Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 70  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 18:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
TomHlavinka píše:

Byly doporučovaný tyto motory. Vlezou se? TOMASI TY TO MUZES ZMERIT.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 20:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
REX píše:
V coptere to třeba dobře funguje, ale co v KIWI? Čím bys to chtěl napájet a co na to naroubovat za vrtuli? KV je nesmyslně velké!


Vím co píšu... V copteru to točí 4 palce při 4s, tady dáš 5 palců s dvoučlánkem. Už jsem nějaké copterové motory v různých EPP použil a vesměs to funguje velmi dobře. Přijde mi, že je kV u těchto malých copterových motorů trochu nadsazeno, ale hlavně jak píšu výše, pro letadlo se použije menší napětí.
Viz třeba tabulka na https://www.aliexpress.com/item/DYS-FPV ... 57520.html , provoz s vrtulí 5 palců při tříčlánku není řádné drama, odhahuji, že při dvoučlánku by se sneslo i 6 palců, to se dá sehnat i jako sklopka, třeba s CAM4,7x2,3 to poletí jak raketa. Trochu problém je spíš v přizpůsobení kuželu, ono to půjde, ale ne "samo od sebe".
V poměru k velikosti modelu to bude pořád větší, než když u klidovky F5J s rozpětím skoro 4m létám 8 palců :-)

K tomu dotazu na velikost - popravdě těch 22mm je do standardního trupu lehce na hraně, už se bude muset trochu pilovat do překližkového zesílení bočnic. Trup má mezi výztuhami jen nepatrně přes 20mm, ale materiálu tam je spousta, venku má trup skoro 30mm, takže to jde probrat. Pokud by se odladil pohon na malý copterový 18mm, tak to by ušetřilo kus práce, to by tam zapadlo bez jakékoli úpravy.

Můj ryze soukromý názor je, že pokud se Tom Hlavinka časem odhodlá k specializované elektroverzi, tak bude na místě trup přeci jen trochu rozšířit - tak 5mm navíc, aby se to posunulo ze stavu "ideálně 18-20mm, 22mm s trochou pilování" do stavu "22mm motor ideálně bez pilování a s trochou násilí 28mm", ale nebudu do toho mluvit, já to dělám jako čistý větroň a variantu s motorem testovat nebude (možná se dokopu k "připrasení" pylonu, abych jen pro názornost demonstroval nějaký ten minimotor z hlediska vlastností, nebude to ale stálý stav).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 20:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
tomashr píše:
... do stavu "22mm motor ideálně bez pilování a s trochou násilí 28mm" ...

Za tuto variantu bych se rád přimluvil. S motorem BMA1712-19 (2225/19) 1350kV mi to funguje pro 2S LiIon a sklopku Aeronaut 8x5. Nepotřebuji žádnou raketu, jen to chci dostat nahoru místo gumy. Vím, že to je jiné použití, jak u soutěžního modelu, ale mi se kiwi líbí a tak by mohl přistát i u mne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2019 6:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
jio píše:
Za tuto variantu bych se rád přimluvil. S motorem BMA1712-19 (2225/19) 1350kV mi to funguje pro 2S LiIon a sklopku Aeronaut 8x5. Nepotřebuji žádnou raketu, jen to chci dostat nahoru místo gumy. Vím, že to je jiné použití, jak u soutěžního modelu, ale mi se kiwi líbí a tak by mohl přistát i u mne.


Tak naokraj - zrovna u soutěžních modelů pro výškoměry (ať už F5J styl nebo výškové spínače) jsou naopak nároky na pohon často menší než u rekreačních pilotů. Za standard se bere dostat se za 30s do 200m, u klidovek i méně, takže stoupavost ani ne 7m/s. Pokud by u RES došlo i na soutěže v elektroverzi, tak se mluví o výškovém spínači někde u 100m, takže tam bude dostatečný výkon vyložená legrace i s minimotorem.

Jinak jsem ale skutečně přesvědčen, že do současného Kiwi motor 22mm dostanešpoměrně snadn - Dremel s tím válcovým šmirglem a trochu rozšíříš prostor v překližkovém zesílení, materiálu tam je fakt spousta, kdo dokáže Kiwi postavit (není to složité, ale přeci jen to ani není vyloženě triviální model), tak tohle zvládne levou rukou. To případné rozšíření by spíš přineslo větší výběr motorů - 24mm a opět s trochou broušení i 28mm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2019 6:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Nemám důvod nevěřit, že bych to tam nedostal ani že bych si to sám neuměl upravit do potřebného tvaru. Ale pokud by byla "elektroverze" s troškou více materiálu a tedy s už rozšířenou spící, tak to bude určitě jednodušší.

Jinak pro upřesnění. Ani na vteřinu jsem neuvažoval o soutěžním použití. Ten model se mi líbí svou konstrukcí a použitím pro pohodové hobby létání mu snad špatné jméno neudělám. ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2019 7:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
jio, ty mi mluvíš z duše. Dívám se na to úplně stejně. Pohodové podvečerní létání je přesně to, na co se mi Kiwi líbí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2019 7:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Už jsme to tady jednou psal.
Ve stavebnici je přední přepážka univerzální. Buď se do zámku zalepí špička, nebo do připravených dvou děr namontuje motor. Záleží na uživateli, jak zvolí. Je to prostě nachystané pro obě varianty. Na fotkách modelu který staví Tomáš to ještě není. Jde totiž o předprodukční kus a úpravu pro případnou motorizaci jsem udělal až později. Na překližkových bočnicích a dně je laserem naznačená oblast, kterou si zájemce o motorizaci lupínkovou pilkou vyřízne. Jde o obdélníček 10x30mm Takovu banalitu zvládne úplně každý. V první přepážce jsou již nachystané díry na motor řady 2225 konkrétně tento: http://www.dys.hk/product/D2225.html. Jsou asi 3 verze KV, já jsem objednal 1600 a použiji 3S Lipo a nějakou 7-8" sklopku. Z toho se dá dostat krátkodobě něco přes 100W, takže to bude stoupat parádně. Nějakých 100m za 30 vteřin je s hodně velkou rezervou. Kužel je potřeba průměr 30mm. Trup je možné vepředu dobrousit až úplně do kulata - materiálu je tam v rozích dost, takže kužel bude perfektně pasovat.


Naposledy upravil TomHlavinka dne úte 14.05.2019 11:36, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2019 7:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Jestli existuje nějaký motor průměru 24mm s KV max 2000. na 3S, tak by se ještě taky vlezl. 28 určitě nevleze. Celková šířka trupu venkem je 31mm vevnitř pak 21mm (2x3mm topolový rám + 2x2mm balzový potah)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2019 7:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Zenair píše:
jio, ty mi mluvíš z duše. Dívám se na to úplně stejně. Pohodové podvečerní létání je přesně to, na co se mi Kiwi líbí...

Já to mám taky úplně stejně ;)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2019 8:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
TomHlavinka píše:
Jestli existuje nějaký motor průměru 24mm s KV max 2000. na 3S, tak by se ještě taky vlezl. 28 určitě nevleze. Celková šířka trupu venkem je 31mm vevnitř pak 21mm (2x3mm topolový rám + 2x2mm balzový potah)
Díky za doplnění. Až budu doma, pošlu objednávku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2019 8:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
jio píše:
20 mm motor neznám, ale existovat může. Znám 22 mm. Určitou zkušenost jak dostat 22 mm motor do úzké špice už mám
Příloha:
DSC05137.jpg
a dostat tam motor je jedna věc a druhá věc je jak ho tam nacpat aby byl alespoň trochu chlazený ale hlavně jak ho tam nacpat aby se tam vlezl i s kabely.


Chlazení motoru který poběží 10-30vteřin není ani moc potřeba. On se ten motor ani nestačí moc prohřát. Stejně tě vytáhne kousek nahoru a pak tě zajímá už jen termika. Kabely nejsou vůbec problém. Díry pro motor jsou v přepážce udělané tak, aby kabely šly rohem hranatého trupu, kde je místa dostatek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: stř 15.05.2019 20:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Tak zase pár přídavků do https://adobe.ly/2GH4Q0r .
A trvám na tom, že barvičky dílu háčku tištěného u mne jsou daleko víc cool než originál výrobce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Příloha:
_MG_0280.jpg
_MG_0280.jpg
[ 374.77 KiB | Zobrazeno 2659 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: stř 15.05.2019 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Stavba hezká a docela ti to jde od ruky (já se s tím budu XXXXX ještě v létě, znám se). Jen mi to tak připomíná, že mám asi dost málo svorek...

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pát 17.05.2019 6:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
tomashr píše:
Tak zase pár přídavků do https://adobe.ly/2GH4Q0r .
A trvám na tom, že barvičky dílu háčku tištěného u mne jsou daleko víc cool než originál výrobce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Příloha:
_MG_0280.jpg


Ještě bych to chtělo háček otočit naopak o 180 st. šroubkem do předu. Tak je to původně myšlené a navrhované. Nevím jestli háček nebude zavazet šroubováku při dotahování při úplně zadní pozici. Včera jsem to měřil a háček mám 85mm od náběžky. Je to dosti vzadu, ale uřídit se to dá. Výška po startu je pak o něco vyšší...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pát 17.05.2019 6:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Tak tohle už nezměním, ale nebude problém - prostě se háček trochu pootočí před dotažením. Spíš musím vyměnit háček za delší, to, co jsem měl doma, je trochu krátké (v závitu), ale s tím počítám.
No nic, pokusím se o zbytcích víkendu (v sobotu je zase soutěž) Kiwi posunout víc ke konci, pak už to bude špatné, v podstatě co víkend, to vícedenní soutěž nejvyšší kategorie, pak už nestihnu nic (při troše smůly se budou mezi víkendy opravovat šrámy).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 70  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz