Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Časovače pro volný let
PříspěvekNapsal: úte 04.10.2022 17:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Jirka Schifi Zatec píše:
Ahoj tak ted nevim jak to myslis nebo jak tomu mam rozumet.....tak to je jak RCH-F3K....


Pardón, moje neznalost... Nevím proč jsem měl furt zafixované že RCH se házeli, a ono to je na gumě. Z F3K bolest ramene taky není tak hrozná když se belita celý den.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Časovače pro volný let
PříspěvekNapsal: úte 04.10.2022 18:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 304
Nooo ale joo je to tak puvodne se kategorie RC-hazedel skutecne hazela a az po te co se zjistlo ze by bylo dobre se nenicit tak se preslo na starty gumou a silonem nebo snurou, zaplat Pan-buh. Tuhle kategorii take letam soutezne, F3K taktez ale soutezne neee. Uz tak toho letam dost , mam na mysli kategorie a leta pribejvaj a uz to zacina byt znat. V F3K toho mam nahazeno taky dost a spousta modelu mne prosla rukama, no a bezva kategorie, jen ty era vychazeji ponekud draze ale bohuzel s tim nic nenadelame kdyz uz jsou celouhlikova ale pokud chce clovek neco v tehle branzi dosahnout tak neni jine cesty. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časovače pro volný let
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2022 13:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Maxík mi stejný jako moje NumberONE vůbec nepřipadá.
Vlastně nevidím jediný jediný detail, který by byl alespoň trochu podobný.
8O


Přílohy:
max.JPG
max.JPG
[ 74.38 KiB | Zobrazeno 1725 krát ]

no1.JPG
no1.JPG
[ 43.27 KiB | Zobrazeno 1725 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časovače pro volný let
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2022 14:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 304
Ahoj Tome tohle neni on, vysel jeste jeden a to v roce myslim bud 80 nebo 81 ted presne nevim . Fakt jukni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časovače pro volný let
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2022 15:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 304
Ahoj tady je -MODELAR. 5. rok 1983. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časovače pro volný let
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2022 15:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 304
Samozrejme v te dobe jeste nikdo v CR nemel tuseni ze se bude letat nebo hazet za kridlo, a ero je delane na klasiku a takovych Maxiku jsem mel mozna at tedy nekecam asi vic jak deset. Uz je to ale nejaky patek. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časovače pro volný let
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2022 15:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 304
Jeste doplnim ze nejde z me strany o nejake rejpani do Toma Hlavinky to pro buh neee, to bych si vuci nemu ani nahodou nedovolil. Taky nechci rici ze by to ero Tomas tzv. obslehnul , to skutecne ne, nechci aby si to tu nekdo spatne vylozil, opravdu ne. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časovače pro volný let
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2022 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
TomHlavinka píše:
Maxík mi stejný jako moje NumberONE vůbec nepřipadá.
Vlastně nevidím jediný jediný detail, který by byl alespoň trochu podobný.
8O

Něco podobného se mi stalo víckrát. Obvinili mě že jsem udělal něco podle někoho. To že modely si vymýšlím sám, aniž bych koukal na jiné, nikoho nezajímá. Proto je nenabízím, neprodávám, i když zájemců bylo dost. A to v několika kategoriích, nejenom házedla.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časovače pro volný let
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2022 6:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Jirka Schifi Zatec píše:
Ahoj Tome tohle neni on, vysel jeste jeden a to v roce myslim bud 80 nebo 81 ted presne nevim . Fakt jukni.


Je to tak, to co našel Tom Hl. byl defakto "speciál na pražskou ligu házedel", tedy pro turbulenci a další specifika pražské Letné. Podobných modelů bylo více a vesměs to samé - zmenšené rozpětí a růst hloubky křídla. Pražská liga byla před rokem 1989 hodně kultovní a prestižní záležitost, tak to stálo za námahu...
Pak ale vyšel model stejného autora i pro létání na "normálních plochách" a tam byly proporce opravdu hodně blízké k NumberONE. To ale není o kopírování, spíš názorná ukázka, že vývoj nutně vede k určité konvergenci a pro podobné zadání bývají i podobné výsledky, ona se fyzika a aerodynamika prostě obelstít nedá (hlavně u volných modelů).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časovače pro volný let
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2022 8:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 355
Bydliště: Ruda nad Moravou
Ono prezentovat nové nebo "svoje" házedlo bude vždy "tenký led", protože moc nového se vymyslet nedá, vždy bude něco něčím inspirováno nebo v konečném důsledku podobné. Házedla byla masovou kategorií, v Modelářích vyšlo mnhoo plánků, každý kraj měl své "konstruktéry či školu".
Já coby moravák pohrdal v časopisech vším z KŽ 8O - a teď, dělaje historiky, se vždy R.Čížkovi v duchu omlouvám :D Stejně tak modely z Pražské ligy (jako klukovi mi jméno M.Rohlena nic neříkalo, teď je mi ctí že je mi přítelem a jedním se vzorů). My měli svoji školu, konstrukce, výmysly.
Takže když jsem se chtěl (coby mistr ČSSR v mladších žácích) k házedlům po mnoha letech a ještě více kilech vrátit, chytil jsem po mé "svaté trojici z mládí" - a to Balein od kamaráda Dušana Garby, jeho spoludíla s Vlado Macurou MáG (přiznejme si - kolik házedel vyšlo třeba právě z MáGa? ) - a pak zmíněný Maxík 110S (s elegantním lipovým trupem, hihi), pod nímž je podepsaný i můj táta, Jiří Ruský...
Zde musím dát za pravdu - Maxíků je celá vývojová řada a vyšlo jich několik.
Ale už nehodlám posuzovat a vůbec už ne soudit !, jestli je něco něčí plagiát - viz výše. Prostě každý dělá, co mu sedí do ruky - nebo si udělá svoje, případně BEST OF z házedel. Hlavně že se TO pořád lítá !
(já bohužel nee, comeback nebyl úspěšný - ruka to nedá, a z otočky házet nechci a nebudu, byl by to úkrok - a tak v tom angažuju svý holky a jiné, a sám se věnuji dalším stovkám jiných krásných kategorií modelařiny :-)
Takže LETU ZDAR, a volnému zvlášť... Bayeux

PS: dovolte prosím ještě jednu vzpomínkovou fotku, na níž je můj Maxík s fotkou autora - táta by slavil tyto dny 79, ale už lítá "tu ligu nahoře"...


Přílohy:
Maxík-Mág-Balein.jpg
Maxík-Mág-Balein.jpg
[ 90.26 KiB | Zobrazeno 1624 krát ]

Házedla_2019.jpg
Házedla_2019.jpg
[ 32.79 KiB | Zobrazeno 1624 krát ]

Maxík.jpg
Maxík.jpg
[ 81.68 KiB | Zobrazeno 1624 krát ]

Pocta_JR.JPG
Pocta_JR.JPG
[ 42.72 KiB | Zobrazeno 1624 krát ]


_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časovače pro volný let
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2022 9:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 304
Ahoj ano pekna hazedla, to jmeno Rusky se objevovalo v drivejsich casopisech modelar v rubrice sportovni nedele, ano to byly uspesni hazedlari a nekteri porad jsou- jako Dusan Garba, Vojta Zima, Radek Kure, Pepik Hacar, J.Konecny, Vlado Macura, a spousta dalsich od Vas z Moravy. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časovače pro volný let
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2022 9:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 355
Bydliště: Ruda nad Moravou
Mno jo, LMK Zábřeh - později LMK JZD Bludov - slušnej oddíl :-)
Radka Kuře jsem potkal po XX letech v hale na házedlech, paráda! Na fotce je zase jeho úspěšné házedlo (dcery) - UFO (zde celobalsové malé dětské miniUfo, jeho velká byla konstrukční). Dušan lítá halovky stále, a stále špička! A musím prásknout, že koketuje i s myšlenkou zase lítat házedla i venku :wink:
Byla to vlastně super doba, nepamatuju podzim až jaro na sobotu doma, vždy někde na lize! S bandou, ve vlaku karty (a stříhání šňůrek z rolet, bo to fungovalo jako doutnák :-P).

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časovače pro volný let
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2023 22:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Brašule, mě zase dobře lítala Woomera z Modeláře ;-) Mimo některé další.
Ale dnes by to bylo o plotýnkách :-) :-)

Ale rád bych se dozvěděl přece jen něco o časovačích ;-)
Však víš.
Zatím jsem pořád spokojený s časovačem od Jyrryho, v podstatě to nastavil dle mého přání a jsem spokojený ;-)
To co na něm šlo nastavit mi vyhovuje.
A hezké by bylo, kdyby to šlo nastavit třeba i přes Jetibox, jako Igorův (ten ale neznám, nemám).
Jen mě mrzí, že vzhledem k vytíženosti mi Jirka dodal alespoň šváby a ty jsem velmi úspěšně....někam dobře schoval :-(
A že to Jirka už opustil...

Pokud někdo poradí i další varianty, jak "časovat" pohon, cca do 2A, budu rád. Klidně jen zap/vyp - pro ss motory.
Samozřejmě ty od Dereka jsou taky bezva, ale v současné době jen halové, do 35s.
Mám jeden i od Jirky Doležela, ale jen pro jednočlánek, odkud to má, to z hlavy nevím.
A ještě jsem koupil na Východě dvouplošného gumídka, co z principu nemůže létat, ale je tam časovač, jeden stisk 10s, delší o něco víc, nabíjí se USB a honí to 6 mm motůrek s vrtulkou...
Láká mě ta "veš" z Hadexu, ale potřebuji schéma a doporučené součástky "pro blbé" - tedy jak vyřešit koncový stupeň a nevozit relátko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časovače pro volný let
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2023 23:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4776
Bydliště: SK Bratislava
O tych mojich sa dozvies tu, vidno tam programovanie, treba kuknut tie PDFka:

http://maxbee.net/timers_f/timers_f.htm

ale nemyslim ze je to to co hladas, nema to ziadnu vykovovu cast. Teraz ich mam na malom plosaciku, tam uz vykonova cast je, ale stale len na maximalne LED, je to limitovane na 0,5A takze by tam musel ist este nejaky tranzistor na spinanie, co je dalsie bastlenie.

Niekde som tu pisal aj o mojom WIFI casovaci ovladanom android telefonom, ale toho som len rozdal par prototypov (nestihacka) a tiez to nema ziadny vykonovy vystup, takze nic vhodneho na SS morceky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časovače pro volný let
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2023 23:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
No ten Jyrryho časovač je taky "jen" (díky za to) zdroj signálu pro regler, ale využívám je na stříďáky, tam to stejně napřímo nejde.
Nabastlit nějaké "KáCéčko" jako výkonový prvek zvládnu, pokud mám vyzkoušené šéma ;-)
Kdysi jsem bastlil zesíky, tuner, začal satelit od Jansy...
Bayeux se svěřil, že se možná v sobotu potkáte, tak by dokázal upřesnit "wo co go". ;-)
Kdysi jsem se na tvůj časovač díval, ale už je to dlouho.
S něčím kdysi v Hranicích na JMM lítal i TomasC, pokud se nepletu (upoutanec).
Hezké je právě využití Jeti boxu, ale nějak jsem se nedobral toho, jestli je to to co potřebuju.
Volná minimaketa, létá se na "minutku" (let co nejblíže 60 s), Jyrryho časovač umí dát po zapnutí a krátké pauze 10 s plný plyn, a pak lze nastavit délku dalšího letu a jeho výkon, v deseti stupních. Pak hned vypne, i když rychle, ale plynule. Jen nastavování je elektronicky (jumper) a stopky.
A v hale podobně, jen druhá fáze ideálně nevypnout, ale ubrat, aby model vyklesal do přistání.
Ale jak jsem psal - v zásadě mi možná stačí ta "blecha" z Hadexu, někde je mám z Ali, kdy jsem hledal a občas něco koupil, i nějaký s DIL přepínači.
Jen vědět, čím to výkonově spínat. Tedy ten ss pohon.
Předpokládám, že spínací tranzistor, dva-tři odpory, kondík...ale nechci vymýšlet parní stroj. Nebo tyristor...
Zbastlit umím, ale vymyslet ne ;-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz