Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Elektrolet Rytmus Mini
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2008 18:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
Plánuju pořídit si další éro do sbírky, elektrovětroně s rozpětím do 2m. Bude to můj první větroň pro rekreační poletování. Rád bych, aby byl dobře létavý a hlavně pevný, mohl jsem s ním přistávat takřka kdekoliv, třeba do pole.

Padl mi do oka Twister II od LS

http://lsmodel.wz.cz/twister_II.html

Jaký máte názor na toto éro, splní moje představy nebo mi doporučíte jiný větroň od LS ?


Naposledy upravil Jirak dne sob 02.02.2008 22:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2008 19:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2004
Příspěvky: 202
Bydliště: Praha 6 Řepy Letiště: Vypich, LMK Kladno Velká Dobrá, kanál č.88 na 40MHz
Tak tu první část to splní určitě - od Leoše pěkně létá většina letadel.
To druhé bych už tak dobře neviděl. Jestli chápu dobře, tak potřebuješ sednout v podstatě kamkoliv a to myslím Twister rozhodně nezvládne.
Lakované křídlo i když se to nezdá má docela choulostivou náběžku, trup z gondoly a uhlíkové trubky je pěkný, ale neni tak pevný jako když je z jednoho kusu, na a úplně nejchoulostivější jsou ty ocasky ( je velice snadné je celé utrhnout od té trubky). Tady bych rozhodně volil ocas do T.

Jinak ale žádné letadlo neni dělané na rány a každé přistání mimo vhodnou plochu je spíše malá havárie ( tudíž velká pravděpodobnost, že to něco odneslo) - možná zkus najít lepší plochu :-)

_________________
Moje modely:
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=69


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2008 21:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Na pristavani do oranice opravdu asi zadneho vetrone nenajdes. Bud je to neco bytelnyho, ale to je zase vetsinou dost tezky (dvoumetrovka kolem 1.5-1.8kg) a ta setrvacnost umi nadelat velkou paseku. Nebo je to neco krehciho lehouckyho, co sice pristava krokem, ale jak pise Viktor, nabezka nebo ocas dostava zabrat od kazdyho klaciku a kaminku.

Ja mam pro tyhle ucely tohodle vetrone - http://galerie.rcserver.cz/index.php?action=dtl&id=62
je lehouckej, takze pristavaci rychlost minimalni (kdyby mel brzdy bylo by to jeste lepsi) a porizivaci cena taky nizka, takze se o nej ani moc nebojim. Ale do trni, kameni nebo na strniste bych radej taky nepristaval.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09.01.2008 8:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2006
Příspěvky: 1289
Bydliště: Mělník
Já mám Fazera 2 od Petra Flídra z Třemošné. Lítá naprosto perfektně a vydržel docela dost. Zajel jsem s ním třeba na přistání pod zadní kolo u auta tak, že nešel vyndat. Musel jsem odjet autem a odnesl to maličko vrásčitý potah na náběžce. Přežehlení - a je jako nový. Lítám s ním rok a jsem absolutně spokojen.

_________________
Spíš lítač než stavěč...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09.01.2008 8:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2007
Příspěvky: 339
Bydliště: Senica
Ja niekedy pristavam do oranice s FILIP600,
jasne, ze musi byt SOP a VOP T a spodok trupu som
polepil lepiacou paskou pretkanou skelnou tkaninou.
Pristavat sa k nohe neda, ale vzdy sa snazim co najviac
spomalit a tesne nad zemou poriadne pritiahnut.
Na letisko mam daleko a obcas mi "moje" treningove
pole pooru. Blato na vrtuli a podobne kusky su samozrejme.

:D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.01.2008 20:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
díky všem za rekaci, odnáším si z toho doporučení ocasu do T.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2008 9:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Zaujalo me na modelbazaru par docela peknejch modylku z tyhle kategorie, kdyztak na to mrkni -

http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/149329/smazat/
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/148640/smazat/
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/148232/upravit/
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/147662/smazat/

Hlavne ty prvni dva se mi docela libej.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2008 10:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
Abu:
Pekné modely, už som na ne pozeral a mám ich aj v notýsku.

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2008 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
to abu: díky, nejvíc mě zaujal Rytmus mini od VH Model. Jaký bys do něj doporučil pohon a serva ?

Do větroňů jsem nejvíc viděl dávat HS-81, nahradil bych je čínou HXT 9320MG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2008 22:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
No, jednak to ero tam neni primo MiniRytmus, ale ma z nej jen trup a kridlo je staveny. Je to trosku bastlik, ale muze to litat dobre.

K tem servum - to se da tezko takhle na dalku rict. Jakou maji vuli v prevodech? A jakou budou mit po pul roce?? Jak presne se vracej do neutralu? A i kdyby tohle vsechno splnovaly tak vidim jeste jeden problemek - jsou tlustsi (13mm) nez Hs-81, u takhle malyho era ten milimetr navic muze hrat roli - muzou couhat s kridla ven :( A jsou i zbytecne tezky. Spis bych tam dal neco kolem 12-16g a na kridylka co nejplacatejsi (11-12mm). Kovovy prevody jsou u takovyho prska taky zbytecnost.

Pohon, no zalezi na vaze a jak moc svizny to ma bejt, rekl bych tak od 120W do 250W (tzn pri napajeni z triclanku lipol v realu odber motoru 12-25A, ne nejaky neverohodny udaj s W nakonci, ktery ted vyrobci motoru radi uvadeji aby ohormili zakaznika). Asi nejakou mensi obezku (aby se vesla do cumaku), hmotnostne tak 55 - 85g a prislusne kv nekde kolem 1000 aby vysla rozumne velka vrtule (10x6 nebo podobna + - 1 palec)

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.01.2008 16:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
Abu píše:
neni primo MiniRytmus


to je pravda, ale právě tenhle inzerát mě donutil mrknout na stránky VH Model a jejich éro Rytmus Mini. Našel jsem ještě verzi s rozpětím 2m, na webu ji sice nemají, ale dle webu existuje. Bude pro mě přínosem 2m verze proti 1.6m, když je to můj první větroň ?

Abu píše:
Pohon, rekl bych tak od 120W do 250W,hmotnostne tak 55 - 85g a prislusne kv nekde kolem 1000 aby vysla rozumne velka vrtule (10x6 nebo podobna + - 1 palec)


mám tu jeden nevyužitý Dualsky XM3530CA/14, 1000kv, 74g, dop. 14A, ten by mohl stačit na 1.6m Rytmusu. Na 2m to bude asi málo :cry:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.01.2008 22:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
No ohledne tech Rytmusu, 2m jsem videl litat, chodi celkem slusne, ale je to uz docela velky a tezky ero, vlastne stejna kategorie jako Ion. Aby to pekne litalo, tak to vyjde tak na 1.5 - 1.7kg a pohon aspon 400W. Ve vzduchu se tyhle stroje chovaj vetsinou dobre, ale ta vetsi vaha se projevi treba pri pristani. Pokud nebudes mit pekne rovnou travnatou plochu ale nejakou hrbolatou louku s ruznejma kerikama, tak to muze byt problem.

Rytmuse 1.6 jsem litat nevidel, ale predpokladam ze to bude podobne jen v mensim. Prazdny to ma 550g, to bude letova tak 1kg nebo vic. S motorem kolem 150W slabota. Do toho tvyho by ale slo klidne pustit vic, 20A snese dlouhodobe (max 24A po dobu 15s), to je kolem 200W. Dualsky nastesti tyhle udaje udava pomerne seriozne a motor to vydrzi.
Ale stejne si myslim ze to ero bude trochu tezky. Rozhodne to nebude pomaly klidny termicky vetron. Pokud chces neco rychlejsiho obratnejsiho, tak by to asi slo, ale ten pohon bude podle me na hranici. Mozna bude problem s vyvazenim (lehkej motor), pokud tam budes davat Lipolky, nevim jak moc dlouhej to ma cumak.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.01.2008 22:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
OK, DualSky zustane jeste chvili u ledu. Pro 1.6m mě na UH zaujaly oběžky turnigy, tahle

Turnigy 2217 20turn 860kv 22A Outrunner

bude asi ještě slabá, ale tohle by mohlo odpovídat tvému popisu

TR 35-42C 1100kv Brushless Outrunner (Eq: 2820)

co myslíš ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.01.2008 22:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Tahle velikost (Axi 2820) uz je do 1.6m mozna zbytecne velka (ty uz se davaj do dvoumetrovek a se 400-500W to docela frci), lepsi by bylo to co si tam mel predtim ;-) tzn ekvivalent Axi 2814 = TR 35-36C 1100kv
S vrtuli 10x6 a ticlankem to bude brat tak 20-22A, s 11x7 to pujde ke 30A (odhadem) a uz by to mohlo docela pelasit nahoru. Jen vybrat baterky ktery to snesou.

Uz jdu spat, dobrou noc.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.01.2008 23:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
aku mám HiM 2200mAh 25C, takže do ~30A je to v pohodě. Díky moc.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz