Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Klasické Házedlo a 3D tisk v jednom
PříspěvekNapsal: sob 22.10.2022 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Někdo by mohl říct se se asi nudím a proto dělám podobné "blbiny".
A ano je tomu tak. Tohle je nástřel házedla, na kterém dělám a optimaluzuji ho pro tisk na běžné domácí 3D tiskárně. Jak to dopadne zatím netuším. Ale baví mě to. :wink:

Příloha:
ViewCapture20221022_225944.jpg
ViewCapture20221022_225944.jpg
[ 31.78 KiB | Zobrazeno 3090 krát ]


_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 22.10.2022 22:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 300
Bydliště: Liberec
Pokud správně hápu, jedná se o neřízený model kategorie H. Na nástřelu chybí základní rozměry, ale připadá mi krátký trup dozadu a hodně, hodně velká hloubka křídla.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 22.10.2022 23:12 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Zajímavé. Těším se na další postup o stavbě a informace hlavně o hmotnosti.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 22.10.2022 23:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Petr Budai píše:
Pokud správně hápu, jedná se o neřízený model kategorie H. Na nástřelu chybí základní rozměry, ale připadá mi krátký trup dozadu a hodně, hodně velká hloubka křídla.

To je správně.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 23.10.2022 8:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Je mi jasné, že to bereš jako zábavu a tak primárně neřešíš "užitečnost". Nicméně nebylo by přeci jen lepší zkusit 3D tiskem udělat spíš model A3? Tam docela věřím, že by se při použití LW-PLA mohlo jít dostat na docela slušnou výkonnost (asi těžko vyložená špička, nicméně ve velmi slušný průměr bych docela věřil).
Naproti tomu u házedla upřímně smyslupnému výsledku nevěřím vůbec, tam vidím docela hodně bodů, kde bude 3D tisk hodně ztrácet :-(

EDIT - mimochodem co si pamatuji, tak někdy těsně po revoluci (nebo mírně před, prostě na přelomu 80tých a 90tých let) jsem nějakou A3 ve stylu "přerostlého házedla" viděl, rozpětí tuším něco přes 800mm, tedy větší hloubka, schopnost slušného výstřelu atd. Něco podobného by z LW PLA podle mne šlo prakticky jistě...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2022 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
na thingiwerse je Kreyson. V počátcích 3D tisku jsem ho tisknul a tam se ujistil že to je blbost hlavně kvůli váze. Když ale vezmu kam se dnes dostal 3d tisk hlavně pak materiály tak proč ne fungovat by to nějakým stylem mohlo. Ale pak jsem u toho že se z modelařiny vytrácí to krásné ....

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2022 15:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Ja by som to nezavrhoval , je predsa krasne si nieco od zakladu navrhnut a nakoniec vidiet ako to lieta. Aj ked to nebude sutazny stroj , spravi to radost.... A vo tom to je :wink:

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2022 7:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Azy píše:
na thingiwerse je Kreyson. V počátcích 3D tisku jsem ho tisknul a tam se ujistil že to je blbost hlavně kvůli váze. Když ale vezmu kam se dnes dostal 3d tisk hlavně pak materiály tak proč ne fungovat by to nějakým stylem mohlo. Ale pak jsem u toho že se z modelařiny vytrácí to krásné ....


Můžeš hodit odkaz? Nejsem schopen najít...

Jinak u modelů letadel je obrovská změna nástup LW-PLA, jasná blbost "v počátcích 3D tisku" už zdaleka nemusí být tak velká blbost dnes... Tohle píšu z vlastní praxe, je to fakt velký posun.
Zrovna na klasické házedlo mi to ale pořád moc nevychází, na druhé straně už třeba na tu A3 (jak jsem psal výše) už bych zdaleka tak skeptický nebyl...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz