Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2010 3:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
u té originální je 8\4 takže jsme dělaly dvě lišty 4\4 k sobě a plynule ke konci zůžení :D

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2010 4:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
tak ještě teda k řešení trupu u origo kariny - špička je z Topolu 4mm který navazuje na balsu č.5 a pak je onen nosník bohdal - na horní straně trupu je smrková lišta 2/5 a teď boky trupu v plánu je napsáno že bočnice na špicii jsou z duralu 1mm což se mi teda jako zdá divný hned za bočnicema je brzdná klapka o který do dneška nevim jak bch ji jako měl sestrojit takže ji neděláme ale možná by jste ji někdo mohl mít na svojem házedle a poučit mě já to předám dál na kroužek :-) a za brzdnou klapkou je trup přes celou nástavbu olaminovaný - pokud by se udělal takhle origo musí neskutečně držet :D

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2010 9:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2007
Příspěvky: 278
Klapky na čumáku házedla nemám, ale Vlado mi to ukazoval přímo na Karině. Klapky jsou dvě, po obou stranách trupu. Když se na klapku koukneš zepředu, je ohnutá do U - nahoře a dole je pacička s dírou, těmi prochází struna - otočný závěs. V trupu (v balse) je zhruba v 1/3 délky klapky (odpředu) kousek struny - asi je ohnutá do rozevřeného U - když klapku zavřeš tak mírně pruží.
Při přípravě omotáš klapky gumou, která je drží u trupu a dole pod gumu dáš doutnák. Po přepálení ta U pružina klapky mírně rozevře a zbytek už vykoná proud vzduchu - klapky se otevřou a model přechází do střemhlavého letu.

Důležitý je tvar klapky vzadu, tam kde je závěs. osa otáčení je posunuta za zadní hranu klapky - tím docílíš toho, že se otevřená klapka zarazí o bok trupu a zůstane otevřená.

Sám jsem používal jako D/T klapku na odtokovce křídla - podobný výsledek, model jde skoro střemhlav k zemi. Pozor - moc velká klapka stáčí model až na záda.
Aby při dotyku se zemí nedošlo k odlomení křídla, dělám hlavici tak, že k balsové hlavici přilepím smrkový nosník ocasních ploch a to celé z obou stran polepím balsou 0,8 až 1 (podle tvrdosti) s léty na výšku. Možná by to stačilo v kroužku dětí jako jednodušší varianta olaminování hlavice a smrku nahoře. V přední části je místo balsy 1mm překližka.

Snad je to odpověď na to, na co jsi se ptal.
Mirek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2010 9:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2010
Příspěvky: 284
Obrázky: 3
pridam aj ja cosi
trup robim jednoducho
z bazly 5mm ,vpredu z nejakeho tvrdsie dreva spicka na miesto s olovom
nalepim ruru zadnu
potom na astralon(folia 0,2-0,3mm) nalaminujem zbytky uhliku a to na pravu a lavu polovicu
neham zavednut epoxyd
potom to pricapim z boku na ten balzovy trup
dam este na to styrodurove 5mm pasky a cele to stiahnem dokopy cim polepim trup zboku uhlikom
rozoberem to a zabrusim tvar trupu ,urobim uhol nabehu a je to
na 600mm rozpatie trup ma 10-12g komplet!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Determatizátor u házedla
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2010 19:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
MirekZ píše:
Klapky na čumáku házedla nemám, ale Vlado mi to ukazoval přímo na Karině. Klapky jsou dvě, po obou stranách trupu. Když se na klapku koukneš zepředu, je ohnutá do U - nahoře a dole je pacička s dírou, těmi prochází struna - otočný závěs. V trupu (v balse) je zhruba v 1/3 délky klapky (odpředu) kousek struny - asi je ohnutá do rozevřeného U - když klapku zavřeš tak mírně pruží.
Při přípravě omotáš klapky gumou, která je drží u trupu a dole pod gumu dáš doutnák. Po přepálení ta U pružina klapky mírně rozevře a zbytek už vykoná proud vzduchu - klapky se otevřou a model přechází do střemhlavého letu.

Důležitý je tvar klapky vzadu, tam kde je závěs. osa otáčení je posunuta za zadní hranu klapky - tím docílíš toho, že se otevřená klapka zarazí o bok trupu a zůstane otevřená.

Sám jsem používal jako D/T klapku na odtokovce křídla - podobný výsledek, model jde skoro střemhlav k zemi. Pozor - moc velká klapka stáčí model až na záda.
Aby při dotyku se zemí nedošlo k odlomení křídla, dělám hlavici tak, že k balsové hlavici přilepím smrkový nosník ocasních ploch a to celé z obou stran polepím balsou 0,8 až 1 (podle tvrdosti) s léty na výšku. Možná by to stačilo v kroužku dětí jako jednodušší varianta olaminování hlavice a smrku nahoře. V přední části je místo balsy 1mm překližka.

Snad je to odpověď na to, na co jsi se ptal.
Mirek

ta klapka je na plánu rozkreslená že by to funguvalo jen takhle jednoduše ???? já jsem teda determák nikdy neudělal - je fakt že jsem toho už hodněkrát litoval ale u nás v klubu to nikdy nebylo nějak tradicí tekže maximálně co jsem viděl byla gumička která drží olovo který po přehoření vypadne a model se rozhoupe přijde mi to jako zajímavý téma do budoucna .......... :D

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz