Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vystřelovací letadlo
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2021 0:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ja tam ctu hlavne i HPH, coz je inspirace Kutnohorskou reinternaci zkrachovaneho Nemeckeho vyrobce vetronu.
To same je HPH 304 SHARK.
https://www.aeroweb.cz/firmy/vyrobci-le ... sailplanes
Za me je to sázka na líbivost predlohy . Vcera jako dnes.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vystřelovací letadlo
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2021 1:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.6.2021
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha 4 - Háje
Já měl na mysli název "Malý modelář" o kterém jsem si myslel, že je jednou pro vždy jednoznačným názvem konkrétního modelu a nenapadlo by mě, že to někdo někdy použije pro jinou stavebnici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vystřelovací letadlo
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2021 1:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
kanagom píše:
Já měl na mysli název "Malý modelář" o kterém jsem si myslel, že je jednou pro vždy jednoznačným názvem konkrétního modelu a nenapadlo by mě, že to někdo někdy použije pro jinou stavebnici.


Ruda si to muze dovolit, kdyz koupil licenci na drevovyrobu Igry, nebo ne? Dnes jsou to jiz jeho vyrobky. :wink:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vystřelovací letadlo
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2021 3:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.6.2021
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha 4 - Háje
To není o licencích nebo právních vztazích. Ale o logice a respektování legendy.
Můj pohled je takový, že když někdo koupí licenci na stavebnici (nebo celou fabriku, to je jedno),
tak ho to opravňuje tu stavebnici pod tímto názvem vyrábět až do skonání světa.
Ale když vymyslí zcela nové, zásadně rozdílné éro, měl by mu také dát nové jméno, aby nemohlo dojít k záměně.
Já tomu rozumím, právně je to nenapadnutelné a výrobek se jménem, které je minimálně pro jednu generaci modelářů
symbolem, legendou, vzpomínkou na dětství, se jistě prodává líp. A to prostě není fér


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vystřelovací letadlo
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2021 6:49 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2008
Příspěvky: 318
Model se nejmenuje malý modelář
Ale
HPH 304S - Malý modelář
Na plánku ve stavebnici a v tuším, že i v článku v časopise model hobby píšu, proč si původní model naší novou stavebnicí připomínám.
Na plánu našeho modelu je i pro připomínku původní plán malého modeláře.
To jen pro upřesnění.
Přeji hezký den
rh


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vystřelovací letadlo
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2021 7:02 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2008
Příspěvky: 318
Sagitt62 píše:
to Hiesbok:
Kruciš,ten Master zaujal i mě,kdysi(hóóódně dávno) jsem metal házedla poměrně obstojně,že bych...? Ale jestli mi vyběhne rameno z kloubu či si uženu infarkt při pronásledování...!!! :lol: :twisted:
A k tematu: klučinovi radím nějaký ten kroužek nebo alespoň radu zkušenějšího při stavbě. Když si vzpomenu na ty hromady třísek v počátcích-divím se,že mě to nepustilo. Přitom triviální věci jako úhel seřízení,vyvážení... Mě ani ten Kolibřík (tuším Igra) nelítal... Kroužek pomohl. Hodně. I když - ta občasná tvorba drvoštěpky mi zůstala... :lol: S62

Jsem rád, že se Vám naše éro líbí. V našem věku bychom měli mít už nějaké životní zkušenosti, a proto již házedla neházím z razancí jako za mlada, ale pouze rekreačně si ho hodím do pěti až 8 metrů a užívám si klid a pohodu letu (i když se i takto občas projdu :) )
Ale i mě se to občas zvrhne :) :) :) :).
Ale od toho mám pak moje děvče, které mi řekne, jak seš statej tak seš „trumpeta“ a bolavé ramínko mi poctivě namaže :):):):).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vystřelovací letadlo
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2021 9:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2008
Příspěvky: 318
dominikjenej9 píše:
Neměl by někdo nějaký plánek na vystřelovací letadlo, tak aby létalo a hned se nerozbilo, nějaké které je podle vás dobré.

Chlapče, trochu se nám to tady dostalo daleko od původního tématu. Pokud by jsi měl zájem nového bédu otestovat. Pošlu ti ho ho grátis. Důležité je začít a nebát se ,že se něco nepovede nebo rozbije. Nikdo učený z nebe nespadl. Stačí mi napsat adresu na můj email hiesbok.info@seznam.cz a stavebnici hned odesílám.
Přeji hezký den
Rudolf Hiesbök


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vystřelovací letadlo
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2021 12:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 259
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Hiesbok píše:
Pokud by jsi měl zájem nového bédu otestovat. Pošlu ti ho ho grátis. Důležité je začít a nebát se ,že se něco nepovede nebo rozbije. Nikdo učený z nebe nespadl. Stačí mi napsat adresu na můj email hiesbok.info@seznam.cz a stavebnici hned odesílám.
Přeji hezký den
Rudolf Hiesbök


Joj,to je slovo!! Pane,hluboce před Vámi smekám... Doufám,že klučina poděkuje tak,že nemálo!
S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vystřelovací letadlo
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2021 16:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
... Nikdo učený z nebe nespadl...
Pozn. V letecke modelarine to ovsem neplati. Jen v lodickach a autickach. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vystřelovací letadlo
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2021 17:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Pro své začátečníky jsem vyrobil tohle https://cakovicky-orel.rajce.idnes.cz/C ... 1467219530. Za schůzku slepeno a hozeno do vzduchu (bez laku). Není to zázrak, ale nějaký metr to uletí. A tady https://cakovicky-orel.rajce.idnes.cz/C ... 1467218726 ten zde diskutovaný Malý modelář, co vlastně není až takový Malý modelář. Při stavbě to chce klukům některé věci ukázat a vysvětlit, aby stavbu zdárně dokončili, ale jinak to tak těžké není. Ale samozřejmě jako každý dřevěný model, i tento může při špatném přistání dojít k úhoně.

kanagom píše:
To není o licencích nebo právních vztazích. Ale o logice a respektování legendy.
Můj pohled je takový, že když někdo koupí licenci na stavebnici (nebo celou fabriku, to je jedno),
tak ho to opravňuje tu stavebnici pod tímto názvem vyrábět až do skonání světa.
Ale když vymyslí zcela nové, zásadně rozdílné éro, měl by mu také dát nové jméno, aby nemohlo dojít k záměně.
Já tomu rozumím, právně je to nenapadnutelné a výrobek se jménem, které je minimálně pro jednu generaci modelářů
symbolem, legendou, vzpomínkou na dětství, se jistě prodává líp. A to prostě není fér


Proč tedy jsou opakovány názvy letadel? A je jedno, zda velkých či malých. Thunderbolty jsou dva Lightingy nejméně také dva. Orionů je hafo, i mezi modely. A mnohdy to ani nejsou licence, či výrobky od téhož výrobce. Já bych z tohoi tragédii nedělal. Stejně jako původní model, tak i ten současný má hlavně sloužit mladé generaci, aby se seznámila se základy stavby. Navíc, jak zde uvádí sám výrobce, v plánku je i odkaz na předchůdce. Mimochodem, když jsi u těch licencí, kupující dost často na původním výrobku proveden úpravy, modernizace a vylepšení, že z toho vznikne zcela nový výrobek, nemající nic společného s původní konstrukcí.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vystřelovací letadlo
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2021 18:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Zásoba "jmen" pro výrobky (hlavně těch hezkých a lákavých) je přece jen mírně omezená. A tak není divu,
že i výrobce aut (těch 1:1) např. Škoda občas sáhne do odeznělé historie a obchodní název projde reinkarnací
Dvě za všechny Škoda Felicia (1959–1964), AZNP, závod Kvasiny
versus celá řada různých provedení Škoda Felicia (1994-2001) Totéž Octavia 1959 versus Octavia 1996
Jen jeden odkaz s vyobrazením Škoda PŘEHLED MODELŮ nejen aut, od roku 1905 zobrazení do r. 2016
(Nejsem odvázán z pojmenování např. CITYGOe iV nebo ENYAQ iV Specializovaní mluvčí fy mi by to vysvětlili)
https://heritage.skoda-auto.com/cs/casova-osa/vsechny-vozy/

Ač to není přímo k házedlu pro větší děti HPH 304S - Malý modelář, jako ilustrace to snad poslouží
A jestliže se pan Rudolf Hiesbok pro název rozhodl, což v plánku s uvedením souvislostí okomentoval,
lze dodat pouze jedno jediné, a to slovo slavného náčelníka Vinettou: Howgh!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vystřelovací letadlo
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2021 19:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Hiesbok píše:
Na našich stránkách to bude tak na začátku příštího týdne.
Chystám se dát na stránky více věcí.
...

ten Master vypada dobre , bude to rychlo postavene a myslim ze aj lietat by to mohlo paradne :)

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vystřelovací letadlo
PříspěvekNapsal: čtv 10.06.2021 9:28 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 26.5.2021
Příspěvky: 31
Bydliště: DOMA:D
Všem děkuji za rady, plánky atd... Honza má pravdu, nemám moc času, chodím do školy, dělám úkoly, učím se, pomáhám na zahradě, zprávy si čtu večer a v klidu, to že neodepíšu neznamená že ignoruji, chci uzavřít toto téma, letadlo jsem si objednal v rozsypu konkrétně QB-20 z flyingwood:https://flyingwood.wbs.cz/Motorove-modely-do-2000-mm-.html mají tam fakt levná letadla, DĚKUJI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vystřelovací letadlo
PříspěvekNapsal: čtv 10.06.2021 10:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Dominiku tvé myšlenkové metakroky v nadprostoru jsou fascinující. Ptáš se na vystřelovadlo a pak řekneš, že jsi si koupil RC model. Jen bych tě rád upozornil, že se jedná o tzv kit, tedy budeš mít vyřezané všechny překližkové díly, ale budeš muset dokoupit lišty, potah, zřejmě i drát na podvozek, a ten i naohýbat (což není sranda), a doplnit spoustu dalšího materiálu. Hodnota dokoupeného materiálu násobně překročí hodnotu kitu. Vzhledem k tomu, že jsi vlastně ještě nic nestavěl (sory, ten tvůj výtvor čehosi, co nazýváš FW 190, je hrůza), mám obavu o úspěch tvého konání. Nehledě na to, že budeš muset dokoupit RC vybavení, sestavu pohonu a další, což není levná záležitost. A teď přijde na řadu řízení modelu, zkoušel jsi to? Víš jak uděláš zatáčku? A co přistání? Nebo spoléháš na to, že "to máš přeci řízený"?

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vystřelovací letadlo
PříspěvekNapsal: čtv 10.06.2021 10:59 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 26.5.2021
Příspěvky: 31
Bydliště: DOMA:D
jde vidět že jsi pražák :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz