Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 3:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
no pěkně ... i cena dosti příznivá - bude k vidění případně odběru na model hobby ???

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 8:49 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 318
Tato Andulka ve vzduchu ještě nebyla (jsem pouhý člověk).
Ale jak jsem již psal profil křídla a konfigurace byla již vyzkoušena na dvou modelech.
Jeden model šel komplet do ciziny a druhý model je EASY.
Model Easy má o cca 4 dm menší plochu křídla než Andulka, letovou hmotnost má 250 g.
Průměrná doba kombinovaného letu je 35 minut (baterie 3S cca 800 mAh) max. je prozatím 45 minut .
Na termiku reaguje velice dobře.
Pokud nasadím na přistání (bez motoru) ve výšce smrků (cca 35 - 40 metrů) tak podle telemetrie
s Easym z této výšky přistávám v rozmezí 2 - 3 minut. (za normálního počasí).
Tento model, křídlo a konfiguraci testuji (létám) cca od poloviny června letošního roku.
Nejenom proto u Andulky nečekám žádné záludnosti.
Andulka v této konfiguraci není soutěžní speciál. Rád bych, aby to byl solidní školní model.
Křídlo nejde postavit zkroucené. Proto normální létání s tímto modelem by dětem nemělo činit žádné potíže.
Ze zkušeností myslím, že letové časy z 50 m šňůry a za normálního počasí nepůjdou pod jeden a půl minuty.
Jakmile Andulku zalétám pokusím se o video (pomocník s kamerou není vždycky při ruce).

Další křídlo pro Andulku bude se stejným profilem křídla jako náš model kat. A3 Robin.
Ten létá z „ruky“ v průměru 30 vteřin.
http://www.mladykonstrukter.cz/stavba-modelu-letadel-praxe/robin/cs_CZ-46921.html
S třetím křídlem s profilem od pana Lněničky jsem ještě nelétal, ale do model hobby to stihnu.

Andulka bude určitě na model hobby, jak postavená tak ve stavebnicích.

Cena platí jenom pro kroužky ( přímá objednávka )

přeji hezký den
rh


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 12:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Na model hobby si tedy píší Váš stánek jako povinnou návštěvu a dáme o ni řeč 18.9. Mi začíná nový kroužkový rok tak nastíním situaci co a jak ;) Pokud by to tedy dopadlo tak bych si jednu vzal i pro sebe, samozřejmě počítám s plnou cenou. Dělám to tak už léta, když se na kroužku něco staví tak to stavím taky aby pak bylo vidět že to jde atd ;)

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 21:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 300
Bydliště: Liberec
Omlouvám se za zpoždění, ale nestíhal jsem a neměl jsem informace.

ANDULKA III, kterou stavěl STROHUR, jsem zpracoval na základě doporučení komise mládeže KLeMČR. Toto doporučení vzniklo při otevřeném zasedání komise ve Varnsdorfu v listopadu 2016. Na tyto otevřená jednání mají přístup i další vedoucí modelářských kroužků a další pozvaní hosté. Další takové jednání je předběžně plánované na 20.-21.10.2017 v Jihlavě. Organizátorem je Ing. Ivo Kornatovský, předseda komise mládeže KLeMČR. Komise mládeže nemá rozhodovací pravomoc, dává doporučení předsednictvu KLeMČR. V okamžiku, kdy jsem si v zápise z jednání předsednictva přečetl, že komise mládeže sice doporučila některé modely a více se nestalo, tak jsem položil členům komise dotaz, zda mám na Andulce pracovat a souhlasu jsem začal pracovat. Důvodem bylo to, že jsem chtěl vytvořit další model na kroužek a neměl jsem dobré zkušenosti se stavebnicemi F1H modelů a to jsme stavěli 3 ze 4 dostupných na trhu. Model vychází ze stavebnice ANDULKA II, plánku modelu KUMUL a plánků modelů konstruovaných na bázi ražených překližkových žeber z LMK Liberec.
Konstrukci jsem dělal tak, aby navazovala na již naše existují stavebnice laserem řezaných modelů: házedla DROZD a SLAVÍK, P30 MONTY I a MONTY II. Stavebnice házedel jsou stavěné v kroužku YMCA Liberec, LMK Varnsdorf a v německém Sebnitz (tam to jde z Varnsdorfu, možná jsem to zkomolil). Bylo vyřezáno 5ks prototypů z čehož 2ks létali na soutěžích: KP mládeže královehradeckého kraje , počasí bylo: Polojasno až jasno , vítr sz 4 – 6 m/s v nárazech 8 m/s, nalétaný výsledek 397s, KP jihomoravského kraje, počasí: polojasno, vítr SV 1-4 m/s byl nalétán čas 456s, Jarní ústeckoorlická, počasí: jasno, vítr mírný, teplota 22 – 25 stupňů C, výsledek 386s. Další prototyp byl nechán ve stavu před zabroušením a potažením, byl ukazován na soutěžích a na setkání vedoucích modelářských kroužků v Kopidlně. V současné době je dokončen a bude létat. Další kus byl postaven STROHUREm, který je bude stavět na kroužku YMCA Liberec. Cena 5ks prototypů vyšla na 800,- Kč/ks. Na základě letových zkoušek a předložené ceny se rozhodli LMK Varnsdorf (5ks), LMK Vilémov (5ks) a YMCA Liberec (10ks) stavebnice koupit. Realizace začala druhý týden srpna 2017 a stavebnice budou předané v půli září. LMK Varnsdorf zvažuje další výrobu.
Po svazové linii, model bude prezentován na zářiovém jednání a poté se uvidí. Zatím je dohodnuté to, že za práci a prototypy chci jen to, že zdrojové data a výrobní podklady mohou být zveřejněny na stránkách KLeMČR, pokud klub zadá výrobu, pak výrobce nemá výhradní výrobní práva a jiní si mohou model vyrábět také. Další informace dám na fórum po dokončení výroby 20ks stavebnic a
zasedání klubu.
Ohledně dostupnosti řezání laserem. Já řežu balsu na dvou místech a vím o dalším. Pokud mám zprávy od jiných vedoucích, lze najít řezání balsy, někteří řezači odmítají modelářskou překližku. Doufám, že vylétla první vlaštovka v podobě FABLAB Brno (https://www.fablabbrno.cz/), což je klub vybavený technologií pro high-tech kutily a že se rozroste na celé hejno po celé republice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 4:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Hiesbok píše:
...... (autorizace - zámky v nosníku , odtokovce i náběžkách) . Atd..
...

Jako... tyhle prvky v modelařině asi tak 100 let a ještě o 1000 roků dřív v obyčejné truhlařině používané někdo za peníze nějak autorizuje? Tím myslím ten autorizační orgán, že vůbec přijme takovou přihlášku? 8O

Chtěl jsem nabídnout výpomoc s tou překližkou, běžně frézuji od 0,3mm po 10mm ale takhle... To jsme už jako v Americe kde kráva politá horkým kafem vysoudí majlant místo toho aby jí někdo po pravdě řekl že je kráva... :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 15:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Zdravím všechny co to ještě baví ,
Po přestávce kdy jsem lakoval a vyráběl drobotinu na trup jsem se dostal k PC.
Rozpitou červenou jsem zamaskoval modrým pruhem a vypiloval sedlo výškovky a dorazy směrovky a výškovky z kousku duralu , /jsem na to ulítlej/ děti to vysřihnou z kousku překližky a nosníku , doraz směrovky z tenkého plechu , Možná ještě trochu snížím váhu opilováním a po zalétání zkrátím šrouby M1,8 směrovka a M2 výškovka . Vypadá to pracně ale strávil jsem na tom cca 1hodinu , bez CNC jen s pilkou a pilníkem .


Přílohy:
P1010331.JPG
P1010331.JPG
[ 125.87 KiB | Zobrazeno 4656 krát ]

P1010335.JPG
P1010335.JPG
[ 82.49 KiB | Zobrazeno 4656 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 16:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Sestaveno vyváženo , chybí pouze vlečný háček , o víkendu jsem chtěl zalétávat ale příroda rozhodla jinak .


Přílohy:
P1010334.JPG
P1010334.JPG
[ 95.5 KiB | Zobrazeno 4638 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: sob 02.09.2017 9:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Vypiloval jsem vlečný háček , musel jsem předvrtat hlavici pro použité čínské vruty. Mechanika směrovky zapojena až oschnou meze jde se na zálet.
Diskutuje se zde konstrukce také konstrukce křídla kterou jsem popsal v záchvatu stavění stroze a kvalita fotek také byla nic moc .
Krycí kořenové žebro letecká překližka 1,5mm laser díl
Kořěnová žebra letecká překližka 1,5mm laser díl
žebra balsa 2mm laser díl
žebro spojení ucha balsa 5mm laser díl
náběžka sendvič spodní díl balsa 1mm /vylaserovaný díl s drážkami pro žebra /
střední díl smrk nosník 2x5mm
horní díl balsa 4mm / vylaserovaný díl s drážkami na žebra /
hlavní nosník 3x8 nastojato smrk lišta
pomocné nosníky 2x2mm smrk lišta
odtokovka balsa 4x15 mm /laserovaný díl s drážkami na žebra/


Přílohy:
P1010335.JPG
P1010335.JPG
[ 78.53 KiB | Zobrazeno 4521 krát ]

P1010338.JPG
P1010338.JPG
[ 70.19 KiB | Zobrazeno 4521 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: sob 02.09.2017 21:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Výhoda sad jednotlivých /kroužkových/ dílů
Před 4 lety na soutěžii desetiletá holčina po navíjení gumy do P30 hodila navíjedlo tak neštastně že rozdrtila 3 výškovky v krabici.Tehdy jsme se druhý den sešli na kroužku , vzali záložních sad díly a další sobotu se opět lítalo, Pak se nechali vypálit jen díly na výškovky , ale nevím zda to lze takto udělat i jako výrobce.
Jinak se dlouho trápím se nad jednoduchým unašečem na F1G ,děti to ted létají ale unašeče nejsou .Tam je pole neorané a p. Hiesbok díky Sparrow má náskok. Ale možná je to slepá ulička ,kdo ví.
Jinak když české kroužky musíte dotovat a nemají odběry proč se tolik rozčilujete.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 9:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Když mi podruhé zmizelo táhlo výškovky v uhlíkové trubce udělal jsem ůpravu koncové části trupu.

Na zaklouzávání mám poněkud drastickou metodu klouznu několikrát model proti cca 20 mertů vzdálenému živému plotu ,
vícektát se mi to vyplatilo a objevil jsem tak něco poddimenzovaného nebo špatně slepeného , stejně jako dnes , upadlo ucho , Šetřil jsem moc epoxidem a nevyplatilo se mi to.


Přílohy:
P1010336.JPG
P1010336.JPG
[ 50.91 KiB | Zobrazeno 4519 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 20:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Zálet zpočátku proběhl v pohodě ,foukaly cca 2metry stačilo doladit výchylky směrovky , a potlačit výškovku . Problém nastal když přestalo foukat , nezkušený pomocník mi Andulku hodil já se to snažil uběhnout a strhnul jsem ji k zemi . Skončilo tvrdým přistáním na záda s ulomeným uchem .
Praskla 5mm balsa ve spojení středu a ucha , popravdě jsem to čekal , balsa sice byla vybraná tvrdší ale přesto je křehká .
Vystřihl jsem tedy V spojky z 1mm překližky a z obou stran přilepil na hlavní nosník .


Přílohy:
P1010341.JPG
P1010341.JPG
[ 98.74 KiB | Zobrazeno 4508 krát ]

P1010339.JPG
P1010339.JPG
[ 210.04 KiB | Zobrazeno 4508 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 20:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 300
Bydliště: Liberec
A praskne Ti to za spojkou. Už před 37 roky Ti instruktor tlouk do hlavy, že když to má prasknout, tak tam, kde chceme. Přijď ve středu do hospody, on Ti to rád připomene. Pravdou je, že jsme při broušení spojovacích žeber brečeli, jak byla ta balsa tvrdá a smirek na brousítku byl na h...o.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 20:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Tak velká rána to nebyla aby to prasklo. Měl jsi jet zalétávat se mnou , a já už to taky neuběhl.
Dětem se to stane často , aspon u dětí z V. letos na Rané to bylo časté , a Vosy to vydržely .
Jinak první let byl i se striptýzem , zapoměl jsem si utáhnout pásek a spadli mi džíny až ke kolenům. :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 5:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Mohu poprosit o názor ostatní kolegy sledující toto forum jak by řešily spojení křídla - ucho ,
složení nosník je 3x8 nastojato.
náběžka sendvič balsa 1 mm + smrk 2x5 + balsa 4mm.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 10:44 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Osobně bych tam nechal balzu. V dnešní době sekundových lepidel je to rychlá oprava. Přiznávám, že netuším jak je to s výdrží potahu.

Vlákno jsem pročistil. Původní jsem si zálohoval. Některé příspěvky jsem i editoval, aby měli vztah jen k modelu. Pokud by někomu jeho příspěvek chyběl, tak mi neváhejte napsat, zašlu.
Díky za pochopení


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz