Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 70  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 8:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
Tak včera na soutěži H provedena špionáž KIWI (díky, Tome) a jako samosebouzvolený zástupce fóra jsem posoudil jisté zmiňované aspekty stavby, o kterých se tu třeba i vedla debata:
- o předek i čumák trupu bych neměl péči, ten je pevný až běda - a pro NEkilový model (počítáme spíše kila půl) myslím dostatečně dimensovaný. Čumák má v ose preglejku až dopředu, takže zobance pochytí, jestli bych něco doplnil - tak maximálně obrysovou topolovku i z boků čumáku, abych vytvořil kříž a jen kouty dolepil balsou a dobrousil. Váha vpředu nevadí, rozhodně bych nestrouhal lípový špalek :wink:
- křídlo je hezká čistá účelová stavba, to co je potaženo jsem mordoval na tlak i krut, a hodnotím to jako dostatečně pevné, i dvojité lomení uší a tedy rozložení polí výrazně pomůže v pevnosti + zvolený potahový materiál, fakt stačí. Pořád fakt beru v úvahu tah uvažovaného gumicuku, a že to éro NIC neváží!
- spojka křídla z 6mm je fakt až brutální, ale jak se ví – napříště bude spíš 5mm a bude to OK (a vyřeší se právě to pouzdro viz výše)
- líbí se mi, že Tomáš i při zachování soutěžních ambicí stroje stále uvažuje v „žákovských tendencích“, takže třeba než aby balastovou trubku umotal z laminátu a jiných hi-tech – čeká na běžně dostupný a levný zdroj, který stavbu neprodraží a vyhoví každému. Co jsem pochopil – o hi-tech ta stavba být nemá a konstruktér se toho drží, RESPEKT :!:
Sumaré: moc se mi líbí čistá jednoduchá, až žákovská stavba, inspirace ve volnoleteckých kategoriích a érech, žádný bachratý trup a naroubovaná ocasní trubka, vše co se na modelu děje je promyšlené a zdůvodněné či ověřené praxí – myslím že to éro bude „dost muziky za málo peněz“.

Rozhodně to byl super pokec a inspirace!


Přílohy:
Kiwi_Live.jpg
Kiwi_Live.jpg
[ 125.64 KiB | Zobrazeno 3192 krát ]


_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS
Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 11:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
myslím, že ten kdo někdy postavil lepší Atrojku nebo Ajedničku tak zvládne i KIWI. Jak píšeš, šlo by použít kompozitové díly, ale na druhou stranu není vlastně proč. Vše se při těchto rozměrech modelu a nárocích na pevnost dá vyřešit trochu promyšlenou konstrukcí ze dřeva, překližky, oceli a běžných dostupných materiálů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 15:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Zavírání spoilerů je i přes malé rozměry pojistných magnetů 3x3 mm spolehlivé. Použil jsem dva magnety proti sobě (jeden pár na jeden spoiler). Spoiler však musí však chodit úplně lehce, nesmí nikde o nic chytat. Na dvou místech mi dělala problém folie v rohu šachty. Stačilo nožem zaříznout přesahy folií a pořádně v rozích zažehlit. Teď spoilery při zavírání krásně cvakají a při otvírání je cítit takový jakštakš rozumný odpor.

Při lepení toho druhého magnetu do žebra je dobré si mezi magnety dát kousek izolepy ať se nepřilepí k sobě. Lepeno řídkým BSI.


Přílohy:
IMG_20190310_123209.jpg
IMG_20190310_123209.jpg
[ 49.63 KiB | Zobrazeno 3005 krát ]

IMG_20190310_123226.jpg
IMG_20190310_123226.jpg
[ 44.66 KiB | Zobrazeno 3005 krát ]

IMG_20190310_151723.jpg
IMG_20190310_151723.jpg
[ 49.74 KiB | Zobrazeno 3005 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 16:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Takže spoiler bude ovládanej na přímo pákou serva?
Jinak se na to moc krásně kouká :D

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 17:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ony se ty otviraci a zaviraci momenty zvetsi v zavislosti na rychlosti letu.Dulezite je aby to bylo dostatecne ucinne a likvidace vztlaku byla tak akorat pri minimálním vychyleni,protoze pak putuji turbulence.po kridle a je to nevyzpytatelne. Pomuze zvetsena delka spojleru.Ale dokud to nepoleti tak se to nezjisti. Uz se tesim jak.male decko na prvni letovky.S timto vlaknem.uz nejaky cas snidam a myslim, ze.ne sam. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 8:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Šnek23 píše:
Takže spoiler bude ovládanej na přímo pákou serva?
Jinak se na to moc krásně kouká :D


Ano spoiler bude ovládaný prodlouženou pákou serva. Servo bude v dodávaném rámečku z 3D tiskárny.
Na spoilery počítám se servy Emax ES 9051.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 8:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Křídla jsou potažená a nachystaná na osazení servy. Problém nastal s vodící trubičkou na balasty. Bohužel všechny vzorky co mi přišly nevyhovují vnitřním průměrem, hlazenka není problém, ale buková kulatina vázne, není přesně soustružená.

Neví prosím někdo o tenkostěnné plastové trubičce s vnitřním průměrem cca 10,5-11?? Takové nějaké extrudované brčko na materiálu nezáleží, klidně PP, PS, ABS. Chtěl jsem se vyhnout výrobě sklolaminátové trubičky na ocelovém trnu, ale asi to nevyjde...


Přílohy:
IMG_20190310_151902.jpg
IMG_20190310_151902.jpg
[ 48.08 KiB | Zobrazeno 2764 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 9:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
TomHlavinka píše:
Neví prosím někdo o tenkostěnné plastové trubičce s vnitřním průměrem cca 10,5-11?? Takové nějaké extrudované brčko na materiálu nezáleží, klidně PP, PS, ABS. Chtěl jsem se vyhnout výrobě sklolaminátové trubičky na ocelovém trnu, ale asi to nevyjde...

Nestačil by ti 3D tisk? Jde to pustit ve vase mode - to pak má jen jednu vrstvu (stěna tedy typicky 0,4mm) a tiskne to vlastně jako nekonečnou spirálu (to je právě to "vase"), takže není "šev" a je to celkově hladší...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 10:00 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
8mm by nestačilo? https://www.obaly.cz/slamky-jumbo-25-cm ... ks-p22574/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 10:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Tohle má asi silnou stěnu, že?
https://www.promodely.cz/Pruhledna-trub ... m-d241.htm

Ale zkus ty jejich stránky prolítnout, třeba něco objevíš. Jsou to potřeby pro (nejen) studenty architektury a najdou se tam pro modeláře užitečné věci (beru tam trubičky menších průměrů na různé doplńky).

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 10:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2007
Příspěvky: 395
Bydliště: Č.B.
Tohle asi znáš: http://www.litomysky.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 11:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
kope píše:
Tohle má asi silnou stěnu, že?
https://www.promodely.cz/Pruhledna-trub ... m-d241.htm

Ale zkus ty jejich stránky prolítnout, třeba něco objevíš. Jsou to potřeby pro (nejen) studenty architektury a najdou se tam pro modeláře užitečné věci (beru tam trubičky menších průměrů na různé doplńky).



tohle mám doma přímo od výrobce jako vzorek, má to však malý průměr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 11:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
tomashr píše:
Nestačil by ti 3D tisk? Jde to pustit ve vase mode - to pak má jen jednu vrstvu (stěna tedy typicky 0,4mm) a tiskne to vlastně jako nekonečnou spirálu (to je právě to "vase"), takže není "šev" a je to celkově hladší...



o této možnosti vím, ale zatím jsem ji nezkoušel, asi to nebude moc produktivní na více kusů..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 12:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
TomHlavinka píše:
o této možnosti vím, ale zatím jsem ji nezkoušel, asi to nebude moc produktivní na více kusů..

Jak to má být dlouhé? Pošli mi tento údaj, já to sjedu v slic3r, v poslední verzi už doby tisku ukazuje dost exaktně, ani se nemusí reálně tisknout, podle toho by se produktivita posoudila...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 12:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Co do té "ostré" verze nedělat vodicí trubičku, ale třeba balsový čtyřstěn? Nebo jen N-úhelníkovou klec z lišt (pro N=3 .. 6)? Nutně musí být vnitřní průřez kruhový? Možná je to ode mne krávovina a celkově blbej nápad, ale není to fakt jen zvyk?

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 70  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz