale mel jsem ho i tak zakrytovany, aby mi do nej nelital bordel.

Zkratka zalezi, jestli omokris model omylem (a diky ochrane predem to nebude mit zadne nasledky) a nebo cilene jezdis v kaluzich nebo potuccich a rickach.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.04.2013 20:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2013
Příspěvky: 11
Obrázky: 3
Jde tady spíše o ochranu před nechtěným, až moc velkým koupáním. Ono s elektrikou a ještě k tomu malým Infernem jezdit do vody je obecně asi kravina. Navíc mám u mého Inferna hliníkový podvozek, který je rovný jako placka. Nasazená kapota sice lícuje (přesahuje přes hranu podvozku), ale pořád zde existuje dost prostoru pro vniknutí bordelu a vody z venčí. Přemýšlel jsem, že bych zevnitř podvozku nalepil nějaký malý "mantinel", který by zamezil vnikání většího bordelu skrz škvíru dovnitř auta. A nebo je spíše lepší ochránit motor nějakou "krytkou"? Dejme tomu, že regl bude tak nějak ochráněn tím gelem, viz předchozí příspěvky.

_________________
Mini Inferno 1/16 (improved)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2013 8:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Dej si dovnitr k hranam listy, bud prisroubovat cely jako kus a nebo nalepit oboustrannou lepici paskou, muze byt i plastova, at setris hmotnost.

Mel jsem to tak nejdriv kvuli baterce (LiPo, aby poradne drzela) a pak jsem to udelal dal po obvodu a opravdu to dost branilo vniknuti bordelu. Motor, pokud je zavreny a neni to obezka, moc chranit nemusis. Pokud mas na prevodech ten plastovy bazmek, neni treba to vic utesnovat.

Dej to obracene jako tohle:

http://scarabeus.wz.cz/files/mi/DSC00220.JPG

a uvidis.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.05.2013 7:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2009
Příspěvky: 1499
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 85
levná varianta waterproof se dá udělat několika vrstvama Akutolu. Odzkoušené a funkční. Nicméně ty tekuté izolační pásky jsou 100%
návody jsou tady viewtopic.php?f=29&t=45475

_________________
http://darthhokro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.05.2013 8:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2013
Příspěvky: 11
Obrázky: 3
Koupil jsem tekutou izolacni pasku Star Brite (pruhlednou) a jakmile mi dorazi novy regl, odzkousim a o vysledku vas informuji :)

_________________
Mini Inferno 1/16 (improved)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.05.2013 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2011
Příspěvky: 511
Bydliště: Cerhovice, ČR
Obrázky: 10
Už jsi koupil, tak alespoň rada pro ostatní: průhledná se sice zdá dobrá, ale je to podle mých zkušeností špatná varianta, při použití třeba té zelené (viewtopic.php?f=29&t=45475) hned vidíš, kde je aplikovaná a kde je třeba přidat. Mám průhlednou a příště koupím barevnou.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.05.2013 10:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2013
Příspěvky: 11
Obrázky: 3
Máš pravdu, lepší je barevná. Došlo mi to, až když jsem ji měl zaplacenou :roll: Ale tak pro jistotu to natřu pořádně a několikrát.

_________________
Mini Inferno 1/16 (improved)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.05.2013 11:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Hehe, muj Plastidip je taky pruhledny a i po oschnuti kontrolovat, kam to zateklo a kam ne, je dost umeni :-D

Samozrejme barevnou, ta je nej!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz