Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ASW-15
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 16:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Tady https://scalesoaring.co.uk/GLASS/Docume ... ation.html se dá stáhnout plán na ASW-15 (klasická stavba) o rozpětí 4800mm konstruktér Jilles Smits, soubor je tedy v PDF, ale dá se překonvertorovat na DXF (na konverzi jsem použil jsem GstarCAD 2018 - trialka) Trochu se divím, že ten soubor PDF jde překonvertovat, a zcela bez problému, na tom foru SSUK jsou plány maket větroňů sice free, ale většinou v nepoužitelných formátech, nepoužitelné PDF, JPG, takže cnc výřezy z toho dělat nepůjdou.


Naposledy upravil Rosta2 dne ned 22.07.2018 11:33, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-15
PříspěvekNapsal: ned 22.07.2018 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Pokud by se někdo pustil do stavby tohoto větroně, tak v originálních free plánech (ke stažení na SSUK) schází materiálový list, obrátil jsem se přímo na konstruktéra pana Jilles Smits, a během jednoho dne mě ho poslal. Přikládám ho tady. doufám že nic neporušuji, pokud ano, tak ať to admin smaže.


Přílohy:
BOM-ASW-15.pdf [44.86 KiB]
311 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-15
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 13:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Takže včera, už někteří z nás zjistili, že se dějí velké změny na SSUK. Stahovat plány - no možná některé ještě půjdou,ale určitě ne v DXF, ale velká část už asi nepůjde. Zatím ta sekce, kde šel stáhnout plán ASW-15, není v provozu, je otázka zda ještě bude. Prostě se asi přechází na komerci, takže chceš plán: ano - kup si výpalky s laseru a k tomu ti prodáme i plán, a nebo naopak. Možná to bude jinak, ale zatím se mě to jeví takto. Čili doba, kdy bylo možné si stáhnout plán makety větroně v DXF, nebo v PDF s vektory, už je pryč. Takže kdo si dříve postahoval na tom SSUK, aspoň některé free plány maket v tom DXF a pod. tak měl štěstí :D . No uvidíme jak to vše celé dopadně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-15
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 20:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
Ahoj Rosťo, tak mám k tobě a ostatním pár dotazů :D :D
1. proč řešíte ASW-15 které není ani pořádně v nějakém měřítku?
2. ASW-15 v této cca velikosti dělá mnoho firem a třeba trupy má k dispozici vekamodel laminátové
3. myslím si že je škoda vyhazovat peníze a čas za něco co je normálně "běžně" k dispozici
4. plány na scalesoaring nejsou nijak kvalitní, nevím zda v nich jsou "uměle" dělané chyby nebo zda konstrukteři nejsou zrovna "odborníci" jen hlavně že to letí. Pokud kouknu na plány Williamse jak DXF,PDF a nechal jsem si poslat z anglie kdysi i papírové není dobrý konstruktér. Jen ho baví stavět a pak to hodit z kopce, jak je známo když dobře fouká, tak na kopci poletí i dveře od chléva. Plány nejsou "domyšlené" je to jen většinou základní konstrukce a ostatní ať si stavitel vymyslí sám. Co se DXF formátu týká, tak na frézu jsou taky víceméně nepoužitelná, díly do sebe nesedí jak se přesvědčil nejeden modelář a otvory pro lišty jsou taky většinou v palcích a ne metrické. Tzn. lišty apod nesedí, takže pokud chce někdo DXF, musí si celý soubor překreslit a to vyjde v dnešní době na stejno zda ho někde "ukradne" na volně dostupném webu nebo si to sám nakreslí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-15
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 21:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Ahoj Vláďo,
máš pravdu v tom, že některé plány z toho SSUK, i když jsou v DXF nejsou moc použitelné, Jilles Smits říkal, že on měřítko modelů tj. zpravidla 1:3,125 volí z toho důvodu, že v jeho autě, které má vnitřní prostor 2400mm, tak aby dal dovnitř křídla - on sám i ty některé svoje modely staví, takže asi velké chyby v těch svojich plánech nemá. Že pár firem dělá i tu ASW 15, ale i ostatní výrobci ARF dělají i další typy modelů, dnes už asi není model - tedy pokud to není úplně neznámá jeho předloha, aby nebyl v hledáčku těchto firem. Ale vem to tak, že někteří modeláři, mají rádi klasickou stavbu, nikam nespěchají, a mají rádi svoji ruční dřevostavbu i za pomocí cnc frézky, a modely si dělají zásadně sami. A pokud máš aspoň trochu slušně zařízenou dílnu, tak máš i malou cirkulku a k tomu třeba i brousítko a lišty si uděláš přesně na rozměr jaký potřebuješ, ale to jen tak mimochodem. No a co se týká skutečně kvalitních plánů, třeba těch maket větroňů, víš o někom mimo Tebe kdo je kreslí? Já tedy ne. Akorát Michal, s tím začal, ale jenom tak, že překresloval staré plány jiných modelářů, až se v tom úplně utopil a zcela na všechno rezignoval. Myslím že se někde zmínil, že toho Šohaje překresloval snad 14 měsíců. Pro mě nebyl zásadní problém nakreslit a vyrobit cnc frézku viz. moje stránky, plány na mojí frézku jsem rozdal cca 15 zájemcům, ale model - maketu větroně - nenakreslím a nenakreslím, i kdybych se rozkrájel. Před nějakým časem, když jsem zháněl plány na Pilatuse B4, si říkal, že bys ho nakreslil, nakreslil si ho, aby byl vyrobitelný - pokud ano, tak jsou od Tebě dobré podklady pro výrobu, mám o ně zájem, ale zase se dostaneme k tomu, že Pilatuse B4, vyrábí jako ARF více firem - a toto je Tvůj 3. bod z Tvého příspěvku:3. myslím si že je škoda vyhazovat peníze a čas za něco co je normálně "běžně" k dispozici.

Ahoj Rosťa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-15
PříspěvekNapsal: sob 17.11.2018 21:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Ta ASW-15 i v té klasické stavbě, vypadá celkem pěkně : https://scalesoaring.co.uk/phpBB3/viewt ... =12&t=2305


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-15
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2019 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Kdo chtěl tak už si ty data stáhl.........


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz