Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 02.11.2020 17:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Mám velmi dobrou zkušenost s házedly od Reicharda MARAD. Kromě dobré odolnosti i perfektně lítají - tím, že je epp řezané. Ale po pár rocích už jsou přecejen trochu olítaná a rád bych koupil nová. Ale Reichard je už nedělá (řekli mi v prodejně, že nestíhají, snad asi na objednávku).

Máte zkušenost s nějkým podobným? Narazil jsem na http://lm-modelshop.cz/index.php?id_category=13&controller=category. Pak se dá najít i spoustu dalších, ale mají gumičku na připevnění křídel, nebo jsou z formy. To nechci.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 02.11.2020 17:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 404
Bydliště: Hradec Králové
doporučuju ti letadlo z Lidlu
není sice řezané ale lítá suprově
spousta kolegů je má předělané na RC jak na svah tak i jako elektro
a hlavně stojí jenom 250kč


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.11.2020 17:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Velmi podobné modely jsou za 1/4 cenu v EVA - https://www.eva.cz/zbozi/85175/hazedlo- ... m-cervene/. Prý to také létá (nemám ověřeno osobně).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.11.2020 18:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Já nevím...ty z formy jsem viděl a vůbec se to nedalo srovnat. Furt to někam padalo po křídle, bylo to nevyvážený, takový jakoby těžký...
Ty z Lídlu jsem ale neviděl v akci.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.11.2020 18:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Ahoj Semo,... tak ti tedy jednu akci z dnešního dne ukážu :lol: :lol: :lol:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.11.2020 18:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
mam nekolik takovych hazedel pro deti, jak male rezane chlupate, tak lisovane ala to co poslal Daf a nejlip asi fakt lita ta vec z Lidlu. plus je to rozdelavaci jednoduse, takze se to da vozit v aute a nezabere to misto. Odolne je to hodne.
je otazka zda to jeste maji nekde skladem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.11.2020 19:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 404
Bydliště: Hradec Králové
...kdo nevyzkoušel tak neuvěří :idea:
proč by se s tím modeláři asi mazali a cpali do toho vybavení kdyby to nelítalo :?:
mám 2ks doma, tedy moji 2 synové, a příští rok bude min. z jednoho svaháč
jo a ten z EVY je klasická j...a z chiny co dle mě nelítá ani z 1/4 tak jako Lidl


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.11.2020 19:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
https://m.youtube.com/watch?v=T4t7fJl87hY
A takhle to z Lidlu lítá předělané na samokřídlo na svahu bez motoru, ruce teda popravdě na takové létání nemám ;)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.11.2020 23:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 53
Laco píše:
doporučuju ti letadlo z Lidlu
není sice řezané ale lítá suprově
spousta kolegů je má předělané na RC jak na svah tak i jako elektro
a hlavně stojí jenom 250kč

..... No... Moje zkusenosti... Take jsem letos ze zvedavosti zakoupil v nemeckem retezci otce a syna panu Schwartzovych Lidl & Kaufland. Jsou 2 velikosti! Mensi modre v Kfl za 100,- Kc o rozpeti zmereno 487 mm. A ve volnych chvili je vyzkousel na rovinatem model. letisti. Nyni k tomu mensimu. Ne ze by to neudelalo premet s nasazenou vyskovkou v "natazene" poloze, to ano, jsem jen vyzkousel.
Pak nasadil vyskovku na "normalni" klouzavy let.
Po vrhnuti primerenou silou kluzacek i letal po krivce pripominajici ponekud me predstavy o letu. Zatacel dost doleva a houpal.. To snad vsechny penove hazedla pro deti tohoto typu a asi z pochopitelnych duvodu. A bylo jedno jak rychle jsem svihnul do vzduchu a bylo to pod "spravnym uhlem" hodu za primereneho vetru a proti nemu. Po vetru kupodivu logicky krivka byla lepsi. Nez jsem zakoupil uvedeny kus, tak jsem pres PE sacek vizuelne kontroloval stav zkrouceni a ani po sestaveni tam nebyly zavadne odchylky, takze nezdeformovam a neposkozen prepravou.
Po prilezitostnem nekolikadennim usilim a aplikaci teorie a praxe se mi jej podarilo naucit sporadane letat.
Jak? Zkusim popsat...
V cerne prilepene kabince.. jde odtrnout primerenym nasilim ( drzi nyni nasunutim) vyviklat jsou vtlaceny 2 ocelove kulicky, vyndal jsem ji ven, nos trupu shora narizl novym sirokym lamacim nozem a umistil nove zavazi, treba z olova rybarskych nebo pneu zavazi. Teziste mam nyni 36 mm od zacatku nabezne hrany kridla u trupu. Dale byl vylepen zbytecny druhy otvor ve smerovce pro vyskovku a serezany konec trupu za vyskovkovkou-spodni konec smerovky.
Na kridlo shora u trupu asi 5 mm od nabezne hrany po celem rozpeti byl nalepeny niťový turbulator z rezne nite pomoci sekundoveho stredni hustoty lepidla a aktivatoru, pouzivam ve spreji Pelikan. Lepe je jej prilepit neprerusovane vcelku pres stred kridla, trochu se tim zpevni u trupu dochazi k prerazeni kridla.
Zataceni koriguji zatim nakroucenim trupu pred vrhem.
Lepe by bylo vyztuzit zespodu trup napr. uhlikovou kulatinou 1,5 mm prumeru vtlacenou do nariznute drazky a po odzkouseni zalepenou ridkym sekund. lepidlem.
S relativne tlustyma odtokovyma hranama jsem nedelal nic. Samozrejme silou omotorovanim a osazenim servy se popisovane veci ponekud vyresi.
Snad tohle nekomu pomuze.
Zkusim jeste popsat upravy toho vetsiho z Lidlu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.11.2020 8:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Když byl syn menší,koupil jsem mu minisoliuse od Multiplexu.Není úplně nejlevnější,ale lítal skvěle a když syna omrzel,předělal jsem ho na elektro a"hrál" jsem si já. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.11.2020 8:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Lidl je nezničiteľný ozembuch, ale nikdy neletí rovno "donekonečna", ale to ani nie je potreba, lebo by uletelo. Kĺže ale parádne.
Ak chceš fakt také, čo plachtí a je aj dobre "samostabilizované", tak za mňa je to hádzadlo FENIX od rozpätia 80cm a vyššie. Tie malé FENIXY moc nelietajú.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.11.2020 9:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Děkuji za všechny rady. Tak jo, jsem ochoten připustit, že to z Lídlu lítá dobře ;-). Jestli je tak dobré, jako Lídlová japonská pilka, tak to musí být skutečně dobrý házedlo.

Dodatek: Ale vypadá to, že už jsou vyprodaná, tak bych to viděl na LM-Model. ...možná řeknete, proč s tim tak spekuluju, ...ale pro naše děti jsou potřeba 3 a ještě nějaké další rozdáme. Tak už to něco bude stát.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.11.2020 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Semo Lídl to má celosvětově jako periodu :lol: :lol: :lol: . Naskladňuje je jen 1x za rok kolem dne dětí.
Tehdy musí všichni postižení Lídlaři-Křečkaři :D namamonit zásoby na další rok.
Přesto si myslím že jsi vybral dobře ty Liborovi lítají skvěle jako házedla,...... jen nepřipomínají tak moc letadlo jak ta hračka z Lídlu.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.11.2020 15:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Dnes múže být aerodynamika skrytá před zraky lidí. Ale být tam musí.


Přílohy:
14484861_10209668314039889_7724708308744806871_n.jpg
14484861_10209668314039889_7724708308744806871_n.jpg
[ 87.17 KiB | Zobrazeno 8127 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz