Switch to full style
Větroně s pomocným elektromotorem a nejčastěji sklopnou vrtulí
Odeslat odpověď

Re: Model Asperatus F5J

pát 23.11.2018 19:54

... a osadit, třeba jako EOSe?

http://tiliamodel.cz/eos-ii-fullcarbon/

Re: Model Asperatus F5J

čtv 06.12.2018 10:33

Kolega mi poslal fotky tohoto era..
Barevná kombinace velmi hezká...jak se to bude přehřívat v létě. Bůh suď.
Přílohy
IMG-20181205-WA0001.jpg
IMG-20181205-WA0002.jpg

Re: Model Asperatus F5J

čtv 06.12.2018 11:21

Když nechám éro bez obalů na sluníčku, bude se přehřívat každé. Tmavé vic, to da rozum.

Re: Model Asperatus F5J

čtv 06.12.2018 12:01

Když tam necháš bílé , stane se hovno....
Proč myslíš,že jsou skutečné mašiny bílé?

Re: Model Asperatus F5J

čtv 06.12.2018 13:26

Zahřeje se i bílé. Dávám futrály na křídla, jak si vzpomenu. Nicméně lepší volba je stojánek a umístit model na svisle a křídlem ke slunci.
A taky to zabere méně místa....
Přílohy
DSC_0029 - kopie.JPG

Re: Model Asperatus F5J

čtv 06.12.2018 15:13

Dalibore a to jsou jenom bílé mašiny skutečné?

Re: Model Asperatus F5J

čtv 06.12.2018 15:14

Ten stojan se mi líbí.

Re: Model Asperatus F5J

čtv 06.12.2018 15:56

Surikat píše:Pri te nizke hmotnosti to na plne klapky a butterfly nepujde dostat dolu po kouli? Klapky to ma celkem lopaty..

tomashr píše:
No tak zaprvé k Asperatusu - mě ty klapky naopak na dnešní zvyklosti připadají docela malé, vůbec by nebylo od věci je zvětšit...

Jinak ale s tou pevností spíš jde o to, že u méně pevných strojů rostou nároky na pilota a klesá prostor na chybu. Ty to dolů dostaneš hravě (jak píšeš s butterfly), problém ale je, že když méně zkušený pilot nějak zazmatkuje anebo třeba chvíli ztratí přehled o poloze, tak pak to klidně rozlomit může.


No nebo prostě na sestup na klapkách není čas nebo pronikavost. Fouká, nechceš odcouvat, chceš klesat, tak to tam pošleš. V turbulentním počasí jsem takhle u Djanga zalogoval +- 3g střihy (takže 6G rozdíl) na docela slušný rychlosti. Dobře, možná by šlo klesat decentněji, ale když ti časoměřič nějak neřekne že máš 90s před koncem letu a asi už nemusíš mít 400m výšku... :lol:

Re: Model Asperatus F5J

pát 07.12.2018 14:12

kovaco píše:Dalibore a to jsou jenom bílé mašiny skutečné?

Vetsinou jsou jen bile. Kdyz je to kridlo cerne tak je fakt, ze to pohlcuje hodne tepla

Re: Model Asperatus F5J

pát 07.12.2018 18:00

Každý si může vybrat barvu, jakou chce. Já se jenom zastavil nad výrokem Dalibora, že skutečné mašiny jsou jenom bílé. Toť vše.

Re: Model Asperatus F5J

sob 08.12.2018 12:30

Červený Viking měl v letě když bylo 28 ve stínu po přistání za minutu 50 st na křídle.
Na maketě s bílým křídlem bylo 40 st po pul hodině...:-)
Ta bílá má na skutečných větroních svoje opodstatnění.
Proto mám i SSL celé ze shora bílé. Nemusím řešit hned po přistání obaly na křídla.

Re: Model Asperatus F5J

sob 08.12.2018 16:03

Bílá je těžká :wink:

Re: Model Asperatus F5J

sob 08.12.2018 16:18

HonzaS píše:Bílá je těžká :wink:


no tak hold nepřidáš kilo balastu, ale pouze 990g :D

jinak mě se povedlo jednou překroutit laminátový trup na 2m F3A akrobatu, cestou na letiště jsem se zastavil na oběd a po pul hodině se trup v autě na sluníčku překroutil, sem myslel, když jsem ero na louce poskládal a výškovka šla vuči křídlu šikmo,myslel jsem, že mi jebne, takže ero rychle rozebrat, nahřát znovu do auta a překroutit do puvodního stavu, podařilo se, ale ouvej mi bylo.

někde jsem se pak dozvěděl--netuším, kolik je na tom pravdy, že ta deformace teplem je zpusobená tím, že při laminování ten trup --pryskyřice neprošla pecí se zvýšenou teplotou, ale vytvrdla při pokojové teplotě.

Asperatus F5J

ned 03.03.2019 6:10

Našel jsem psáno o tomto modelu v sekci větroně,ale jelikož jde o elekto.dovolím si založit to zde

Včera jsem byl u PANA výrobce asi hodinku a musím se opakovat koliko že šikovných lidí u nás vyrábí letadla,hluboká poklona všem.
Letadlo vypadá hezky jak ve skle tak biaxu,moc hezky je to předpřipravené kdy je veškerá elektrika roztahaná,lanovody na svém místě stejně jako mot.přepážka(uhlíková) a mpx konektor pro spojení centroplánu s trupem který je nezvykle spojen třemi šrouby,tudíš úplná lama kterou já jsem jen vlepí rámečky serv,motor s reglem a tradá :)
Pokud se rozhoupu (cca měsíc výroba) tak mám připraveny kst serva a reisenauer převodovku,je to na plácání za barákem,žádné závody tak proto.
Omlouvám se za tu fotku,ale jde mi nahrát jen vzhůru nohama :roll:
Přílohy
1.jpg

Re: Asperatus F5J

ned 03.03.2019 9:42

Tak to bude asi lepší :D
Přílohy
1+.jpg
Odeslat odpověď