Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 325 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 22.09.2019 17:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.2.2019
Příspěvky: 85
o pardon 23.5.2020.
Děkuji za upozornění.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 22.09.2019 19:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Děkuji Karlovi za uspořádání soutěže RES, byla vydařená, počasí vyšlo, několik momentek zde
https://lmk-chotebor.rajce.idnes.cz/RES_Havl.Brod_21.9.2019

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.09.2019 7:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Za zmínku by stála účast malého Pavlíka Šrámka, který lítal báječně!! skončil na 5 místě tj. první nepostupující do finále!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2019 9:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.9.2019
Příspěvky: 130
Bydliště: Staňkov, ČR
Obrázky: 5
Ahoj, hlásím hotového X RESe, 410g, až se venku přežene uragán, jde se létat.


Přílohy:
20190928_200257.jpg
20190928_200257.jpg
[ 47.34 KiB | Zobrazeno 6655 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2019 11:52 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10763
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Jen upozorňuji na polétání 9.11. na Mělníku.

Bez RESpektu k RESu, přijeď k jelenickému lesu, RESpektive na modelářské letiště Modelklubu Mělník.

Detailní propozice v kalendáři akcí Klubu leteckých modelářů.
http://svazmodelaru.cz/klem/Kalend2019/ ... p?kat=FRES


Přílohy:
Pozvanka_res2.jpg
Pozvanka_res2.jpg
[ 96.14 KiB | Zobrazeno 6618 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 10:19 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10763
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
TomHlavinka píše:
... doporučuji přilepit ten uhlíkový pásek jak na pevnou část tak na klapku (v místě pantu)...
Osobně bych byl s uhlíkem velmi opatrný. Je to na/za hranicí pravidel.
Já si tento text Všechny díly musí být ze dřeva. Z toho mají výjimku: náběžná lišta, nosníky, spojky nosných ploch vykládám takto:
jen náběžná lišta nosných ploch nemusí být ze dřeva
jen nosníky nosných ploch nemusí být ze dřeva
jen spojky nosných ploch nemusí být ze dřeva

Protože vyjmutí podmínky dřevěnosti na všechny nosníky je cesta do pekla. Co třeba opáskovat žebra a argumentovat, že se jedná o "nosník" odtokové hrany nebo "nosník" potahu.

U zesílení VOP problém nevnímám.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 10:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
I SOP může mít přeci nosník, stejně jako VOP. SOP však není nosná plocha, to je pravda. Páskování je páskování o tom není pochyb. K2000RES má zadní část trupu vyrobenou v negativní formě v kuse už i s kozlíkem a rovnou s držákem směrovky a bylo to dotazování přímo na R. Deckera a prošlo bez problému. No tak si myslím, že pásek uhlíku jako nosník/spojka SOP je úplně v pohodě! Vždyť Pures i Slite má uhlíkové tyčky v ocase taky.

Slite má uhlíkové čepy co spojují kozlík s trubkou a VOP. To je stejný případ jako uhlíkový pásek spojující SOP s trupem.
Asi by bylo dobré dát do pravidel nějaké konkrétní modelové případy co může být a co né.


Naposledy upravil TomHlavinka dne úte 01.10.2019 12:09, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 11:34 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10763
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Je to o nedostatku přesné definice, co všechno je "nosník". Když vezmu wiki: Nosník je nosná část nějakého technického díla, která je určena pro přenos sil. Z takové definice je jasné, že na modelu je všechno nosník. Speciálně KIWI je optimalizovaný, že tam nejsou žádné ozdobičky. Ukaž mi na modelu jediný dílek, které nepřenáší občas nějakou sílu. A co přenáší sílu = nosník...
A to žebro, které přenáší aerodynamickou sílu mezi potahem a hlavním nosníkem, splňuje. Takže by podle toho nemuselo být ze dřeva.
Za mě je to nesprávný výklad a pokud by se mělo objevovat mnoho problémů, tak se toto bude muset řešit.

Trup K2000 je za mě také problém. Došlo k využití možnosti mít laminátový trup ve tvaru profilu. Autor pravidel myslel asi na ovál, ale nenapsal to tam. To má samozřejmě snadné řešení v úpravě pravidel třeba na "v řezu uzavřeném profilu" nebo "něco jiného". Opět jen můj pohled, taková změna není na stole.

Ačkoliv to samozřejmě chápu, tak určitě není na místě nejasnou zónu v pravidlech vyřídit tím, že to někdo jiný využívá víc. Decker není ředitelem jediného závodu v ČR a pokud ředitel a jury soutěže rozhodnou, že model neodpovídá pravidlům, tak je to na anulování kola nebo i na diskvalifikaci ze závodu (Sportovní řád 3.6.). A soutěžícímu zůstane jen zápis ve výsledovce.

SOP rozhodně není nosná plocha a tak já budu mít vše na SOP jen ze dřeva. Já si to pro sebe tak v pravidlech čtu.
Rozhodně nosník VOP si zesílím. Asi proužek uhlíku nahoře a dole.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 11:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Stejně tak pravidlech stojí, že žádná část nesmí být vyrobená z formy, to ale třeba trn na výrobu trubky je také, je to pozitivní forma!! Dle určitého výkladu pravidel je i trubka (nosník křídla/VOP nebo nosník ocasu) nelegální.

Proto já mám celý model kompletně ze dřeva a bez potřeby nějakého uhlíku a výztuh. Pásky na VOP jsou už volitelné, prostě něco navíc a dávají jakýsi prostor lidové tvořivosti (tuningu) hotové stavebnice.

Některé body pravidel se trochu vylučují a asi by bylo dobré je co nejdřív jednoznačně určit.
z HavlBrodu máme zkušenost, že přistání na záda platí, ale když se ocas nedotýká země tak neplatí. Jenže ušáci s takovým vzepětím, když leží na zádech mají ocas vždy nahoru, nikdy se země dotýkat nebude!! Takže přistání vlastně platí i neplatí!! Toto už je však asi na obecnou diskusi RES a né Kiwi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 11:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.11.2013
Příspěvky: 24
Obrázky: 0
TomHlavinka píše:
Některé body pravidel se trochu vylučují a asi by bylo dobré je co nejdřív jednoznačně určit.
z HavlBrodu máme zkušenost, že přistání na záda platí, ale když se ocas nedotýká země tak neplatí. Jenže ušáci s takovým vzepětím, když leží na zádech mají ocas vždy nahoru, nikdy se země dotýkat nebude!! Takže přistání vlastně platí i neplatí!! Toto už je však asi na obecnou diskusi RES a né Kiwi


Pristatie ked sa model prevrati na chrbat sme riesili aj na F3RES v Martine. Dohoda bola taka ze pristatie plati len vtedy ked sa chvost nedotyka zeme. Cize presne opacne ako u vas. Co ale pre "usate" RESka nie je vacsinou problem lebo chvost sa takmer vzdy nedotyka zeme ked sa prevrati... :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 11:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
TomHlavinka píše:
Když vidím na K2000RES zadní část trupu vyrobenou ve formě v kuse už i s kozlíkem a rovnou s držákem směrovky a i přes dotaz přímo na R. Deckera to prošlo


Docela by mne zajímalo, jak ten dotaz vypadal, moje zkušenost z F5J je, že míra nepochopení v podobných diskusích se zahraničními experty je někdy až extrémní - částečně jazyková bariéra, ale skoro častěji spíš míjení kontextu, kdy se narazí na něco, čemu u nás "všichni rozumíme", ale jinde je to prostě minulo...
Za mne je ten trup K2000RES hodně problematický, zrovna tak bych podobně jako tomasc radši nedával uhlíky do SOP. Pásek po délce VOP, tedy nosník, mi přijde jako OK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 12:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
a co tenké uhlíkové kolíčky přes trubku až do SOP jako to má Pures nebo tuším Fresh. Jsou legální?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 12:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
TomHlavinka píše:
a co tenké uhlíkové kolíčky přes trubku až do SOP jako to má Pures nebo tuším Fresh. Jsou legální?


Já si myslím, že v podobných případech se vesměs ve světě hraje s "duchem a logikou pravidel" (u nás to někdy lidi zkousávají hůře).
Z mého pohledu při tomto postoji je fixace na kolíček OK, to je prostě montážní prvek, který nemá velký vliv na koncept modelu jako "klasická stavba" a dělalo se to odjakživa.
Naopak vylaminovat celý zadek trupu včetně lože VOP do formy mi už přijde silně přes čáru, to s klasickou stavbou nemá nic společného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 12:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Tak dáme na Kiwika zespodu přes trup do SOP dva uhlíkové kolíčky a můžeme přistávat záda ne záda, vítr nevítr...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 13:24 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10763
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
TomHlavinka píše:
a co tenké uhlíkové kolíčky přes trubku až do SOP jako to má Pures nebo tuším Fresh. Jsou legální?

Vlož sem prosím fotku. Zde jsem nic nenašel: Fresh.
U Purese jsem našel jen V ocas a to se za nosnou plochu počítá. Tam jsou nedřevěné nosníky v pořádku.

Ale opravdu bych byl v pohodě. KIWI je podle mě v souladu s pravidly. A pokud dám do SOP 60mm lištu 2x4 obroušenou do ztracena, tak mám vše vyřešeno, jen je to asi víc práce.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 325 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz