Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plán větrone Asterix
PříspěvekNapsal: čtv 21.04.2022 14:24 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Larch_CZ píše:
Myslel jsem to tak že kdyby kategorie RETRO větroně byla do roku 1985, pak by se soutěže mohl zúčastnit i s modelem Asterix. Je toto vysvětlení dostatečné ?


Tak zaloz kategori i" Asterix" a je po problemech. :lol: V prubehu let si soutezivci vytvareji vselike kategorie jako na bezicim pasu , aby meli zrovna prave tu svou co by se jim z ruznych duvodu hodila. :wink:

Tys nebyl u toho, kdyz kluby SAM zacali vznikat v nasich krajich tj. Cechy, Morava, Slovensko? Pokud ano , porovnej zacatky se soucasnosti , kam to kluci dotahli... v tom chces pokracovat?

Jsem nadobro vyleceny... kdyz chci ero mimo stavajici pravidla, nebo je nehodlam respektovat , tak ho postavim a litam s nim. Nepotrebuji k tomu zadny klub a pravidla.

Kdyz bych mel nutne potrebu lezt na bednu ( bylo i u mne takove obdobi , cca 20let) ,tak se nasackuji do kategorii s funkcnimi pravidly, nebo vytvorim nova a podam prihlasku prislusne instituci at je schvali...sak hyn sa hukaze. No problem, none? :)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Plán větrone Asterix
PříspěvekNapsal: čtv 21.04.2022 14:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 16.8.2018
Příspěvky: 95
Bydliště: Kladno
Děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plán větrone Asterix
PříspěvekNapsal: čtv 21.04.2022 18:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
V tom tě asi zklamu, myslím.že to bylo 1982. Zkusím se zeptat táty, který ho vlastní, já jen stavěl a navrhoval úpravy. Byl jsem tehdy na gymplu, použitá souprava byla Acoms AM 27.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plán větrone Asterix
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2022 13:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Jen si pamatuji, že jsem si za 80 kaček přinesl domů z papírnictví krabici plnou špejlí :lol:

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plán větrone Asterix
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2022 17:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Asterix byl můj první RC model vůbec.Demola a 2x ST1 bez pohonu.Protože Tx Modela/stříbrná/ byl od výroby nepoužitelný zmetek dostal Asterix Futabu Attack FP-4NBL a na pylon Junior 2GFS s ovládaným karburátorem.Naučilo mě to lítat než jsem to s násobky G přehnal a rozlomil křídlo.Rád vzpomínám a tuhle stavebnici vzhledem k době vzniku považuji za jednu z nejlepších co u nás kdy byla vyrobena. :!: :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plán větrone Asterix
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2022 7:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Štvala mne výroba výškovky. Nahrubo se lepila z lišt a pak se brousila do profilu. Což z balzy jde celkem dobře, ale z tvrdých lišt to není nic zábavného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plán větrone Asterix
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2022 8:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
zdzd píše:
Štvala mne výroba výškovky. Nahrubo se lepila z lišt a pak se brousila do profilu. Což z balzy jde celkem dobře, ale z tvrdých lišt to není nic zábavného.

Asi jsem to měl jinak.Základ byl rám se smrku a na ně zvrchu a ze spodu balsová čtvrtžebra.To se brousilo dobře.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plán větrone Asterix
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2022 9:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 143
Plán na Asterixe mám také, akorát bych musel trochu hledat :-) je to hrozně let. Výborné letadlo, se kterým jsem se naučil létat na svahu, do té doby jsem provozoval Juniora z Modely, Štíra a Siria (motorák) od Fary vesměs řízené Marskou. Do Štíra a Asterixe jsem koupil tříkanál Modelu (vysílač přijímač a asi hnědé Futaby). Když tady čtu hrozné zkazky o Modele - demole tak já si na Tyto soupravy nemohu naříkat. Za všechny rány s modely co kdy byly vždy mohl lidský faktor - ruce, kykslé nedobité baterky, "vakly" ve spojích a různý jiný šlendrián, nanejvýš chrastily potenciometry ve vysílači a tím trochu škubaly serva, ale to dělaly i kapitalistické soupravy. A když jsem mnohdy po ráně slýchal nadávání nad Modelou, že je to křáp a pak bylo vidět v havarovaném modelu vnitřní instalaci bylo mi to jasné. Nikdy jsem nelétal soutěžně, ale vždy pro radost, takže nemohu posoudit jak se rádia chovala ve větším rádiovém šumu na soutěžích, nás se na mezi za městem scházelo tak pět, šest kamarádů mnohdy ani to ne. A v těchto podmínkách se radia chovala dobře.
Co se doby vzniku Asterixu týká byl to rok někdy 1985 až 1988 tehdy se v Modeláři objevil test modelu (Mo 2/1987) a na základě toho jsem to koupil a začal provozovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plán větrone Asterix
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2022 10:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
blembondo píše:
Asi jsem to měl jinak.Základ byl rám se smrku a na ně zvrchu a ze spodu balsová čtvrtžebra.To se brousilo dobře.


Máš pravdu, pamatoval jsem si to blbě. Teď jsem vyhrabal plán a pásky jsou z balzy. Ale opravdu prosté pásky, profil se z toho musel od ruky vysochat tím šmirglem. Což mne kakalo a proto jsem si to zapamatoval jako nějaký problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plán větrone Asterix
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2022 10:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Tato verze byl odpad.Nefunkční koder s teplotním driftem.
https://img21.rajce.idnes.cz/d2103/1/18 ... .JPG?ver=6
Tato verze byla lepší i když ne dokonalá.
https://img21.rajce.idnes.cz/d2103/1/18 ... .jpg?ver=6
Když Modelu převzalo Ceto tak jsem tam ten krám poslal.Nespravili nic a tím u mě vyhrála Futaba na dlouhá léta.
Pro zdzd...
Na broušení to nebylo ideál ale patřilo to k věci. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plán větrone Asterix
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2022 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
blembondo píše:
Tato verze byla lepší i když ne dokonalá.
https://img21.rajce.idnes.cz/d2103/1/18 ... .jpg?ver=6

Taky měla teplotní drift neutrálu ale šlo ho snadno dokompenzovat termistorem 4K7/20st/C v sérii s trimrem cca uprostřed desky kodéru. Pak se mezi 0 a 45 st. C. ani nehnula. Zkoumáno osobně v termokomoře u tehdejšího mýho zaměstnavatele.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz