Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: První větroň
PříspěvekNapsal: sob 07.04.2018 18:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
misamltr píše:
Urcite nedoporucuji stavet male vetrone, ale v klidu postav vetrone treba 2,7m, s klapkama a kridylkama. Cim vetsi, tim se ti bude lepe stavet, nebudou to takove miniatury, vleze se ti tam univerzalnejsi (vetsi) elektronika, abys mohl pouzit suplikove zasoby. Lepe bude letat, na zacatek nebude tak rychly, lepe uvidis v jake leti pozici. Osobne bych zkusil koupit laminatovy trup nebo gondolu s trubkou a kridla dostavel, ale je to na tobe. Preji mnoho trpělivosti.


Dlouho jsem tu nebyl. Tak dlouho ze sem zapomel i heslo. Tak si to tu tak procitam a tohle me vazne pobavilo. Zajemce napise ze chce drevaka, ze si to chce postavit sam, lita s polystyrenem tak chce neco "rychlejsiho" pronokavějšího a vsichni mu tu radi modely z laminatovym trupem. A pak se tu najdes ty a napises at da klapky a kridelka. Nema si rovnou poridit model na GPS triangl treba od Radima Horkeho? Cena par desitek tisic, ale proc by ne, vzdyt je to zacinajici modelar. Panove proberte se. Dobre radi Jyrry a veka, ty nabizeji drevaky a oba je jak postavili tak nejspis i provozovali. Veka to sam napsal takze vi co jeho model, drevene konstrukce, co sam vylepsil do dnesni doby, sam postavil a zaletal a vi co a jak dokaze. To same predpokladam i Jyrry.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: První větroň
PříspěvekNapsal: sob 07.04.2018 20:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Ano, zájemce chce něco rychlejšího pronikavějšího.
No tak bude mít Čejku vz.67. ...hmm
Jinak mimochodem pár desítek jsou F3X. S GPS triangl jsi na kile.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První větroň
PříspěvekNapsal: sob 07.04.2018 21:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. .mnóó, mně to taky nedá.
V roce 65 s A1 první soutěž . . pak ádvojky, ale vlastní konstrukce,poslední jsem nebýval . . pokukování po RC . . .
První rádio až po vojně - finance, servo Futaba bylo pod pultem za 500,- (rok 76) a hned klasika 2m a guma 5x5. Trhala se potvora . . a čas šel . . dnes provozuji elektrifikované F3B s jiným trupem - kabinka průhledná píše, a včera jsem zalítl novu 3apůl metrovku. koupenej trup laminát, kompozitovej střed darovanej a konstrukční uši bsa, rowing
a atd . . Jinak zkoucení uší jak geometrické, tak i aerodynamické . .
A abych se neudil tři čmoudily k tomu. Mám malou trucovnu, málo peněz, Bernard něco stojí a tak ten větší je jen 30ccm benzin. Vlastní vejmysl . . ostatně jako vše od roku 67.
ALE - Šnek začíná více méně. A co takhle něco na způsob:
https://www.vinklarek.cz/Filip.htm
Naučil jsem to řídit kámoše dědka co lítal tuším jen nějakého Easystára . . . je to létavé
Nic proti Čejce, nic proti generaci pánů Horyna, Špulák a další, ale milá Veko, šel bych s dobou dnešní.
Shánět job za každou cenu, byť jste-jsi tuším platící člen zdejšího webu mi přijde neetické . .
Příloha:
mám s čím.jpg
mám s čím.jpg
[ 134.87 KiB | Zobrazeno 1437 krát ]



Vážení ať se daří a vzletem v let !!
Pozdrav není oslavou dob, kdy serva byla pod pultem a za 500,-
:D
Leon


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První větroň
PříspěvekNapsal: sob 07.04.2018 21:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Kluci, co myslíte, z kterého roku pochází plán na tenhle http://daf64.rajce.idnes.cz/Cloud_Cruiser/#IMG_2300.jpg model? A negooglit!!!
Ano, trochu jsem to upravil, přidal jsem např křidélka, ta na originálu nebyla. Čejka je samozřejmě produkt své doby a tomu také odpovídají výkony. Ale když se mu líbí, tak proč ne. Mně se také líbí, stejně jako některé další modely (třeba legendární Marabu v podobě XL či El), jen holt nejde stihnout všechno. Tak mu to přejte. Udělá mu radost stavba, i následný let.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: První větroň
PříspěvekNapsal: sob 07.04.2018 23:25 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Na pocatku jsem uvedl, ze se necitim byt vetronar,prestoze ruzne kluzaky leta vyrabim a provozuju.

Chci pozadat zkusene odborniky ( Skybreaker a Leon),zda by byli ochotni v cislach dolozit vykonove parametry pozadovane beznym uzivatelem u soudobeho pokracovacho,potazmo relaxaniho dreveneho modelu.

Idealne ilustrovat na vlastnich, nebo osobne overenych a omerenych konstrukcich. V dobe telemetrie ,nemuze byt o namerene parametry nouze,staci chtit.

Posuzovani stability a riditelnosti bych do seriozniho zodpovezeni prvni otazky ponechal bokem ,ale pozdeji se k tomu muzem vratit. :wink:

Mam na mysli hmotnost, nasobky, plosne zatizeni, min opadani bez vlivu termiky a z toho odvozenou dobu kluzu z definovane vysky, maximalni rychlost vetru pri kterem model jeste leti vpred,pristavaci, pripadne vzletovou rychlost, neprekrocitelnou rychlost ve stremhlavem letu, cestovni rychlost optimalne vytrimovaneho modelu, rychlost stoupani a rychlost vodorovneho letu se zapnutym pohonem a proudove odbery.

Bez techto udaju debata ztraci smysl,....neni co srovnavat a dle ceho vybirat.

Df povazuji z vhodnou platformu k sdelovani informaci a vymenovani zkusenosti, toz bych toho s velkorysym prispenim znalych celkem rad vyuzil. 8)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: První větroň
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 5:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Vetronar: ty jsi myslím čejku stavěl ne? Jak jsi s ní byl spokojený?
.... Aby ta debata dávala trochu smysl :mrgreen:

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První větroň
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 8:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Mě to připadá, jako když se greenhorn co se svez na fichtlu zeptá co si má koupit za motorku a uznávanej veteránista mu začne cpát jím repasovaný hnusný prase. Ale pojede to.
Néé veka jako sorry, uznávám tě jako praktika, šikovnýho nadmíru, děláš super laminátový mustangy...spoustu dalších věcí apod. Ale tohle nepochopím. Žádný čísla nejsou třeba. Na to stačí elementární logika tzn. stačí se všímat s čím se lítá.
Mě už tahle debata nebaví..ať si každej koupí co chce. Na letišti bude každej čejku očumovat, jé to je hezkej historik ale nikdo by to za svýho Guppyho nevyměnil. Dál už to nemíním komentovat.

Obrázek vs Obrázek


Naposledy upravil skybreaker dne ned 08.04.2018 8:25, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První větroň
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 8:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
Ano mám od vekamodel Čejku a jsem s ní velice spokojený. Jelikož bydlím v Alpách chodím s ní létat na alpské vysokohorské svahy jako model co dáš snadno "do batohu" a když najdeš správný kopec proti větru tak jde do vzduchu a líta. Samozřejmě sem trochu sklopil uši a dal křidelka. Bez toho by se špatně na kopci letalo. Neříkám že by to nešlo, ale takto je to viceučelový model. Pokud já mohu létat v horách nevidím problém na rovině.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První větroň
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 9:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
skybreaker píše:
Mě to připadá, jako když se greenhorn co se svez na fichtlu zeptá co si má koupit za motorku a uznávanej veteránista mu začne cpát jím repasovaný hnusný prase. Ale pojede to.


V podstatě máš pravdu navíc neznáme věk tazatele což má taky dost podstatný vliv že . Je normální,že různí frézaři či výrobci si přimazávaj krajíc , kde to jen jde , ale díky jim dostane šnek naservírovaný pod nos matroš ve stavu,že vytáhne lepidlo a lepí systém lego , dle mne tohle mělo ve výběru hlavní vliv ne design,ten je pro dnešní dobu přímo děsivý . Ostatně Vekova Čejka již dávno není ta Čejka viz fotky nebo větroňářova perlička

Citace:
Samozřejmě sem trochu sklopil uši a dal křidelka. Bez toho by se špatně na kopci letalo. Neříkám že by to nešlo, ale takto je to viceučelový model. Pokud já mohu létat v horách nevidím problém na rovině.


Veteránisti kategorie SAM (nevím jestli jsem to napsal správně) by to vzteky rozšlapali :D
Přesto se to může někomu líbit a i splnit účel . Taky se rád svezu ve starý kraksně,ale když vidím jak se to boří luftem , lupe v tom jak ve starých hodinách a smrdí umakolem či co to je , tak mě již šlo spíše jen o ten zářez na pažbě rozhodně ne o výkony.

Šnek si alespoň vyzkouší klasickou stavbu no , brzy bude třeba mít vyšší nároky na výkony modelu a bude pokukovat po něčem jiném.Teda pokud mu bude plně vyhovovat jen nostalgické poletování tak asi ne že .,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: První větroň
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 9:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Pokusím se to nějak shrnout :D
Design je věc názoru, mě se líbí...
To jestli si veka přidává nebo ne může posoudit jen ten co s tím lítal...
Já si jí vybral, protože se mi líbí, je odolná, univerzální a je to klasická stavba. Až se budu hnát za výkonama udělám si nějaký brus....
Debatovat o tom jestli je hezká, nebo ji srovnávat s nějakým moderním brusem nemá cenu a stejně se nikdy neshodnete :mrgreen:

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První větroň
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 9:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
A ještě dodatek.. "stará" červeno-bílá čejka s motorem na pilonu se mi taky nelíbí
toto jo: http://veka1.rajce.idnes.cz/CEJKA_2015_ ... otor_3.jpg

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První větroň
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 10:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
Přesně tak, já si Čejku upravil jak se líbila mě, ne nějakým SAMíkum. Ty mají stejně divná pravidla. Ale je to mé letadlo, já si s ním létám rpo radost ne soutěže, tak o co jde. A jinak Veka nedělá jen v provedení ušáka, ale i jednoduché V křídla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První větroň
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 10:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
skybreaker píše:
... Na letišti bude každej čejku očumovat, jé to je hezkej historik ale nikdo by to za svýho Guppyho nevyměnil...

Já klidně, Guppyho bych nikdy ani nestavěl. Mám doma plán na model Saturn, dvoumetrovka, asi ti to nic neříká, přeci jen je to z minulého století (zastaralé, nemoderní, bez uhlíku, laminátu a dalších kosmických technologií). Klasická stavba ze dřeva, dokonce už to bylo překvapivě na RC, byť jednokanál s anodovou baterkou 45 V (nebo kolik). A představ si, že už tehdy to byl termický větroň. Těším se na stavu a pak i let, pohon předpotopním motorem Marz 2,5D sovětské provenience na pylonu. Parní stroj vhodné velikosti nemám :cry: .

Šneku, potěšíš oko a duši, pokud budeš referovat o průběhu stavby a případně to doplníš nějakou fotečkou.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: První větroň
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 10:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
@DAF: vlákno o čejce tu už je, takže určitě přidám i svůj výtvor :D :wink:

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První větroň
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 10:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
Zdravím vespolek
Firma VEKA mne soukromně oslovila a tak jsem jí soukromě odpověděl. Přesto si s ohledem na svoje stanovisko dovolím zveřejnit část své odpovědi. ...


Zdravím pana xxxxxx potažmo VEKAsport.
Ano, debata nemá smysl. Nejsem pravidelným odběratelem dnešních modelářských periodik. Jednou do roka zakoupím, jinak nahlédnu u kamarádů dědků. Proč?? Protože všechno co potřebuji vím a tím víc vím, že nic nevím . . . Dovolil jsem si parafrázi . . .
Jinak jsem "odkojencem" knih Aerodynamika létajících modelů od Milana Hořejšího, rok vydání 1957. Bylo to těžké sousto pro 14ti letého kluka . . No a pak též knihy další od pánů Ing Hoření a Lněnička . . . . A jakožto celoživotní slaboproudař se zaměřením 24V stačí, :D , byť i držitel paragrafu 7 Vyhlášky 50, s celoživotním vztahem ke strojařině.
A tak si celoživotně lepím špejle a po časech, kdy jsem chtěl bejt, občas se i povedlo, být nejlepší......
Dost.
K napsání mého příspěvku mne vedlo jen to, že např pánové tuším ze severní Moravy, snad i pan Raška, bratr slavného skonana, zveřejnili několik plánků a návodů hezkých kluzáků, nepochybuji, že i létavých a vizáží pro mne i přitažlivějších než zmíněná Čejka.
A plánků v oněch časopisech, spíš v RCM je ostatně povícero.
Nic proti milovníkům oldtimerů ( ortodoxních, neortodoxních je mi fuk), sám jsem si ulepil
Cloud Snoopera rok tuším 39 a znehodnotil jej elektromotorem. A po zhlédnutí Nebeské rakety pana Buška v časopise Mladý technik tuším rok 42, jsem skenoval, překresloval, vrazil do Rhinocerosu a plán v Acadu vytvořil. A osadil 5ccm 4T. Paráda. Je to zvouček...
Nehodlám s Vámi pane teoretizovat maje logger, telemetrii a měřit rychlostní poláru v časech klidného ovzduší, opadání v zatáčce, či vliv mušinců na laminární mezní vrstvu.

Ať se Vaší firmě daří, ať nosníky vydrží veškerá možná namáhání. I zdánlivé osobní ataky
jinopravdových osob. Vót takája žízň . . . .
A poprosil bych o upřesnění, kde že mi to ujel vlak. Já si nic osobního, až na upozornění komerčního charakteru Vašich příspěvků nedovolil.
A mohl bych...
Slunce v duši a Vzletem v Let !!
Leon


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz