Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 19:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.8.2016
Příspěvky: 9
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Zdravím všechny modeláře. Chtěl bych se zeptat jaké plánky používáte na výrobu křídel z polystyrenu potažené balsou. Nejde mě o postup výroby ten jsem na internetu našel. S hledáním vhodného plánku jsem takové štěstí neměl. Chtěl bych vyrobit nějaké letadlo které by bylo do větru na mírnější svah. Kde ty plánky berete to jsi je navrhujete sami nebo vezmete plánek s kontrukčním řešením a šablony uděláte podle kořenového a koncového žebra?

Další otázkou je jestli je vhodný pro tento typ letadla vyrobit i trup z polystyrenového jádra potáhnout balsou popřípadě olaminovat. Nebo je lepší koupit hotový trup?

Pokud by někdo doporučil vhodné letadlo byl bych velice rád. Má představa je něco s rozpětím cca 3m ( mám odporovou řezačku s drátem 130cm takže křídla do tohoto rozpětí. Pokud se nepletu tak na svah a do větru není nízká hmotnost zase až tak důležitá právě naopak. Nic složitého co nejjednoduší konstrukce. Je to jen na zkoušku ani nevím zda ten náš svah co tu máme bude nosit.

Děkuji předem za jakoukoli radu


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánky a šablony na polystyren
PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
nanetu hledej treba .... rc glider plans.....
jinak sis nato celkem odpověděl


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.12.2017 9:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Dělal jsem Blaníka a Orlíka. Plány byly na konstrukční trup i křídla, ale v obou případech jsem křídla udělal polystyren/balza. Jak píšeš, šablony podle kořenového a koncového žebra. Nebo najdeš profil na netu a vytiskneš jakou velikost chceš. Ale šablon jsem dělal více, protože jsem polystyrenová jádra řezal z více kusů. U blaníka dokonce 3 na jednu polovinu křídla. Je to myslím přesnější a pevnosti to nevadí (nosný je potah, nebo přidaný nosník, polystyren jen drží potah od sebe - něco jako stojina nosníku). Takže shrnuto: neomezoval bych se plánem, snadno to upravíš.

Trup: řekl bych, co ti vyhovuje. U mojich větroňů byl jeden trup konstrukční, druhý koupený laminátový. Oboje lítá pěkně :-). Určitě bys dosáhl výsledků i s polystyrénem potaženým balzou. Ale kvůli většímu zakřivení to bude možná složitější než křídlo. Nemám zkušenost. Hlavně bys v takovém případě musel zpevnit hlavní konstrukční uzly (napojení křídla a tak podobně). Na to by ses mohl inspirovat v plánu konstrukčního trupu - vložit třeba 2 přepážky a boční překližkové zpevnění?

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz