Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lf 107 Luňák, 5,2 m
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 12:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.7.2017
Příspěvky: 23
Ahoj všem,
připravuji svůj zatím nejvetší model větroně Luňák, rozpětí 5,2 m, váha kolem 16 kg. Měl jsem Luňáka a Foxe o rozpětí něco přes 3 metry, takže zkušenosti nějaké jsou. Ještě dodám, že Luňaka celkově renovuji a je z produkce Strouhal model.Stáří modelu odahaduji tak na 15 -20 let. První věc, kterou řeším, jaký potahový materiál zvolit, buď Oracouver nebo folie Hobbyking? Stěmi z Hobbykingu zkušenost mám, nejsou asi špatné, přesto nevím, zda takto velký model potahovat těmito foliemi. Dále serva, na křidélkách ( celkem 4 serva ) byli graupnery C507, ty bych rád vyměnil, výškovka nějaké Jumbo servo od Graupnera, kabeláž vyměnit/ nechat ? Když už strhávám potah, nemáte nějako zkušenost s dýmovnicemi na konce křídel ? princip, kde koupit. Postupně, pokud bude zájem, budu přidávat fotky z renovace. Otázek mám víc, zatím takhle úvodomem asi stačí. Přikládám foto, díky všem za odpovědi.


Přílohy:
Resized_20170813_173839.jpg
Resized_20170813_173839.jpg
[ 47.27 KiB | Zobrazeno 5845 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lf 107 Luňák, 5,2 m
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 9:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Ahoj,
potahy z HK špatné nejsou, tak bych se vůbec nebál Luňáka tímto potáhnout. Problém možná bude v odstínu. Osobně, pokud budeš létat i akrobačku, dal bych na výškovku na každou půlku vlastní servo, kabeláž bych také vyměnil. Plánuješ, že éro bude létat dalších min. 10 roků, tak když děláš generálku, tak i vyměnit kabeláž. Na křidélka, bych dal třeba hs-475hb, jsou to skvělé serva, jak do motoráku, tak i do větroně. Pokud budeš chtít dát kovové, tak třeba 625mg, ale jsou to serva starší konstrukce, dnes seženeš i lepší za stejnou cenu. To jumbo servo bych dal na směrovku na lanovody, klasika.


Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lf 107 Luňák, 5,2 m
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 9:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
misamltr píše:
Ahoj,
potahy z HK špatné nejsou, tak bych se vůbec nebál Luňáka tímto potáhnout. Problém možná bude v odstínu. Osobně, pokud budeš létat i akrobačku, dal bych na výškovku na každou půlku vlastní servo, kabeláž bych také vyměnil. Plánuješ, že éro bude létat dalších min. 10 roků, tak když děláš generálku, tak i vyměnit kabeláž. Na křidélka, bych dal třeba hs-475hb, jsou to skvělé serva, jak do motoráku, tak i do větroně. Pokud budeš chtít dát kovové, tak třeba 625mg, ale jsou to serva starší konstrukce, dnes seženeš i lepší za stejnou cenu. To jumbo servo bych dal na směrovku na lanovody, klasika.


Michal

Kedze to je akrobat, tak tie 475/485 su k nicomu. Pomale a slabe. Odporucam tah aspon 10kg rychlost pod 15 a kovove.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lf 107 Luňák, 5,2 m
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 17:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Jasný, ale já tyto serva používám ve vlečné a ve všem možným a síly mají dost. Samozřejmě nemám půlmetrový páky od serv, jak je to v dnešní době 3D zvykem. Snažím se vždy táhlo dát co nejblíže k ose otáčení serva. Na rychlost jsem nikdy nehleděl. Není to 3D, tak opravdu není třeba vysoké rychlosti a do luňáka rychlé servo, k čemu. Můj názor.


Dají se koupit super serva za super cenu, stačí mu jen poradit jaké. Já jsem svůj typ zkusil navrhnout.



Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lf 107 Luňák, 5,2 m
PříspěvekNapsal: pát 08.09.2017 19:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.7.2017
Příspěvky: 23
Díky. No s tou výškovkou nevím, dát 2 serva dozadu by znamenalo zásah do výškovky , vymýšlet závěsy pro táhla atp, teď tam nam uhlíkové táhlo s ocelovým drátem, což se mi zdá dobré a spolehlivé, ale zvažuji a dve serva dozadu. Znamenalo by to i dát zase trochu zátěže navíc do čumáku.Jinak souhlas, rád bych, aby nodel složil alespoň 10 let.Nemate zkušenosti s lakováním trupu? Jestli se někdo nezabývá přímo modely? Jinak model planuju na létání akro:).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lf 107 Luňák, 5,2 m
PříspěvekNapsal: pon 25.05.2020 20:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.6.2012
Příspěvky: 54
Ahoj
Jak pokračuje tvúj projekt Luňáka??

Raďas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lf 107 Luňák, 5,2 m
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2020 9:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.7.2017
Příspěvky: 23
Dávno dokončeno, zalétáno..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lf 107 Luňák, 5,2 m
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 21:58 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.6.2012
Příspěvky: 54
Tak to je super. Jaké jsou letové vlastnosti?
Nedal bys sem pár fotek?

Raďas


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz