Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3152
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
dudaj píše:
Pokud to přesto chceš zkusit, spíš to zaprašuj ve více vrstvách. Přeleštit se to dá kdykoli .


Dobrá myšlienka! Rozumiem dobre, že len tak streknem veľmi tenkú vrstvu, čo ešte nedokáže vytvoriť lesklý povrch?

A leštiť čím? Nejakou pastou alebo smirkom 3000?

Či?

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 14:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
mior píše:

Dobrá myšlienka! Rozumiem dobre, že len tak streknem veľmi tenkú vrstvu, čo ešte nedokáže vytvoriť lesklý povrch?

A leštiť čím? Nejakou pastou alebo smirkom 3000?

Či?


já používám tak max 1000, spíš hrubší a pak to rozleštím tempopastou--občas s ní přejedu i sklíčka obyč pracovních čtecích brýlí :D

případné stejkance jdou taky následně odbrousit--nejdřív 400 smirkem--pak to místo případně ještě jednou nepatrně přeprášit, znovu přebrousit 1000 kou a rozleštit tempo pastou.

já teda na celý trup raději 2 složkové autolaky a stříkací pistole, ale už jsem uvažoval o tom, že pokud bych ještě někdy stříkal nově celý trup na nějakého větroně, kde je jistota, že spodek trupu se používáním časem vždy odře a mě to vadí--koupil bych nejdřív klasický sprey v nějakém odstínu, který chci, tím spreem nastříkal kus plechu, to bych odvezl k míchači barvy, odstín nechal oskenovat a namíchat v tomto odstínu autolak, tím nastříkal celý trup a sprey pak používal na opravy --přestříknutí provozem odřených míst trupu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
pepin píše:
to bych odvezl k míchači barvy, odstín nechal oskenovat a namíchat v tomto odstínu autolak, tím nastříkal celý trup a sprey pak používal na opravy --přestříknutí provozem odřených míst trupu.


Já potřeboval namíchat barvu na laminátovou haupnu Z-50LS. Přinesl jsem jako vzorek nažehlovačku Oracover a požadoval stejnej odstín. Koukali na to tím svým měřícím kukátkem a pak namíchali dvousložkový akryl z asi 5 různých barev.
Po nastříkání je to bohužel znatelně jiný. Reklamoval jsem, krčili ramenama a to bylo tak vše.
A stalo se mi to už podruhý, pokaždý v jiný míchárně.
Takže docela pochybuju, že dvousložku a jednosložku sprej trefí aby byl naprosto stejnej odstín. Možná pokud by to mělo obojí stejnej RAL. Jenže u Oracoveru RAL značení není.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 18:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Celeron píše:
. Koukali na to tím svým měřícím kukátkem a pak namíchali dvousložkový akryl z asi 5 různých barev.
Po nastříkání je to bohužel znatelně jiný. Reklamoval jsem, krčili ramenama a to bylo tak vše.
A stalo se mi to už podruhý, pokaždý v jiný míchárně.


to se klidně muže stát, při tom našem požadovaném množství je někdy problém, že jedna kapka určitého odstínu se už míchači blbě odměřuje--některé odstíny musí míchač právě z duvodu malého množství--menšího, než se doporučuje minimální pro namíchání některých odstínu většinou dohánět už sám od oka--někdy po mě míchač chtěl, abych mu tam ten vzorek nechal pro možnost to pak právě dohnat ještě od oka.

asi taky záleží na tom, jak ten míchač opravdu vidí okem rozdíl barev, jednou jsem k němu dorazil s červeným autem--potřeboval jsem barvu na opravu a že prej kterou z těch třech červených odstínu, které na tom autě jsou má skenovat a namíchat :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 19:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Spektrák je na tohle vcelku na nic.
Folie je přeci jen vždy trochu průhledná a jek ji osvítí spektrometr při skenování tak se to toho plete podklad.
Nedávno mi technik naměřil na červenou kiu hnědou :lol:
Oko není debil, oko vidí aj to co technika považuje za vyhovující.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 19:09 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Taky záleží kolik si toho člověk nechá míchat. Jednou jsem si nechával míchat nějakou žlutou a ten co to míchal mi jasně řekl že záruku na odstín mi dá až od kila barvy. To je skoro na celý auto.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 19:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
HavelAircraft píše:
Taky záleží kolik si toho člověk nechá míchat. Jednou jsem si nechával míchat nějakou žlutou a ten co to míchal mi jasně řekl že záruku na odstín mi dá až od kila barvy. To je skoro na celý auto.


to jsem právě psal, některé odstíny mají nějaké minimální doporučené množství, od jakého jde ten odstín namíchat přesně----na kilo barvy připadá třeba jedna kapka určité báze---já chci ale méně než deci--no tak to je pak opravdu problém dodržet přesný poměr té jedné kapky.

Samozřejmě si nedělám žádné iluze o tom, jak zajímavý kšeft je deci barvy--ideálně ještě méně pro jakéhokoli míchače barev--něco jako v masně--mohli by jste mi prodat pul kolečka plátku tady toho salámu ?

tam co jezdím já je ale ochotný--samozřejmě ale přijdu na řadu--mám namícháno teprve tehdy, až bude mít hotové zakázky, které ho živí--umožní mu tu profesi vubec provozovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 20:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Většinu zvládnu bez výkyvů od deci někdy i půldecák není problém a někdy je to takový hnus že to nejde namíchat vůbec,
Je jen pár bílých třeba na Evoque tam začínám na 3,3 deci aby tam šlo 0,1g syté zelené

Taková bílá co mi sedí k laminátovým trupům je ral 9003-signální bílá.
9010 je lehce do modra a opticky se zdá bělejší.

Čistý bílý pigment je na oko takový načervenalý a kapka zelené nebo modré ho na pohled projasní.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 22:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Když už se tady kolem toho bavíme, existuje nějaká převodní tabulka kódů Oracover na RAL? A co třeba reklamkový fólie, tam taky RAL není. Je na ně taky nějaká převodní tabulka? Já mám třeba zkušenost, že Oracover byl rozdílnej proti Oracalu (opačně fungující fólie na auta) i když podle názvu měl být odstín stejnej. Výrobce je stejnej.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 23:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Celeron píše:
Když už se tady kolem toho bavíme, existuje nějaká převodní tabulka kódů Oracover na RAL? A co třeba reklamkový fólie, tam taky RAL není. Je na ně taky nějaká převodní tabulka? Já mám třeba zkušenost, že Oracover byl rozdílnej proti Oracalu (opačně fungující fólie na auta) i když podle názvu měl být odstín stejnej. Výrobce je stejnej.


tak to fakt netuším, ale dnes jsem jedné zákaznici slušně řekl--dnes tu práci dodělám, ale už mi dál kuli další práci prosím nikdy nevolejte--nestíhám dělat práci i pro normální lidi.

CELERONE, DEJ SEM JEDNU FOTKU NĚJAKÉHO SVÉHO MODELU---KULI ČEMU VUBEC ŘEŠÍŠ TY DETAILY-třeba fotku, jak nesedí ten odstín folie s namíchanou barvou od lakýry--to by problém být nemusel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 9:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
jvyhlidal: Rovnou říkám, že nemám moc zkušeností se stříkáním. Jen se mi zdá, že mezi těmi všemi hi-tech postupy pořádně nezaznělo, že to tím auto sprejem normálně jde. Stříkal jsem bíle dva trupy na Blaníka sprejema Motip. Výsledek je, že trup je lesklý a barva drží. To třeba mě stačí. Trup musí být vybroušený hladký, nemastný, neslaný...stříknutý plničem, nebo základem na plasty (taky sprej). Pak jsem ho pověsil za oscas někam, kde se nepráší a dával tenké vrstvy. Bylo jich hodně, protože bílá nekreje. Nepodaří se to udělat tak, aby to nebylo někde kropenatý, nebo matný. Ale to nevadí, protože až to zaschne, tak se vezme 2000 šmirgl, namáčí se ve vodě a barva se přebrousí, čímž se začne krásně lesknout. Je to opravdový kouzlo. Jen je potřeba dát pozor na hrany (třeba centroplán), aby člověk neprobrousil na podklad. Nakonec sem koupil vosk na auta, ten nejtvrdší, co měli a celý jsem to tim doleštil. Mám toho blaníka pár let a neloupe se. Pravda - dole je od přistávání trochu odřený, možná by to ty polyuretanový barvy zvládaly líp. Kdo ví? Mě je to ale jedno :)

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 11:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
mior píše:

Dobrá myšlienka! Rozumiem dobre, že len tak streknem veľmi tenkú vrstvu, čo ešte nedokáže vytvoriť lesklý povrch?


on lesklý je, ale ty kapičky které nestečou do sebe vytvoří matný dojem . A hlavně - někde se to sleje, někde ne a ten povrch není ideální. Ale nelezou z toho bordely, a pro méně zkušeného to dopadne vcelku lépe. Já takhle nestříkám- mám kompresor i pistoli a naředím si jak potřebuji dvousložkové barvy.
Leštím brusnými pastami. Pokud to někde zteče moc, tak samozřejmě jemnými smirgly. 1000 -2000 zrnitost.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 14:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Č.Budějovice
A doporučil bys nějakou brusnou pastu? Díky

_________________
Scout, Judge


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 16:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
pepin píše:
tak to fakt netuším, ale dnes jsem jedné zákaznici slušně řekl--dnes tu práci dodělám, ale už mi dál kuli další práci prosím nikdy nevolejte--nestíhám dělat práci i pro normální lidi.

CELERONE, DEJ SEM JEDNU FOTKU NĚJAKÉHO SVÉHO MODELU---KULI ČEMU VUBEC ŘEŠÍŠ TY DETAILY-třeba fotku, jak nesedí ten odstín folie s namíchanou barvou od lakýry--to by problém být nemusel.


Ty jseš nějakej vznětlivej nebo vztahovačnej. :roll: Já se ptal přispívajících jestli existují převodní tabulky a Ty se tady vstekáš kvůli svým problémům v práci. Jen pro Tvůj klid duše, ta barva nebyla míchaná nikde v místě Tvýho bydliště.

A proč to řeším? Na maketě vypadají dva různý odstíny fialový hned vedle sebe malinko blbě. Jak tu napsal Kormutek: "Oko není debil, oko vidí"

A nauč se prosím zacházet s klávesou Caps Lock. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastrik laminatoveho trupu
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 19:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.12.2010
Příspěvky: 482
Bydliště: SR
Obrázky: 4
Ja pouzivam toto.


Přílohy:
Oracover RAL.odt [12.54 KiB]
110 krát
Oracover RAL.odt [12.54 KiB]
87 krát

_________________
Futaba T14SG VELOX 2,2 EXTRA EF 60` EPP RCF PA XR61 ARDEA
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz