Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1051 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: sob 19.04.2014 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Pokud bych si vybiral v elektrice tak se mi lib tohle http://www.astramodel.cz/cz/katalog/los ... 30949.html


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: sob 19.04.2014 19:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Kdo se boji, nesmi do lesa a to plati v modelarine taky.

Bat se sroubkovani je zbytecne. Jak pise kolega, vsechny poradne modely maji planek modelu v rozsypu a vse se da dohledat. Vetsinou to stejne skonci tak, ze kdyz zacnes neco rozkladat, jdes jen po castech a nikdy nerozlozis cely model.

Udrzba modelu cas od casu je nutna tak jako tak. Bud vymena lozisek nebo promazani diferencialu nebo proste jen ocisteni od prachu a necistot zvenku.

Pokud by si nejaky zacatecnik nahodou chtel myslet, ze koupi auto a bude jen porad jezdit, tak takhle to vazne nefunguje. Ale neni to ani tak, ze se nejezdi skoro vubec a jen sem-tam. Zkratka kdyz bude nekdo jezdit opatrne, najezdi vice, ale udrzbe nebo drobnym opravam se nevyhne. Vymena pneumatik a jinych namahanych dilu je samozrejma. Ani normalni velke auto nebude jezdit do aleluja.

Osobne jsem spis pro koupi stredne draheho modelu osvedcene znacky, tim se nikdy nic nezkazi. I kdyby to cloveka nebavilo, da se jednoduse prodat nekomu jinemu, byt se slevou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: sob 19.04.2014 20:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2009
Příspěvky: 674
Bydliště: Ústí nad Orlicí , Pardubický kraj
prosimte, nedelej z toho kovbojku.... auto je kus plastu, nejaky ten sroubek , sem tam zelezo a na kolech guma. neni to raketoplan ! :D udrzba je u vsech aut stejna a pokud nejsi lempl, a umis tocit sroubovakem doprava a doleva, neni to ani zadna veda a vystacis si se zakladni sadou naradi :)

co se tyce jezdeni - nekupuj si tedy verzi firestorma se stridakem, ktera jede jak splasena, kup si LEVNEJSI verzi se stejnosmernym motorem, ktera je pomalejsi, slabsi a min se nici dily- poloosy, unasece, pneumatiky... a usetreny penize muzes dat do baterky a nabijecky.

_________________
zase jen na zemi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: pon 21.04.2014 12:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Lehounce se chytnu predchoziho prispevku.

Tocit doleva a doprava opravdu umi kazdy, ale bacha na utahovani. Nekteri lide proste nechapou, ze plast se da v klidku protocit :-)

Ad zakladni sada naradi - to neni uplne pravda. Spravny krizak nebude ohlodavat sroub, nebo aspon ne tak moc. A pokud se bavime o inbusech, tak tam je kvalitni bit naprostou nutnosti. Utahoval jsem a povoloval hodne aut/letadel/vrtulniku a musim rict, ze naradi, co mi zbylo z vrtulniku, je temer nesmrtelne.

Dobre naradi nemusi byt nutne silene drahe...

Proste neberte hned to cinsky blato, muzete skoncit s ohlodanou hlavou sroubu a nezbyde vam nez to odvrtat. A pokud byl sroub do kovu a lepen... to je peklo :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: úte 22.04.2014 10:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha-6
Ahoj, podle počtu příspěvků je jasné co tady asi dělám :)
Vždycky jsem si jako malej kluk přál RC auto a teď konečně můžu svoje klukovský představy převést do skutečnosti. Ale jsem nepopsaná tabule co se týče modelování obecně, ale vím co bych tak chtěl :)

Hrozně se mi líbí driftování, takže bych chtěl poradit a poprosit o doporučení na drifťáka. nechci benzín, ten bych neměl kde uskladnit.
Jedná se o první auto, tak to neusí být žádná plně vybyvená pecka, ale pokud by se dalo osadit lepšími díly a prostě si s tim hrát, tak bych byl rád.

Určitě bych chtěl začít driftovat sám, a především na asfaltu.. tak nevim, jestli to jde dohromady. A asi by to měla být 1:10.

Otázkou je, jestli bych si měl koupit funglovku, nebo něco z druhý ruky. Když už z druhý ruky, tak kde a na co se zaměřit.
Další věc je, jestli se cenově nevyplatí si to složit, ale vzhledem k mým zkušenostem to nemá smysl.

Díky předem za všechny odpovědi. Nebudu plevelit fórum, takže pokud bude potřraba nějaké doplnění, tak ho tady editnu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Rada pre Laika
PříspěvekNapsal: úte 22.04.2014 12:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 1
Ahojte, som zo Slovenska, a chcel by som sa vás opýtať na pár otázok, uvažujem o kúpe RC autička, chcem ho využiť prevážne na zábavu, takže ak by bol niekto ochotný, mi vysvetliť, ako čo funguje, ako sa od čoho čo vyvíja Atd, proste uviesť ma do tohto sveta RC :) nevýznam sa vo vaších skrátkach,označeniach Atd, takže ak by sa dalo mohli by ste to písať po laicky :D s Autičkom by som chcel driftovať, neviem aký zvoliť motor napríklad, elektrický? alebo spalovaci ? potom dalej, čo všetko budem potrebovať na takú zástavbu Atd, ešte PS, nenašiel som tu nič čo som hladal, tka som založil túto tému, a dúfam že už nič podobné neexistuje, vopred Dakujem za odpovede, rady zle aj dobre, Peace 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: úte 22.04.2014 13:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Hojda, vitej u modelu :-)

Slozit si to muzes a nejspis tak i skoncis. Pokud se bavime o skladani ve smyslu podvozek + vysilacka + baterky + nabijecka + servo + motor + regulator + ostatni.

Na driftovani je spousta modelu na trhu, spicka je pokud vim Yokomo a taky to neco stoji. Byt tebou, tak nejdriv hledam, jake jsou dostupne modely a pak nam prines par odkazu.

Auto z bazaru vubec nemusi byt spatne, ale je potreba, aby se na nej podival nekdo zkusenejsi a rekl ti, jestli to za ten peniz stoji nebo ne. Vetsinou poznas, jestli se o auto puvodni majitel staral nebo ne. Na co se zamerit, to je vazne spis pro nekoho zkusenejsiho, aby to okouknul - ruzne vule, zvuk, vubec cela prezentace auta, kdyz s nim pojedes.

1:10 urcite, ono se ani nic jineho na drift snad nedela.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rada pre Laika
PříspěvekNapsal: úte 22.04.2014 13:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Nejlepsi bude, kdyz se domluvis s nekym z okoli, at te zasveti a ukaze ti to nazivo. Takhle ti to tu sice muzu sepsat, ale nebude ti to moc rikat, dokud to neuvidis a neosahas si to. Zacni s nekym, kdo ma elektru.

Takze si vypln bydliste :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: čtv 24.04.2014 9:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha-6
scarabeus píše:
Hojda, vitej u modelu :-)

Slozit si to muzes a nejspis tak i skoncis. Pokud se bavime o skladani ve smyslu podvozek + vysilacka + baterky + nabijecka + servo + motor + regulator + ostatni.

Na driftovani je spousta modelu na trhu, spicka je pokud vim Yokomo a taky to neco stoji. Byt tebou, tak nejdriv hledam, jake jsou dostupne modely a pak nam prines par odkazu.

Auto z bazaru vubec nemusi byt spatne, ale je potreba, aby se na nej podival nekdo zkusenejsi a rekl ti, jestli to za ten peniz stoji nebo ne. Vetsinou poznas, jestli se o auto puvodni majitel staral nebo ne. Na co se zamerit, to je vazne spis pro nekoho zkusenejsiho, aby to okouknul - ruzne vule, zvuk, vubec cela prezentace auta, kdyz s nim pojedes.

1:10 urcite, ono se ani nic jineho na drift snad nedela.


Ahoj rozhodně díky za rychlou odpověď a důležité informace.

Japonci a korejci jsou právě důvodem, proč mě začal tolik zajímat drift. Koukám na Youtube i na český teréňáky, explorer eventy, ale drift mě chytnul trochu víc. Takže finálního drifťáka jsem si samozřejmě představoval odněkud z dálného východu. (východněji, než je čína :D :D)

Trochu jsem o tom rozmýšlel a dospěl jsem k závěru, že si časem autíčko postavím. Bude to tak, že si peníze na to určené rozložím na několik měsíců a nebude mě to tolik bolet.. Projížděl jsem inzeráty, sledoval bych fórum ptal se lidí hezky postupně se učil věci. Jestli se ty pohybuješ víc v Praze než v Hraci, tak bych byl rád, kdybys mě třeba moh někdy vzít do obchodu na čumendo. Co se týče mých současných zkušeností, kamarád mi doporučil, že abych se vůbec naučil řídit, bylo by fajn, aby to bylo na něčem, co když rozsekám, tak mi to nebude vadit.

Takže upřesňuju požadavek na doporučení na hotového auta do 2500,- jakéhokoliv výrobce na získání řidičských dovedností. Tady se asi té velké číně nevyhnu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: čtv 24.04.2014 9:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2011
Příspěvky: 511
Bydliště: Cerhovice, ČR
Obrázky: 10
http://images.zbozi.cz/zbozi-images/516 ... 3b0000.jpg (nemohl jsem si pomoct)

dej větší rozpočet, jinak se naučíš leda tak nakupovat a čekat na náhradní díly, šroubkovat a odhadovat, co jsou vyhozené peníze


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: čtv 24.04.2014 15:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Za 2500 koupis leda tak hracku z Tesca, bohuzel. A nebo neco desne levneho a nekvalitniho.

Ale muzes koupit neco levneho z druhe ruky (a to uz chvilku vydrzi) a k tomu nabijecku, ktera se ti pak bude casem urcite hodit. Mysleno poradnou nabijecku (cca 1000), ne nejaky srot za 300.

Pohybuju se v 99% v Praze, pak sem-tam Hradec Kralove, takze neni problem. Muzeme se domluvit, ze ti nekde pujcim svoje HPI Cup Racer. Je to placka a driftovaci kola uz jsou davno v panu. Na bezny nauceni azaz, snizil bych ti vykon,a bys videl, co auto dela. Nejlepe nejaky parkoviste na strese, treba mam ozkousenou 6ku, obchodni centrum. Je to teda na kraji Prahy, ale ja to tam nemam zas tak daleko. Pohybuju se po Praze 5-6, takze se kdyztak ozvi pres SZ a muzeme se domluvit kdy a kde. Rad ti auto pujcim, at si ho osahas a vysvetlim, jak je uvnitr vse poskladano a jak to vubec funguje.

Ze chces casem auto poskladat, to neni vubec spatny napad. Jen si pockas, nez si vubec zajezdis :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: pát 25.04.2014 17:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.4.2014
Příspěvky: 19
Bydliště: Brno / Královo Pole
Jako mnozí, hledáme pro synka nějaké vhodné auto. Podle toho, co jsme probírali že chce jezdit (nějaká klasika s lehčím terénem, žádné hardcore), vychází nám z toho, že bychom se měli orientovat asi na truggy, spíše čtyřkolku.

Zatím tak nějak váháme mezi HiMoto Zenit ( http://www.rcking.eu/cs/truggy/64809-himoto-zenit-xt-brushless-rtr-s-24ghz-soupravou-kar-modra.html ) a LRP S10 Blast 2 ( http://www.rcking.eu/cs/truggy/61230-lrp-s10-blast-2-brushless-tx-rtr---110-truggy-s-24ghz-rc-soupravou.html ).

O Himotu jsem tady četl docela dost názorů typu "nekupovat" ale i typu "při troše opatrnosti je to relativně v klidu". Na LRP až tak moc reakcí nebylo, ale na netu se dají také najít obého charakteru. Případně se u těchto značek objevil názor, že jsou konstrukčně stavěné spíše na Brush provedení, než na Brushless.

Ještě tady v jiném vláknu někdo zmiňoval značku Caster. Cenově řekněme stále kolem zvoleného průměru. Jsou tam taky verze Brush a Brushless, nějak z toho ale nevyplynulo příliš závěrů o kvalitě.

Nejsem si úplně jistý, jestli zvolit Brushless nebo Brush.

Rád bych koupil nějakou nábíječku (zatím máme v merku Equilibrium 3.5) a chceme to přezbrojit na LiPo.

Co by bylo jako rozumnější varianta? Jak se stavět k Brush x Brushless. Případně nějaké relativně osvědčené jiné značky, pokud bychom chtěli zůstat v cenové kategorii těchto Brush případně Brushless modelů.

Taky nejsem schopen posoudit krytí podvozků proti prachu a kamínkům.

V záloze nám zůstává HPI Firestorm (ať už v Brush nebo Brushless), tady máme zatím trošku problém s tím, že je to dvoukolka. Někde se tady psalo, že má problémy třeba s trávníkem. Tak nevím ...

Děkuji za jakékoliv reakce, neradi bychom opakovali anabázi s jednou zřejmě hračkou - byggynou od Carsonu s napájením na čtyři AA, kde se prodejce v době nákupu dušoval na osvědčenou značku a dostupnost náhradních dílů. Po relativně krátké době asi dva a půl roku jsme sháněli poloosy a dopisovali si jak s prodejci u nás, tak i s prodejcem přímo v DE ale náhradní díly z původního výkresu zkrátka nebyly ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: pát 25.04.2014 17:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.12.2012
Příspěvky: 308
Bydliště: Jablunkov
Obrázky: 0
Kolik má syn let? Osobně bych šel do Brushless (střídavý motor) brushed (stejnosměrný) moc dlouho nevydrží a je slabý pokud by jsi se ale bál že by to bylo moc rychlé kup SS a když odejde motor (převážně to netrvá tak dlouho) nebo když by ti to připadalo slabé můžeš koupit střídák z číny za přijatelnou cenu.
Můžeš prosím upřesnit cenové rozmezí? Protože když srovnáš brushed Himoto s HPI firestorm brushless... Je to jasná volba :D
Přímo s se stormem zkušenosti nemám ale já mám sleshe 2WD kamarád 4WD (stejný motor) a zas tak ohromný rozdíl v průjezdnosti terénem to není. Jezdím normálně s zadohrabem i po vlhké trávě a nemám a je to v pohodě :wink:

_________________
Axial scx10 JK, Traxxas Slash 2WD, Spektrum DX4S Bixler 1.1, Spektrum DX6


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: pát 25.04.2014 18:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.4.2014
Příspěvky: 19
Bydliště: Brno / Královo Pole
Má 12. Cena za Firestorma by v každém případě byla náš cenový strop. A to ještě nejsme přesvědčení, že projde rozpočtem. Samozřejmě raději bychom někde níž a spíš 4WD, jak jsem psal. Ta dvojkolka je zatím jen úvaha ... Jestli jsem se dobře díval, tak HPI v téhle ceně žádnou rozumnou čtyřkolku nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: sob 26.04.2014 12:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.12.2012
Příspěvky: 308
Bydliště: Jablunkov
Obrázky: 0
Pokud má 12 střídáku bych se nebál :) ale možná bude lepší se nejdřív naučit na něčem slabším :wink:

pokud chcete slušnou truggy 4x4, šel bych do tohohle http://www.astramodel.cz/cz/katalog/ecx ... 34745.html je to od horizon hobby takže kvalita a dostupnost dílu bez problému mělo by to už něco vydržet a je to si myslím za dost slušnou cenu :wink:
PS: dělá se to i jako monster truck - http://www.astramodel.cz/cz/katalog/ecx ... 34746.html , SCT - http://www.astramodel.cz/cz/katalog/ecx ... 34747.html a ve verzi 2WD to jde koupit i se střídákem
Další výhoda je že k tomu dostanete i 20W nabíječku která je asi nejlepší ze všech "RTR" nabíječek co můžete dostat a na začátek stačí ale umí jenom nihm takže přechod na něco lepšího (nap. EQ 3,5) po čase bude asi nutný :twisted: a k tomu nějakou 2S lipo z HK podle toho jaká se ti tam vleze

Kdybych byl na vašem místě měl bych vybráno :D volba je ale samozřejmě na vás :wink:

_________________
Axial scx10 JK, Traxxas Slash 2WD, Spektrum DX4S Bixler 1.1, Spektrum DX6


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1051 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz