Switch to full style
Dřevěné dvoumetrovky startované gumicukem. Modely řízené jen směrovkou, výškovkou a brzdícím štítem. Kategorie snadno dostupná a velmi vhodná pro kroužky a mládež.
Odeslat odpověď

Re: KIWI - F3RES

pon 07.10.2019 20:52

Tak stavba zahájena... :)

Ako je už asi tradícia tu začína sa krabičkou balastu :D. Nasledujú chvostové plochy, trup a krídla. Zatiaľ som sa dostal po začiatok budovania trupu... :)
Přílohy
20191006_140039.jpg
Obsah balíčka na stole :)
20191006_145225.jpg
Balastová krabička :) A moje lepidlo.
20191006_153413.jpg
Príprava chvostových plôch
20191006_160653.jpg
20191006_192037.jpg
Lepenie bočníc trupu
20191007_200406.jpg
Prilepenie preglejkovej výstuhy bočníc (pod záťažou :) )

Re: KIWI - F3RES

úte 15.10.2019 8:28

Zdravim,

mam otazku ohladne prechodu nite (ovladanie SOP) cez trup - kde ju vyviest von? Tesne pred SOP pomnocou nejakej trubky alebo tak aby isla od serva bez "obluka" priamo ku smerovke ?
V tom druhom pripade mi to vychadza ze by mala ist von za kridlom tesne pred "zlomom" na chrbte trupu takze by ta nit bola dost velku cast mimo trupu...

Dakujem za rady.
Alex.

Re: KIWI - F3RES

úte 15.10.2019 9:12

Niť vede normálně celou délku trupem, serva jsou zalepená v trupu co nejníž (můžou se dotýkat dna trupu) a i kdyby se v zadní části trupu niť dotýkala horního potahu trupu, tak se nic neděje. Niť potom vedle pevné části SOP vyleze zářezem z trupu ven k páce.

Re: KIWI - F3RES

úte 15.10.2019 10:30

TomHlavinka píše:Niť vede normálně celou délku trupem, serva jsou zalepená v trupu co nejníž (můžou se dotýkat dna trupu) a i kdyby se v zadní části trupu niť dotýkala horního potahu trupu, tak se nic neděje. Niť potom vedle pevné části SOP vyleze zářezem z trupu ven k páce.


Dík Tomáš :)

Re: KIWI - F3RES

úte 15.10.2019 11:22

S dotykem trupu to pak musí mít docela odpor.

Re: KIWI - F3RES

úte 15.10.2019 11:55

Pružinka bude stejně dělat protitah, takže nějaké případné tření nitě o balsu je v tom celku úplně zanedbatelné. Niť určitě nebude dělat větší odpor než třeba drát v bowdenu, asi nebudou použita nějaká mikro 1g serva, takže toto fakt není potřeba řešit.

Re: KIWI - F3RES

úte 15.10.2019 12:12

Budú tam 9g serva s kovovými prevodmi takže s prípadným odporom nite voči trupu si hlavu nerobím, bude to OK. :)

Re: KIWI - F3RES

úte 15.10.2019 12:23

Ok

Re: KIWI - F3RES

úte 15.10.2019 21:43

Kostra trupu takmer hotová...
Přílohy
20191015_193900.jpg

Re: KIWI - F3RES

čtv 17.10.2019 9:31

Ahoj, mohl byste prosím někdo napsat jaká je cca hloubka křídla u Kiwiho. Ještě ho nemám, ale chystám si na něj desku, na které budu stavět. Díky.

Re: KIWI - F3RES

čtv 17.10.2019 10:29

Hloubka křídla je 220 mm u kořene

Re: KIWI - F3RES

pát 18.10.2019 7:44

zde je pro představu detail průchodu lanka trupem ven.
Nic na tom není, prostě zářez Dremlem s tenkým kotoučem. Na tenký drát kapičkou CA přilepím niť a protáhnu zářezen od SOP až do kabiny, odtrhnu, navážu koncovku našroubuji vidličku a hotovo.
Přílohy
IMG_20191017_151807.jpg
IMG_20191017_151824.jpg

Re: KIWI - F3RES

pát 18.10.2019 8:07

Už jsem to tu psal - pokud má někdo proti niti "bytostný odpor", tak použijte na VOP i SOP bowden. Dejte tam vnitřní trubku lanovodu a do ní běžně dostupný (třeba Pecka) uhlík 0,8mm. Je to opravdu o dost lehčí než bowden s ocelovou strunou a rozdíl proti niti s pružinkou se ztenčí, vyvážení Kiwi je takto úplně v pohodě (já to takto mám).

Jinak ale ta varianta nit-pružinka funguje také, viz popis od Toma, je to spíš jen psychologie, že se do toho více lidem nechce. Ale jde to, já to také mám na jiném RES modelu a bez problémů... Prostě si každý může vybrat podle chuti, není nutné řešit jedinou variantu.

Re: KIWI - F3RES

pát 18.10.2019 9:10

tomashr píše:Už jsem to tu psal - pokud má někdo proti niti "bytostný odpor", tak použijte na VOP i SOP bowden. Dejte tam vnitřní trubku lanovodu a do ní běžně dostupný (třeba Pecka) uhlík 0,8mm. Je to opravdu o dost lehčí než bowden s ocelovou strunou a rozdíl proti niti s pružinkou se ztenčí, vyvážení Kiwi je takto úplně v pohodě (já to takto mám).

Jinak ale ta varianta nit-pružinka funguje také, viz popis od Toma, je to spíš jen psychologie, že se do toho více lidem nechce. Ale jde to, já to také mám na jiném RES modelu a bez problémů... Prostě si každý může vybrat podle chuti, není nutné řešit jedinou variantu.
Díky za tip s uhlíkovým táhlem. Můžeš ještě prosím napsat, jak řešíš na uhlíkovém táhle koncovky u pák kormidel a u serv. Předpokládám, že MP Jet a jiní na takto malé průměry koncovky nedělají. Díky

Re: KIWI - F3RES

pát 18.10.2019 9:22

martinni píše:Díky za tip s uhlíkovým táhlem. Můžeš ještě prosím napsat, jak řešíš na uhlíkovém táhle koncovky u pák kormidel a u serv. Předpokládám, že MP Jet a jiní na takto malé průměry koncovky nedělají. Díky


Na straně u kormidla přilepíš k uhlíku ohlý drát vteřinovým lepidlem, pak buď jen přetáheš tenkou smršťovací bužírkou anebo když jsi paranoidní omotáš kevlarovou nití a tu zas prokápneš řídkým vteřiňákem.
Na straně serva máš tři možnosti - zaprvé se na to můžeš vykašlat a prostě na servo dá tu nastavitelnou koncovku, co které jde struna přímo. Zadruhé můžeš i tady dát kus struny a přesně trefit ohyb. No a pokud trváš na sroubovací koncovce s vidličkou, tak to kupodivu taky není problém, vezmeš totiž úplně normální s 2mm dírou, do ní vlepíš kus té bowdenové trubičky a ejhle - ta už má díru správně malou :mrgreen: :mrgreen:
Odeslat odpověď